Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 74

Thread: IL LUCE

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Pai normal ca il mai si inteapa, ar fi prea vizibila spaga pe care o da...
    Oricum presa romaneasca sta la picioarele lui jiji fecali, la toti le da bani ca sa scrie despre el si steaua...cam asta e situatia, din pacate...
    Ce sa mai zic?....Tu le shtii pe toate.
    ex-alpopa

  2. #44
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    De Dinel ce spui ?
    Copos ? etc

    DE LUCESCU ERA VORBA , VINE ?
    SAU RAMANEM CU NEMERNICU' ?
    Dinel este un conducator foarte bun, care a ajutat Stiinta enorm, a adus jucatori noi foarte bun, a adus Craiova pe locul 4 la sfarsitul turului, noi suntem mandrii cu el, chiar daca este comunist, nu conteaza asta si nazist daca era, nu ne interesa, cel mai important lucru este ca baga bani in echipa.
    Lucescu sper sa vina, iar Iordanescu, sper sa ia drumul Golfului.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Dinel este un conducator foarte bun, care a ajutat Stiinta enorm, a adus jucatori noi foarte bun, a adus Craiova pe locul 4 la sfarsitul turului, noi suntem mandrii cu el, chiar daca este comunist, nu conteaza asta si nazist daca era, nu ne interesa, cel mai important lucru este ca baga bani in echipa.
    Pai cam asta putem spune shi noi de Becali. Ca doar baga cei mai multzi bani dintre totzi investitorii.
    ex-alpopa

  4. #46
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Degeaba baga atatia bani daca echipa nu merge bine, daca nu dadea bani la arbitrii si cumpara meciuri, nu mai castiga steaua acum 2 ani campionatul si in acest tur a platit arbitrii, dar cred ca in retur se ca intoarce roata
    Alta era treaba daca jiji se decidea sa investeasca in Banie, in ghencea nu are vre un farmec, nu se poate compara atmosfera din ghencea cu cea din Craiova
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Degeaba baga atatia bani daca echipa nu merge bine, daca nu dadea bani la arbitrii si cumpara meciuri, nu mai castiga steaua acum 2 ani campionatul si in acest tur a platit arbitrii, dar cred ca in retur se ca intoarce roata
    Alta era treaba daca jiji se decidea sa investeasca in Banie, in ghencea nu are vre un farmec, nu se poate compara atmosfera din ghencea cu cea din Craiova
    Bai azzuro dar tu eshti incurabil. Nu shtii decat sa faci acuzatzii gratuite! O sa ajunga forumishtii sa te ignore. Eshti atat de frustrat incat devii penibil! Incearca sa nu te mai exteriorizezi pe forum! Ar fi spre binele tau.
    ex-alpopa

  6. #48
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Du-te si jigneste in alta parte ca ai gresit adresa, complexatule!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu-tzi mai raspund de-acum incolo. Cred ca tu eshti ala care jigneshte totushi...
    ex-alpopa

  8. #50
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ady,
    Pai daca aceasta este parerea ta :
    Comunist , nazist - nu conteaza !

    Da-mi voie sa fiu dezamagit

    Ma bucur ca a aparut Becali , desi nu sunt de acord cu o parte din ceea ce face , sau a facut .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #51
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Mai baieti, Marius si Alpopa, se vede ca sunteti pusti si nu prea familiarizati cu fotbalul. Mai intai va spun sa incercati sa va abtineti de la manifestari de genul "nemernicu" cand va referiti la Iordanescu, macar din respect pentru ce a insemnat fotbalistul............daca va repugna atat antrenorul. Apoi trebuie sa stiti ca un antrenor fara performanta nu este antrenor deloc. In ceea ce-l priveste pe Lucescu, performantele lui sunt realizate in Turcia. Este suficient oare? Si nu mai puneti botu' la aburelile presei romanesti.

  10. #52
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Gica,
    cred ca "pusca" esti tu ! ( explicatie : pusca = singular la pusti )
    Poate iti aduci aminte de Lucescu si cind antrena Nationala 1984 .
    Ce a crescut el la Corvinul - majoritatea titularilor de la Nationala .
    Ce echipa a facut el la Dinamo pina la Revolutie !
    Ce promovari a avut cu Brescia !
    Ce performante a avut la Galatasaray !
    Ce a ridicat Rapidul !
    Ce bine merge cu Besiktas !
    Lucescu este sinonim cu SUCCESUL !

    Iordanescu - de cind s-a retras Hagi parca este debusolat .
    La Rapid a facut treaba buna - pentru Steaua
    In lumea Araba pe unde a antrenat - abia au asteptat sa scape de el .
    Ratarea calificarii la Europene - DINTR-O GRUPA ACCESIBILA - o sa vezi acum adversari : Olanda , Cehia , Finlanda etc

    NEMERNICU' - DACA AVEA BUN SIMT , S-AR FI RETRAS , "DA' EL NU E CONVINS"...
    Baga-l-as
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #53
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1

    Question

    1-"Poate iti aduci aminte de Lucescu si cind antrena Nationala 1984 ."

    -a beneficiat de "Craiova Maxima" + Boloni (probabil cel mai important fotbalist roman) Areusit sa-l impace pe acesta cu ********ii vremii, multi dintre ei amici/per sempre cu Lucescu. Este marea vina a lui Lucescu ca nu a facut nimic cu acea generatie exceptionala.

    2-"Ce a crescut el la Corvinul - majoritatea titularilor de la Nationala "

    -singurul este Mateut, pe ceilalti i-a gasit acolo. trebuie sa intelegi ca rolul unui antrenor nu este sa "creasca' ci sa duca la victorie.

    3-"Ce echipa a facut el la Dinamo pina la Revolutie"

    -Raspunsul meu ar putea fi: ??? Sa-ti aduc aminte de marile "victorii" cu albanezii sau mai stiu cu cine? Nu a invins pe nimeni cu echipa aia, restul sunt speculatii.

    4-"Ce promovari a avut cu Brescia !"

    -dar ce retrogradari!!! Si nu numai cu Brescia. Si s-a mai facut ssi de ras la Inter, fiind luat la misto sau scuipat de jucatori.

    5-"Ce performante a avut la Galatasaray !
    Ce a ridicat Rapidul !
    Ce bine merge cu Besiktas !"

    -abureli.

  12. #54
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Gica esti mult prea critic cu Lucescu si gresesti. Lucescu nu este o inventie a presei, chiar are o carte de vizita ce-l recomanda ca prim favorit la Nationala. Intotdeauna Lucescu a creat echipe pe unde a fost:
    Corvinul- o fi gasit el acolo jucatorii dar a stiut sa-i formeze sa ajunga titulari de baza la Nationala. A stiut sa aseze echipa astfel incat sa intre in prima divizie si sa ocupe locuri fruntase.
    Nationala- a avut jucatori, dar inaintea lui, cu aceiasi jucatori, altii n-au reusit sa faca o echipa competitiva. De la Lucescu am inceput sa contam in fotbalul mare si am ajuns sa ne suparam acum ca nu mergem la turnee finale; pana la el Mondialul ’70 si pauza. Boloni cel pomenit de tine nu mai era de mult considerat la Nationala, Lucescu l-a readus.
    Dinamo-daca aduci aminte de albanezi, adu aminte si de doua semifinale de cupe europene si de pleiada de tineri promovati de Lucescu la echipa mare: Prunea, Stelea, Lupu, Lupescu, Raducioiu, Sabau, Timofte.
    Sa nu uitam de revitalizarea lui Camataru.
    Brescia-a retrogradat de cate ori a promovat, dar la fiecare promovare Corioni vindea toata echipa, pe care tot Lucescu o recrea sa promoveze.
    Inter-a fost un caz special atunci, dar ce antrenor roman a mai fost chemat din divizia A la Inter? Iar la Inter a esuat atunci si Lippi printre altii. Faptul ca l-a scuipat un idiot ca West nu arata decat caracterul de doi bani al jucatorului care nu prea s-a dovedit a fi unul mare.
    La turci la galata a inceput ultimul sezon cu vreo 7 jucatori noi si a luat titlul, mergand destul de bine si incupele europene. Besiktas e exclusiv meritul lui, pana la el nu mai luasera titlul de un amar de ani.

    In schimb poti sa spui despre Iordanescu ceea ce ai spus despre Lucescu: a preluat echipa nationala formata si sudata, cu jucatori in maxim de forma. La Nationala Greciei ce-a facut? Dar la Rapid?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #55
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Gica daca ai ajuns sa contesti meritele de antrenor a lui Lucescu si sa il compari cu Iordanescu prefer sa dicut cu pusti(cum le zici tu) ca Marius sau Alpopa. Utilizator te chinui degeaba, foarte interesant ce ai scris dar degeaba, vor pricepe doar cei care stiu chestiile astea.
    Lucescu inainte de toate e un om si abia apoi antrenor. El antreneaza cu suflet , stie sa pretuiasca jucatorii pe care ii are in lot. Taribo West a incercat sa vina la echipele antrenate de Lucescu, recunoscandu-si greseala... in special la Galata ......
    Ady uneori dai impresia ca nu poti discuta un subiect fara sa aduci vorba de Dinamo sau Steaua. Tu chiar crezi ca la Craiova totul e roz? De ce trebuie de fiecare data sa se termine un subiect relativ interesant prin jigniri care nu-si au rostul?
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  14. #56
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Ce e aia revitalizare? Este o gogorita de presa. O abureala.
    In ceea ce-l priveste pe Boloni, a fost titular incontestabil inca din 1974. Singura perioada cand n-a fost convocat, a fost perioada Valentin Stanescu -doi ani.

    Zici de Dinamo, bati campii, prima semifinala a fost pe timpul lui Nicusor, cand daca vrei sa sti, Dinamo a avut o echipa superioara celei a lui Lucescu. Inca o data iti spun: Nu a batut pe nimeni. Este incapabil sa pregateasca o echipa pentru victorie. Urmariti-i cariera si veti vedea ca toate meciurile decisive le-a pierdut.

    Chestia cu Corioni si cei 7-8 jucatori vanduti este o minciuna. De altfel omul asta este insotit de minciuna si scandal pe oriunde se duce.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  15. #57
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1

    Asa ceva nu am vazut, mai bine l-ai inlocui pe mosul(daca mai traieste) care da drumul la porumbei dupa ce da gol Sportul.

    Esti tare ...ce sa zic. Altii ii lustruiesc picioarecele , il elogiaza iar noi avem specimene care-l denigreaza.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #58
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai dreptate cu prima semifinala, ma gandeam la sferturile cu Sampdoria si la semifinala cu Anderlecht. Imi cer scuze pentru campiile batute. Tin cu Dinamo, dar imi este imposibil sa compar echipa lui Nicusor/Dinu cu aceea a lui Lucescu. Lucescu are meritul ca a venit la Dinamo intr-o perioada in care se schimbau generatiile si a reconstruit, ne place sau nu, o noua echipa competitiva, care dadea 11 jucatori Nationalei!
    Referitor la Boloni eu cred ca revenirea in nationala dupa doi ani se cheama revitalizarea jucatorului.
    Chestia cu Corioni e reala, nu este minciuna.
    E adevarat ca Lucescu n-a triumfat decisiv, dar nu cred ca isi pune cineva sperante ca vom lua in urmatorii 20 de ani vreun titlu mondial sau european. Nu avem nici jucatori capabili de asemenea performanta, dupa cum nici o echipa antrenata de Lucescu nu a avut forta financiara pentru performante deosebite. El are meritul, cred eu, ca unde a fost a obtinut aproape invariabil, maximul posibil de performante cu ceea ce avea la dispozitie (bani/jucatori). Este antrenorul care a preluat echipe in momente dificile si le-a repus pe picioare. N-a formulat Teoria relativitatii, dar pentru fotbalul romanesc cred ca este cel mai mare antrenor avut vreodata.
    Doua meciuri decisive ratate sub comanda lui le am inca in minte: Romania-Irlanda de Nord si Dinamo-Anderlecht…Nu-mi aduc aminte sa mai fi vazut meciuri in care sa domini in asemenea hal, sa ai noian de ocazii si sa pierzi meciul si aici nu mai este vina antrenorului. Poti sa spui ca este lipsit de sansa, dar nu ca este un antrenor prost. Si ca un contra-exemplu a castigat supercupa Europei in meci cu Real.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #59
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    As putea enumera o sumedenie de meciuri in care Lucescu era nevoit sa invinga si nu a reusit. De la Romania-Portugalia in '84, pana la Besiktas-Chelsea anul trecut. Omul asta nu stie decat sa se apere, sa distruga, sa joace la doua capete; Niciodata, retineti: niciodata, in 30 de ani de antrenorat nu a invins intr-un meci decisiv.

    Pentru mine acest subiect se termina aici. Eu sunt "chior" dar voi sunteti orbiti.

  18. #60
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Gica Chioru'
    ce nick bun ai , tu chiar nu vezi , sau ...

    lasand gluma deoparte , te rog potoleste-te , Lucescu nu a fost niciodata la Steaua ( doar Dinamo si Rapid ) , si totusi eu il apreciez MULT , omu' a facut.
    A facut si Iordanescu , dar acum ar trebui sa plece , ce a facut ultima data , m-a facut sa-l urasc .
    Te faci de ris
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  19. #61
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    pe deageaba Marius. Gica e genul ala de om care nu crede decat ce vrea. Poti sa ii spui ca pamantul e rotund ca daca el considera ca e plat atunci iti va explica acest lucru pana cand moare. forget him, ma vrut sa ii raspund insa iam lasat pe Utilizator si Milan care au adus super argumente. Si care au fost argumentele Chiorului(simtete jignit Gica) "minciuni si abureli". Atata stie, atata poate.

  20. #62
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gica Chioru
    As putea enumera o sumedenie de meciuri in care Lucescu era nevoit sa invinga si nu a reusit. De la Romania-Portugalia in '84, pana la Besiktas-Chelsea anul trecut. Omul asta nu stie decat sa se apere, sa distruga, sa joace la doua capete; Niciodata, retineti: niciodata, in 30 de ani de antrenorat nu a invins intr-un meci decisiv.

    Pentru mine acest subiect se termina aici. Eu sunt "chior" dar voi sunteti orbiti.
    ce inseamnna decisiv ??
    Iordanescu ce meci decisiv a castigat ??

    ala cu Norvegia ??
    ala cu Suedia ??
    ala cu Bulgaria ??
    ala cu ..................??
    Schumi? the only one!

  21. #63
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oaspetele
    ala cu ..................??
    .....Danemarca
    Mai ales ala, care ne-a ingropat de tot in anonimat
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •