View Poll Results: Se dopeaza Dorinel?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    32 22.07%
  • Nu

    113 77.93%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 150

Thread: Se dopeaza Dorinel Munteanu?

  1. #64
    junior yang's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    92
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bobycox View Post
    Eu zic ca e DOPAT. Dar e dopat cu :Bun Simt , Corectitudine Nemteasca , Disciplina si Profesionalism[/B].

    PS. Ar trebui si altii sa-si administreze drogul asta.
    Mai ales Iancu...
    [FONT="Arial Black"][SIZE="2"][COLOR="Yellow"]Traiesc sa vad Steaua din nou campioana Europei !!![/COLOR][/SIZE][/FONT]


    [FONT="Arial"][SIZE="2"][COLOR="Red"]Alerg,ma bucur,plang,strig[/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [FONT="Arial"][SIZE="2"][COLOR="Blue"]Zi de zi vad viata in ros-albastru...[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    357
    Reputatie
    1
    sau becali,memelush,borcea,etc.nu crezi?

  3. #66
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Pentru astia e prea tirziu sau mai degraba trebuie sa se trateze cu ceva literatura sau citiva ani de scoala in plus
    Ei fac parte din cei care potential il acuza pe Dorinel
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #67
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Delaparis, eu cred ca am mai multa scoala decat tine, si nu ma refer la acelasi an facut de mai multe ori, si il acuz pe Munteanu. Oare iti trebuie cateva facultati ca sa il acuzi pe Munteanu ca ia ceva interzis? Esti penibil. Desi de la noi pute cel mai rau, si noroc cu performantele Stelei in afara, sustinute si de "hodina" de pe intern, suntem, totusi, cei mai curati. Dar si cei mai ratati. Nu ne dopam, nu face blaturi nu suntem hoti. Dar asta pentru ca nu sunt dovezi. Si nici carte nu avem destula ca sa ii demascam pe boi.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1

    Exclamation Viaţa extrasportiva face diferenţa īntre Dorinel şi gloata fotbaliştilor .

    Asta cu dopatul lui Dorinel este cea mai mare prostie şi măgărie la adresa unui adevărat fotbalist şi caracter , care nu merita īn niciun caz aşa ceva din partea unor oameni care au mai petrecut zile şi prin puşcării(Iancu) . Este o prostie să spui că tocmai cel care nu ar trişa niciodată ar face-o dopāndu-se .
    Acuzaţiile vin probabil din două motive :
    1. Război psihologic īnaintea meciului direct . Au fost cazuri acum ceva ani cu Piteşti , īn perioada sa īn care a ajuns şi prin cupele europene , prin 1998-2000 . Se cauta orice metode de a intimida adversarul , de a crea presiune . Unii aleg presiunea contra arbitrilor , alţii alte metode printre care şi aceasta .
    2. Mă refer strict la cazul Iancu-Poli . Probabil că Iancu nu īnţelege cum un jucător la 38 de ani poate juca atāt de bine şi alerga atāt de mult faţă de jucătorii lui Poli . Răspunsul e īn curtea proprie . Jucătorii lui au fost prinşi la ore īnaintate , spre dimineaţă , consumānd alcool . Atāta timp cāt Paul Cazan le va lua apărarea spunānd că doi oameni nu se īmbată din 1-2 sticle de vin consumate la 2 dimineaţa , atāta timp Dorinel va părea anormal . Īn opinia lui Iancu , un jucător care la 3 dimineaţa bea de rupe şi la 10 are antrenament este logic că va alerga mai mult şi va da randament mai mare decāt profesionistul dar bătrānul Dorinel .

  6. #69
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    S-a oferit voluntar!
    Dorinel Munteanu s-a prezentat singur la controlul antidoping. "Vreau să fiu testat. M-am săturat de povestea asta cu dopatul", a spus antrenorul jucător al feroviarilor, care a dorit, astfel, să spulbere orice îndoială legată de faptul că ar folosi substanţe interzise. Dorinel a jucat doar o repriză ieri, ieşind la pauză, cînd a fost înlocuit de Coroian.

  7. #70
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asa si... ? Trebuia sa faca asta inca de la bun inceput, precum trebuia sa mai faca, tot de la inceput, sa faca dovada bunului simt si sa nu se cace pe ei ca de ce se cere control. Ma rog...

  8. #71
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GruppoApparte View Post
    Dorinel a jucat doar o repriză ieri, ieşind la pauză, cīnd a fost īnlocuit de Coroian.
    :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: dupa cum o jucat repriza aia mai bine o facut.....Da, el nu se dopeaza pt ca incurca la saliva.......
    https://t.me/pump_upp

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Delaparis, eu cred ca am mai multa scoala decat tine, si nu ma refer la acelasi an facut de mai multe ori, si il acuz pe Munteanu. Oare iti trebuie cateva facultati ca sa il acuzi pe Munteanu ca ia ceva interzis? Esti penibil. Desi de la noi pute cel mai rau, si noroc cu performantele Stelei in afara, sustinute si de "hodina" de pe intern, suntem, totusi, cei mai curati. Dar si cei mai ratati. Nu ne dopam, nu face blaturi nu suntem hoti. Dar asta pentru ca nu sunt dovezi. Si nici carte nu avem destula ca sa ii demascam pe boi.
    Auzi ce ma ia el peste picior ...
    Hai scuteste-ma cu "primi zece ani sunt grei pina treci in anul trei...".
    Vorbesti aiurea fara sa te solicite nimeni proba fiind ca ma refeream la Borcea , MM si compania ... nu la suporteri fie ei "scoliti" mult ca tine sau nu ...
    Deosebirea dintre scoala ta si a mea este ca pe mine m-a invatat sa ma abtin sa acuz cind nu am probe deoarece omul e nevinovat prin definitie pina la proba contrarie ... In fine sper sa nu fie prea greu de inteles ce spun aici deoarece parca vad ca vei reveni cu cine stie ce lectii invatate la cine stie ce facultati "puturoase" , asta ca sa folosesc termenii mariei tale ...

    Eu inca ramin pe pozitia "inculta" de il aprecia pe Dorinel pentru tot ce a facut fiind exemplu de atitudine in fotbal si viata asteptind probe solide pentru a-mi schimba opinia.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu am acuzat, eu mi-am spus parerea. Era si normal ca te referi la altii. Asa se intampla mereu. Tu nu ai vrut sa... tu voiai sa... Normal ca vorbesc aiurea in cazul in care ai senzatia, gresita, dealtfel, ca cei care isi mai dau cu umila parere trebuie sa astepte invitatia de la tine, doar ca esti DELAPARIS, sau nu invitatia, ci aprobarea.
    Intuitia ta, ca voi reveni, este demna de invidiat. Numai un bou credea ca nu o sa revin, nu e asa?
    Se pare ca pentru tine a fost greu sa intelegei anumite lucruri. Sunt chestii in viata pe care nu o sa le poti dovedi neam. Sunt lucruri pe care si un copil le poate arata cu degetul, dar pentru care nu avem dovezi si nu vom avea vreodata. Si atunci aia care isi spun o parere arunca cu piatra iar aia care nu zic nimic sunt inteleptii. Adica tu.
    Ce discutam noi aici se imparte pe 2 directii: sunt unii indignati de aia care indraznesc sa afirme si cei care s-au basicat ca se face aluzie la bunul mers (!) al clujenilor.
    Pana la urmatoarea ta bula eu sustin in continuare ca Dorinel are venele mai ciuruite. Metaforic...

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Elegant ...

    "Eu nu am acuzat, eu mi-am spus parerea" ... Fara sa insist penibil pe tema asta te invit sa-ti recitesti postul citat de mine si vei vedea contradictia din cele doua (sa zic asa) pozitii.
    Pe de alta parte nu stiu unde am zis eu ca ar trebui invitatie sau , mai grav, aprobare pentru a-ti exprima opinia pe forum ... Poti sa expui ce vrei cum vrei chiar daca iti permiti comparatii de genul "am scoala mai multa decat tine" , afirmatie care , de altfel impreuna cu cea legata de Dorinel, nu are acoperire in nici un fel. Continua sa "arati cu degetul" ca un copil spre ceea ce te intriga ... de altfel nici cu degetul nu e frumos sa arati ...

    In legatura cu Munteanu m-am exprimat deja deci pot spune ca e ultima oara cind iti raspund prin aceasta "bula" cit se poate de respectuasa.

    Numai bine.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Eu sunt convins ca Dorinel Munteanu se dopeaza de mult timp cu antrenament asiduu, seriozitate, viata sportiva, multa vointa si...mai sunt si alte substante dopante care lipsesc multor fotbalisti "vedete" de la noi.....
    Problema cea mai mare este ca efectele acestui dopaj continuu sunt descoperite abia acum, dupa 20 de ani de fotbal....la 38 de ani, cand el isi permite sa alerge si sa joace mai cu suflet, decat unul de 21 de ani.
    Norocul nostru, al celor nestiutori este ca acest dopaj a fost banuit si decoperit de oameni cu ani grei in fotbalul romanesc, buni cunoscatori ai fenomenului, Condescu, Iacov, Iancu....mai lipseau Penescu si Mititelu...

  13. #76
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Ca sportivii se dopeaza, asta e un lucru cat se poate de clar. Dovezi exista in tarile unde ele au fost cautate serios. Iar motivul pentru care sportivii se dopeaza este iarasi evident ... banii. Daca se dopeaza ciclistii pentru un pumn de euro, atunci fotbalistii au infinit mai multe motive sa o faca. Numai ca in fotbal nu prea sunt controale serioase.

    Asa ca si Dorinel poate fii unul dintre ei. Insa, ce motive are avea sa o faca? Banii? Eu cred ca are destui, si ar castiga tot cam atat daca ar sta numai pe banca. Faima? Are destula, iar de-a lungul carierei sale a demonstrat ca nici nu prea vrea sa iasa in fata. Preformante sportive? Nici cei mai impatimiti suporteri ai CFR-ului nu se pot gandi serios ca echipa o sa castige campionatul ... Deci, ce motive ar avea Dorinel sa se dopeze? Sa-si riste sanatatea si sa arunce o umbra asupra carieriei sale tocmai acum, la varsta lui?

    Intrebarea "se dopeaza Dorinel?" nu poate avea un raspuns clar. Nu exista dovezi in nici o directie. Dar la intrebarea "ce motive ar avea sa se dopeze?" raspunsul este "nici unul."
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  14. #77
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Se cuvin niste concluzii (si pentru cei care nu arata cu degetul, dar se scobesc cu el): Dorinel nu se dopeaza. Sau ba da, dar cu miros de flori, cu aer curat de munte(anu), cu apa de izvor, cu o tuiculita sanatoasa, dar numai o cinzeaca, inainte de ciorbita, sange tanar de fecio... cu nevasta lui, cu "gioghing", cu lecturi decente, cu fenomen, cu fotbal, cu ghete cu crampoane, cu chiloti si maiou, cu "de putin", cu "suntem acolo", cu cornere executate bine, cu ratari, cu scuipat (pe jos, sau sus), cu tot ce e mai frumos pe lumea asta. Toti cei care au spus asa ceva, inclusiv Geambasu sau Naum, sunt niste invidiosi. Ce motiv ar avea Dorinel? Nici unul. Si cei care au mai facut-o pana acum au facut-o impotriva vointei lor. Halucinatii. Ale tineretii valuri. O petrecere desucheata. De dragul unei gagici. Just for fun. I have to! Nu o sa se mai intample. Am fost un *******. Speram ca la capatul acului seringii sa ma stepte gloria. Gloria rade, canta si danseaza.

  15. #78
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Bun Bancare, atunci spune-mi si mie, fara autosuficienta si ironii, de ce se dopeaza Dorinel Munteanu? Doar pentru ca alti sportivi fac la fel?
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  16. #79
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Corto,
    nu te supara, intrebarea corecta ar fi "de ce s-ar dopa Dorinel Munteanu?" Altfel le dai apa la moara celor care il invinuiesc pe nedrept de asta.

  17. #80
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Corto nu se supara.
    Intrebare corecta:
    DE CE NU S-AR DOPA?

  18. #81
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Eu nu vroiam sa-i dau apa la moara decat Bancarului, care vrobeste de parca i-ar fi tinut punga cu seringi lui Zidane in Germania si nu mai crede in Dorinel, fotbal, tara, univers. Iar noi astia care ne scobim cu degetul, plutim in nestiina prin viata, idopati cu fotbal, chipsuri, manele si telenovele, fara sa sesizam atrocitatile comise de cei ca Dorinel.
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  19. #82
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Este doar un joc psihologic asupra echipei CFR Cluj si mai ales asupra lui Munteanu ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. 18th September 2006, 14:00
    Reason
    off topic, am priceput mesajul

  21. 18th September 2006, 14:20
    Reason
    off topic, stai linistit ca nu e nici o problema

  22. #83
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Astea sunt presiuni care se pun pe capul lui DORINEL.Munteanu e un fotbalist adevarat,un profesionist care nu are de ce sa-ifie rusine cu ce a facut in cariera sa!Rusine ar trebui sa le fie gunoaielor din Timisoara care l-au huiduit pe tot parcursul meciului de sambata seara!

  23. #84
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Mai Garcea ... stai ma linistit ca de injurat si huiduit se intampla pe toate stadioanele ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •