Results 1 to 11 of 11

Thread: Lacatus duce Steaua la mijlocul clasamentului

  1. #1
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1

    Lacatus duce Steaua la mijlocul clasamentului

    Ceea ce am observat inca de acum un an, cand treceau meciurile si Steaua juca din ce in ce mai prost cu acest simbol stelist pe banca, un antrenor insa de divizia B, se poate observa si in amicale, din pacate lacatus nu e antrenor de Steaua si e doar o chestiune de timp pana sa plece din nou

    Iata ce spune antrenorul celor de la Aalborg despre Steaua:
    - Cum vi s-au părut roș-albaștrii?- Echipă cu cîțiva jucători buni. Am văzut vreo doi-trei care știu bine de tot cu mingea! Dar i-am bătut pentru că în fotbalul de azi nu se mai cîștigă doar dacă stai în doi-trei fotbaliști de mare valoare.

    - Cu ce e Aalborg mai bună?- Steaua nu ne-a pus probleme, ați sesizat? Și știți de ce? Pentru că ei nu au organizare de la mijloc în sus. Eu n-am văzut nimic în jocul lor ofensiv, nu aveau soluții, nu aveau idei, nu aveau nimic. În faza ofensivă îți trebuie organizare riguroasă, astfel n-ai cum să te impui într-un meci de fotbal.

    - E atît de ușor de anihilat jocul de atac al Stelei?- Faza lor de atac se bazează prea mult pe acțiuni individuale și asta îi face ușor de blocat. Înțelegeți ideea? Din punctul ăsta, în care sesizează handicapul, o echipă ca a mea poate să bată Steaua. Le-am lăsat posesia, pentru că știam că au oameni care pasează cu ușurință, și i-am lovit de fiecare dată pe contraatac. Am fi putut să le mai dăm goluri, dar nu ăsta a fost scopul neapărat. Ne-am concentrat mai mult pe pregătirea meciului cu La Coruna, din Cupa UEFA.

    sursa gsp

    poate nici dorinel nu era mare antrenor dar era bine sa i se dea putin timp, lacatus a avut foarte mult timp la dispozitie si totusi jocul este LA PAMANT


    laca, pleaca
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    ^ Sa vina Olaroiu, sa prindem locurile 3-4 !

    Cine este acest antrenor al celor de la AaB ? Am sperat ca am gasit un magician, un mare tactician, un adevarat guru al fotbalului modern si de ce nu, un posibil viitor antrenor al Stelei, cu voia celui de la Pipera. Magnus Pehrsson, 32 de ani. Antrenor la AaB din aceasta iarna, antrenor cateva luni la modesta IK Sirius (care a si picat in B) si apoi la GAIS cu care a terminat pe 11 in Suedia. Nu are nicio legatura cu antrenorul danezilor care era pe banca in toamna, in CL. Ca jucator a fost o mica petarda dar se poate mandri ca are un (singur) joc in perfidul Albion, la Bradford. L-a dat gata un sprint spre tusa dinspre tabela si l-au facut aia pachet. Mare dezamagire, ma apuca plansul.

  3. #3
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, acolo cred si eu ca ne ducem: spre mijlocul clasamentului. Laca pana acum n-a demonstrat nimic, da' nimic ca antrenor.

  4. #4
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    deja sunt prea multe voci care fara menajamente vorbesc despre jocul foarte slab al Stelei

    "Eu, unul, n-am văzut nimic bun. Steaua a fost previzibilă în atac, foarte lentă în construcția atacurilor, n-a avut nerv. Are doar un vîrf izolat, care nu poate face nimic", a spus Anghel Iordănescu
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    O avea si Iordanescu vre-un interes,poate ca vrea sa vina la Steaua.
    Sezatorile gesepiste au un singur scop,sa loveasca in Steaua.Cu ce solutii vine Iordanescu?
    Last edited by Dario; 11th February 2009 at 13:07.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nu vreau sa va pun sare pe rana, dar nu cred ca antrenorul e de vina 100% - el are limite, dar cine l-a pus acolo si de ce?

  7. #7
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Eu unul am avut o zi superba in ziua cand s-a renunat prima oara la Lacatus. Dupa 1 an de meciuri chinuite si nervi intinsi la maxim a venit Munteanu si ne-a dat de inteles tuturor nu numai ca n-avem antrenor dar nici jucatori.

    S-a intors Lacatus, au venit niste tineri mediocri, ba chiar de umplutura, transferuri importante ioc, asa ca, eu unul, n-am sa ma astept la nimic bun anu asta. De fapt, sunt scarbit de cioban si de ce a facut din echipa asta.

    Ca tot zice Liviu ca nu e cine stie ce antrenor domnul din Suedia, eu cred ca tocmai faptul ca, un anonim lipsit de experienta, vede ca nu jucam nimic, ar trebui sa ne dea de gandit asupra muncii lui Lacatus. Apoi, lasandu-l la o parte pe cel ce face afirmatiile astea, cred ca oricum am observat cu totii ca lipsesc multe in angrenajul Stelei. Sa fii chior sau dinamovist sa nu vezi astea
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  8. #8
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Multa lume s-a bucurat cand Lacatus a revenit in Ghencea dupa demiterea lui Dolarel... Insa marea majoritate nu erau suporteri ai Stelei

  9. #9
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    Bine ar fi sa isi ia licenta Pro asta Beeecali care vad ca ii place sa isi dea cu parerea despre cum sa faca primu 11. La Steaua antrenorul ii o simpla marioneta pe care o dirijeaza Beeecali cum vrea el.
    Anul 5 nimic nou the same story

  10. #10
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    n-am vazut meciul cu juniorii de la FC Moscova, dar din cate am citit am fost iar la pamant
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  11. #11
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    Am vazut meciul si au jucat in stilul in care ne_au obisnuit si in campionat evolutie modesta mingi bubuite de fundasi catre atacanti..
    Anul 5 nimic nou the same story

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •