Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 398

Thread: Marian Cozma a murit injunghiat in Ungaria

  1. #43
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Circa 200 de oameni s-au strans la ora 10 ca sa aprinda o lumanare pentru Cozma in fata localului Patriota din Veszprem!
    http://www.mti.hu/cikk/350872/
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  2. #44
    incepator PerfectInsanity's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    pur si simplu nu-mi vine sa cred...nici nu-mi gasesc cuvintele...s-a intamplat ceva de neimaginat(. sper sa-i prinde pe criminali, desi asta nu-l v-a aduce pe Marian inapoi. Dumnezeu sa-l oodihneasca.

  3. #45
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Presa maghiară: "Cozma a fost ucis din greșeală!"

    Cotidianul maghiar Index anunță că românul Marian Cozma ar fi murit din greșeală, pentru că atacatorii l-ar fi confundat cu un personaj la fel de înalt cu care ar fi avut un conflict înainte. Se pare că personajul căutat de acei criminali ar fi dispărut din oraș după conflict și din acest motiv ar fi crezut că românul este același personaj.

    În altă ordine de idei, se pare că po****ția din Veszprem s-a adunat în centrul orașului pentru a protesta împotriva acestui incindent abominabil. Reamintim că Marian Cozma a fost ucis de către un grup de oameni de etnie rromă, iar colegii săi, sârbul Zarko Sasum și croatul Ivan Pesic sunt în stare gravă.

    prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #46
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eu_romanul View Post
    Dumnezeu să-l ierte și să-l odihenască în pace , R.I.P Marian Cozma.
    Dacă clubul ar fi închiriat tot localul nu s-ar fi întamplat ce s-a întâmplat.
    Din ce am inteles eu restaurantul a fost inchiriat pana s-a terminat cheful , dar dupa Marian si cativa dintre colegii lui de la Veszprem au mai ramas , iar altii ( printre care si tigani ) au putut sa intre in restaurant ...

  5. #47
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Presa maghiară: "Cozma a fost ucis din greșeală!"

    Cotidianul maghiar Index anunță că românul Marian Cozma ar fi murit din greșeală, pentru că atacatorii l-ar fi confundat cu un personaj la fel de înalt cu care ar fi avut un conflict înainte. Se pare că personajul căutat de acei criminali ar fi dispărut din oraș după conflict și din acest motiv ar fi crezut că românul este același personaj.

    În altă ordine de idei, se pare că po****ția din Veszprem s-a adunat în centrul orașului pentru a protesta împotriva acestui incindent abominabil. Reamintim că Marian Cozma a fost ucis de către un grup de oameni de etnie rromă, iar colegii săi, sârbul Zarko Sasum și croatul Ivan Pesic sunt în stare gravă.

    prosport.ro
    Mi-e sila cand citesc acest titlu ...

  6. #48
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Nu a fost ucis din greseala! Se pare ca a avut loc o altercatie sambata in acel local si victima de atunci care a fost lovit si-ar fi chemat amicii pentru ajutor! Dar mi se pare banala aceasta ipoteza!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  7. #49
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    0
    e greu de crezut că nu l-ar fi cunoscut cineva dintre agresori pe Cozma sau pe ceilalți doi : Sessum și Pesic care erau oameni de bază la Vesprem la fel ca și Marian...

  8. #50
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Presa maghiară: "Cozma a fost ucis din greșeală!"

    Cotidianul maghiar Index anunță că românul Marian Cozma ar fi murit din greșeală, pentru că atacatorii l-ar fi confundat cu un personaj la fel de înalt cu care ar fi avut un conflict înainte. Se pare că personajul căutat de acei criminali ar fi dispărut din oraș după conflict și din acest motiv ar fi crezut că românul este același personaj.

    În altă ordine de idei, se pare că po****ția din Veszprem s-a adunat în centrul orașului pentru a protesta împotriva acestui incindent abominabil. Reamintim că Marian Cozma a fost ucis de către un grup de oameni de etnie rromă, iar colegii săi, sârbul Zarko Sasum și croatul Ivan Pesic sunt în stare gravă.

    prosport.ro
    **.pai daca pe el l-au confundat atunci cu sesum si pesici ce au avut.oricum si aia sunt terminati sarcii
    Last edited by delaparis; 8th February 2009 at 14:31. Reason: atentie la limbaj

  9. #51
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    0
    Sessum are fractură craniană.....iar Pesic are un rinichi extirpat

  10. #52
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Se pare ca sunt inafara pericolului, dar e sigur ca ambii raman cu sechele! Unul cu un rinichi extirpat, celalalt cu fractura de baza de craniu si din cate am auzit inca nu vede cu un ochi.
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  11. #53
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca pe Marian Cozma!
    Precizez ca sper macar de data asta sa si faca datoria politia si ca jegosii care au putut comite o asemenea fapta sa ajunga in inchisoare unde le e locul si sa aiba parte de tratamentul meritat acolo... lasi nenorociti...
    @Aurel.D: Nu mai cine a trecut prin situatii de genul ala stie ce si cum, restul comenteaza fara sa stie ...
    Bafta, Reghe!

  12. #54
    Ăla bun Theodor01's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Acasa la mine
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt Marian.Romania a pierdut un jucator foarte bun.

  13. #55
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca !

  14. #56
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Dumnezeu Sa-l Odihneasca in Pace!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca !

  17. #59
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca! Sper ca acei criminali sa plateasca pt fapta lor!
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  18. #60
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Sa te odihnesti in pace, Pasarila!

  19. #61
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    e incredibil ce s-a intamplat, imi pare f rau pt Marian Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  20. #62
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Intreaga lume sportiva si nu numai a fost socata de aceasta tragedie. Dar si in acest caz se ridica intrebarea: De ce doar in astfel de momente se vorbeste despre unii sportivi?

    Presa sportiva abunda in informatii despre aceasta tragedie. Nici in timpul campionatului moondial sau al Olimpiadei nu s-a scris atat de mult la rubricile de handbal ale ziarelor de sport.

  21. #63
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Foștii luptători ai lui Arkan vor să răzbune incidentele din Ungaria

    Sârbii se revoltă și vor să-l răzbune pe handbalistul Zarko Sesum, rănit grav în același incident în care Marian Cozma a fost ucis.

    Tatăl handbalistului deține cea mai importantă firmă de bodyguarzi din Serbia și promite că cei care i-au agresat fiul nu vor scăpa ușor.

    Conform gsp tv, au fost deja cooptați 300 de foști membri ai celebrei grupări paramilitare care era condusă de Arkan. Aceștia vor să plece înspre Ungaria pentru a-i trage la răspundere pe cei care au provocat scandalul.


    sursa: Pro Sport...


    Eu zic ca tiganii aia pot sa se considere deja niste oameni morti...
    Last edited by Nico21; 8th February 2009 at 20:12.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •