View Poll Results: Este corecta retragerea lui Chivu?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da, nu mai putea juca, este prea accidentat

    13 39.39%
  • Nu, este accidentat doar la nationala, la club a fost mereu apt in aceasta perioada

    16 48.48%
  • Nu stiu, nu mi-am facut o parere

    4 12.12%
Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 603

Thread: Cristian Chivu

  1. #64
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Presa de la noi este impartita pe si de catre interese. In mare masura ziarele de sport nu reprezinta un interes aparte pentru clasa politica si influenta. Cel putin deocamdata. Asa ca nu prea e bagata in seama.
    Dar cercurile oaresicum mafiote care guverneaza fotbalul (si poate alte 2 discipline, chiar 3), aici isi impopotoneaza imaginea. Asa ca nici presa sportiva nu este obiectiva. Este un lucru pe care eu l-am mai scris.
    Stati sa se dea verdictul Mutu si sa-si revina putin baiatul ca imediat o sa se gaseasca un mancator de caca care sa-l ling in dos si care sa zica ce nedreptate i s-a facut bietului juvenil. Pentru ca ziaristii traiesc pe spinarea fotbalistilor.
    Ati vazut cum in ultimele 2 zile Contra contraataca? La televizor Contra isi da cu parerea. In ziar lui Contra i se cere parerea. Iar mai nou, avand in vedere ca lumea nu prea mai stie cine e Contra, un ziarist satul il transfera la Celta Vigo. De Celta a auzit lumea, nu? Si, cu speranta ca stirea va fi preluata in afara, Contra viseaza la zilele linistite cand va iesi la pensie si va aduce pe Poli pe primul loc.

    Mai avem nevoie si de iarbaaaaaaaaaaaaa....

  2. #65
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Lu betivu ! Pe cine aperi bey nesimtitule ! Si tu ... cu ce ne ajuti ?

    Chivu lipseste de la Nationala de vreo juma de an ...
    de ce lipseste ?
    Consum exagerat de alcool ! Accidentarea a facut-o incercand o figura pe care numai balerinele o pot face , si binenteles , fara concentratie de ... in sange !

    Mutu - droguri , viata nesportiva
    Parazitii au un cantec care incepe cam asa :
    "Cu durere in p... la ma trezesc din somn ..."
    Cu aceeasi durere se scula si d-nu stupefiantu !

    Soava , Iencsi , Codrea - rezerve
    Rat , Stoican , Marica , Barcaoan - lipsa de valoare
    Petre - lipsa de mancare si vitamine
    Lobont - indragostit de sticla
    Neaga - indragostit de baruri

    Cernat , Dica , Ganea , M Niculae - sunt cam singurii care pun osu' cu cap !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #66
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Chivu ar putea juca īn meciul cu Leverkusen

    Fundaşul lui AS Roma, Cristian Chivu, se află printre cei 19 jucători convocaţi pentru meciul cu Bayer Leverkusen, programat mīine īn Liga Campionilor, antrenorul Luigi del Neri intenţionīnd să-l folosească pe romān pe partea stīngă a apărării. Prima apariţie a lui Chivu īntr-un meci, după accidentarea suferită pe 23 iunie, la piciorul drept, a fost la īnceputul lunii octombrie, īntr-o partidă amicală īn care a jucat doar 10 minute

    sa speram ca va juca maine si ca o va face bine
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #67
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    sa nu forteze..... poate se accidenteaza din nou
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    chivu inca 2 saptamani in afara terenului!
    http://www.calciomercato.com/module...ticle&sid=71184

  6. #69
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu ii doresc lui CHIVU sa se refaca cit mai repede si sa ajunga inapoi la adevarata lui valoare care l-a consacrat !!! Nu va fi usor , dar trebuie sa gindeasca pozitiv !!! Cind este in forma care l-a pus in elita mondiala , eu cred ca va dovedi dinnou ca este acolo unde este datorita talentului sau si ambitiei sale de jucator de fotbal !!!

  7. #70
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Chivu la AC Milan?

    Deşi nu a evoluat īn acest sezon din cauza accidentării la piciorul drept, pe care a suferit-o īn vară, internaţionalul romān Cristian Chivu a rămas īn vizorul marilor cluburi europene. Jucătorul echipei AS Roma a intrat īn atenţia campioanei en titre a Italiei, AC Milan, care doreşte să-şi īntărească compartimentul defensiv.
    Potrivit ziarului "Corriere dello Sport", Milan caută un fundaş de bandă stāngă şi "toate drumurile duc la Roma", Chivu fiind jucătorul preferat pentru acest post de către membrii staff-ului tehnic al "rossonerilor".
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #71
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1

    La real marid

    mai nou se vehiculeaza un posibil transfer la ral madrid!

    ar fi un plus pentru Chivu sa ajunga la Madrid
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  9. #72
    sport legend OwenSkeet's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    421
    Reputatie
    1
    Se spune ca si inainte sa vina la Roma...il dadea astai transefrat mai peste ot la Real, Inter, Milan, Juventus, barcelona....si a ajuns la Roma....yo nu cred ca va pleaca prea curand si daca va pleaca daca va dori clubul pt. ca nu are o situatie finanicara prea buna...si dupa Samule, Totti si Cassano s-ar putea sa urmeze si Cristi la real..
    Campionii Campionii ole ole ole!!Titlu 22 > 17+3

  10. #73
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Pai ce sa mai faca la Roma mey?
    ...Iker Casillas

  11. #74
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    Chivu a fost o paguba pentru Roma pentru ca nu a jucat in ultimele 6 luni!
    ma mir ca se vehiculeaza transferuri la echipe mari pentru un jucator cu suruburi la picior care nu a jucat in peste o jumate de an.

    Chivu fa fi vindut sigur, daca Roma primeste macar 80% din suma cu care la cumparat.
    Last edited by Zapada; 28th December 2004 at 19:20.
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  12. #75
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Chivu ar putea reveni cel mai tīrziu īn martie

    Fundaşul romān al echipei AS Roma, Cristian Chivu, şi-a reluat alergările vineri, iar antrenorul formaţiei italiene, Luigi Del Neri, este de părere că fotbalistul ar putea reveni pe teren cel mai tīrziu la īnceputul lunii martie, informează agenţia Calciomercato. Potrivit sursei citate, Chivu a efectuat o şedinţă de alergare uşoară de aproximativ 20 de minute pe un teren alăturat celui pe care echipa AS Roma īşi desfăşoară antrenamentele. Dacă recuperarea va decurge conform aşteptărilor, Cristian Chivu ar putea fi apt de joc la meciul pe care echipa naţională a Romāniei īl va disputa, pe 26 martie, la Bucureşti, īn compania Olandei, īn preliminariile CM-2006. Cristian Chivu a fost supus, pe 26 noiembrie 2004, unei intervenţii chirurgicale la al cincilea metatarsian al piciorului drept.
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #76
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Sa dea Domnu'!E timpul sa revina la forma care era!

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Numai sa nu se accidenteze iar cand intra Doamne-ajuta!

  15. #78
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    eu, unul ... nu m`as mira daca se accidenteaza din nou
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Pai sa stea pana se reface complet, nu ca si data trecuta. Da oare cum ii sa joci fotbal dupa atatea luni de pauza?

  17. #80
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    o sa joace cu pofta si cu ambitie (spun din propria experienta )
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  18. #81
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Chivu a revenit cu gol

    Cristian Chivu a jucat astăzi pentru Roma īn meciul de pregătire cu amatorii de la Almas, pe care echipa romană i-a īnvins la pas, 8-1. Romānul a fost folosit īn repriza a doua şi şi-a trecut numele pe lista marcatorilor după ce a īnscris din lovitură liberă. Este primul meci īn care Chivu intră īn teren după trei luni şi jumătate, ultima aparţie fiind la partida cu Bayer Leverkusen, din Liga Campionilor.

    Sa speram ca va face un meci bun si cu Olanda, in primavara
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  19. #82
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Pentru mine este cea mai mare dezamagire. Dupa ce am vazut in el urmasul lui Gica Popescu am aflat cum si-a rupt piciorul (cazand pe scari beat turta intr-un bar, chiar daca nu recunoaste) si gusturile lui pentru bautura si distractii (ca toti fotbalistii de azi, de altfel). Lehamite....
    Imi doresc si ii doresc din toata inima sa joace foarte bine si sa fie mai bun decat a fost
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Si cum poti sa fii asa de sigur ca a cazut pe scari beat turta?

  21. #84
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    amandoi.. si Chivu si Mutu au avut sincope.. cam in acelasi timp.. ceea ce mi se pare ciudat..
    normal ca sper sa'si revina.. amandoi.. cred ca experientele astea i'au readus cu picioarele pe pamant

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •