Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 27

Thread: Criza morala ?

  1. #1
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1

    Criza morala ?

    Se imbraca in blugi taiati, poarta lanturi imense si ceasuri inutil de scumpe, defileaza cu masini pompoase. Au companii blonde cu piepturi imense, asortate parca functie de anotimp. In definitiv, asta e problema lor.
    Rad in timpul imnului national, spun aceleasi "poezii" la sfarsitul meciurilor, vesnic gasesc scuze pentru nereusite. Se cearta cu antrenorii, conducatorii, ziaristii, suporterii. In teren li se cuvine totul, inclusiv admiratia neconditionata a spectatorilor. Iar asta e problema noastra.
    Ma gandesc la generatia lui Hagi... Era altfel. Costum la convocare, declaratii sufletesti, respect pentru suporteri. Si profesionalism. Foarte mult profesionalism. Ceea ce la "putzoii" de azi nu prea se vede...
    Trece echipa nationala printr-o criza morala? Asta sa fie cauza contra-performantelor ?
    My inner child beats up your inner child

  2. #2
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    nu neaparat. daca te imbraci asa nu inseamna ca nu poti juca si fotbal bine. La Mutu insa (banuiesc ca la el faci referire in marea parte) e altceva, a ajuns mare repede si ii e greu sa ramana acolo. Sper sa ramana, desi sanse nu prea sunt

  3. #3
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Astea sunt vremurile, CoolRain. Nu numai la noi, ci in toata lumea. Fotbalistilor li se da prea multa atentie, sunt vanati peste tot si e in natura umana ca atunci cand ti se da nas prea mult sa o iei razna. Iti pierzi sistemul de valori, esti inconjurat numai de pupincuristi care iti spun numai ce vrei sa auzi, etc.
    Nu ma intereseaza cum se imbraca si cate lanturi au la gat. Pe teren sunt in tricouri si acolo vreau sa ii vad facandu-si datoria.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  4. #4
    Over the top junior's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume !!!
    Posts
    891
    Reputatie
    1
    erau anii lui Dobrin cu spritzul
    anii lui Balaci spritz si femei
    anii lui Hagi hoteluri si calatorii
    anii lui Mutu tatuaje, femei, divortzuri

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Nu uitati ca generatia lui Hagi a carat mingile si apa la generatia lui Iovan, Stoica, Boloni, Lacatus si ceilalti (brusc mi-am adus aminte doar de stelisti), care - celebrii ptr. chefurile care le faceau - aveau grija sa ne faca fericiti prin jocul lor de pe gazon.... Pacat ca cei din generatia de astazi nu au acceptat ce a fost bun la generatia anterioara, si parca nu vor sa faca nimic care sa se conforme cu linia celor de "aur"......Vom trai si vom vedea.....

  6. #6
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Daca ar fii ca domnu Iordanescu sa nu il convoace pe Adrian Mutu si sa nu aiva un rezultat bun toata lumea iar sarii in cap. De acea in ziua de azi jucatorii nu mai au respect fata de Antrenori alea alea.... Cum am mai spus daca eram Iordanescu pe Mutu, Neaga si Lobont nici nu ii mai bagam ca rezerve ii scoteam din lot si ii trimiteam pe fiecare in drumul lui.


    Iti spun eu ca data viitoare nu le mai ardea de chefuri cand erau la nationala daca mai prindeau nationala!!!

  7. #7
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Brisbane australia
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Auzi si iordanescu pina la urma urmei ce a facut un lucru asa de mare? Iordanescu a cistigat meciuri ingeneratia de aur pentru ca a avut jucatori care sa construiasca ori ce timpenie care iordanescu a scoso din gura. Problema nui la ce dsicoteca se duc, ca nu va suparati daca nu se duc nicaieri si nu fac nimica numa joaca fotbal pentru voi apai inebunesc cu toti, fiecare pote sa se recreeze si sa meaga la discoteca astai nui problema, problema este lips de moral, si publicul romin este in foarte mare parte vinovat acia, numa birfe de mutu neaga lobont, si daca a gresit daca nai nika bun de zis nu vorbi deloc.

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Rar imi este dat sa gasesc un subiect, sa citesc postarile si...sa le dau la toti dreptate !
    Asa e ! Noi si mass media ii facem mari !
    Noi ajungem sa le inghitim orice prostioara ce le iese din gura, produsa de (uneori) un creier cu putine celule !
    Aduceti-va aminte de noroiul norvegian, de plaja daneza de...culoarea tricourilor !

    Dar...lucrul cel mai suparator (pentru mine) imi pare a fi lumina in care este prezentata echipa NATIONALA inainte de fiecare meci important !
    Declaratii de copii de gradinita ! Reporteri aiuriti care pun intrebari banale !

  9. #9
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by junior
    anii lui Hagi hoteluri si calatorii
    anii lui Mutu tatuaje, femei, divortzuri
    ... droguri, alcool, apa plata cu la****...
    My inner child beats up your inner child

  10. #10
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    Nu cred ca din cauza acestor lucruri nu mai are echipa nationala performatana. e normal s-au schimbat timpurile si atutomat moda, dar fotbalistii din generatia actula castiga mult mai multi banii, se pot afirma mai usor in fotbal pot pleca print toate tarile unde se castiga destul de banii... deci automat ei nu mai vin cu daruinta si dragosata la echipa nationala cum venea generataia lui Hagi...care veneau la echipa nationala sa se afirme sa-i vada totat lumea...asa azi cu 1 meci 1 Cupa Uefa deja te poate motoriza orcei echipa din Europa.
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  11. #11
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Cred ca principalul motiv este lipsa de profesionalism...
    Desi la noi in mareata divizie A toti sunt fotbalisti profesionisti...cred ca nu sunt 10 care sa indeplineasca acest criteriu...
    Iar cind un asemena pseudoprofesionist da de bani cind este transferat si nu are norocul sa asculte sfaturile impresarului, parintilor, fostilor antrenor sau mai stiu eu cui...ajunge ca Mutu, ca Chivu, si ca mult fotbalisti romini pierduti prin diviziile inferioare din Europa
    parerea mea.....

  12. #12
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    Chivu ce-a facut mey asa grav ???
    [COLOR=Red]Don't spend 2 much time thinking... just think more about spending it [/COLOR]

  13. #13
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Pai nu umbla zvonu` ca si-a rupt degetu` beat fiind si cazind pe scari?
    Si pe urma l-au scos impresarii?
    parerea mea.....

  14. #14
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Korekt... trist, dar korekt...
    Apropo de Chivu, o avea si el probleme cu drogurile? Prea face tusa in ultima vreme... Si Lobont a devenit indisponibil la o saptamana dupa ce a izbucnit scandalul cu Mutu...
    Mi-aduc aminite ca pe vremea generatiei lui Hagi a fost un scandal cu Stelea, care s-a suparat pe suporterii care il injurau ca a luat un gol din vina lui intr-un meci amical cu Paraguay... S-a facut un capat de lume atunci... Ce diferenta intre ce era pe atunci si ce e acum... Tempora!
    My inner child beats up your inner child

  15. #15
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Nu stiu...da citeodata cred ca ar fi mai bine sa jucam numai cu jucatorii in campionatul intern....
    Astia sunt morti dupa recunoastere internationala...ar fi greu la inceput...da cred ca ar fi mai bine...
    Cind vin stranierii...nu stie cine cu cine joaca...asa din campionat se vad in fiecare etapa...fiecare stie cam ce joaca celalalt...samd....
    parerea mea.....

  16. #16
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    multi dintre jucatorii din div. A pot sa joace la nationala, adica, au valoare ca Tata Iordanescu oricum nu-i va lua
    el isi i-a doar duzina de iconite uzate de pupaturi
    aici vine semnatura

  17. #17
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    despre ce valoare vorbim ?
    suntem o natie de umflati , la care nu ne mai place munca ...
    Mi-aduc aminte de flancul stang al Nationalei cu Selimesy si D Munteanu , parca n-aveau plamani ... de Sabau ... Lacatus ... cat suflet puneau !!!!!!!!
    Astia de azi parca sunt crescuti in padure , si o data cu prima vizita la oras , isi insusesc si naravurile ...
    Neaga - talent urias ... va muri speranta !
    Mutu - se ingroapa singur
    Chivu - lucreaza si el sa se distruga
    Lobont - din portarul extraordinar n-a mai ramas decat vocea de alcoolist
    Pancu , Rat , Stoican , Barcaoan - se plafoneaza pe zi ce trece , numai aere !
    Marica - zero , n-a dat nimic fotbalului , deocamdata "s-a vazut" doar la datul din gura ...

    Gasiti-mi unul , in-afara de Radoi , care sa se poate identifica cu jucatorii din "vechea garda" .
    Greu , sau poate imposibil !
    Last edited by Mariusmadmax; 6th November 2004 at 04:53.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #18
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Aceasta criza morala cu care toti suntem de acord se apropie de punctul culminant: Iordanescu nu are de gand sa demisioneze!!!
    Dupa gazonul cu Slovenia si Norvegia, dupa nisipul cu danezii, dupa arbitrii, dupa culoarea tricourilor (!!), vine scuza cu cei 15 accidentati!
    RUSINE !!!
    My inner child beats up your inner child

  19. #19
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    @cipi13: Ieri s-a jucat cu destui fotbalisti din campionatul intern si ti s-a parut o evolutie buna a "plevei" nationale? Problema este nu de morala ci de valoare si un gram jumate de bun simt nu de prizat. Astia sunt desenatii cu ei defilam pana o sa apara o noua generatie de jucatori nu paiate in tricouri galbene.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  20. #20
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Crezi ca generatia aia va aparea din senin ? La juniori e jale. Aia nu invata aproape nimic, joaca din instinct. Nu cred ca in tara sunt mai mult de 50 - 100 de antrenori de juniori pe care sa-i si intereseze ca elevii lor sa invete ceva. Cum crezi ca se explica faptul ca 95 % din fotbalistii din divizia A nu stiu sa traga de la distanta ? Sau nu stiu sa preia o minge din prima ? Asta ca sa nu mai spun ca nu avem jucatori care sa 'vada' ce-i pe teren. Toti alearga si dribleaza cu capul in pamant. Nici nu se uita la poarta cand trag. Doar aia care au in sange chestiile astea mai reusesc cate ceva, restul ...
    Asta e marea problema, nu faptul ca nu stiu cine bea sau mai stiu eu ce face. Ca daca din spate ar veni 50 de insi de valoare apropiata ala care bea ar sti ca locul lui la nationala nu e deloc sigur. Dar astia din marea generatie actuala stiu foarte bine ca din spate nu vine nimic. Isi pot permite sa-si bata joc, ca oricum tot ei vor defila si-n meciul urmator.
    p.s : a se face o comparatie intre pustanii Parmei si noua generatie din Romania. Italienii alearga de le sar capacele, trag la poarta, fac pressing 90 de minute. Ai nostri ... tufe.

  21. #21
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu cred ca sint foarte multe probleme de rezolvat in fotbalul romanesc , incepind cu conducerea Federatiei , care nu si-au facut datoria asa cum trebuie , si prin puterea care si-au luat-o prin cine stie ce conjunctura , si prin profesionalismul lor care lasa de dorit , nu provoaca decit o destramare majora a fotbalului romanesc !!! Asta se vede si in haos-ul care exista astazi in fotbalul din Romania , si se intinde si in cadrul echipelor de fotbal din toata tara !!! Oare nu se gaseste nimeni sa-i traga umpic de guler ??? Ramine de vazut , dar daca nimeni nu face ceva acum in acest moment , mai tirziu nu se va mai putea face chiar nimic si va fi foarte tarziu pentru toata lumea !!! Pacat , pentru ca avem o istorie bogata in acest sport din tara noastra , ca si in alte sporturi , si acum se destrama si mult ceea ce au cladit urmasii lor !!! Desteapta-te Romane !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •