Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 251

Thread: Campionatul Mondial Pyeong Chang 14.02 - 22.02.2009

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Poate fi o greșeală de computer, acum apare la aproape 2 minute.
    Mi se pare putin si 1:41 fata de Tchudov. Ma indoiesc ca a putut schia asa de bine. Oricum ii apare steluta, adica sanse mari sa fie descalificat

  2. #44
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    sunt clare probleme de grafica... de cronometrare...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  3. #45
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Au corectat, deci nu greșise el, acum steluța s-ar putea să fie pentru acel tur de penalizare...

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Au corectat, deci nu greșise el, acum steluța s-ar putea să fie pentru acel tur de penalizare...
    Cu tot respectul pentru Gerbacea nu cred ca a schiat atat de repede, mai repede decat Wolf spre exemplu. Undeva a gresit.

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa avem cvadrupla norvegiana, desi eu am mari dubii la cronometrare. Si Hanevold parca a zburat pe ultimul tur

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Berger are sanse mari sa ia aurul

  7. #49
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Berger cred că va câștiga....

  8. #50
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Cronometrul a luat-o complet razna, cred că ceea ce s-a întâmplat azi are șanse reale să fie declartat cel mai prost organizat campionat mondial.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    O rusine de cursa!!!!Si din pc de vedere al problemelor tehnice si din pc de vedere al rezultatului de pana acum.Daca la un campionat mondial castiga unul ce a tras de 2 ori alaturi in fata unuia care nu a ratat nimic si a mers foarte bine la sky inseamna ca e ceva complet gresit in sportul asta!Eu as marii turul de penalizare la 200 de metri.Asta deja e ski-fond nu mai e biatlon...

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Eu n-am incredere in nici un rezultat sincer. O fi OEB bun fondist dar nici chiar asa. Eu cred ca sunt probleme fiindca au modiificat tururile, adica al doilea tur trebuia repetat de 2 ori inainte de a trage din picioare.

    Oricum nu cred ca vreo tara a ocupat primele 4 locuri intr-o proba la un Mondial

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Deci

    Bjoerndalen
    Berger
    Hanveold

    Sa vedem si confirmarea rezultatelor si daca Gerbacea va fi descalificat

  12. #54
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Gerbacea, dacă nu va fi descalificat, va merge și la pursuit

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Geerbacea locul 40, se pare ca nu va fi descalificat. Asta inseamna ca la 19 ani, la prima cursa Cupa Mondiala castiga primul punct. Este incredibil, bulgarii Anev si Iliev care au fost campioni mondiali de juniori n-au reusit in acest an nici o calificare la pursuit. De abia cum Anev a reusit si el locul 37 insa cu doar o ratare

  14. #56
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Excelentă zi pentru România, Gerbacea a fost al 29-lea la fond și al 40-lea la total, Tofalvi a 9-a la fond și a 20-a la total. Eva dacă va trage bine la individual are șanse la medalii.
    Plotogea sper să facă o cursă mare la pursuit și să intre în top 10 . Asta ar fi cu adevărat senzațional.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Toti romanii au mers mai bine decat de obicei la fond. Eu la Gerbacea continui sa am indoieli, in cursele de la Mondialele de Juniori era cam al 15-lea la fond, cum sa fie acum in primii 30 din lume?

    EDIT: acum au aparut rezultatele finale cu Gerbacea pe locul 40

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Intrebarea acum este de ce Gerbacea n-a fost pana acum trimis in nici o etapa de Cupa Mondiala? Avea si Ducus dreptatea lui cand se revolta ca nu trimitem pe nimeni la baieti


    Gerbacea locul 97 in clasamentul CM, cred e doar al doilea baiat care are puncte de CM, primul fiind Marian Blaj

  17. #59
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Dacă am avea parte de ceva investiții în plus față de acum, în biatlon am putea avea succese importante pe viitor !

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Au verificat nemtii si nu s-a mai intamplat in vreo cursa ca primele 4 locuri sa fie din aceasi tara

    OEB la o cursa de egalarea recordului lui Ingemar Stenmark

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Acest loc 16 este cea mai buna performanta ca senioare pentru Plotogea. Eu inca sper ca va progresa la fel de rpede ca Eva in ultimii 2 ani. Poate la Vancouver vom avea 2 biatloniste cu sanse la medalii

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Dacă am avea parte de ceva investiții în plus față de acum, în biatlon am putea avea succese importante pe viitor !
    Am mai spus-o: s-a investit destul de mult deja. Tare mi-e frica cu bugetul asta redus cum se va descurca Federatia de Schi si Biatlon. Acum ar trebui si mai multi bani bagati, acum cand iata la biatlon avem victorie de Cupa Mondiala si loc 4 la Mondialele de juniori, la schi alpin avem schioare de primele 20 in lume, acum cand la schi fond avem un loc 6 la mondialele de juniori de anul trecut si un loc 12 la cele de anul asta, acum cand se misa cate ceva si in sariturile cu schiurile

  21. #63
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Acest loc 16 este cea mai buna performanta ca senioare pentru Plotogea. Eu inca sper ca va progresa la fel de rpede ca Eva in ultimii 2 ani. Poate la Vancouver vom avea 2 biatloniste cu sanse la medalii
    S-a vazut in cursa de astazi ca Dana si-a imbunatatit tragerea din picioare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •