View Poll Results: Va reusi Steaua sa bata pe Lyon la Bucuresti?

Voters
147. You may not vote on this poll
  • Da, Steaua bate la Bucuresti

    68 46.26%
  • Meciul se va termina la egalitate

    32 21.77%
  • Steaua va fi invinsa acasa de Lyon

    47 31.97%
Page 2 of 39 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 807

Thread: Steaua - Lyon

  1. #22
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dOn-JJ View Post
    o sa castigam sigur
    3-0 sau 3-1
    cred k ai cam exagerat..lyonul nu e lens si nici dynamo kyev...
    nu m'a mirat victoria francezilor in fata lui real...Olympique a castigat 5 sezoane la rand, iar real'ul are multi jucatori noi si le ai trebuie ceva timp sa se obisnuiasca...

    cu Real avem sanse mai mari sa obtinem 3 puncte acasa, decat cu lyon.

    sa nu sariti pe mine , pronosticul meu este 2-0 pt lyon

    HAI ROMANIA ! MULTA BAFTA STELISTILOR ! mi-ar fi placut sa fiu pe stadion, sa simt atmosfera de champions league
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    cand am zis ca o sa-i batem rau pe dynamo toti mi-au sarit in cap
    AM AVUT DREPTATE...O SA AM SI ACUM

  3. #24
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    castigam din nou...

    2-0
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #25
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Lyon e una dintre cele mai bune echipe din Europa in momentul de fata. Daca scoate Steaua un X eu cred ca e suficient. Normal ca speram la o victorie, dar...

  5. #26
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bochum, Germany
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Si Steaua cu forma, agresivitatea, concentrarea, daruirea, lupta si inteligenta jocului prestat de la Kiev va reusi sa devina una dintre cele mai surprinzatoare echipe din Europa. Steaua are potentialul sa castige impotriva Lyon mai ales acasa in Ghencea. Trei puncte castigate pe stadionul Steaua ar fi un mare pas spre locul 3 in grupe si unul bun spre locul 2. Meciurile de acasa sunt cheia. Daca invinge Steaua acasa cel putin in doua meciuri e ca si calificata pentru optimi deoarece cred ca poate lua si un punct la Madrid daca joaca ca la Kiev. Si iata-ne scriind despre Steaua in primavara europeana. Doar 3 victorii mai sunt care sunt posibile.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Se pare că profitānd de prezenţa la Summitul Francofoniei , la Steaua-Lyon ar putea apărea şi Jacques Chirac , preşedintele francez . O ocazie potrivită de a ne face imagine īn faţa francezilor , care deşi ne consideră "fraţi" , desori se īntrec īntotdeauna īn a ne jigni şi de a ne trata de sus . Un 4-0 ca anul trecut , cu Lens şi se va vorbi şi despre Steaua la Summit.

  7. #28
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bochum, Germany
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Doar sa nu pierdem cu Lyon acasa, in rest ori egal ori chiar victorie (ajunge si 1-0) cu Olympique este un pas inainte spre primavara europeana si va face sa se vorbeasca in continuare de Steaua si oricum cu totul altfel decat pana acum. Aceasta generatie de jucatori ai Stelei este una de aur care are potentialul sa ajunga departe daca joaca in maniera cum a castigat la Kiev.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by POPI POPESCU View Post
    ...Aceasta generatie de jucatori ai Stelei este una de aur care are potentialul sa ajunga departe daca joaca in maniera cum a castigat la Kiev.
    Stăteam şi mă gāndeam la Steaua '86 . Atunci , pentru a ajunge īn finală , am eliminat pe rānd , campioana Danemarcei-Vejle apoi pe Honved(Ung) , pe Lahti(Fin) , primul meci cu o echipă mare venind de abia īn semifinale cu Anderlecht . Pentru mine , echipa de anul acesta nu este mai prejos decāt cea de acum douăzeci de ani . Se ajunge infinit mai greu īntr-o fază superioară a unei competiţii decāt acum 20 de ani . Pare incredibil cum atunci , īn sferturile CCE jucai cu Kyuusisi Lahti , campioana unei ţari , care niciodata nu a reprezentat ceva īn fotbalul mare . Echipa de azi poate fi catalogată şi ea una de aur . Jocul de la Kiev se poate aşeza īn dreptul marilor meciuri ale roş-albaştrilor din perioada de glorie .
    Meciul cu Lyon va fi teribil . Consider că francezii , dar şi Real - sunt peste ceea ce era īn '86 Barcelona . O victorie cu Lyon ar fi fabuloasă .

  9. #30
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Mister Liviu,Kuusysi a facut 2 victime importante in acel an:campioanele URSS si Iugoslaviei,ungurii erau calificati la mondiale(unde s-au facut de ras) cu 7 jucatori de la Honved...
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  10. #31
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    cam tot ce a prins francezi ,Steaua a batut in ultimul deceniu...deci merg pe mana Stelei ! 1-0
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  11. #32
    senior cata34u's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Fortza Steaua
    eu sper la un rezultat bun dar cand ma gandesc cum a jucat Lyon cu Real ... mai bine nu ma mai gandesc ....
    Fortza Steaua !!!
    [B]MULT SUCCES TUTUROR [/B]

  12. 15th September 2006, 11:21

  13. #33
    phreak RedStar's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    Daca ii dam si OL-ului inca 4 o sa fie si asta echipa de desculti ?
    Nu le dam patru goluri, dar un scor de 1-0 sau 2-1 e foarte probabil.

  14. #34
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    ce marfa ar fi sa batem pe Lyon si a doua zi sa-l va pe doris2001 cum zice Xanthi e clar peste Lyon =)))

  15. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    35
    Reputatie
    0
    Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
    Nu mai fiti sclavii lui

  16. #36
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dinamo Forever View Post
    Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
    Nu mai fiti sclavii lui
    Hai sa te intreb ceva: esti pederast?

  17. #37
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dinamo Forever View Post
    Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
    Nu mai fiti sclavii lui
    haha

  18. #38
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dinamo Forever View Post
    Xanthi chiar este pe Lyon

    Ioi, cu lacrimi am ras
    :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

    On topic: Greu de spus ce va fi. Poate Steaua sa joace fantastic si sa bage Juninho doua de la 30 de metri. Lyon e o echipa foarte asemanatoare Stelei. Fara vedete mari, cu jucatorii care sunt impreuna de mult, bine organizati si cu un antrenor valoros. Doar bugetul de 30 de ori mai mare le diferentiaza
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  19. #39
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dinamo Forever View Post
    Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
    Nu mai fiti sclavii lui
    Asa e, 99,99% din forumul asta suntem sclavagizati si tu esti singurul stapan pe situatie... Bine ca ne-ai deschis ochii

    On topic: La meciul cu D. Kiev am fost prea pesimist si m-am indoit de campionii nostri ... acum nu mai repet greseala. Vom bate.

    In templul din Ghencea, poarta ne va fi zidita. Steaua e invincibila in Ghencea.
    Stadionul se va rupe in doua... zeci de mii de piepturi vor striga intr-un singur glas "PE EI, PE EI , PE MAMA LOR!"

    Lyonule , pregateste-te ... Steaua o sa te nimiceasca!
    Last edited by MariusTR; 15th September 2006 at 13:10.

  20. #40
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    "Sīnt impresionat de victoria Stelei la Kiev. Meciul nostru de la Bucureşti va fi foarte interesant"
    Gerard Houllier, Olympique Lyon

    hmm Houllier e un pic in tema..si cica a zis neintrebat de Steaua la conferinta de dupa meciul cu Real
    E posibil sa ne ia mult mai serios acumdar cred ca si noi putemsa facem un rezultat amre cu Lyon...cred ca nu o pierdem cu Lyon...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  21. #41
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Cu Dinamo Kiev ne-am indoit si Steaua i-a indoit de n-o sa-si revina o luna.
    Le-am dat-o pe la spate ( la spatele mingii , dpdv fotbalistic, ce credeati ) de o sa stea indoiti o saptamana ...

    AVEM ECHIPA MARE, m-am saturat sa tot vad cum va(ne) scuzam : " Bai, aici vb de Lyon, de Real .. " ...de palaria mea ... dreq sa-i pieptene. La fel ziceam si de D. Kiev : " Bai, ce echipa mare, un punct ar fi perfect..." shit, haideti sa vedem : AVEM O ECHIPA MARE, am batut Kievu de au facut pe ei, chiar in curtea lor.

    M-am saturat de pesimism, cand avem o echipa ca Steaua MERGEM DOAR LA VICTORIE!

    http://www.uefa.com/MultimediaFiles/...DIUMSQUARE.jpg

    LINISTE LYON, ACUM JUCATI PE GHENCEA!
    Last edited by MariusTR; 15th September 2006 at 13:48.

  22. #42
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    Steaua castiga 2-1
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •