Page 15 of 21 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 431

Thread: Echipele germane în Cupele Europene

  1. #295
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Astazi mi-am rezervat bilete pentru joi la Werder Bremen-Glasgow Rangers.Va fi greu,dar se poate.
    Sper sa nu ma plimb degeaba 750 de km.

  2. #296
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Iti urez vizionare placuta Carlo, sa speram ca Werder va face un mic miracol maine sa avem si noi cu ce ne mandri

    astazi a avut loc o partida interesanta in Cupa Uefa , singurul duel german in Cupele Europene ( si, sa speram nu singurul)

    Hamburger Sv - Bayer Leverkusen , scor 3-2

    golurile: 0-1 Barbarez 1-1 Trochowski 53' ; 1-2 Gekas 55' ; 2-2 Guerrero 64'

    3-2 van der Vaart 80'

    partida a fost foarte frumoasa, ambele echipe jucand cu mare placere si entuziasm, Bayer stiind s aprofite de unele greseli din apararea lui Hamburg, reusind asa sa deschida scorul.

    Pana la pauza , Bayer a reusits a conduca, dupa pauza, ain repriza secunda, hamburg s-a concentrat si mai mult,si a egalat relativ repede ( min 53)prin mijlocasul Piotr Trochowski, insa bucuria a durat numai 2 minute, caci Gekas a prins din nou apararea pe un picior gresit si a dus echipe din nou in avantaj.

    Si totusi, Hamburg nu a renuntat si a egaat prin peruanul Paolo Guerrero, in minutul 64.

    Au continuat sa atace , si au trecut, dupa un gol magnific al capitanului echipei, van der Vaart cu 10 minute , pentru prim oara in avantaj.

    Au presat, dar nu au reusit sa mai marcheze o utima data pentru a atinge sferturile Cupei uefa.Totusi, au oferit un meci de zile mari.

    Felicitari ambelor echipe si, sa speram ca vom mai vedea asemenae meciuri si in aceasta seara.

    Astazi mai are loc partida:

    Fc Bayern- Anderlecht Bruxelles

    Bavarezii sunt ca si calificati dupa victoria fabuloasa in Belgia, scor 5-0.

  3. #297
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Un meci de zile mari

    Intalnirea dintre Hamburg si Leverkusen a fost un meci de zile mari. S-a luptat enorm , ploaia care a cazut tot timpul a ingreunat controlul balonului si miscarea pe teren, dar parca acestea au fost, pe langa cele cinci goluri, sarea si piperul partidei.
    HSV, acuzand numeroase indisponibilitati, s-a mobilizat exemplar, a luptat cu abnegatie si a fost foarte aproape de calificare ratand in debut ca si in final cel putin 4 ocazii clare.
    Leverkusen depasita aproape la toate capitolele s-a multumit multa vreme doar sa se apere, dar a facut-o cu succes obtinand pe baza celor doua partide o calificare meritata.

    Bayern a fost ieri neplacut surprinsa de replica echipei fara sanse, Anderlecht, dupa acel 0-5 doin meciul tur nereusind cu exceptia primului sfert de ora sa se impuna desi a dominat cea mai mare parte a intalnirii. Scorul de 1-2 reflecta fidel raportul ocaziilor clare de gol, oaspetii fiind rasplatiti pentru dorinta lor fierbinte de reabilitare.

    Azi poate fi ziua lui Bremen in meciul cu Rangers. Chiar ieri am vazut in partidele Tottenham - Eindhoven si Everton - Fiorentina ca handicapuri de 2 goluri pot fi remontate, doar trebuie luptat si crezut in succes !

  4. #298
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Georg iti multumesc mult si in numele meu si in numele lui Uni ca te-ai intors aici.
    Cu tine forumul Germania este mult mai puternic.
    Imi cer scuze personal pentru greselile si poate lipsa de interes de care am dovedit si sper ca relatiile dintre noi sa revina la normal.
    Iti urez mult succes in continuare si mai vorbim !
    Zbor pana la stele.

  5. #299
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Meciul Glasgow Rangers-Werder Bremen va fi transmis maine in direct pe...net!Nici ARD,nici ZDF,nici DSF ci...WerderTV.
    De rasul gainilor!Asa ceva numai in Germania se poate intampla!
    Sper ca vor lua o mare tzeapa asa cum a luat si MDR acum cativa ani.
    Carlo imi pare rau dar esti gresit informat: ZDF transmite meciul in direct, joi de la ora 21,30 (ora Romaniei).

  6. #300
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Cred ca se referea la meciul tur. Returul de astazi (Werder Bremen - Glasgow Rangers) se va putea viziona chiar si pe sport.ro
    Immer FC Bayern

  7. #301
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kst View Post
    Cred ca se referea la meciul tur. Returul de astazi (Werder Bremen - Glasgow Rangers) se va putea viziona chiar si pe sport.ro
    Daca e asa, scuze.

    Bremen, aflata puternic sub presiunea performatei, poate alinia azi ,totusi, o echipa redutabila: Wiese - Fritz, Mertesacker, Naldo, Boenisch - Bauman, Jenseb, Borowski - Diego - Rosenberg, Almeida.

    Sa vedem ce va iesi ?

  8. #302
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Astazi s-a disputat ultimul meci in care a fost implicat o echipa germana ,anume:

    Werder Bremen- Glasgow Rangers

    In prima repriza, germanii au dominat meciul, insa nu au putut profita de numeroasele sanse de care au dispus.

    In repriza secunda, la fel, foarte multe ocazii, nu mai putin de 20 de cornere( pe parcrsul a 90 de minute) insa, un sut magnific al brazilainului Diego in minutul 58, a reusit totusi sa intre in poarta.

    Germanii aveau nevoie de inca un gol, dar nu au mai reusit sa marcheze.

    Un meci foarte frumos, la finalul careia va merge in sferturi echipa scotiana Glasgow Rangers.

    Felicitari echipei

    In sferturi , echipele germane vor fi reprezentate de Fc Bayern München si Bayer 04 Leverkusen

  9. #303
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Tragerile la sorti pt urmatoarele runde din Champions League s-au incheiat rezultatele:

    Champions League (tur-1/2 Aprilie, retur-8/9 Aprilie):
    Schalke 04 - FC Barcelona
    Arsenal FC - Liverpool FC
    AS Roma - Manchester United FC
    Fenerbahçe SK - Chelsea FC

    Cupa UEFA (tur-3 Aprilie, retur-10 Aprilie)
    FC Bayern München - Getafe CF
    Bayer 04 Leverkusen - FC Zenit St. Petersburg

    Rangers FC - Sporting Clube de Portugal
    ACF Fiorentina - PSV Eindhoven
    Immer FC Bayern

  10. 14th March 2008, 19:04

  11. #304
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Chiar degeaba nu m-am plimbat 750 de km...cel putin am vazut un gol.In rest,copia meciului Stuttgart-Bremen,numai ca scotienii nu au avut un Gomez.Am fost cam deceptionati,si eu si baiatul meu (tot fan Werder Bremen) ca Werder nu s-a calificat mai departe,dar asta este,poate data viitoare.Atmosfera super,stadionul este mai micut dar mai familiar.Am avut locurile in randul 12,deci foarte aproape de suprafata de joc.
    Last edited by carlo; 15th March 2008 at 22:18.

  12. #305
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Werder Bremen-Glasgow Rangers 1-0 partea 1
    Attached Images Attached Images
    Last edited by carlo; 15th March 2008 at 22:33.

  13. #306
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Werder Bremen-Glasgow Rangers 1-0 partea 2
    Attached Images Attached Images

  14. #307
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Frumoase poze, carlo, iti multumesc, pacat ca rezultatul nu a fost favorabil lui Bremen !

  15. #308
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Chiar imi pare rau de Bremen. La ce lot are in niciun caz nu merita sa iasa
    Immer FC Bayern

  16. #309
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Bremen are acum o perioada nefasta asa cum a avut si Stuttgart si Schalke etc., o va depasi cand accidentatii si suspendatii vor reveni. Asa este in fotbal.

  17. #310
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kst View Post
    Chiar imi pare rau de Bremen. La ce lot are in niciun caz nu merita sa iasa
    Asta-i viata,la cate ocazii au avut n-au dat decat un gol.Prea putin.
    Klaus Allofs a spus dupa meci ca daca joci cu un adversar ca Glasgow Rangers nu ai voie sa parasesti competitia.Are dreptate,in afara de Daniel Cousin nu au nici un nume sonor in echipa.De mijlocul terenului nu treceau decat atunci cand degaja portarul...Nu stiu daca sunt in stare de mai mult dar pentru mine au aratat nivel de 2.Bundesliga!
    Bremen a jucat mai bine si la Frankfurt si la Stuttgart si cu Glasgow dar,stie orice copil,fotbalul se joaca pe goluri,cine da mai multe castiga!

  18. 17th March 2008, 20:09

  19. 17th March 2008, 20:23

  20. #311
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schalke a capotat ieri in fata lui Barca, echipa renumita dar care la ora actuala nu eset totusi la nivelul reputatiei.
    Din nou portarul Neuer a facut o greseala grava (deh, viata de portar, o data erou, alta data...) dar in ansamblu catalanii au fost mai buni in prima repriza. Dupa reluare Schalke a fost aproape de egalare, dar fotbalul mai cere si noroc.
    Surprinzator dupa meci suporterii, mai ales, dar si jucatorii declarau ca sansele sunt inca intacte si ca echipa pote produce o surpriza la Barcelona. M-as mira, dar optimismul nu este ceva rau...

  21. #312
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Bayern si Leverkusen...

    Joi, in Cupa UEFA , doua echipe fruntase din fotbalul german stau in fata unor misiuni grele.

    Bayern intalneste pe Getafe (ora 21,45 live pe SAT1), o formatie spaniola cu multe rezultate bune atat in campionat cat mai ales in cupa. Ar fi o greseala ca bavarezii, desi favoriti, sa-si subestimeze adversarii. Bayern are unele indisponibilitati, Sagnol si Altintop sunt accidentati, van Bommel si Podolski au in dreptul numelor lor mari semne de intrebare.La Getafe il vom putea urmari si pe compatriotul nostru, internationalul Contra.

    Cele doua formatii probabile:
    Bayern: Kahn - Jansen, Lucio, van Bouyten, Lell - Ze Roberto, Schweinsteiger, Lahm, Ribery - Toni, Klose;
    Getafe: Abbondanzieri - Licht, Tena, de la Red, Contra - Mario, celestini, Casquero,Gavilan - Albin, Kepa.

    Arbitru: Webb (Anglia)


    Leverkusen intalneste Zenit, o echipa de traditie a fotbalului rusesc, care a reusit sa elimine o echipa franceza, Marseille cu bun renume.
    Leverkusen, care cam ...schioapata in ultima vreme, a suferit doua infrangeri consecutive, dintre care cea pe teren propriu cu Frankfurt doare cel mai mult, trebuie sa-si stranga serios randurile pentru a invinge o formatie redutabila cu un golgeter de talia lui Pogrebniak.
    Partida care va incepe la ora 19,30 va fi condusa de Benquereca(Portugalia).
    Formatii posibile:
    Leverkusen : Adler, Castro, M.Friedrich, Haggui, Sarpei - Rolfes, Barnetta, Barbarez, Schneider - Kiessling, Gekas;
    Zenit: Malafeiev - Aniukov, Sirokov, Krizanac, Siri - Faizulin,Timosciuk, Arsavin, Zirianov, Denisov - Pogrebniak.
    Last edited by georg40; 2nd April 2008 at 16:59.

  22. #313
    junior kst's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    127
    Reputatie
    1
    Pt meciul de maine tocmai a fost anuntat disponibil si Podolski. Se mai asteapta si starea lui van Bommel
    Immer FC Bayern

  23. #314
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Cum Altintop este accidentat destul de grav la picior, Ernesto de Sosa ar fi in locul lui,ori Bastian Schweinsteiger.Van Bommel cu d´siguranat nu va fi prezent in primul 11, Hitzfeld declarand ca nu este pregatit si nu va risca.

  24. #315
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    A inceput in fata a 21 000 de spectatori meciul Leverkusen - Zenit, arbitrat de protughezul Benquerenca.

    Cele doua formatii:
    Leverkusen : Adler, Castro, M.Friedrich, Haggui, Gresko - Vidal, Rolfes, Barnetta, Schneider - Kiessling, Gekas;
    Zenit: Malafeiev - Aniukov, Sirokov, Krizanac, Sirl - Faizulin,Timosciuk, Arsavin, Sirianov, Denisov - Pogrebniak.

    Dupa 14 minute este 0-0.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •