Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 46

Thread: Video lectii cu DJ Klaus (nou in Romania)

  1. #22
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Luke86, in primul rand, bine ai venit pe forum!

    In alta ordine de idei, cred ca mai repede primesti un raspuns daca ii trimiti lui Klaus un mesaj pe mail; el intra mai rar pe forum dar, de regula, raspunde mesajelor primite.
    Si mai poti face ceva: poti sa te inscrii la audioconferinte. Uite aici si linkul cu detalii:
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=92473
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  2. #23
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    video rever

    Asa cum multi au cerut si pe email si pe site iata parerea mea video despre reverul cu o mana ! Totul a fost filmat dintr-o data fara alte duble de proba trase si pe un teren de zgura verde.

    Primul film reprezinta o introducere sumare a lectiei:
    http://video.google.com/videoplay?do...22033325&hl=en

    Al doilea film prezinta prizele pt rever:
    http://video.google.com/videoplay?do...63015132&hl=en

    Al treilea film repreprezinta o simulare a reverului fara a lovi minge:
    http://video.google.com/videoplay?do...34901169&hl=en

    Al patrulea film este lovitura de rever lovind mingea filmat din lateral:
    http://video.google.com/videoplay?do...39729392&hl=en

    Al cincilea film repezinta lovitura de rever filmatq din spate:
    http://video.google.com/videoplay?do...27149857&hl=en

    @secretele tenisului 2007

  3. #24
    sport legend BMW Power's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    903
    Reputatie
    1
    Forte buna ideea d-l DJ Klauss de a ne explica prin video tot ce stie dumnealui. Mult respect ptr dansul. Chiar se poate invata prin acest mijloc de informare. Acum cred ca toti si-au rezolvat, si pus la punct problema pe care o aveau legat de prize.

  4. #25
    incepator catamari's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Resita
    Posts
    35
    Reputatie
    1
    E super ideea cu filmuletele. Felicitari. Sper sa pot invata sa joc sa pot infrunta un jucator cu experienta. Deocamdata caut un partener in Resita cu care sa ma potrivesc la timpul liber. Daca stiti pe cineva ar fi super.

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    tg-jiu
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    imi trebuie vreun program sa vad filmuletele k nu pot sa le vad.

  6. #27
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Nu, le vezi cu Google Video Player...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Extrem de util... cu toate ca imi vine mai usor sa joc cu priza continentala si estica, poate cu timpul o sa ma obisnuiesc si cu cea vestica.

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Dj Klaus,din partea mea meriti tot respectul .ai facut o treaba minunata din care am iteles enorm de multe.Insa,daca intr-adevar vrei sa scoti un DVD,ti-as sugera sa incerci sa obtii o calitate mai buna a imaginii...Oricum,eu astept un video expicativ despre cum se executa serviciul,prizele,pozitia,etc. si multe altele....

  9. #30
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Merci de aprecieri. Nu stiu daca voi scoate un DVD in viitorul apropiat, in nici un caz sa-l comercializez. Eu fac filmarile astea de placere si din dorinta de a arata celor care nu au avut niciodata ocazia sa ia lectii de la un antrenor. Eu ma bucur enorm sa vad ca filmuletele mele ajuta pe cineva. In fond nu sunt un Boletieri sau un antrenor renumit. Inca !
    Dar oricum iti promit ca vara asta scot si filmuletele cu serviciul. Poate chiar luna asta.

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    ok dj klaus,ms,mie mi se pare idee buna sa faci un DVD ,ba si sa il comercialeizezi,de ce nu?e ceva nou in romania si cred ca ar atrage mai multi oameni spre acest sport,pe care il pot invata rapid si usor cu ajutorul DVD-ului.

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    DJ Klaus toate felicitarile pt ceea ce faci si daca se poate mai incarca ceva filme cu orice mai ai pe acolo, filmele sunt foarte bine explicate si demonstrate, merci si felicitari

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    29
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by DJ Klaus View Post
    Merci de aprecieri. Nu stiu daca voi scoate un DVD in viitorul apropiat, in nici un caz sa-l comercializez. Eu fac filmarile astea de placere si din dorinta de a arata celor care nu au avut niciodata ocazia sa ia lectii de la un antrenor. Eu ma bucur enorm sa vad ca filmuletele mele ajuta pe cineva. In fond nu sunt un Boletieri sau un antrenor renumit. Inca !
    Dar oricum iti promit ca vara asta scot si filmuletele cu serviciul. Poate chiar luna asta.
    Da...as vrea foarte mult sa vad cum se executa serviciul...am vazut mai multe variante pe site-uri dar niciuna nu m-a lamurit.

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by darkpaul View Post
    Da...as vrea foarte mult sa vad cum se executa serviciul...am vazut mai multe variante pe site-uri dar niciuna nu m-a lamurit.
    subscriu

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Foarte utile filmulete mai ales ca de abia m-am apucat de jucat tenis. Astept cu nerabdare si alte lectii !

  15. #36
    Tennis Player clau_boss's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    Super filmele... cand mai vin si alte filmulete cu diferite lovituri( de ex. serviciul) care e foarte important?

  16. #37
    Nole FTW! JoeDirt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Slatina
    Posts
    1,953
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by darkpaul View Post
    Da...as vrea foarte mult sa vad cum se executa serviciul...am vazut mai multe variante pe site-uri dar niciuna nu m-a lamurit.
    Si eu vreau foarte mult sa invat serviciul. Am vazut pe FYB, cum se face, a incercat un baiat sa ma invete, dar nu s-a prins, poate un filmulet facut de tine m-ar ajuta.
    Oricum, iti multumesc pentru filmuletele care te invata cum sa lovesti cu reverul. Pana acum doar 1 din 10 imi ieseau. Loveam mingea prea tarziu si se ducea in afara, sau uneori peste gard .

  17. 30th April 2009, 19:45
    Reason
    prostii...

  18. #38
    incepator wassaby's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Stie cineva de ce nu a continuat klaus cu filmuletele? Elementele prezentate de el au fost foarte utile pt. mine. Pe aceast cale te rog Klaus sa ne prezinti si celelalte miscari de baza din tenis.

    Multumesc

  19. 27th May 2009, 00:45
    Reason
    trolling...

  20. 27th May 2009, 20:45
    Reason
    am sters mai sus...:)

  21. #39
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Din pacate, Klaus are foarte putin timp la dispozitie. Sper sa revina in curand, pe forum, cu noi prezentari si explicatii.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  22. #40
    incepator wassaby's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Mersi...am luat legatura cu el intre timp...si a confirmat ca va reveni cat mai curand posibil:

  23. #41
    Tennis Player clau_boss's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    Da, sunt foarte utile acele filmulete si astept cu nerabdare serviciul.

  24. #42
    manager meth's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clau_boss View Post
    Da, sunt foarte utile acele filmulete si astept cu nerabdare serviciul.
    ai putea sa iti pui simplu in semnatura: Roger Federer - The Best Player shi gata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •