Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 53

Thread: Donatie pentru Steliana Nistor

  1. #1
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    60
    Reputatie
    1

    Donatie pentru Steliana Nistor

    Am avut legatura cu Steliana pentru ca dorim sa o ajutam asa ca poate se duce in Canada pentru tratament. Stela nu are destui bani sa faca asta acum si ar fi frumos daca o putem ajutat, chiar cu banii pentru calatorie pentru ca stim ca tratament va fi cam scump dar cum se zice in Olanda 'toate lucrurile mici se ajute'.
    Pe site-ul, am pus informatie despre totul http://www.steliana-nistor.net/news.htm deci sper ca puteti sa ne ajutati.

    Multumesc anticipat.
    Nicole

  2. #2
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Multumesc mult, Nicole, pentru ca aranjezi asta.

    In Romania insa nu este usor a plati prin Paypal (internetbanking in general nu e foarte po****r), ar fi mult mai usor daca ar exista un cont pe numele ei unde sa poata fi transferati banii.

  3. #3
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim Nicole!

    Pt noi ar fi mult mai usor daca am avea contul Stelianei si i-am trimite direct in cont banii....e mai rapid si mai usor pt noi..ca si Steliana e in Romania.
    Daca ai contul Stelianei, ni-l poti trimite?
    www.fangymnastics.com

  4. #4
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Multumesc frumos pt ca ati deschis cont pe numele Stelei. In ceea ce priveste fanii din Romania cel mai usor e intr-adevar sa depuna banii direct intr-un cont din Romania.

    Poate cel mai simplu e ca un fan (de incredere) din Romania sa deschida un cont in Romania in care sa se adune donatiile. Dupa o anumita perioada banii din acel cont se pot varsa in contul Stelianei.

    Daca acel cont in care se vor aduna toate donatiile pt Stela este in Romania are sens ca fanii din Romania sa depuna direct in acel cont.

    Cred ca deja stiti ca bancile din Romania percep tarife ingrozitoare la transfer de bani in conturi din afara, la depuneri si la extrageri de cont.

  5. #5
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    va zic eu cat: 20 euro e taxa de transfer, groaznic.

  6. #6
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu din cate am inteles, Steliana are cont atat in lei cat si in valuta (euro si usd)..deci nu trebuie facut un alt cont.
    www.fangymnastics.com

  7. #7
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Eu din cate am inteles, Steliana are cont atat in lei cat si in valuta (euro si usd)..deci nu trebuie facut un alt cont.
    pe de alta parte un cont paypal este usor de facut si in Romania .E nevoie doar de un credit card visa sau master . Avantajul? siguranta tranzactiilor si costuri mici la transfer .

  8. #8
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pai eu consider ca pt noi cei din Romania e mai ok sa mergem si sa facem o depunere de numerar la banca la care are deschis Stela contul. Nu iti ia comision si merge foarte rapid...se completeaza doar un ordin de depunere numerar.
    Comision se percepe doar in cazul in care face un transfer bancar din cont sau de la o alta banca, diferita de cea a Stelianei.

    Sfatul meu pt cei care sunt in Romania si doresc sa o ajute pe Stela e sa faca depunere numerar pt ca e super rapid si fara probleme...si un lucru important e ca atunci cand va intreaba ce reprezinta acesti bani, sa spuneti ca e o donatie ca sa nu va ceara alte documente justificative.
    www.fangymnastics.com

  9. #9
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca momentan pentru cei din Romania cel mai simplu e sa depuna bani direct in contul ei. Pentru cei din afara tarii Nicole a dat deja o solutie si sigur mai sunt.
    Dar eu mai am o propunere. Cred ca nu sunt singura care are impresia ca doamna Mirela Basescu ne citeste din cand in cand. Haideti sa ii scriem un mail [ar trebui sa aiba o adresa pe Prosport, la alte ziare cel putin asa e, fiecare jurnalist are mail propriu] si sa o rugam sa publice un numar de cont unde se pot face donatii. Sigur s-ar gasi si "destepti" cu comentarii lipsite de bun simt, dar cred ca ar fi destui oameni carora le-ar face placere sa contribuie cat de putin. Si daca avem noroc, vom primi si un raspuns [evetual pozitiv ] de la doamna Basescu. Desigur, daca Stela e de acord, asta de la bun inceput! Ce ziceti?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #10
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Stiu contul si toate detalii Stelei dar nu stiu daca pot pune aceasta informatie pe un messageboard. Nu stiu cum sa fac asta pentru ca intr-adevar, ar fi mai simplu pentru voi in Romania sa puneti banii direct in contul Stelei.
    Mikeyy, poate tu poti deschide un cont la banca, aduni banii si daca ai destui bani, o sa-ti trimit toate detalii pentru a transfera bani in contul Stelei. Este asta o idea?

    Am vazut (doar astazi) daca folosesti un credit card pentru a transfer bani prin PayPal, eu poate accepta doar 2 transactii, apoi trebuie sa deschid un cont avantaj, ca sunt o mica intreprindere si trebuie sa platesc peste toate transactii, deci daca oameni platesc bani in PayPal contul, 1.5 - 3.4% peste fiecare suma.

    Apropo, multumesc ca sunteti asa entuziast pentru a si ajuta.

  11. #11
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Intr-adevar nu stiu daca e bine sa apara aici contul Stelei, dar vom gasi o varianta pana la urma
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #12
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nicole....nu cred ca e necesar sa deschidem un nou cont si apoi sa facem transferul iar catre contul Stelianei...ne incurcam mai mult asa.
    Vorbeste te rog cu Stela, iar contul pe care il are Stela nu-l postam pe forum, ci persoanele interesate pot lua legatura cu tine (de exemplu) si le dai tu numarul contului in care sa depuna banii, fara sa facem public toate info.

    Ce zici?
    www.fangymnastics.com

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Dar care e problema de sanatate fiindca nu inteleg? Si de ce tocmai in Canada, sunt sigur ca exista clinici foarte bune in Europa.

  14. #14
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Dar care e problema de sanatate fiindca nu inteleg? Si de ce tocmai in Canada, sunt sigur ca exista clinici foarte bune in Europa.
    Necroza la mana..are mana umflata de luni de zile si dureri insuportabile. Nimeni din Romania nu stie ce sa-i faca. Mariana Bitang a dus-o in Bucuresti la medici si acestia i-au recomandat o clinica din Canada. Federatia nu o baga in seama, nu o ajuta...iar timpul trece si problema se agraveaza.
    www.fangymnastics.com

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Necroza e ceva foarte serios, poate risca sa-si piarda chiar mana daca nu e tratata. Insa chiar am avut pe cineva in familie cu necroza in stadiu avansat si a fost foarte bine tratata in Romania, si asta acum vreo 15 ani. Sunt absolut surprins sa aud asa ceva

  16. #16
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Mikeyy, m-am gandit si eu despre asta, sa dau informatia privat, dupa cineva imi trimite un email iar problema este si acum ca nu stiu cine sunt persoanele si informatia Stelei poate fi trimite spre 20 diferite persoane. Nu zic ca nu am incredere in tine dar lumea de astazi este pericolul si este multa 'identity theft' peste tot. Asadar m-am gandit ca tu sau altcineva ar primi banii din Romania si apoi trebuie sa dau informatii doar la una persoana. Sper ca ai inteles ce am scris si ce vreau sa zic. Este greu de hotarat nu? Voi vorbi cu Stela si astept ce zice ea.

    Rob, Stela ar vrea sa se duca in Canada pentru tratament, cunoaste cineva acolo si cred ca el o poate ajuta mai bine ca de pinde intr-o alta tara.
    Problema ei este cu mana (abia poate ridica o cana cu apa si cred ca are necrosis) si spatele.

  17. #17
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nicole...vorbeste atunci cu Stela vezi ce iti spune si ea..ce parere are...dupa care vedem ce hotaram. Trebuie sa luam cea mai buna decizie ca sa nu existe apoi probleme.
    www.fangymnastics.com

  18. #18
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Exact, Stela trebuie sa decida cu ce e de acord din cat am tot discutat noi.
    Last edited by Cata_RB; 24th February 2009 at 22:24.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #19
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Necroza e ceva foarte serios, poate risca sa-si piarda chiar mana daca nu e tratata. Insa chiar am avut pe cineva in familie cu necroza in stadiu avansat si a fost foarte bine tratata in Romania, si asta acum vreo 15 ani. Sunt absolut surprins sa aud asa ceva
    Nu ai de ce sa fi surprins ...Esti sigur ca acum 15 ani diagnosticul era corect?
    La sportivi apare un tip de necroza extrem de greu de tratat .
    Iar in Canada exista una dintre cele mai renumite clinici de medicina sportiva .Daca nu ma insel la London .

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Nu ai de ce sa fi surprins ...Esti sigur ca acum 15 ani diagnosticul era corect?
    La sportivi apare un tip de necroza extrem de greu de tratat .
    Iar in Canada exista una dintre cele mai renumite clinici de medicina sportiva .Daca nu ma insel la London .
    Nu-s medic sa stiu daca exista mai multe tipuri, diagnosticul asta a fost, i se innegrise toata mana

  21. #21
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Ma bucur de ideea asta, stiu ca ideea a mai fost, dar... noi asteptam un raspuns de la Steliana. Cred ca cel mai bine e sa luam legatura cu ea... si sa o intrebam care e parerea ei, si cum sa procedam!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •