Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 251 of 251

Thread: Campionatul Mondial Pyeong Chang 14.02 - 22.02.2009

  1. #232
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Daca asta e cea mai clara dovada de dopaj dupa tine,atunci Svendsen e cu siguranta cel mai mare dopat dintre toti!!!
    Nu inteleg, ce-i cu Svendsen.

  2. #233
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Pai e acelasi lucru ca si la Slepsova,insa el spre deosebire de rusoiaca rupea tot inainte de Mondial...

  3. #234
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Acelasi lucru in ce sens? Svendsen n-a participat decat la o cursa, unde a schiat foarte bine. In plus domina primul schimb din stafeta, iar Sleptsova mergea parca in reluare la proba de stafeta. Nu vad absolut nici o asemnare

  4. #235
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Svendsen si ieri si azi a avut probleme la targeri, nu la schi. Nu prea exista doping pentru tir

  5. #236
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Mie mi s-a pare foarte clar,la mondialele astea a fost penibil desii era unul dintre favoriti iar in primul schimb la stafeta nu mi se pare deloc ca domina!!!Daca locul 5 la tine inseamna ca domina atunci ar trebuii schimbata definitia cuvantului...

  6. #237
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Mie mi s-a pare foarte clar,la mondialele astea a fost penibil desii era unul dintre favoriti iar in primul schimb la stafeta nu mi se pare deloc ca domina!!!Daca locul 5 la tine inseamna ca domina atunci ar trebuii schimbata definitia cuvantului...
    Te contrazici cu mine de dragul de a te contrazice? Eu ma refer numai la schi fond, fiindca acolo exista doping nu la tir

    Poate nu stii dar Svendsen nu a participat la aceste Mondiale decat ieri si azi, vorbesti de parca s-a facut de ras in toate cursele

    Revenind la stafeta cum am zis, Germania si Austria sunt favoritele, Norvegia si Rusia au mari probleme

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Pai daca nu a participat la toate cursele inseamna ca a avut o problema nu?Una fizica .Probabil aceesi problema a avut-o si Slepsova.Insa ea a ales sa concureze si a facut-o modest.Adica unul poate avea probleme fizice si nu-i nimic suspect iar altul nu...Mai greu cu subiectivismul asta...

  8. #239
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    As pune pariu cu tine aici!!!Pacat ca nu avem cum sa ne dumirim....Eu zic ca ar fii castigat lejer daca pleca in acelasi timp cu austriecii dar fara tururi de penalizare in cea de-a patra tragere.Daca ar fi fost doar autriecii mai era ceva dar l-a depasit si melcul de Tcherezov(fara tur la ultima tragere)!!!!Iar rusul e de la mediocru in jos la deplasarea pe ski.
    Ce pacat ca nu am pus pariul ala...Inca o data te-ai inselat!Si nu a plecat in acelasi timp cu Suman,a avut de recuperat 4 secunde!!!

  9. #240
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    A cedat Summan, de aceea a castigat detasat OEB. Cred ca nici austriacului nu i-a venit sa creada ca poate pierde aurul. Oricum nu mai conteaza, azi austriecii au primit un pumn in figura. Nici nu concepeau sa piarda aurul. Norvegia aur cu 2 tururi.

  10. #241
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Incredibil acest OEB! A fost cu 20 de secunde mai rapid decat Summan pe schiuri, desi la tragerea 7 a fost de-abia al 19-lea, la 20 de secunde de Canada, iar la ultima tragere al 7-lea, cu 6 secunde mai lent decat Franta! Cat de mult a putut recupera astazi, iar ieri pierdea cu aceeasi diferenta de secunde pe ultimul tur!
    V-am zis eu ca nemtii n-or sa castige aurul nici de data asta!

  11. #242
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Incredibil acest OEB! A fost cu 20 de secunde mai rapid decat Summan pe schiuri, desi la tragerea 7 a fost de-abia al 19-lea, la 20 de secunde de Canada, iar la ultima tragere al 7-lea, cu 6 secunde mai lent decat Franta! Cat de mult a putut recupera astazi, iar ieri pierdea cu aceeasi diferenta de secunde pe ultimul tur!
    V-am zis eu ca nemtii n-or sa castige aurul nici de data asta!

    Nu-i asa ca e suspect?

  12. #243
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Tofalvi a urcat pe 11 la general

  13. #244
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    N-am văzut cursele, din păcate. Surprinzătoare rezultatele de la feminin, rușii au bifat un număr mare de medalii în ciuda celor întâmplate. Păcat pentru tragerile germanilor ar fi meritat mai mult.
    Am și eu o întrebare vouă vă merg rezumatele de pe IBU : http://eurovision2.feedroom.com/?&fr...494d75454fca83 sau încă se lucrează la server ?

  14. #245
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Mie imi merg

  15. #246
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Cred c-am eu o problemă cu calculatorul. Am niște procese dubioase care rulează, va trebui să scanez cu niște AV-uri mai competente. Mulțumesc de info.

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cativa dintre cei mai importanti biatlonisti precum si unele federatii au cerut organizarea unei "intalniri de criza" a sportivilor cu ocazia etapei de CM de la Trondheim. Se pare ca principala tinta este tot Rusia. 16 federatii au semnat o scrisoare deschisa prin care cer adoptarea masurii de a suspenda pe viata sportivul prins dopat si de a suspenda federatia daca in decursul unei periaode de timp mai multi sportivi din aceasi tara sunt prinsi dopati

    Ce mi-a placut a fost o declaratie a Magdalenei Neuner care se arata indignata de faptul ca rusii rad si se distreaza de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Ipocrizia unora e inspaimantatoare


    PS: la aceasta editie a CM s-a inregistrat o audienta la fata locului de 5000 de spectatori, fata de 120000 la Oestersund

  17. #248
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Cativa dintre cei mai importanti biatlonisti precum si unele federatii au cerut organizarea unei "intalniri de criza" a sportivilor cu ocazia etapei de CM de la Trondheim. Se pare ca principala tinta este tot Rusia. 16 federatii au semnat o scrisoare deschisa prin care cer adoptarea masurii de a suspenda pe viata sportivul prins dopat si de a suspenda federatia daca in decursul unei periaode de timp mai multi sportivi din aceasi tara sunt prinsi dopati

    Ce mi-a placut a fost o declaratie a Magdalenei Neuner care se arata indignata de faptul ca rusii rad si se distreaza de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Ipocrizia unora e inspaimantatoare


    PS: la aceasta editie a CM s-a inregistrat o audienta la fata locului de 5000 de spectatori, fata de 120000 la Oestersund
    Pe mine ma socheaza cum tocmai una ca ea are tupeul sa se arate indignata...In locul ei as face ciocul mic.

  18. #249
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cand am zis ipocrizie la Neuner ma refeream

  19. #250
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Da,probabil e indignata ca a ramas doar cu un argint de la mondialele astea....

  20. #251
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Rusia a depus memoriu la TAS privind aurul acordat lui OEB la urmarire

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •