Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 253 to 257 of 257

Thread: MLB - sezonul 2009

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Felicitari New York Yankees ! La inceputul sezonului,credeam ca iar o sa fie un an dezamagitor,dar acum trebuie sa-mi torn un sac de cenusa in cap.Un sezon minunat,o echipa extraordinara.Inca o data felicitari pt.cea mai buna echipa de baseball din 2009.Totusi ma intristeaza sa aud ca Matsui cel mai probabil nu va mai fi semnat si la anul.....Daca s-ar intampla asta ,as fi dezamagit,Matsui a fost de departe World Series MVP.......

  2. #254
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Yankees are the World Champions!!!!! Superb meci... Au meritat-o pentru un sezon minunat... Bravo lor!
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  3. #255
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu nu urmaresc decat meciurile din playoffs in MLB. Frumos World Series, ambele echipe au fost valoroase dar anul asta Yankees au castigat cu pitching-ul pentru ca ofensiva a mers ca intotdeauna. A Rod a aratat in sfarsit ca jucatorul la care se astepta toata lumea. Impresionant mi s-au parut insa Andy Petite si CC Sabathia , ambii jucand cu numai 3 zile de pauza intre jocuri, ceea ce pentru un pitcher este putin. Cat despre Phillies , l-au avut pe Cliff Lee in finala dar doar atat din pacate pentru ei.

    Inca ceva, nu am jucat baseball dar ma tot intreb oare ce simt jucatorii echipei adverse atunci cand apare Mariano Rivera pe teren, in mijlocul celui de-al 8-ulea inning.
    Mi se pare mie sau chiar le tremura pantalonii si batul in mana? Trebuie sa fie acea senzatie a inevitabilului, a mielului dus la taiere.
    Build The Monster

  4. #256
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Vezi ca incurci echipele Yankees conduc cu 3-2 si se intorc in Bronx avind nevoie de o victorie in ultimele 2 meciuri. Pettite incepe azi si (sper sa nu mai fie nevoie) CC miine.
    Da...my mistake
    Bine ca a castigat Yankees
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  5. #257
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Victorie clara si evidenta, si al 27-lea titlu, record absolut in toate sporturile americane Cheltuielile masive din iarna trecuta au functionat, sigur nu am fi ajuns aici fara CC, AJ si Tex. Matsui a meritat pe deplin titlul de MVP - eu am mare incredere in Cashman ca va face tot posibilul sa-l tina. This is the beginning of a new dinasty - la anul urmeaza titlul 28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •