View Poll Results: Este corecta retragerea lui Chivu?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da, nu mai putea juca, este prea accidentat

    13 39.39%
  • Nu, este accidentat doar la nationala, la club a fost mereu apt in aceasta perioada

    16 48.48%
  • Nu stiu, nu mi-am facut o parere

    4 12.12%
Page 2 of 29 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 603

Thread: Cristian Chivu

  1. #22
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    DUmi nu e chiar asa cum zici tu ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  2. #23
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Io cred ca asa este, spui ce vrei, dar daca ramane la Roma isi rateaza cariera...

  3. #24
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ce motive ai sa zici asa cevA?
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #25
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Cu Ajax castiga titluri si juca foarte bine in CL, in schimb la Roma viitorul este incert, datorita banilor care lipsesc cu desavarsire, joaca mai prost in italia, un campionat bazat mai ales pe aparare, nu ca Olanda, Spnaia, Anglia, unde s-ar fi descurcat mai bine, se accidenteaza foarte des...
    Cam astea sunt motivele pt care nu trebuia sa aleaga Roma, ci alt campionat, spre binele lui, o echipa din Spania

  5. #26
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    eu zic ca e bine sa ramana in Italia ... dar la alta echipa ...
    in Anglia sa NU se duca
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #27
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    In Anglia nu, dar in Spania ar fi bine pt el sa ajunga, indiferent ca ajunge la Real, Barca sau alte echipe de top

  7. #28
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Chivu este un jucator disciplinat si de valoare !!! Eu ii doresc sanatate , succes acolo unde este , precum si insanatosire grabnica pentru ca avem nevoie de el si ACASA nu numai la Roma !!!

  8. #29
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ii doresc sa termine campionatul,cu roma, pe locul 2 ... dupa Juve
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  9. #30
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper ca Chivu sa-si revina cat mai repede pt ca nationala are mare nevoie de el! Cristi si cu Flaviu Moldovan ar da siguranta apararii echipei nationale, iar greselile lui Barcaoan ar astfel evitate!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #31
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    bine, bine ... si pe Radoi unde il lasi ?

  11. #32
    junior petru's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    coreea de sud
    Posts
    110
    Reputatie
    1

    Chivu - un alt mare nesimtit

    iata ce declara chivu in numele jucatorilor de la nationala: “Ne rezervam dreptul, asa cum, de altfel, ni s-a si sugerat, sa vorbim mai putin in afara terenului si mai mult, daca nu in totalitate, pe teren”

    asta dupa ce acuza presa ca strica imaginea romaniei in strainatate publicand stiri despre escapadele jucatorilor romani prin baruri si la strip tease. se pare ca domnul chivu a uitat ca de vreo cativa ani nationala nu mai vorbeste pe teren. pai, el crede ca ar mai fi criticati atat daca romania s-ar califica??? sa ajunga mai intai la un turneu final si apoi sa dea declaratii de genul asta.

    si mai declara chivu ca presa strica imaginea romaniei in strainatate. cum, presa o strica? nu cumva jucatorii care vorbesc mai mult prin baruri decat pe teren?

  12. #33
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Chivu sa-si vada de metatarsianul lui. Si de Maria Marinescu. Sau invers. Sau viceversa. Adica Maria Marinescu sa vada de metetarsianul lui Chivu.

  13. #34
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    toata lumea e un mare nesimtit, numai noi e dastepti, care este.

    Noi si presa. In rest nimeni.

  14. #35
    junior petru's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    coreea de sud
    Posts
    110
    Reputatie
    1
    n-am spus ca "noi e dastepti", dar mi se pare o declaratie de doi bani ca presa strica imaginea romaniei in strainatate (imi aminteste de filmul "senatorul melcilor" - senatorul ala tot cam asa ceva zicea). si pana la urma jucatorii de ce vin la nationala? sa joace forbal sau doar sa-si mai vada prietenii? si daca echipa nu se califica, n-avem voie voie sa-i criticam?

    p.s. eu nu-l critic pe pancu, chiar daca titlul comentariului ar sugera asa ceva. mai sunt si altii

  15. #36
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Bey ieppy aici cam asa e...numai figuri are si asta de la o vreme....
    io m-am saturat de ei...cum se leaga cineva de ei cum gata se supara, dar cand ii pupa presa in partea dorsala erau mandri...sa se mai duca dracului, sper sa revina Chivu si sa mai sufere inca multa umilinta de la Sheva si de la Kaka' , ca la nationala nu mai are rost sa vb.....o sa jucam amicale cu tarile din lumea a treia....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #37
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ce a aratat Chivu si Compania pe teren??? Ca au ratat o calificare la EURO 2004. Atit. In rest vorbesc faptele din afara terenului, fie ca ii convine lui Chivu sau nu.

    Chivu nu poate sa nege faptele. Pina sa arate ceva pe teren mai e cale lunga, mai mincam niste piine. Stai sa rateze calificarea la CM 2006.

    Petrule, totusi Chivu nu cred ca il intrece in nesimtire pe Pancu. Si, in plus, Chivu este chiar jucator. Cred ca singurul jucator din echipa nationala.

  17. #38
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    asa e, ei au ratat calificare. dar de acolo pana ai trage in teapa ca ar fi alcolici, drogati sau mai stiu eu ce e cale lunga.

    Apropo, daca Mutu nu a consumat cocaina, nu inseamna ca ce a facut presa se numeste calomnie? eu mai spus-o sa fie prost Mutu sa nu ii arda pe gsp si pe prosport pentru asta. Ce mandrii erau ei ca l-au prins pe Mutu.

    Cat despre pancu, revin la afirmatia, noi nu avem nevoie de nimeni. basta.

  18. #39
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    asa e, ei au ratat calificare. dar de acolo pana ai trage in teapa ca ar fi alcolici, drogati sau mai stiu eu ce e cale lunga.

    Apropo, daca Mutu nu a consumat cocaina, nu inseamna ca ce a facut presa se numeste calomnie? eu mai spus-o sa fie prost Mutu sa nu ii arda pe gsp si pe prosport pentru asta. Ce mandrii erau ei ca l-au prins pe Mutu.

    Cat despre pancu, revin la afirmatia, noi nu avem nevoie de nimeni. basta.
    ieppy, sa stii ca si eu m-am gandit la treaba asta. Daca el sustine ca nu este cocaina, plus spune despre inventiile pe care presa le scoate de ce nu face nimic? In definitiv el isi poate permite sa dea Sunday People sau The Sun in judecata. Dar de ce nu o face? Asta nu inseamna ca eu cred tot ce au scris aia, mai ales faza cu tras coca din buricu lu' picioare fierbinti. In Anglia exista acest antrenament pe care femeile de companie il au cu privire la aventuri care l'ar face pe Apolinaire sa roseasca. (chiar daca personajul principal era tot roman!!!). Excluzand faza cu frecatu' pe gingie eu nu vad nimic rau in ce a facut. Ii dau dreptate lui Piturca. Asta i-a intrebat pe ziaristi: Care dintre voi nu a facut ceva de genul asta?

  19. #40
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce nu o face, dar ar trebui. Oricum ne edificam miercuri sau joi.

  20. #41
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Haidetzi pana la urma sa o lasatzi mai usor, nu numai jucatori nostri au asemenea escapade...
    Ratarea de la Euro a fost din vina lui Iordanescu, pt ca el joaca cu aceiasi tactica pe care o folosea si la generatzia de aur...dar acum nu mai merge, deoarce s-au schimbat jucatori, timpurile si modul de a se juca fotbal...
    Daca ar fii dupa voi nici un jucator din cei care sunt acum titulari la natzionala nu ar merita sa fie convocatzi...
    Fiecare are dreptul la viatza privata, iar in acea viatza poate sa faca ce vrea...cred ca voua nu var conveni sa va tzina cineva cont de ce facetzi, unde va ducetzi si daca facetzi ceva ce nu vretzi sa se afle, a 2 zi sa vb toata lumea despre acel lucru...
    Punetziva si in locul lor...totzi spun ca iau bani degeaba, ca nu ii merita, dar cat au muncit sa ajunga unde au ajuns...antrenamente zilnice, si-au "ratat" copilaria muncind sa ajunga sus... iar acum ca au devenit faimosi, toata lumea vrea ca ei sa fie perfectzi si cam toata lumea profita de pe urma lor, financiar sau in alte moduri...
    Deja m-am plictisit de atatea acuzatzii stupide

  21. #42
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    un astefel de comunicat dat de mirlania sa cazuta pe scari, musiu chivu, e un semn ca jucatorilor care nu beau apa palta cu lamiie nu el convine. cel mai bine e atunci cind ii vedem in baruri sa-i dam in pumni afara.

    p.s. apropo de aia cu daca voi... eu nu incurc pe nimeni daca beau. e clar? ei da. incurca o tara care sta si priveste si inghite minunatiile de reclame cu care ei isi burdusesc conturile. aia e. nu te mai plictisi si vezi-ti de liceu.
    Last edited by vasile314tzurka; 26th October 2004 at 18:45.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •