Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 398

Thread: Marian Cozma a murit injunghiat in Ungaria

  1. #22
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Abtine-te fiindca n-au nici o treaba nici ungurii, nici tiganii, nici cine vrei tu.
    inseamna ca nu ai fost atacat in viata ta de o ceata de tigani, poate dupa o astfel de experienta nu ai mai fii asa de cool cu ce s-a intamplat.

    putea sa fie chiar el de vina, putea sa le zica la aia ceva de mama, una e sa te certi si chiar sa te bati si alta e sa omori. nu crezi?

    nu stiu cine esti, dar nu cred ca ai gandit mult cand ai dat reply-urile astea seci...

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    "Ce face cozma acum?
    desi lume toata e plina de ura,inimile inca mai sunt pline de iubire"

    va ramane mereu scris pe pagina lui de Hi5 , http://www.hi5.com/friend/p102402761...a_marian--html

    Dumnezeu sa te odihneasca in pace!

  3. 8th February 2009, 13:52
    Reason
    sanctionat

  4. #24
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    fara cuvinte...

  5. #25
    Rogerius smiling_ancutza's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    turnul de fildes
    Posts
    617
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!...trist este ca doar atunci cand moare cineva ne dam seama cat de important a fost
    "Viata este un spital in care fiecare pacient este obsedat de dorinta de a schimba patul."

  6. #26
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Sincer, ii cam dau dreptate lui rob_din.
    Si constat ca fascismul e in floare - nimic nou, vezi anii '30, tot vremuri de criza. Va fi si mai rau.
    The Show Must Go On

  7. #27
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Regretabil ce s-a intamplat.Si mai regeretabil e ca s-a intamplat in "leaganul civilizatiei"....ungaria.Potate acum nu ne vor mai face ei pe noi tigani....nu ca nu ar fii si romania plina de acesti microbi.....Pacat ca am intrat in UE...poate daca nu intram mai aveam o sansa sa exterminam tiganii....sincer sper ca fascismul sa revina...cred ca asta ar fii singura scapare

  8. #28
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    pacat ... mare pacat
    Dumnezeu sa-l ierte ...

    odihneste-te in pace Marian Cozma
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  9. #29
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    DESI LUMEA TOATA E PLINA DE URA, INIMILE MAI SUNT PLINE DE IUBIRE... - motto-ul lui Cozma de pe H5
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #30
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Era cel mai inalt handbalist din lume! Pacat, mare pacat, intreaga Romanie este in doliu, am pierdut un OM si un compatriot! Dumnezeu a stiut de ce-l ia la El. Asa i-a fost scris! Fie-i tarana usora! Restul nu mai conteaza, toata atacurile si rautatile. Ar trebui sa fie in sfarsit o lectie de viata pe care s-o invatam cu totii. Conteaza ce a lasat in urma lui si cat potential avea pentru o cariera reusita!
    A dus numele Romaniei inca o data peste hotare si nu a murit pe pamant romanesc!

  11. #31
    incepator
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Cu ce a gresit Marian Cozma?

    sportlocal.ro
    "O tragedie. A murit un om. Nu conteaza ca era handbalist in echipa nationala a Romaniei. In primul si in primul rand, Marian Cozma era un om. Un om ca noi toti ceilalti, care a fost ucis de niste bestii, carora nu le putem spune oameni. Da, niste bestii au fost cei care au macelarit un om si au bagat inca doi in spital. Nu conteaza ca erau tigani, rromi sau cum vor ei sa li se mai zica. La ce au facut ei nu conteaza deloc etnia. Tot animale sunt, indiferent de etnie..."

  12. #32
    senior mes_que_un_club's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    galati
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa.l odihneasca pe Marian Cozma. Condoleante familiei.
    M..E GIGI augh augh augh

  13. #33
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vinsanity View Post
    nu-mi vine sa cred cat de cretin esti!
    putin spus.I-am citit toate postarile pe acest subiect acestui asa zis moderator.Ar trebui sa stearga toate postarile ,sa scrie numai el,ca e "destept si moralist".Atat timp cat in ziare si tv se spune clar ca jigodiile de tigani l-au omorat pe Marian Cozma ,se trezeste el sa spuna altceva.

  14. #34
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    "....Când a ieșit de la toaletă, unul l-a lovit în față, apoi l-au scos afară, unde unde unul l-a înjunghiat în inimă. Au stat maxim 40 de minute acolo. Erau niște țigani, erau cu pistoale, erau puși pe scandal. Unul i-a cerut altuia să aducă pistolul, când Marian era într-o baltă de sânge!", a spus Ghionea.

  15. #35
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa`l odihneasca in pace!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #36
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Incredibil ce pot face tiganii astia . Daca spun ceva rau despre tigani , este rasism , nu ? Astept replica oficialilor unguri , desi nimic din ceea ce ar face nu l-ar mai aduce inapoi pe Marian .

    RIP Marian Cozma !

  17. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    0
    Dumnezeu să-l ierte și să-l odihenască în pace , R.I.P Marian Cozma.

    Dacă clubul ar fi închiriat tot localul nu s-ar fi întamplat ce s-a întâmplat.

  18. #38
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    Dumnezeu sa-l odihneasca

    imi vine sa scriu mai multe la adresa ungurilor si a tiganilor dam ma abtin

    rob, te rog nu mai aterge mesajele, editeaza dar nu sterge
    Nu cred ca ai ceva de spus la adresa ungurilor, acolo a fost foarte iubit si fanii s-au strans azi acolo la ora locala 10 si au aprins lumanari! Ba mai mult acum citesc pe un forum al echipei ca fanii mai pregatesc ceva la ora 19 la sala! A fost foarte iubit acolo! Chiar aici nu isi are rostul sovinismul ieftin!
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  19. #39
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  20. #40
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by atisha View Post
    Sincer, ii cam dau dreptate lui rob_din.
    Si constat ca fascismul e in floare - nimic nou, vezi anii '30, tot vremuri de criza. Va fi si mai rau.
    Cand il faci "imputit" pe un tigan, esti rasist. Cand un grup de tigani face scandal in autobuz, se ia de gagica ta pe strada sau in discoteca, sau baga cutitul in tine in stilul cel mai las posibil, CUM SE CHEAMA????

    Sau mai exact cum ar trebui sa reactioneze un om care vrea sa traiasca normal?? Sa zica, "stai ca daca vorbesc urat de tigani, sunt considerat rasist, mai bine lasa-l sa faca ce vrea el"??? ASA?? Exact astfel de fapte, trezesc sentimente anti-tigani, si ne aduc aminte ca asa este rasa lor construita: pe dezordine, lipsa de respect, violenta, scandal, mizerie....
    Moralistii lui peste prajit!!

    Eu am avut de a face cu tigani si va spun ca sunt cei mai lasi oameni posibil!! Sunt tari doar cand sunt in gasca sau au cutitul la ei, in rest.....curajul si apanajul pentru "lupta cinstita" nu sunt trasaturi ale lor!

    Scuzati off topicul.
    Last edited by Aurel.D; 8th February 2009 at 14:59.

  21. #41
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Socant!
    R.I.P. Marian Cozma.

    Nu are rost sa dezbatem rasim, anti-rasism, tigani etc ...
    Aia sunt niste criminali, atat!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #42
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Au fost un grup de 30 de persoane de etnie roma , deci tigani .... inarmati cu cutite si pistoale , impotriva a 4 persoane . Deci ce sanse avea Marian ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •