Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 196

Thread: Shawn Johnson

  1. #106
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma bucur pt Shawn ca a castigat aceasta suma de bani. Se afla intr-un punct in care trebuie sa profite de orice moment...nu se stie ce ii rezerva viitorul!
    Bravo ei!

    Am inteles ca acum va pleca intr-un mic turneu cu DWTS....sper ca apoi sa revina in sala de gimnastica asa cum a promis!

    Alte poze de la finala:

    http://backseatcuddler.com/wp-conten...enn5298638.jpg

    http://backseatcuddler.com/wp-conten...13-300x171.jpg

    http://backseatcuddler.com/wp-conten...enn5298639.jpg
    www.fangymnastics.com

  2. #107
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1

  3. #108
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    laudabil articolul, chiar in 'Cotidianul', multumim Miafangina!

    Totusi, parca nu as indrazni sa-i intreb daca vedeta lotului SUA nu cumva era Liukin sau 'campioana olimpica de la Beijing'- e drept are si Shawn titlul ei.

    Hai ca nu vreau sa fiu rautaciaosa, spunem multumesc ca au scris si asa, in rest, imi place Shawn ca si sportiva, imi doresc sa revina!

  4. #109
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post

    Totusi, parca nu as indrazni sa-i intreb daca vedeta lotului SUA nu cumva era Liukin sau 'campioana olimpica de la Beijing'- e drept are si Shawn titlul ei.
    Da,au multe greseli,dupa stiinta lor Bela este antrenorul americancelor.
    Totusi,ma bucur cind se scrie despre gimnastica,chiar daca ma enerveaza greselile facute,nu-i intereseaza sa se documenteze un pic mai mult.

  5. #110
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mersi Mia!

    Pe mine ma suprinde faptul ca un ziar din Romania scrie de Shawn....sincer nu ma asteptatam
    www.fangymnastics.com

  6. #111
    senior Adde's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    Noi interviuri cu Shawn, un pic altfel decat ne-a obisnuit.

    http://gymblog.wordpress.com/2009/05...son-interview/

    http://gymblog.wordpress.com/2009/05...-of-the-day-5/

    Exact acum nu am timp sa le traduc, poate maine, dar pe mine m-a dus putin cu gandul la declaratiile Stelei. Nu spune chiar mare lucru, dar nu mai e asa neutra. Cartea ei se numeste ”Stories behind the smile”.
    [COLOR="DarkOrchid"]"Oamenii mari nu pricep singuri nimic, niciodată, și e obositor pentru copii să le tot dea întruna lămuriri"[/COLOR]

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Al doilea link postat de Adde e un blog nu un interviu si poate e poate nu e adevarat, nu stiu. Din interviul ei (S.J.) - ce sa zic? Eu nu am crezut si nici acum nu cred in dragostea si prietenia dezinteresata intre TOATE fetele de la lot. Una e sa fii coleg civilizat syi alta e prieten. Hai sa fim seriosi. Sunt oameni si oameni si caractere diferite. Nu toti oamenii de pe pamant pot fi prieteni intre ei. Ganditi-va la voi. Sunteti prieteni cu absolut toti colegii/vecinii? Si sincer, prefer o atitudine sincera decat falsa, sa ne declaram prieteni cand de fapt ne uram.

    Adde, multumesc ca vei traduce articolul. Suntem pe un forum romanesc, totusi.

  8. #113
    senior Adde's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Al doilea link postat de Adde e un blog nu un interviu si poate e poate nu e adevarat, nu stiu. Din interviul ei (S.J.) - ce sa zic? Eu nu am crezut si nici acum nu cred in dragostea si prietenia dezinteresata intre TOATE fetele de la lot. Una e sa fii coleg civilizat syi alta e prieten. Hai sa fim seriosi. Sunt oameni si oameni si caractere diferite. Nu toti oamenii de pe pamant pot fi prieteni intre ei. Ganditi-va la voi. Sunteti prieteni cu absolut toti colegii/vecinii? Si sincer, prefer o atitudine sincera decat falsa, sa ne declaram prieteni cand de fapt ne uram.

    Adde, multumesc ca vei traduce articolul. Suntem pe un forum romanesc, totusi.

    Ambele link-uri sunt de pe gymblog, dar al doilea se refera la o declaratie aparuta intr-un tabloid, Us Magazine, de aceea exista dubii daca nu cumva i-au fost interpretate vorbele. Concret spune ca s-a simtit "ca o exclusa, eram cea mai tanara, aveam o viata normala si, nu-mi place s-o spun, dar eram buna. Apare un fel de gelozie. Apoi cand am aparut la Dancing With The Stars, a fost greu pt ca era visul Aliciei (Sacramone) sa fie acolo.”

    Interviul:

    ”Ce urmeaza? Facultatea? O alta Olimpiada?
    Sunt la liceu acum (high scool junior). Am mers toata viata la scoala publica pana anul acesta. Am ramas prea in urma datorita Olimpiadei. Am facut scoala online, ceea ce imi ajuta in primul an de liceu. O sa vad daca din toamna o sa merg in program normal la scoala. Nu m-am hotarat inca. Ma bucur ca participarea la DWTS mi-a deschis atatea oportunitati. Mi-a aratat ca pot sa fac si alte lucruri. Le iau pe rand, fiecare zi asa cum vine.

    Ce vor invata oamenii din cartea ta "Shawn Johnson, Campioană Olimpică: Povesti din spatele zambetului”?
    Am vrut sa transmit/ sa reiasa (to get across) ca sunt doar o fata normala. Nu mi-am dedicat viata gimnasticii. Cartea este despre mersul in vacanta si mersul la scoala, despre lucruri pe care le facem cu totii. Nu trebuie sa-ti sacrifici viata pentru un singur lucru. Nu am lasat ca gimnastica sa domine/ sa conduca toate celelalte activitati in care eram implicata. Cred ca asta e ceea ce m-a ajutat sa fiu fericita si implicata in acest sport. Am fost cu siguranta ”nonconformista” (oddball) in acest grup. Cand toata lumea se antrena 8 ore pe zi si facea scoala de acasa, eu ma antrenam 4. Simt ca am inceput sa schimb putin acest sport. Gimnastica nu te va consuma/ distruge daca duci o viata normala. Probabil ca am avut un program mai agitat, dar mi-a placut f. mult. Nu as schimba nimic.

    A fost greu sa-ti faci prieteni la scoala avand in vedere programul tau din gimnastica?
    Nu am fost tratata diferit. Copiii ma stiau de la gradinita. Am crescut impreuna. Sigur, au mai fost si cate unii invidiosi... era un grup [de fete mai rele]. Participarea la Olimpiada mi-a aratat cine-mi erau prieteni cu adevarat. Cativa au stat alaturi de mine indiferent ce s-a intamplat si sunt sigura ca voi ramane cu ei toata viata.

    Ce doresti sa transmiti fanilor care te-au votat pe tot parcursul sezonului?
    Doar ca sper ca le-a placut ce-am facut [noi]. Cred ca sunt printre cei care au evoluat cel mai mult in aceasta editie. Inseamna enorm pt. mine ca am depasit aceasta provocare si ca am aratat ca pot sa fac mai mult, nu doar gimnastica [more then just flip]. Si cred ca pot sa fac loc pt. noul trofeu.
    [COLOR="DarkOrchid"]"Oamenii mari nu pricep singuri nimic, niciodată, și e obositor pentru copii să le tot dea întruna lămuriri"[/COLOR]

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc Adde!

  10. #115
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Daca intr-adevar acelea au fost cuvintele lui Shawn....eu nu pot decat sa o felicit ca in sfarsit a dat pe fata tot teatrul ieftin care exista in lotul american. Aparent toata lumea se intelege super bine, iar in rest nu se suporta.

    Mai mult decat atat...cred ca cei care ati urmarit anul trecut nationalele sau olympic trials va amintiti cum au marginalizat-o pe Shawn..toate stateau la gramada, iar Shawn statea singura pe covorul de la sol!
    www.fangymnastics.com

  11. #116
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Mai mult decat atat...cred ca cei care ati urmarit anul trecut nationalele sau olympic trials va amintiti cum au marginalizat-o pe Shawn..toate stateau la gramada, iar Shawn statea singura pe covorul de la sol!
    Am observat si eu chestia asta...poate ca Shawn nu e chiar scumpica pe care o vedem noi....

  12. #117
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Am observat si eu chestia asta...poate ca Shawn nu e chiar scumpica pe care o vedem noi....
    Da, e posibil ca Shawn sa nu fie asa cum o vedem noi...dar in acelasi timp este posibil ca ea sa aiba nicio vina.

    Pe tot parcurusl JO, Shawn nu a mai fost cea din 2007....rare au fost momentele cand mai zambea....nu stiu daca din cauza presiunii concursului sau din cauza ca nu se simtea in largul ei alaturi de colegele de echipa.

    As mai aduga si momentul de dupa finala de AA cand a plans.....

    Eu sunt de partea ei!

    Si daca imi amintesc bine..parca tot Shawn a fost singura care a incercat sa o consoleze pe Alicia dupa ratarile din finala pe echipe...restul nici nu o mai bagau in seama pe Sacramone.
    www.fangymnastics.com

  13. #118
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu nu ma omor dupa Shawn, dar cred ca niciuna dintre celelalte nu-i mai buna.

    Si pana la urma are Tess dreptate: nimeni nu se intelege bine cu toti colegii. De ce ar fi gimnastele altfel? Ca nu apare la televizor este alta treaba, dar sa nu ne facem iluzii ca ele-si zambesc mereu si ca Shawn ori oricare alta intoarce obrazul cand e vreo problema.

    Stiu eu ca asta-i imaginea ideala pentru o campioana, mai ales in SUA: buna la sport, buna la suflet, numai un zambet, niciun fel de cearta vreodata....dar hai sa fim seriosi, pana cand sa tina aparentele.

    Cu Alicia, ca pana la urma si eu poate as fi reactionat la fel pe moment, daca-mi doream foarte foarte mult sa castig. Este o manifestare a omului foarte ambitios, nu o face mai rea decat pe celelalte...doar prin prisma faptului ca s-a intamplat in fata camerei de filmat. Sa nu mai zic ca e mult mai usor sa arati bunatate cand castigi decat cand pierzi. Cheng e singura pe care am vazut-o facand asta, sincer, dupa solul Sandrei la JO.

  14. #119
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    http://www.intlgymnast.com/index.php...ews&Itemid=166

    Stiri despre Johnson: incearca sa vada daca se poate intoarce la gimnastica (s-a apucat de ceva antrenamente), insa nu ar refuza o oferta de film.

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    http://www.intlgymnast.com/index.php...ews&Itemid=166

    Stiri despre Johnson: incearca sa vada daca se poate intoarce la gimnastica (s-a apucat de ceva antrenamente), insa nu ar refuza o oferta de film.
    In acelasi link postat mai sus de Luiza scrie a participat la multe intalniri unele si caritabile cu Mark Ballas (partenerul de dans) si ca e nominalizata la doua categorii ale ESPY Awards: Teen Choice Award (la tv fox in 10 august) la categoriile: Female Reality/Variety Star si Female Athlete (la aceasta categorie e nominalizata si Nastia Liukin).

    Aceeasi stire si in: http://www.desmoinesregister.com/art.../SHAWN_JOHNSON

    Cateva (11) poze recente: http://www.desmoinesregister.com/app...plate=permgall
    Last edited by Tess_AN; 28th June 2009 at 10:26.

  16. #121
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Dragut...imi place de fata asta ca incearca orice...film, dans, masini de curse, gimnastica, fashion, de toate...bravo ei ca profita de toate cat poate

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    americanii sunt inciudati rau ca Nastia e camoioana olimpica si nu Shawn. mie mi se pare ca Nastia ar trebui sa castige detasat premiul de atleta anului. si totusi, americanii o prefera le S.
    Vad ca si majoritatea de pe acest forum o prefera pe Shawn.
    Mie imi place mult mai mult Nastia si eleganta pe care a adus-o acestui sport. ne-a adus aminte ca se cheama gimnastica "artistica"

    Altfel, eu le-am dat cate o porecla ambelor, fiindca seamana cu niste animalute.
    Shawn cu o veverita
    Nastia cu un cocostarc.

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    americanii sunt inciudati rau ca Nastia e camoioana olimpica si nu Shawn. mie mi se pare ca Nastia ar trebui sa castige detasat premiul de atleta anului. si totusi, americanii o prefera le S.
    Vad ca si majoritatea de pe acest forum o prefera pe Shawn.
    Mie imi place mult mai mult Nastia si eleganta pe care a adus-o acestui sport. ne-a adus aminte ca se cheama gimnastica "artistica"

    Altfel, eu le-am dat cate o porecla ambelor, fiindca seamana cu niste animalute.
    Shawn cu o veverita
    Nastia cu un cocostarc.
    Simpatice poreclele tale... Parerea mea e ca multi americani o plac de Nastia mai ales pentru cum arata ca infatisare nu neaparat pentru gimnastica. Aici nu stiu care-s mai multi ca nu ma dau in vant dupa statistici. Mie - ca si gimnasta mi-a placut Shawn mai mult. Asta e parerea mea si oricum gusturile nu se comenteaza, fiecaruia ii place sau nu o anumita persoana sau lucru sau nu ii place, treaba complet subiectiva.

    Insa, postul anterior l-am pus pentru ca cineva amintise ca Nastia e nominalizata la doua premii ESPY pe thread-ul ei iar cata vreme si Shawn a fost nominalizata, cred ca e corect sa se spuna asta aici pe thread-ul lui Shawn...
    Last edited by Tess_AN; 28th June 2009 at 20:12.

  19. #124
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    pai dupa cum evolueaza voturile se vede clar ca lumea o apreciaza mai mult pe S. Plus ca daca faci un tur pe you tube, pe la imaginile cu evolutiile lor, mare majoritate o prefera pe S.

  20. #125
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    pai dupa cum evolueaza voturile se vede clar ca lumea o apreciaza mai mult pe S. Plus ca daca faci un tur pe you tube, pe la imaginile cu evolutiile lor, mare majoritate o prefera pe S.
    Te referi la sondajul de la DesMoines Register, adica ziarul local din localitatea natala a lui Shawn?!? Acela e doar sondaj de opinie (intr-un orasel/satuc mic fara pondere mare per total SUA) si nu are valoare la ESPY... nu stiu cine si cum voteaza la ESPY dar voturile din ziar e clar ca sunt subiective si fara valoare la nominalizarea ESPY.

  21. #126
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Shawn a participat zilele astea la un fel de cantonament al unor gimnaste...nu am inteles exact despre ce cantonament e vorba.
    A spus pe twitter ca ea a invatat-o pe una dintre fetite niste elemente la barna si a spus de asemenea ca...abia asteapta sa revina la anul...o citez pe Shawn:
    Finished up the camp today! Had a great time actually taught a girl my beam series and she was amazing! Can't wait to come back next year
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •