Results 1 to 5 of 5

Thread: A murit Grigore Vieru

  1. #1
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1

    A murit Grigore Vieru

    În această dimineată, la ora 1.30, poetul basarabean Grigore Vieru a murit la spitalul de urgență din Chișinău, ca urmare a rănilor din accidentul rutier de joi noapte.
    sursa

    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    Last edited by luma; 18th January 2009 at 09:49.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihnesca!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    R.i.p.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Am aflat si eu de la primele ore ale diminetii.Cred ca este cel mai mare poet roman al acestor timpuri si unul dintre aparatorii limbii romane in RM si partizan al unirii cu Romania.
    Daca nu ma insel a fost nominalizat acum cativa ani la Premiul Nobel pentru Pace.
    Cu durere in suflet ma aplec in fata acestui martir al romanismului....Dumnezeu sa-l ierte.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    sa se odihneasca in pace.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •