Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 398

Thread: Marian Cozma a murit injunghiat in Ungaria

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    Unhappy Marian Cozma a murit injunghiat in Ungaria

    Marian Cozma, fostul pivot al echipei nationale de handbal a Romaniei, a fost injunghiat mortal in inima de niste rromi, intr-o discoteca din Ungaria.

    Cozma se afla alaturi de doi colegi de la Veszprem, echipa sa din Ungaria, intr-un club de noapte, acolo unde unul dintre handbalisti serba ziua de nastere a copilului.

    Grupul a intrat in discutii aprinse cu mai multi rromi, iar acestia nu au stat mult la masa argumentelor. Au scos cutitele si i-au atacat pe sportivi. Cozma a fost lovit in inima si a incetat din viata in spital, dupa doua ore de chin.

    Cei doi colegi ai sai au fost de asemenea raniti si se afla in stare grava internati in spital.

    In urma cu doi ani, Marian Cozma a mai fost implicat intr-un astfel de scandal, dar atunci a scapat in viata dupa ce a fost injunghiat. "Era tot intr-o sambata noapte. Parca e predestinat pentru intamplari nefericite! S-a luat cineva pe strada de el, a raspuns, iar in fuga a fost injunghiat de acel personaj. Intr-o luna si jumatate a revenit cu forte si mai mari", a explicat Marcel Popescu.

    Marian Cozma a inceput handbalul la Dinamo, iar presedintele clubului sportiv si-a manifestat regretul fata de aceasta veste tragica. "Am tot sperat sa nu fie adevarat. Marian a fost un baiat exceptional, de caracter. Este incredibil ce s-a intamplat", a declarat Popescu la Antena 3.

    Se retrasese de la echipa nationala

    Pe data de 31 ianuarie 2009, l Marian Cozma declara nu mai vrea sa joace la nationala sub comanda lui Aihan Omer. Jucatorul lui Veszprem i-a anuntat pe oficialii Federatiei Nationale de Handbal (FRH) ca se retrage de la echipa nationala.

    „Este adevarat. Am fost la federatie cu o problema personala. Un aspect care m-a deranjat in timpul Mondialului. Nu vreau sa spun mai multe deocamdata”, a spus Cozma.

    Evolutiile lui Marian Cozma la meciurile din grupa A:

    Romania - Franta 21-31 / Cozma nu a jucat niciun minut

    Romania - Ungaria 27-30 / Cozma a intrat pe final si a inscris un singur gol

    Romania - Argentina 30-26 / Cozma a jucat putin si nu a inscris niciun gol

    Romania - Australia 40-20 / Cozma a inscris 10 goluri

    Romania - Slovacia 23-28/ Cozma a jucat cateva minute si nu a inscris niciun gol

    sursa: http://www.onlinesport.ro/stiri/spor...in-ungaria.htm
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1

    Marian Cozma, a fost injunghiat mortal!

    Dumnezeu sa il odinheasca in pace!
    Last edited by Celso; 8th February 2009 at 11:23.

  3. 8th February 2009, 11:11

  4. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

  5. #4
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Acum la Antena 3 Cosmin Baleanu spune ca avea 2,11 metri. dar totusi nu era foarte solid. Cate meciuri a apucat sa joace pentru tricolori? RIP!

  6. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu stiu cate, dar nu multe. O perioada indelungata a refuzata sa joace pentru Romania ba chiar a vrut sa joace [pentru Ungaria. Datorita valorii destul de modeste ungurii n-au fost interesati. De altfel dupa Mondiale iar a zis ca nu mai vrea sa joace pentru Romania. A fost mereu un sportiv-problema, sa nu uitam ca a mai fost injunghiat odata acum cativa ani. E trist, dar cateodata trebuie sa inveti ceva atunci cand ti se da o noua sansa

  7. 8th February 2009, 11:32
    Reason
    toate mesajele rasiste se sterg

  8. #6
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca

  9. #7
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu stiu cate, dar nu multe. O perioada indelungata a refuzata sa joace pentru Romania ba chiar a vrut sa joace [pentru Ungaria. Datorita valorii destul de modeste ungurii n-au fost interesati. De altfel dupa Mondiale iar a zis ca nu mai vrea sa joace pentru Romania. A fost mereu un sportiv-problema, sa nu uitam ca a mai fost injunghiat odata acum cativa ani. E trist, dar cateodata trebuie sa inveti ceva atunci cand ti se da o noua sansa
    nu cred ca e momentul sa te apuci tu de morala...gandeste-te ca au fost "intepati" 3 oameni de 2 m si ceva... poate a sarit in ajutorul unui coleg...ce vroiai sa faca?!

  10. #8
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca

    imi vine sa scriu mai multe la adresa ungurilor si a tiganilor dam ma abtin

    rob, te rog nu mai aterge mesajele, editeaza dar nu sterge
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  11. #9
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Fiind injunghiat a doua oara, dupa intamplarea din 2005, e clar ca nu era baiat cuminte .
    Totusi , nimeni nu are dreptul sa ia viata unui om. Sa-i fie tarana usoara ...
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  12. #10
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    Dumnezeu sa-l odihneasca

    imi vine sa scriu mai multe la adresa ungurilor si a tiganilor dam ma abtin
    Abtine-te fiindca n-au nici o treaba nici ungurii, nici tiganii, nici cine vrei tu.

  13. #11
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    nu cred ca e momentul sa te apuci tu de morala...gandeste-te ca au fost "intepati" 3 oameni de 2 m si ceva... poate a sarit in ajutorul unui coleg...ce vroiai sa faca?!
    Nu ma apuc de nici o morala. Doar ca atunci cand am vazut titlul "handbalist omorat" imediat m-am gandit la Cozma. De ce oare?

  14. #12
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    "Rares m-a sunat de dimineata. Sunt terminat, nu stiu ce sa cred. Nascuse nevasta unui coleg de-al lor, Ivancic, si s-au dus sa sarbatoreasca. A iesit un conflict si baiatul meu a iesit afara. Au bagat trei cutite in el! Acum plec spre Ungaria, off Doamne, nu pot sa cred, aseara la 11:30 vorbisem cu el si era bine. Isi facea planuri de viitor", a declarat tatal handbalsitului p

    "Nu ma pot opri din plans. Era ca si copilul meu. Nu imi pot gasi cuvintele. Mi-a zis ca vrea sa ia o pauza... A ajuns si el la un Mondial dupa 14 ani... Era printre putinii care stiau imnul Romaniei si traia pentru culorile astea", a spus Petru Paleu.
    "Sunt socat, nu imi vine sa cred ca s-a intamplat asa ceva? Cum? Nu imi vine sa cred!", a spus Leonard Bibirig
    "Nu pot sa spun nimic, plang incontinuu... Nu pot sa imi gasesc cuvintele", a spus si Omer
    "Eram la volan cand am auzit, am crezut ca e o gluma cretina. Abia cand am ajuns acasa si m-am uitat pe internet mi-am dat seama", a declarat Rares Jurca.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  15. #13
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu ma apuc de nici o morala. Doar ca atunci cand am vazut titlul "handbalist omorat" imediat m-am gandit la Cozma. De ce oare?
    tu si in asemenea momente ai ceva de comentat

    in acest moment din pacate nu conteaza decat ca Marian Cozma a murit, restul e can can

    orice ar fi facut el inainte si oricum era nu merita asa o soarta
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #14
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    ................. Doamne... incredibil.

    Pacat, mare pacat...
    Last edited by resita; 8th February 2009 at 11:52. Reason: fara din astea, te rog
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #15
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Acuma am vazut si io, ce sa zic acele "animale" trebe sa plateasca dur pentru asta
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  18. #16
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Abtine-te fiindca n-au nici o treaba nici ungurii, nici tiganii, nici cine vrei tu.
    nu te supara, dar esti absolut sub orice critica. oare daca vreo ruda de-a ta ar fi victima unor astfel de "unguri, tigani care n-au nici o treaba", ai mai fi asa pacifist?

  19. #17
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa`l ierte. C`a fost ucis de unguri, tigani sau romani e nesemnificativ. Haideti sa nu fim rai.

  20. #18
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l ierte!

  21. #19
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Presedintele lui Vezsprem a mentionat ca Marian Cozma a fost atacat de un grup format din 30 de rromi.

    "Jucatorii s-au comportat in mod normal, pe ringul de dans, in momentul in care un grup de aproximativ 30 de persoane au atacat-o prietena lui Cozma. Incidentul a continuat in strada si apoi Cozma a fost injunghiat in inima, iar Pesic in rinichi!", a spus acesta.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  22. #20
    manager vinsanity's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    prin Vale
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu stiu cate, dar nu multe. O perioada indelungata a refuzata sa joace pentru Romania ba chiar a vrut sa joace [pentru Ungaria. Datorita valorii destul de modeste ungurii n-au fost interesati. De altfel dupa Mondiale iar a zis ca nu mai vrea sa joace pentru Romania. A fost mereu un sportiv-problema, sa nu uitam ca a mai fost injunghiat odata acum cativa ani. E trist, dar cateodata trebuie sa inveti ceva atunci cand ti se da o noua sansa
    nu-mi vine sa cred cat de cretin esti!
    Visca el Barca!!!

  23. #21
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Dumnezeu sa-l ierte!
    Dumnezeu sa l ierte!

    Sper ca acei lasi bruneti sa sufere in inchisoare de pe urma discriminarii rasiale, eventual sa impartaseasca acelasi etaj al inchisorii cu o grupare extremista a lui Ferencvaros.
    VINDE PLEACA MORI!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •