Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 257

Thread: MLB - sezonul 2009

  1. #85
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Dap, bullpen-ul ramine o problema mare, nu avem niciun set-up guy ca lumea pentru al 8-lea inning. Oricum, am mai zis treaba asta si o sustin cu tarie, desi multi il vor pe Joba inapoi in bullpen, nici nu poate fi vorba de asa ceva. Ar fi o mare timpenie. Joba e starter si asa va ramine, de ce sa-l pui sa arunce 70 de inning-uri intr-un sezon, cind poti sa "profiti" de talentul lui pentru 200-220 inning-uri? E absurd.

    Am vazut ieri o mare bucata din Mets - Marlins, si am ramas impresionat de Josh Johnson, starterul Floridei. Il vad pentru prima oara si e senzational. Primele 5 inning-uri (pe care le-am vazut), JJ nu a permis nici un hit, plus 0 BB si 6 K. Insa nu doar statistica m-a impresionat, ci mai ales ca atitudine si ca aruncare. Lucreaza foarte repede, nu iroseste pitch-uri (s-a vazut, a facut complete game cu 100 pitchuri), are un fastball impresionant (constant 96-98 mph), plus un slider de nelovit. Asa de pierduti in spatiu pareau cei de la Mets, si asa de repede ieseau unul cite unul... ba chiar din tribune i se numarau lui Johnson "quick outs"-urile (cele cu maxim 3 pitchuri). Dupa 5 inninguri avea deja 7

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Am urmarit si eu meciul ala - foarte fain si foarte rapid. Nici Santana n-a fost rau deloc, dar l-a tradat apararea. Bun meci.
    Cat priveste bullpenul, Yankees au ce invata de la Mets.
    Last edited by atisha; 13th April 2009 at 13:48.
    The Show Must Go On

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    a murit harry kalas celebrul broadcaster al celor de la philadelphia philies....o zi de doliu pt baseball....era unul din broadcasterii mei preferati.....

  4. #88
    senior ElectroShock's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    bucuresti, romania
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    -dap, se pare ca bullpenu inca ramane o problema pt yankees......tin minte anu trecut ca fanii yankees sa plangeau ca bullpenul era praf si ca le pierdea o gramada de meciuri / park au avut si ceva accidentari la cei 5 starteri

    -in cazul mets , se pare ca si-au rezolvat oarecum problema cu bullpenul cu ajutorul lui F. Rodriguez ( care e closer ) si prin aducerea ( din pacate ) a lui JJ Putz care anu trecut era considerat cel mai bun closer din mlb ( desi s-ar parea ca acum la mets e folosit ca setup man ).....acum depinde si cum or sa joace si restul relieverilor

    -tin minte ca sezonu trecut la un momentdat ma intrebam dc santana ( care il stiam ca un top 5 league pitcher din perioada twins ) are un record asa slab ...insa am aflat la un meci vizionat al celor de la mets ca relieverii iau pierdut o gramada de meciuri din care iesise victorios

    -j.schaefer rookieul CF de la braves a devenit al 99 jucator din istorie care la primul sau „ at bat „ in mlb a reusit sa inscrie un HR ( in timpul primului meci din sezon de la phillies ) ..... / pana acum a jucat f bine si deocamdata ( desi nau trecut decat 6 meciuri ) a confirmat sperantele puse in el

    ca tot vad fani redsox pe aici ...imi aduc aminte ce roster teribil ati avut prin 2005
    SP: Tim Wakefield / Bronson Arroyo / Matt Clement / David Wells toti cu W 12+ in sezonu ala ...la care ii mai adaugam si pe urmatorii Renteria/ Ramirez / Damon / Ortiz ( big papi )

    iar in 2004 SP Schilling/ Martinez / Lowe .... ......toti cei 5 SP au avut W10+ ....iar Schilling a terminat cu 21 W ..... nice

  5. #89
    manager TomBrady's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    wow ce joaca Rays si ce indolenti Yankees

    Wang 60 pitches si doar 3 outs (nush cum poate fi cotat SP2, ma rog)
    intra bullpenul in inning 2, 0 outs si bang Grand Slam
    si meciul e gata in inng2 9-0

    PS: spectaculos acest BJ Upton
    [COLOR="Blue"][B]In TOM we trust.[/B][/COLOR]

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Wang vine dupa operatie, hai sa nu sarim pe el. Mai haios a fost ca Nick Swisher a aruncat o repriza - si inca fara punct permis.
    Cat despre Red Sox.. daca si Oakland e echipa de playoff nu stiu ce sa mai cred. Inca mai e din meci, dar... nu e bine.
    Harry Kalas... mi-a placut mult in playoff anul trecut. In opener anul asta parea stins... RIP.
    Dupa ce-am auzit de Harry m-am dus la KABC sa-l ascult pe Vin Scully pana nu moare si asta...
    Record istoric in primul meci pe Citi Field: Gerut de la Padres devine primul jucator care da un homerun in primul at-bat al primului meci oficial pe un stadion.
    Interesant cum au reusit Indians sa piarda cu 4-2 desi au dat de doua ori mai multe hituri ca adversarii.
    Last edited by atisha; 14th April 2009 at 07:04.
    The Show Must Go On

  7. #91
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TomBrady View Post
    Wang 60 pitches si doar 3 outs (nush cum poate fi cotat SP2, ma rog)
    Wang e SP2 pentru ca din 2006 pina cind s-a accidentat in 2008, a avut un record de 46-15 (cu 19+ wins in 2006 si 2007) si un ERA de 3.74. El pina s-a accidentat era de fapt ace-ul starterilor de la Yankees.
    Problema lui acum e una mecanica, mai precis sinker-ul, well, doesn't sink. Si cum acela e pitch-ul cu care el isi scoate adversarii, daca nu functioneaza, nu functioneaza nimic. Tot o problema mecanica a avut si CC la primul meci, cind nu-si putea localiza fastball-ul, insa s-a rezolvat. Sint convins ca si Wang va fi OK.

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Am actualizat blogul, cu linkuri spre cele mai faine faze de ieri si cu filmuletul pisicii din Citi Field
    The Show Must Go On

  9. #93
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    felicitari pentru blog
    [url]www.warriors.ro[/url]

  10. #94
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Da, e foarte bun. Il verific zilnic
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  11. #95
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    AJ Burnett a dus un no-hitter pina in inning-ul 7 aseara. Swisher keeps rocking. Boston si-a luat-o iar. Things are looking up

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Boston incepe sa ma enerveze!
    The Show Must Go On

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Povestea unei zile cu 4 walk-off-uri si un pic de violenta o gasiti stiti voi unde.
    The Show Must Go On

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    AJ Burnett a dus un no-hitter pina in inning-ul 7 aseara.
    Ce ti-am zis de Burnett?El e adevaratul ace de la yankees,chiar daca toti vorbesc de sabathia....burnett e pitcher de incredere,sper sa nu aiba probleme cu accidetarile ca in trecut...ce se intampla cu wang?poate reusesc yankees sa-l tradeze la dodgers pentru var'su Hong-Chih Kuo ...daca ar face trade-ul asta ar scapa si de problema bullpenului pt ca Kuo este aproape unhittable,mie unul imi place foarte mult..

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Wakefield a dus no-hitter pana in inningul 8 aseara
    The Show Must Go On

  16. #100
    senior ElectroShock's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    bucuresti, romania
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    WOW asa as descrie meciul de azi dimineata in care mariners au reusit a 6 victorie consecutiva prin care isi egaleaza cel mai bun start de sezon al francizei din 2001 ( an in care au si terminat primii sezonul regulat cu 115 W insa au dat peste nyy in playoffs si aici inchiei povestioara)
    - de semnalat - al 400 HR a lui griffey jr sub insemnele echipei din seattle
    - grandslamul lui ichiro ( kulmea el fiind cunoscut ca gap hiiter ) cu care a egalat recordul pt cele mai multe "hits" date de un jucator japonez ( 3,085 hits )
    - diseara ca SP va juca pt prima data Jakubauskas care in springtraining a aratat super ....abia astept sa vad cum se va descurca oficial

    braves iar au comiso cu florida ..sau mai bine spus bullpenul lor ( nici starterul lowe nu a fost in mare forma ieri da makr cand a iesit scorul inca era egal)
    trageam speranta ca diseara vor reusi sa castige makr ultimul meci din serie insa slabe sanse tinand cont ca c.jones si mccann nu vor juca

  17. #101
    manager TomBrady's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    pacat ca nu am stat pana la sf
    am vazut doar 2-3 inng

    Interesant orasul Seattle in privinta sportului
    Am obs ca la football au un public foarte pasionat si zgomotos, parca era considerat cel mai galagios din NFL
    si aseara parca oamenii de pe Safeco traiau cu pasiune jocul , ce nu am vazut pe alte arene
    pacat de echipa de basket Supersonics
    [COLOR="Blue"][B]In TOM we trust.[/B][/COLOR]

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Wakefield, Ichiro si nebunia de meci a lui Kinsler... pe binecunoscutul blog.
    The Show Must Go On

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    gata ,,m-am lamurit si cu yankees...sunt mai varza ca anul trecut...anul trecut tot mai aveau echipa dar acum...zero barat...nici nu ma uit la meciurile lor ca n-am ce vedea...n-au bate,n-au bulpen,n-au nimic....sabathia-teapa,texeira-teapa...cashman ar trebui dat afara cat de curand......

  20. #104
    manager TomBrady's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    apropo de meciul asta Indians cu Yankees

    cum se atribuie cine ia victoria si cine pierde la pitcheri? ca tot nu am inteles

    NY Yankees IP H R ER BB SO HR ERA
    Sabathia 5.2 5 1 1 5 4 0 3.57
    Ramirez, E 0.0 1 0 0 0 0 0 2.70
    Coke 0.1 0 0 0 0 0 0 9.00
    Veras (L, 0-1) 0.0 2 3 3 1 0 0 13.50
    Marte 1.0 3 6 6 1 0 2 27.00
    Robertson 2.0 2 0 0 0 3 0 0.00

    Cleveland IP H R ER BB SO HR ERA
    Lee (W, 1-2) 6.0 7 1 1 3 4 1 6.75
    Perez, R 2.0 1 1 1 3 2 0 14.14
    Betancourt 1.0 1 0 0 2 0 0 3.00
    [COLOR="Blue"][B]In TOM we trust.[/B][/COLOR]

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    pai W ia pitcherul sub "domnia" caruia a aparut un avantaj care-a fost pastrat pana la capat, iar L cel care pierde avantajul prin incompetenta lui si pierdut ramane.
    The Show Must Go On

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •