View Poll Results: Este corecta retragerea lui Chivu?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da, nu mai putea juca, este prea accidentat

    13 39.39%
  • Nu, este accidentat doar la nationala, la club a fost mereu apt in aceasta perioada

    16 48.48%
  • Nu stiu, nu mi-am facut o parere

    4 12.12%
Page 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 603

Thread: Cristian Chivu

  1. #1
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Cristian Chivu

    Votati-l pe Chivu in echipa Anului la UEFA.COM !

    http://www.uefa.com/fanzone/teamoftheyear/flash.html - in sectiunea Fundas central (Centre back)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    Chivu , in echipa ideala a lumii !

    Si in ce companie , apreciati si voi:
    Buffon ( Juventus ) , Nesta (Milan) , Chivu ( Roma) , R.Carlos (Real Madrid ) ,
    Beckham ( Real Madrid ) , Zidane ( Real Madrid ), Van der Vaart ( Ajax) ,
    Nedved( Juventus ), Henry (Arsenal) , Van Nistelrooij (Manchester United)
    Ronaldo ( Real Madrid )....
    Cred ca inseamna mult pentru fotbalul romanesc intr-un an asa sarac in performante...
    Last edited by EDMOND_; 28th December 2003 at 16:40.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In ziarele britanice de ieri Chivu este dat aproape sigur in Anglia , pentru sume care ar sparge orice bariera priviind transferul unui roman ( si fundas )!
    Alex Ferguson : " Aduceti-l pe Chivu ! Nu vor sa-l dea cu 25 de milioane de euro , dati-le 40 de milioane"
    Roman Abramovici " Daca Manchester ofera 40 de milioane de euro , eu dau 50".
    Nu stiu cat este adevar si cat este fabulatie aici ...

  4. #4
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Mutu nu figureaza in aceasta echipa???
    Nu stiu ce cauta Ronaldo acolo!!!???
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ce sa caute Mutu?
    Ronaldo a avut un sezon foarte bun, mai bun ca a lui Mutu, eu sper sa-l vad pe Chivu la Chelsea
    Stii cate goluri a dat Mutu anul acesta pt Chelsea si cate a dat Ronaldo pt Real?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Era bine sa fi fost si Mutu , acolo cu Chivu , ca aceste doua nume o sa ajunga in Romania mai celebre ca Stan si Bran .
    Dar Mutu este un pic prea umflat de presa .
    Sa-l scoti pe Ronaldo , din echipa lumii , si sa -l bagi pe Mutu , e cam greu ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #7
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    L`am votat de mult...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  8. #8
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Cristi Chivu

    Aici vom putea discuta despre internationalul Roman Cristi Chivu, care acum este jucatorul Romei

    O ultima stire:
    Fundaşul echipei AS Roma, Cristian Chivu, va fi supus, joi (29 august 2004), unei intervenţii chirurgicale la degetul mic al piciorului drept, a anunţat cotidianul italian "Il Tempo".

    Potrivit sursei ciate, Chivu va fi operat la clinica "Villa Stuart" din Roma şi va lipsi aproximativ trei luni de pe gazon. După operaţie, Chivu va trebui să fie în repaus complet timp de două luni.

    Dacă această perioadă de recuperare va fi atît de lungă, Chivu va lipsi din naţionala României la meciurile cu Finlanda (18 august), Macedonia (4 septembrie), Andorra (8 septembrie) şi Cehia (9 octombrie), din preliminariile Cupei Mondiale.

    Internaţionalul român s-a accidentat pe 23 iunie, în timpul unui meci de fotbal-tenis.

    Chivu, care a fost transferat de AS Roma de la Ajax Amsterdam în vara anului 2003, a avut probleme cu accidentările şi în sezonul trecut, cînd a lipsit în 17 meciuri din echipa romanilor.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #9
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pacat ca sa accidentat iarasi si va pierde meciuri din calificarea de la mondiale 06
    Sa vedem la ce echipa ajunge, pt ca nu cred ca va ramane la Roma

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Per il difensore un mese di stop prima di riprendere gli allenamenti

    Nessun problema per Cristian Chivu che è stato operato in mattinata al piede destro presso la clinica Villa Stuard di Roma. Il difensore rumeno, secondo quanto riportato dalla società giallorossa, "è stato sottoposto ad intervento chirurgico di Osteosintesi della frattura riportata al quinto metatarso del piede destro".

    L`intervento eseguito dal Prof. Mariani coadiuvato dal Prof. Ronconi è durato 45 minuti circa e ha richiesto l`inserimento di in una vite a posizionamento intramidollare. Il calciatore dovrà osservare un periodo di riposo in scarico di 15 gorni e successiva e graduale
    ripresa del carico per altri 15 giorni.

    se pare ca vestile sunt bune
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Este important sa scape de accidentari si sa joace pentru echipa nationala deoarce avem nevoie de el. Doar este capitanul echipei. O veste buna este ca va juca impotriva Cehiei.

  12. #12
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    care o sa fie primul meci al sau in preliminarii? shtie cineva cand o sa fie gata sa revina?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  13. #13
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    primul meci o sa`l joace in campionat ... daca am inteles bine ..
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  14. #14
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    dar shtii can o sashi revina? o sa poata sa joace cu Cehia?!?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  15. #15
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Chivu s-a antrenat cu echipa

    Cristi Chivu a mai făcut un pas mare înainte după fractura de metatarsian suferită în vară. Marţi, în cantonamentul de la Trigoria, căpitanul "tricolorilor" s-a pregătit pentru prima oară alături de coechipierii de la AS Roma, sub comanda noului antrenor Luigi del Neri. Potrivit cotidianului "Il Messaggero", Chivu ar urma să-şi facă debutul în acest sezon abia spre sfîrşitul lunii. Acelaşi ziar a scris că Del Neri plănuieşte cu el pe flancul stîng al apărării, şi nu în centru, cum a jucat stagiunea trecută, iar pentru titularizare se va bate cu argentinianul Cufre şi cu francezul Candela.

    deci cu Cehia nu va juca deoarece nu este convocat...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #16
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    si oricum dupa atata pauza ... nu ar trebui sa riste intr`un meci de asemenea calibru
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. #17
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Chivu nu a rezistat decat 10 min! in amicalul cu Tivoli ... nasol!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #18
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    exact ce am zis si eu
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #19
    senior A|3x's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    timisoara
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    parerea mea e ca de cand a plecat de la ajax a avut parte numa de accodentari si altceva nu prea a mai facut, daca nu se va pune mai repede pe picioare se va termina si cu cariera lui

  20. #20
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    e prea tanar ..... e prea ambitzios..... e prea la Roma.... si joaca bine cand joaca .... are tot viitorul inainte... (daca nu il desfiintzeaza presa... asha la vreo bere pe care ar bea-o pe la vreo terasa din Roma)

    Chivu e "jos palaria" !

  21. #21
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A|3x
    parerea mea e ca de cand a plecat de la ajax a avut parte numa de accodentari si altceva nu prea a mai facut, daca nu se va pune mai repede pe picioare se va termina si cu cariera lui
    La Roma practic isi rateaza cariera, eu nu am dorit ca el sa ajunga acolo, putea sa ajunga la alta echipa mai buna, fie din italia, spania sau alte campionate
    Dar nu eu decid, oricum ii doresc sa se refaca cat mai repede

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •