Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 162 of 162

Thread: Rotterdam, Costa Do Sauipe, San Jose

  1. #148
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Poate nu e locul potrivit unde postez,da trebuie sa o felicit pe Mauresmo castigatoare turneului de la Paris,dupa ce a facut un turneu senzational ,eliminand 3 jucatoare de top 10(Radwanska,Jankovic,Dementieva).Bravo si sper sa intre din nou in top 10!

  2. #149
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca a castigat mumia!!!Si ma bucura si mai mult,complexul pe care spaniolul se pare ca il dezvolta in fata mumiei.Sa simta si el un pic din ce simte Federer...

  3. #150
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nadal plateste pretul tehnicii personale de joc Observ ca se accidenteaza din ce in ce mai des: a inceput la Roma anul trecut cu acea rana oribila ca picior, a continuat prin a fi epuizat fizic la UsOpen, o alta problema a urmat la turneul campionilor (nu-mi amintesc care a fost) iar acum problema la genunchi.
    Nu sunt accidentari fortuite ci derivate, precum am spus mai devreme, de la stilul sau de joc. Deci sa nu i se planga de mila acum. Aceste accidentari fac si ele parte din jocul sau si trebuie luate ca atare.

  4. #151
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Nadal plateste pretul tehnicii personale de joc Observ ca se accidenteaza din ce in ce mai des: a inceput la Roma anul trecut cu acea rana oribila ca picior, a continuat prin a fi epuizat fizic la UsOpen, o alta problema a urmat la turneul campionilor (nu-mi amintesc care a fost) iar acum problema la genunchi.
    Nu sunt accidentari fortuite ci derivate, precum am spus mai devreme, de la stilul sau de joc. Deci sa nu i se planga de mila acum. Aceste accidentari fac si ele parte din jocul sau si trebuie luate ca atare.
    Nu putin sunt cei care spuneau acum ceva timp ca Nadal nu o sa mai apuce sa joace pana la 30 de ani .

  5. #152
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Nadal plateste pretul prostiei care a facut-o, nu trebuia sa castige AO, pentru ca si-a compromis sezonul....
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #153
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Nadal plateste pretul prostiei care a facut-o, nu trebuia sa castige AO, pentru ca si-a compromis sezonul....
    Eh, cum adica a facut o prostie ?
    Isi revine el fara probleme numai ca va trebui mereu sa se confrunte cu astfel de probleme

  7. #154
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Nadal plateste pretul prostiei care a facut-o, nu trebuia sa castige AO, pentru ca si-a compromis sezonul....
    buna gluma

  8. #155
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Nadal plateste pretul prostiei care a facut-o, nu trebuia sa castige AO, pentru ca si-a compromis sezonul....
    kooler, tu te auzi cand spui asa ceva?
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  9. #156
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Eh, cum adica a facut o prostie ?
    Isi revine el fara probleme numai ca va trebui mereu sa se confrunte cu astfel de probleme
    Recunosc ca ma irita faptul ca astfel de jucatori care mental rup tot, dar din pacate nu pot face mai mult pentru ca li se 'rupe' corpul. Nadal e un asfel de om care a reusit sa pacaleasca creierul (care in mod normal nu lasa corpul sa se rupa, ca o siguranta care cedeaza ea prima).
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  10. #157
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Personal eu cred ca Nadal nu va prinde varsta lui Federer in tenis.In11 ani la profesionism,Federer nu cred ca a avut 10 accidentari zdravene(cred ca sunt multe si astea).Asta tine in mare parte si de modul de joc.Federer nu isi omoara corpul pe teren,joaca un tenis mai inteligent si asta e unul din secretele longevitatii lui.
    Insa daca am invatat ceva de la Nadal,este ca nu trebuie sa-l subestimezi niciodata.Pustiul asta e prea ambitios,ca sezonul lui sa se incheie aici cum spune Kooler.
    Last edited by Cristina; 15th February 2009 at 23:09.

  11. #158
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ash... Prostii... Un fleac... m-au ciuruit... Nadal o sa fie 120% la fiecare turneu important adica GS-urile 5 ani de acum incolo... Nu moare el asa usor... Probabil ca azi a simtit o mica durere la genunchi si setul decisiv l-a cedat la 0 ca sa nu-l mai forteze in niciun fel...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  12. #159
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Edificator a fost gestul facut catre Tony, dupa ce a castigat setul: ce sa fac, iar am facut break. Ups, am castigat si setul.

    Nu l-a aratat si pe Tony, dar probabil acesta il dojenise: esti nebun, te-am programat deja la masaj si tu te intinzi inca un set.


    Serios vorbind, reprezentativ a fost primul set, Murray a avut un plus si probabil ar fi castigat oricum, chiar daca Nadal are capacitatea sa revina in joc oricand. Altfel, mi-a placut incapatanarea lui Nadal de a castiga pe o suprafata, care este clar ca ii chinuie genunchii. Eu in locul lui ma odihneam dupa AO, dar, evident, eu nu sunt Nadal.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #160
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ma bucur ca a castigat mumia!!!Si ma bucura si mai mult,complexul pe care spaniolul se pare ca il dezvolta in fata mumiei.Sa simta si el un pic din ce simte Federer...
    sunt de acord in legatura cu un eventual complex al lui nadal in fata lui murray

    felicitari lui murray !!!
    nu am vazut meciul, doar un rezumat care mi s`a parut cam plictisitor, cu exceptia catorva mingi destul de spectaculoase...
    pt prima data in viata, andy murray nu mi s`a mai parut antipatic
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  14. #161
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    sunt de acord in legatura cu un eventual complex al lui nadal in fata lui murray

    felicitari lui murray !!!
    nu am vazut meciul, doar un rezumat care mi s`a parut cam plictisitor, cu exceptia catorva mingi destul de spectaculoase...
    pt prima data in viata, andy murray nu mi s`a mai parut antipatic
    complex e mult spus! L-a prins odata prea epuizat,apoi ieri într-o forma proasta+accidentarea de la genunchi. Sa-l fereasca Cel de Sus pe Zombie-Murray,cand va fi Rafa într-o forma buna de joc!
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  15. #162
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu se poate vorbi de un complex. Totusi, in disputele directe cu Murray conduce cu 7-2 (fara acel turneu amical de la Abu Dhabi care nu inseamna nimic).
    Nadal domina tenisul in general insa pe hard e numarul 1 din conjunctura; in realitate insa cred ca Murray si chiar Djokovic cand nu are probleme sale obisnuite, sunt putin peste spaniol pe aceasta suprafata. (si Federer ar trebui sa fie dar nah..., se pare ca nu mai poate nici aici sa-l bata)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •