View Poll Results: Se dopeaza Dorinel?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    32 22.07%
  • Nu

    113 77.93%
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 150

Thread: Se dopeaza Dorinel Munteanu?

  1. #127
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Yang, nu am de gand sa fiu cu tine in deplasare. Nici macar acasa. Pot sa iti desenez si pe aici. Eu zic ca esti baiat destept si o sa intelegi schitele. Asa cred eu. Parerea mea.
    Ziceti ca Dorinel s-a prezentat benevol? Sigur nu voia sa mearga la buda si a nimerit la antidop?

  2. #128
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    @Ultras-CT, cred ca te indoiesti degeaba, Dorinel a mai jucat inainte de meciul cu poli, cu Jiul sau Pandurii parca, si atunci stia ca se va face control antidoping, doar ca nu a fost ales la control atunci, sa fi fost oare acesta ghinionul lui. Nu uita a avut si probleme de familie si nu s-a pregatit, poate fi si asta un motiv pentru care nu a jucat. Plus de la venirea lui ca antrenor la Cluj a spus ca va juca in primul an (care a trecut), si in al doilea vrea doar sa fie antrenor. Mi se pare normal sa mai steie pe banca dat fiind spusele lui. Nu?
    Ziceam dupa meciu cu poli !

    eu pur si simplu mi-am exprimat parerea , cum am mai spus il respect pe Dorinel
    FARUL FARUL

  3. #129
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pytzy View Post
    Aratati mai mult respect fata de Dorinel. Ma-i lasti-l in pace nu va mai legati de el atat. Atata timp cat nu aveti dovezi ar trebui sa taceti din gura, toata lumea are prezumtia de nevinovatie pana ce nu se pronunta instanta. Asa ca lasati omul in pace sa-si vada de treaba lui care si-o face excelent. Bravo Dorinel Munteanu
    Ba se dopeaza cu votca la greu,de aia are nasu asa de rosu si scuipa ca un(era sa zic cioban dar ii ocupat ) zevzec.....parerea mea
    https://t.me/pump_upp

  4. #130
    junior
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    131
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    Ba se dopeaza cu votca la greu,de aia are nasu asa de rosu si scuipa ca un(era sa zic cioban dar ii ocupat ) zevzec.....parerea mea
    Pe tine te-a adus Iancu cu el la Timisoara ca vad ca-ti place la nebunie sa arunci cu noroi in banateni?

  5. #131
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Iar am vorbit cu doctorul priceput si mi-a zis ca daca a luat un anume gen de substante degeaba se pisa ca alea se vad numai in "sanje". Opaaaaaaaaa... Dorinele, Dorinele...

  6. #132
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Doctorul tau e de fapt ala care ii prescrie lui Dorinel aspirina ?

    Apropos ti-am raspuns acu citeva postari pentru ca am constatat ca ai tendinta (pozitiva) de a te concentra pe idei nu pe forumisti ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #133
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by newbye View Post
    Pe tine te-a adus Iancu cu el la Timisoara ca vad ca-ti place la nebunie sa arunci cu noroi in banateni?
    NU MA COBOR LA NIVELUL TAU,gruiene.....bau si ia-l si pe robo cu tine
    https://t.me/pump_upp

  8. #134
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Francezule, nu avem acelasi doctor. O fi bine, o fi rau? Eu i-as recomanda lui Dorinel o aspirina... saracului. Ca sa nu incepem sa ne paruim legat de aceasta idee fac si eu cateva intrebari:
    1) De ce a sarit de c... fund in sus cand a fost intrebat?
    2) De ce nu s-a dus din prima la control, ca sa elimine orice banuiala?
    3) De ce nu a mai jucat la fel de mult de cand cu scandalul?
    4) De ce a lipsit si cu Albania (Doamne, iarta-ma!)?
    5) De ce unii jurnalisti, pe care nu ii putem acuza de faptul ca se concentreaza pe idei pe OLS, au spus la randul lor cam acelasi lucru?
    Si o ultima intrebare, pentru Francezul delaparis:
    Ce fel de jurnalisti consideri ca sunt Geambasu si Radu Naum?
    Va multumesc.

  9. #135
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    si certamennte...cu pufuleti

  10. #136
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Pentru Capitalistul Bancaru:

    1. A fost socat ca noi majoritatea pe aici de acuzele aduse din senin si de superficialitatea celor rau intentionati fata de cariera lui si conduita exemplara pe care a avot-o in cariera.

    2. Nu stiu ... cred ca a vrut in primul timp sa le f.... m... in C.... la toti probabil

    3.Nu mai juca la fel de mult ca anul trecut nici inaintea scandalului ...

    4. Cred ca Piturca i-a zis ceva de genul " bai tu cu scandalele tale ia mai lasa-ma ca n am nevoie de asta ... (la pocker ) "

    5. Hehe ... ca sa vinda hirtie ...

    Desolé nu-i cunosc bine ... Geambasu pare a fi dinamovist dar cam atit am de spus despre ei ... sincer.

    cu placere.



    lolo tu ce faci mai pe aici ?
    Tu nu esti banat ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #137
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Pentru Capitalistul Bancaru 2:
    Tu esti rau intentionat nene. Te bagi in seama doar ca ai un cunoscut doctor.
    Se vad minciunile tale despre doctor de la distanta. Un medic iti zicea eventual ca ramin urme in os, par etc. etc. nu in singe. Logic ca din urina dispare mai tirziu decit din singe, dat fiind faptul ca rinichiul iti filtreaza singele.(despre comentarii detaliate din fiziologie intreaba mai mult pe PM).
    De ce nu a jucat in meciul cu UTA?? Se stia ca nu se face control antidoping! UTA restul .
    De ce tocmai tu intrebi si ai indoieli??? Uiti faptul ca de la patronul vostru a plecat totul? Inca odata iti spun, ca nu faptul in sine l-a enervat pe Dorinel, ci modul in care s-a cerut acel test (reclama pentru iacovus).
    Consulta-te cu acel cunoscut ca nu te vad bine!
    Last edited by m8k; 25th September 2006 at 22:05.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  12. #138
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    @ domnul de la Cluj, banuiesc:
    Cum naiba sa ma bag in seama ca am cunoscut un doctor? Macar un vaccin am mai facut si eu, ca nu sunt ca Dorimel sa mi le fac singur... Ramane in os? Si ce trebuia sa dea o proba de os? Sa isi taie o unghie? Si ce daca a plecat de la patronul nostru? Adica al lor. E tata, patronul asta? Eu cred ca e destul de mare ca sa isi asume responsabilitatea pentru cele afirmate, eu la fel si tu... de tine nu pot sa zic. Eu chiar cred ca Dorinel se dopeaza. Ceea ce imi spui tu aratandu-mi fete cu cururi intoarse nu ma convinge. Te dai mare felcer si ma inviti la o privata ca sa imi arati... cunostintele tale. Esti doctor? Daca esti cred ca esti unul slab. Daca nu esti... Cum adica ma dau mare cu un doctor. Esti stupid in exprimare si gandire. Ce naiba am zis, ca am vorbit cu ET? Sau cu Big Foot?
    M-am consultat iar cu doctorul, desi nu inteleg de ce nu ma vezi bine. Sa stii ca nu e oculist. Iata ce mi-a zis: eritropoietina se testeaza indirect, pe baza unui test de sange, nu de urina. A mai facut si o prezicare cu INSA: the 2000 Tour de France, a laboratory test to detect residues of pharmaceutical EPO in urine was introduced for the first time as an anti-doping measure. In incheiere: dar nu cred ca a intrat in uz la noi chestia asta. Acum vezi bine? A mai zis ceva, dar nu reproduc ca iau avertisment.
    @ Francezul
    1) Eu zic ca a fost socat ca s-a descoperit
    2) Este tot legat de cur, dar nu de bagat, ci de scos, si nu numai pe cur ci si prin alte orificii. (Elimination - Overkill)
    3) A jucat atat cat era nevoie. O repriza tot juca. Ca sa dezvolt aici - in timpul acuzelor venite de la diversi nu a jucat defel, timp de 1 luna. Dupa care a revenit. Asta pute.
    4) Normal ca nu avea nevoie Piturca de el, ca se temea. Daca ii venea lui Demollari sa ceara control? Sau lui Duro...
    5) Pai cu astfel de idei antiromanesti vinzi ziarele? Le vinzi cu Jiji, cu MM, cu Borcea, cu manele si incultura, dar nu cu acuze de genul asta.

    Iar la ultima intrebare ce naiba sa fi raspuns? Daca ma iei ca stii ca e dinamovist... imi dau seama. Asa categorisesti tu oamenii? Tu ce esti, ca nu mi-am dat seama pana acum? Ce trebuie sa fii ca sa pari serios?

  13. #139
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    testul dat de dorinel a iesit negativ dar cred ca unii nu se vor opri cu 'suspiciunile'.
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  14. #140
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Tot timpu or sa existe oameni mai suspiciosi. Asta este viata.
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  15. #141
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Eu cred ca prin prisma faptului ca Dorinel a avut ceva rezultate la Cluj iar viata lui sportiva si extrasportiva este impecabila s-a gasit cineva sa il murdareasca cu ceva.
    Eu nu cred ca Dorinel a luat ceva , nu e omul.
    Respect omul, jucatorul, antrenorul Dorinel pentru ceea a facut si face pentru fotbalul romanesc.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  16. #142
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    @bancarule esti tare la copy paste.Ca sa te linistesti ai de la mine un copy-paste.

    Titlu: Dorinel Munteanu “negativ” la controlul antidoping! “Iata dovada” – a exclamat Dorinel Munteanu la inceputul conferintei de presa de astazi!!!

    "Munti" a prezentat ziaristilor prezenti in sala documentul primit de la Agentia Nationala Anti-Doping, care atesta ca rezultatul controlului anti-doping, efectuat voluntar la sfarsitul meciului cu Poli Timisoara, in data de 16 septembrie, este negativ. Documentul (vezi facsimil) este semnat de Graziela Elena Vajiala, presedinte ANAD, si Gabriela Andreiasu, director in cadrul aceleiasi institutii.
    Precizam ca documentul privind rezultatul controlului anti-doping efectuat de Dorinel Munteanu a fost trimis clubului CFR Cluj la solicitarea expresa a acestuia si a conducerii clubului, uzantele ANAD prevazind ca instiintarea privind rezultatele controalelor anti-doping sa se faca doar in cazul in care acestea sint pozitive. Dorinel Munteanu si conducerea clubului clujean au tinut, insa, mortis sa primeasca in scris rezultatul controlului anti-doping pentru a putea demonstra, fara putinta de tagada, ca tot ceea ce s-a scris si speculat in privinta presupusui dopaj al antrenorului jucator nu reprezinta altceva decat “o mare mirsavie”.

    Dorinel Munteanu: “Contestatarii mei s-au convins acum, cred, ca nu au prea multe in comun cu fotbalul, daca au ajuns sa ma suspecteze in asemenea hal. Sa stie toti: imaginea mea nu a fost cumparata niciodata, tot ce am realizat in viata a fost doar prin munca. In schimb, ei platesc pentru imaginea lor, sa apara la televizor, sa apara prin ziare. O spun cu parere de rau, pentru toti cei care m-au contestat!”

    Iuliu Muresan, presedinte CFR Cluj: “Sper, acum, sa se termine si atacurile impotriva noastra. Vreau sa va spun ca s-au facut pina acum unsprezece controale antidoping si, toate, au iesit negative. Toata aceasta campanie, s-a dovedit acum, a fost o adevarata marsavie si tin sa-i avertizez pe toti cei care se mai lanseaza in asemenea atacuri si amatorii de minciuni la adresa noastra ca vor avea de a face cu noi. Nu vom mai sta cu mainile in san si ne vom adresa instantelor fotbalistice si, apoi, celor civile!”
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  17. #143
    junior
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    131
    Reputatie
    1
    Ar mai trebui lasat topicul deschis vreo saptamana doua sa vedem care dintre cei care acuzau au bunul simt sa-si faca mea culpa.

  18. #144
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sunt cel mai tare avand in vedere ca nu am sustinut o minuta, macar, ca sunt spusele mele. Spre deosebire de altii. Atata poti tu sa judeci, atata faci. Daca ai senzatia ca macar o secunda am crezut ca o sa iasa pozitiv poti sa te duci sa paşti. Repet, exista substante care nu se mai vad la teste dupa 4-5 saptamani.
    Impresionant articolul, trebuie sa recunosc. Mi-a stors o lacrima, dupa care a crescut inima in mine cand am vazut ce barbati temerari sunt la Cluj. Mi-am zis: natia asta nu piere. Romanii verzi: Munteanu si Muresanu.
    Cred ca m-am linistit. Pentru moment.
    Astept provincia. Ho! Vorba vine.
    Micutzule, limbajul tau cu viata extra si cea nu mai stiu care e cam de lemn. Parol! Si eu il respect pe Munteanu ca jucator de nationala. Ce bucurie a fost pe capul meu cand l-a batut pe Seaman. Sau pe Victor. Dar cred ca s-a dopat.

  19. #145
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    eu nu fac nici o mea culpa. sunt convins ca in fotbalul de aici si de aiurea dopingul este o practica obisnuita. nu exista interes din partea 'organelor de conducere' de a declansa o campanie anti doping- pierderile financiare ar fi imense daca s-ar ajunge la asta. pe voi va las sa visati in continuare la o lume frumoasa, plina de oameni cinstiti.

  20. #146
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Iar la ultima intrebare ce naiba sa fi raspuns? Daca ma iei ca stii ca e dinamovist... imi dau seama. Asa categorisesti tu oamenii? Tu ce esti, ca nu mi-am dat seama pana acum? Ce trebuie sa fii ca sa pari serios?
    Ce vrei sa-ti raspund daca nu am opinie despre respectivii. Am citit ceva articole de la ei pe net ... in general numai cele care ma interesau ... dar netraind in tara nu pot sa ma arunc la o opinie genul "sunt oameni seriosi".

    Nu am dovezi

    Ah ca e dinamovist Geambasu ? Pai asta cred judecind dupa subiectele in care se implica sa le analizeze. Nu am folosit sensul pejorativ al caracterizarii ...

    Despre Dorinel (non)"dopatul" Munteanu s-a mai pus intrebarea pe thread ... De ce sa se dopeze acum ? Cariera lui e in spate ...

    Iar cu alergatul lui , cred ca ne-am lamurit dupa meciul de aseara cam care e nivelul atletic al fotbalistilor nostrii fata de cel adevarat acolo unde Munteanu a fost antrenat ... Ce face Dorinel azi, adica tine o repriza piept cu tinerii din Liga I, e floare la ureche fata de ce a fost capabil in tinerete.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #147
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eterna poveste cu lipsa de dovezi. M-am plictisit de topicul asta. Se pare ca o sa aflam inainte cine a tras in noi 16-22. Si cum asta nu o sa aflam niciodata...

  22. 1st July 2018, 20:41
    Reason
    del

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •