View Poll Results: Va reusi Steaua sa bata pe Lyon la Bucuresti?

Voters
147. You may not vote on this poll
  • Da, Steaua bate la Bucuresti

    68 46.26%
  • Meciul se va termina la egalitate

    32 21.77%
  • Steaua va fi invinsa acasa de Lyon

    47 31.97%
Page 39 of 39 FirstFirst ... 29373839
Results 799 to 807 of 807

Thread: Steaua - Lyon

  1. #799
    manager
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Scuze, tastatura mai joaca feste. SELECTIONATI

  2. #800
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Am vazut in meci cat de buni unt...sis tiam cu cine am jucat...
    Oricum in celelalte meciuri cred ca vom juca mai bine...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  3. #801
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    0-3
    pe teren propriu ...cu un sut pe poarta in 90 de minute ...RUSINOSSSSSS

    MAi Bianco rosso,,,Deocamdata steaua a ajuns sa joace cu Lyon. Parca e mai frumos Sa iei bataie de la Lyon in Cl decit sa bati cu 4-1 niste anonimi in UEFA. Sa vedem cum merge mai departe cu echipe care oricum sint mult sub OL.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  4. 29th September 2006, 23:20
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  5. 29th September 2006, 23:22
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  6. 29th September 2006, 23:25
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  7. 30th September 2006, 12:53
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  8. 30th September 2006, 13:07
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  9. 30th September 2006, 16:24
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  10. 30th September 2006, 19:41
    Reason
    Parca am spus ceva in legatura cu postarile off-topic !

  11. #802
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    lyon e peste noi cu multe clase
    salut baietzii

  12. #803
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Sunt multe echipe peste noi cu multe clase, dar asta nu inseamna ca tebuie sa dezarmam. Avem sansa noastra si trebuie sa o jucam pana la capat.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  13. #804
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Ultima concluzie după Steaua-Lyon : Nu aveam cum să ne punem cu francezii . Steaua nu e īn cea mai bună formă iar lotul e "găurit" . La fiecare echipă e o perioada de cădere pe parcursul unui tur de campionat . La Steaua s-a nimerit să fie īn această perioadă , cānd aveam cele mai grele meciuri . Vom spăla această impresie neplăcută pe care am făcut-o unora , de echipă minusculă , la meciul cu Real . Un Real care va urmări caseta meciului Steaua-Lyon şi nu va īnţelege nimic , mai ales din prima repriză

    PS: Ce asemănare īntre Steaua-Lyon şi Steaua-Gorica , numai că īn meciul cu Lyon , noi am fost Gorica din meciul cu Steaua ! Asta e diferenţa dintre noi şi ei . O clasă . Acum 5 ani erau două clase ( făceam 2-4 cu Kiev īn Ghencea ) . Poate peste 5 ani ne vom lupta de la egal la egal cu granzii Europei . Momentan suntem mai slabi decāt ei dar ne tratăm !

  14. #805
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Lyon la inca o victorie 1-0 cu Sochaux..cred ca mai mult ia obosit fetele alea de la Sofitel :ras-plans:
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #806
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Asa cum am promis revin cu precizarile despre regretatul Mateianu:


    Jucator de baza al Progresului - dar si al Stelei, pentru care a jucat doua campionate - Mateianu a fost si un controversat antrenor, cu destule reusite, dar si cu rezultate mai slabe.

    Astazi se spune ca Mateianu nu a facut nici un compromis, luptand impotriva sistemului care decidea totul, inclusiv scorul unei banale partide de fotbal. El a lasat multe caiete de insemnari, in care gasim, pe langa cele referitoare la tactica, scheme si programe de pregatire, randuri care acuza:
    "Am rezistat trei ani la Progresul cinci la Baia-Mare apoi mi-au distrus munca si m-au discreditat. FRF a binevoit sa ma retrogradeze sase luni pentru noutatile pe care am indraznit sa le introduc in jocul echipei Progresul intre 1973-1976". (e vorba de apararea cu trei fundasi!)

    In 1976 preia FC Baia-Mare din Divizia B si o promoveaza in 1978. Ramine la echipa inca doi ani, obtinand un loc 5 si un loc 4 (timp in care experimenteaza celebra "morisca"). In 1980 Mateianu revine la Progresul pentru un an, dar nu obtine decat un loc 15. Apoi a preluat pe FCM Progresul Braila in "B", iar in 1982 vine la Petrolul cu care termina pe locul 12 in Divizia A. Urmeaza cinci ani petrecuti in Divizia B la Braila, Danubiana, FC Bihor, si Drobeta Turnu Severin. In sfirsit revine la Bihor. Avea sa fie ultimul lui an pe banca unei echipe de fotbal. La numai 51 de ani.

    Mircea Angelescu (presedintele FRF de atunci...)ma amenintase in vara lui '88 sa nu ma mai intorc la Oradea desi eu semnasem la ora aceea. M-a avertizat ca nu voi lua decit trei puncte tot campionatul. In ultimii ani ai dictaturii au proliferat fortele oculte la Steaua, dar sediul mafiei a fost la FRF si la cluburile lui Dinamo - Victoria si Moreni - care detineau economicul, pasapoartele si vama cu mafioti specializati: Mitica Dragomir, Romeo Pascu sau Piscanu .

    In prima etapa a campionatului '88-'89 Bihorul bate Craiova cu 2-0, dar in cea de-a treia este obligat sa se predea in fata lui Dinamo 1-2. In etapa a sasea, pe 25 septembrie 1988, la Oradea sosea campioana Steaua (Bihorul nu mai inscrisese gol de la meciul cu Dinamo!).
    FC Bihor a condus la pauza cu 2-1, dar Steaua a invins la final cu 3-2 cu un gol marcat de Balint dupa multe minute de prelungiri. Se zice ca arbitrul intilnirii Gheorghe Constantin - "Valcea" a prelungit meciul cu zece minute pentru ca stelistii sa poata cistiga. Multi au spus ca asta a fost momentul care i-a declansat boala care l-a facut sa moara peste 9 ani.
    Iata ce noteaza Mateianu despre acest meci:
    ... in 1988 noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu si al adjunctului acestuia Vulturar, amenintati la randul lor de Ilie si Valentin Ceausescu cu pierderea scaunului... Mi-am ingaduit cu de la mine putere, chiar si peste vointa lui Cristian Gatu, presedintele FC Bihor Oradea, sa joc cinstit cu Steaua. Dupa partida am fost bagat in sedinta. Mi s-a spus, reproduc textual, 'Mateianu a incercat o lovitura de stat sa schimbe comitetul judetean de partid Bihor'. Pina la urma, pe la doua noaptea, Vulturar a recunoscut ca a discutat cu arbitrul Constantin sa nu opreasca jocul pana nu cistiga Steaua.

    La aproape doua luni de la acel joc, Mateianu a facut primul accident vascular. Dupa un umilitor 0-5 cu Flacara Moreni, despre care scrie: Am aparut in fotbal intr-o perioada a mafiei comuniste... Suferinta mea ajunsese la apogeu dupa infringerea de la Moreni din 13 noiembrie '88 care incununa un sirag de comploturi ale FRF.
    Cum, dom'le, la Moreni?... Pai, Steaua?...

    Mateianu afirma intr-o scrisoare trimisa fiului sau, Vladut, in 1995, ca el a luptat ... si impotriva fortelor oculte din FRF care in '88-'89 atinsesera paroxismul si s-au organizat intr-o cooperativa a raului cu cotizatii si amenintari la drumul mare. Nu mai aveau nici un pic de rusine si sfidau orice lege. Pe mine m-a terminat, dupa propria-i expresie, personal tovarasul Mircea Angelescu.
    Pe 25 noiembrie 1997 Viorel Mateianu murea la 59 de ani dupa un alt accident vascular.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  16. #807
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Şoc pe TV

    O eroare de audienţă descoperită la meciul Steaua - Lyon zguduie o piaţă de un milion de euro pe zi.

    Compania AGB-TNS International a recunoscut, în premieră, că datele unei întregi săptămîni de măsurare (25 septembrie - 2 octombrie) sînt eronate. A trimis datele corectate. Perplexitate pe piaţa media. Se mai întîmplase ca o oră sau o zi să fie recalculate. Dar nu o săptămînă, în care s-au cheltuit pe TV bugete de aproximativ 6 milioane de euro!
    ...
    Revanşa micului prinţ
    Dincolo de criza de moment, ceea ce s-a întîmplat la Steaua - Lyon şi ceea ce s-a sesizat şi în timpul Campionatului Mondial din Germania, o altă anomalie de audienţă, încă neelucidată pentru că TVR nu a cerut un audit, oferă şanse tuturor.

    Sistemul de măsurare se va îmbunătăţi. O industrie dură va înţelege că lucrurile aparent frivole sînt date naibii. Iar noi, cei care fuseserăm preveniţi de mult, ne vom permite un zîmbet în faţa năzbîtiei pe care a reuşit-o fotbalul.

    http://www.blogsport.ro/tolontan/2006/10/05/soc-pe-tv/
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •