Page 24 of 24 FirstFirst ... 14222324
Results 484 to 499 of 499

Thread: Dinamo - Manchester United

  1. #484
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    nu poti sa compari fotbalul cu serviciul,eu nu sunt in masura sa plec pentru ca ramin fara piine si nu am alte venituri,insa Lucescu a spus si o face, nu mai vin in Romania!!a fii vertical inseamna in Romania ca mai exista oameni cinstiti, poate ca nu a fost exemplul cel mai bun cu Pitzi,la Dinamo sunt oameni care nu vor performanta.o spune si Prunea,Lupescu ,Mihali si multi altii.

  2. #485
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si crezi ca daca pleaca Ando se rezolva ceva? Sau daca toti cei valorosi pleaca (asa cum se cam intampla de altfel) din fotbalul romanesc va fi mai bine? Cred ca daca iti pasa de locul unde activezi nu cedezi asa de usor. Poate ca incearca sa schimbe ceva din interior, eu asta cred. Sigur ca nu e usor, dar imi doresc sa ramana si sa castige. Suporteri vor fi alaturi de el.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #486
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    ce ar putea schimba din interior atita vreme cit cap de Butelie face jocurile?unde este Tames,unde este Vlad Munteanu?putea sa-i joace cu Man Utd. chiar daca nu si-au reinnoit contractul!ce importanta are asta,era in joc onoarea noastra nu?vine Cap de Butelie in vestiar si ii trimite in B.

  4. #487
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    fii mai explicit ca n-am fost pe faza aseara eram la o tigara dupa golul 2.citi banii o fi primind Finu de la TVR,de cind nu mai este antrenor isi mai gaseste si el de lucru pe unde poate.
    Pai dinu a inceput prin a lauda jocul inteligent facut de dinamo la mijlocul terenului, bla, bla, bla, si a sfarsit prin a afirma ca Petre nu poate alerga pe teren din vina lui Radoi.
    Parerea mea este ca vina o are conducerea dinamovistilor. Cati dintre fundasii cu care au castigat anul trecut titlul mai sunt acum printre titulari?
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  5. #488
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    NICI UNUL.Petre nu este galactic si nici supraom sa duca in spate o echipa de ratati.

  6. #489
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Indraznesc sa spun ca indepartarea lui Tames, Vlad Munteanu si Alistar este o decizie justa. Nu si-au semnat noile contracte si in plus sunt jucatori oscilanti, Munteanu a fost bun un retur acum 2 ani si un sfert de ora cu Sahtior, Tames si Alistar au pe constiinta, printre altele, infrangerea cu Manchester de la Bucuresti. Pe treaba cu contractele si impresariatul ati indepartat si voi ceva jucatori din lot. Cap de butelie cred ca nu va mai sta mult la noi, cred ca in cel mai rau caz din vara o sa scapam de el si de Netoiu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #490
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Utilizator, jos palaria, prea putini sunt cei care pot analiza lucid situatia, fara a apela la invective si alte "metafore", chiar in momentele grele. Mult succes in Cupa UEFA.
    Ma simt nevoit sa te contrazic intr-o privinta si anume indepartarea cuplului Borcea-Netoiu care in opinia mea ar fi o greseala atita timp cit nu exista un finantator de calibru. Totusi exportul masiv de jucatori pe relatia Rusia/Ucraina/China s-a facut in principal datorita lipsei de bani. Este adevarat ca, cred eu, oricine poate vinde in regim de urgenta jucatori buni, dar iti trebuie totusi o intrare la celebra firma de jefuit sportiv BP. Cit despre Netoiu, Dinamo a existat in ultimii 3 ani si datorita jucatorilor adusi (furati) de la Craiova de catre susnumitul.
    Stelist deci ... invingator.

  8. #491
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gicu
    alpopa, cei care gandesc asa (ca Dinamo v-a facut de rusine) nu fac altceva decat sa arate ca gandirea gen Borcea isi are reprezentarea ei in randul tuturor suporterilor. De-asta v-am si acuzat (recunosc, inca mai acuz pe unii dintre voi) ca nu stiti sa pierdeti.
    Anul trecut ati jucat mai prost decat aceasta echipa care a fost eliminata de Man. Utd. De-asta ati si ratat campionatul. Nu-i asa greu de acceptat. Uite, eu ma obisnuiesc deja cu ideea ca sezonul asta nu cred ca vom castiga titlul (decat daca ceilalti vor juca si mai prost decat noi )
    Pai ne-a facut Gicule! Ne-a facut inca o data fotbalul de rushine! Spectatorii de pe Old Trafford, care au vazut la viatza lor o groaza de fotbal, au fost atat de dezamagitzi incat au plecat cu 5-10 minute inainte de finalul jocului! La asta ma refer! La lipsa de angajament din ultimele minute! La gafele shi greshelile de divizia C! Shi tocmai de-aia consider ca totzi jucatorii shi suporterii din fotbalul romanesc ar trebui sa se simta jenatzi de evolutzia de ieri a lui Dinamo!

    Quote Originally Posted by gicu
    Comportare onorabila am avut si noi anul trecut in UEFA
    Onorabil domne! 0-4 la Moscova! Sau la voi se pun doar jocurile din Groapa?!

    PS : concluzia mea e una trista, ca microbist shi ca roman : DINAMO, la o noua participare in cupele europene, a facut inca o data fotbalul romanesc de rushine! Mica satisfactzie pe care o am ca stelist nu-mi poate alunga parerea de rau......
    ex-alpopa

  9. #492
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    alpopa, parerea ta.
    Si concluzia mea este trista, pacat ca nu au vrut mai mult. Iar fotbalul romanesc se face de rusine in general, nu prin rezultatul si evolutia lui Dinamo.

    Ne facem de ras de ex. prin faptul ca Dinamo (participanta in CL) n-are stadion optim, Steaua (Uefa) n-are gazon de loc, Otelul (tot Uefa) sunt obligati sa joace in diverse locuri tot din motive de conditii ale stadionului...


    Florentin, intelesesem la ce "minciuna" te-ai referit. Si eu tot la aia Toti sunt implicati in mocirla. Nimeni nu este curat. Cat despre umilinta, eu nu sunt umilit de evolutia unor jucatori de fotbal, fie ei chiar de la Dinamo. Sunt umilit de alte fapte ale romanasilor nostri, multi dintre ei conduc tara asta...dar asta e o alta discutie.
    Last edited by gicu; 26th August 2004 at 17:35.
    ...always look on the bright side of life...

  10. #493
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Gicule,scorul a fost onorabil?Zalaegerszeg a pierdut pe totalul celor 2 manse tot cu 5-1,dar au invins in Ungaria....iar la ManU au jucat Beckham,Scholes,Keane,Giggs,Ruud...Nu atat scorul deranjeaza cat prestatia jenanta..si nu poti sa compari Zalaegerszeg(un oras cam cat Lugojul) cu Dinamo!Mai e nevoie sa spun ca nu a deranjat scorul ci evolutia penibila?
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  11. #494
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    apparte, iti aduci aminte de vorba lu' Hala: p-astia ii am, cu astia defilez?

    Mai mult nu pot, asta tot zic eu...asta e nivelul fotbalului romanesc. Campioana Romaniei nu face fata nici macar rezervelor echipelor mari
    ...always look on the bright side of life...

  12. #495
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Gicu, chestia cu umilinta a fost doar o pala figura de stil, sper ca o iei ca atare.
    Stelist deci ... invingator.

  13. #496
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Adevarat. Trist in acelasi timp. Aceasi impresie mi-a lasat si mie:

    "Medalia de lemn!

    MAN. UNITED 3 - 0 DINAMO Este 2-0 pentru englezi. Camerele il surprind pe Andone scrijelind pe fata sa un zambet trist. Amar. Mina omului care-si pune mari sperante, dar care ii sunt naruite in trei minute. Care vrea sa zboare, insa nici nu s-a ridicat de la sol si doi bolovani ii cad in spinare. Indicatiile lui Ando pentru Galamaz si Irimia acopera scandarile corului englez din tribune. Este 3-0 pentru Manchester. Fergusson e cu spatele la gazon si zambeste. Probabil se pregatea sa acorde vreun autograf. Nu tu riduri, nu tu gesticulari... Nu tu zbierate! Mecanismul numit Manchester poate functiona impotriva lui Dinamo si fara atenta supraveghere a lui sir Alex. Asta e mina celui stapan pe situatie. Exact ca sarpele Constrictor care vrea sa haleasca un ou. Cam acestea au fost imaginile simbolice ale unui istoric Manchester-Dinamo. Istoric pentru noi, rutina pentru ei. La ei e cutuma. La noi, e Constitutia revizuita. La meciurile lor, demnitarii isi platesc biletul. La noi, se uita ofuscati cand jandarmul ii intreaba de invitatii. Icre negre pe voturi! Si tot la ei, Sir Matt Busby are intotdeauna un loc rezervat in tribunele lui Old Trafford. La noi, nu e nici o problema daca Florea Dumitrache nu si-ar gasi un loc liber pe la Oficiala. Cam aceasta este diferenta dintre trei si zero. Rezervele lui Manchester nu au fortat. Doar s-au jucat cu noi. Iordache ne-a asigurat inca din minutul 20 ca va face un meci "mare", atunci cand la o faza a incercat sa-l tatoneze pe Smith ca pe Oprita. Margaritescu si Naidin au evoluat, cum ar zice Cornel Dinu, interesant. Irimia nu si-a fracturat coloana la incursiunile lui Ronaldo. Va fi apt pentru meciul de la Cluj. Petre, ca de obicei, vitezist si inimos, insa dupa zece metri trebuia sa paseze inapoi. Niculescu s-a zbatut, insa a reusit sa se intoarca doar o singura data cu fata spre poarta din marcajul fundasilor englezi. Acum se pune problema... Ne-am indeplinit obiectivul? Adica, sa nu ne facem de ras?... Am pierdut onorabil. Au fost echipe din Premiership care au luat o caruta de goluri pe Old Traford. Chiar daca, plictisiti si convinsi in acelasi timp de rezultat, fanii englezi s-au grabit spre baruri inca din minutul 80, statistica nu a fost data peste cap. S-au facut si schimburi de tricouri... Obiectivul a fost indeplinit. Iar Man. United ramane "ceva" ce inca trebuie studiat. Ca OZN-urile. O data ai sansa sa fii rapit de extraterestri. O data ai ocazia sa joci pe Old Trafford. Ar trebui sa ne para rau? Nicidecum! Ar trebui sa fim mandri ca am vazut un colt al planetei de fotbal! Pentru noi, acum conteaza sa vedem evolutia lui Borcea la birou. Si el are Olimpiada lui. Am atins Everest... Ce va urma? O intoarcere triumfala si pregatirea pentru o noua catarare... Atingerea unui nou varf, numit UEFA?... Sau direct prabusirea?"
    Articol preluat de pe dinamo-online.net.
    ...always look on the bright side of life...

  14. #497
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    apparte, iti aduci aminte de vorba lu' Hala: p-astia ii am, cu astia defilez?
    Corect si din pacate,adevarat!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  15. #498
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Din pacate in tur a fost compromisa sansa de calificare. Era greu de crezut oricum ca Dinamo poate elimina M.U. , dar sa-i bati la ei acasa nu cred ca spera cineva in mod serios.
    Te gindesti ca pentru rezultatul de aseara puteai ramine in Bucuresti, nu era nevoie sa bati drumul pina in Anglia...
    Daca e vreun Everest in toata povestea asta atunci Dinamo a inaintat pina la tabara de baza...
    Fotbalul e doar un joc.

  16. #499
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Daca Dinamo pleca macar cu un 0-0 de la Manchester erau eroi. Au fost curci, le-a fost frica si au cedat. E matematic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •