View Poll Results: Resetare scoruri?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Da! Abia astept! Asa o sa am mai mult chef sa ma joc!

    25 52.08%
  • Nu! Ar fi un dezastru!!

    5 10.42%
  • Imi este absolut indiferent! Tot o sa joc.

    14 29.17%
  • Nu ma joc. Nu ma intereseaza!

    4 8.33%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: Resetare scoruri?

  1. #22
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nici nu stiu ce sa mai zic ... .ca sa nu`l supar pe domnul doctor profesor patron presedinte papa ips etc sa samd fia ...
    dar eu mi`am fixat parerea despre "fia" ...
    poate sa declare si sa posteze ce vrea ca eu m`am saturat ...

    fishy, nu vreau sa am ceva nemuncit de mine ; nu ma intereseaza care la ce e campion ci cuvantul omului... deci daca zice ca e asa ... eu vreau sa fie asa .. nu sa ma invarta si sa ma minta... ce am scris acolo cu serviciu` si alea alea, a fost o paralela... dar fiecare analizeaza cum vrea si crede ce vrea... si daca aduci vorba de muncit, eu nu muncesc cu capul sau cu mainile, ci cu picioarele

    si daca e sa fie,eu, personal nu am ce castiga(poate doar nervi) din acest "razboi"... mai mult am de pierdut timp...

    Doamne ajuta !
    Last edited by ADelPiero; 24th July 2004 at 18:35.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  2. #23
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Thumbs up Ce vreau eu

    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Păi şi de ce te-ai alarmat aşa ?
    Nu m-am alarmat dom'le :p. Replica aia cu razboiul pt ADelPiero am scris-o mai mult asa la caterinca.
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Apropo de ADelPiero, parcă i-ai promis la un moment dat că nu mai joci alea cu mingea ! Glumesc şi eu ... sunt curios cum o să reacţioneze ADelPiero.
    Stiu ca i-am promis.... dar ma plictiseam... Prea erau aceleasi scoruri de 2 luni de zile... Am zis sa mai fac o schimbare. Si poate ai observat ce la misto am facut recordurile: +1 la Juggler, 2004 (anul curent) la MiniKickUps si 2626 (fostul era 2525 ) la KickUps. Si in plus imi place sa-l vad pe ADelPiero cum se enerveaza cand ii ia cineva "mingiile". Mai ales ca-i trece... le poate face la loc... si iarasi o luna doua il las in pace. Asta e tot ce fac, il mai sacai din cand in cand... ca sa nu adorm (si sa nu adoarma si el )
    Quote Originally Posted by fishy0303
    Nu stiu ce sa mai zic ... Voi sunteti de-a dreptul obsedati ... Probabil ca fac parte dintr-o alta categorie a jucatorilor. Eu unul cred ca unii jucatori de pe forum au devenit un fel de Schumacheri ai Arcade, foarte bine sustinuti din spate de o baterie intreaga de timp liber si de metode a de-si incetini calculatoarele.
    Sper ca nu te referi la mine :p. Pur si simplu cele 3 jocuri in discutie, alea cu mingii, nu necesita timp... recordul se face din prima.... daca ai rabdare faci si 100.000. Ca am mai facut si un alt record pe langa azi (Simpsons Shooter) e o pura coincidenta... M-am prins care e ordinea corecta in care trebuie sa-i impusti pe aia (vezi tips & tricks).
    Quote Originally Posted by fishy0303
    Ce puii mei e fenomenul Arcade? Sa pierzi nopti, sa joci 24/24 ca sa ai cat mai multe recorduri? Tu ai auzit de FUN? La varsta ta, asta ar trebui sa fie cel mai important lucru din viata, nu ORGOLIUL de a avea cat mai multe recorduri.
    Sa te disrezi jucandu-te o ora doua, ca apoi sa declansezi astel de discutii pe Forum si sa te distrezi si mai tare . Asta e fenomenul arcade.
    Quote Originally Posted by fishy0303
    Ti-a placut sa te vezi omul cu cele mai multe recorduri de pe forum? Ei uite ca acum ai la fel de multe ca si mine. Si apropo, timpul ala pe care il arata statisticile nu cred ca e nici pe departe exact.
    La cine te referi? La mine? Pai eu am de 2 ori mai multe ca tine , cel putin deocamdata... pana isi ia ADelPiero mingiile la loc.

    Concluziile trageti-le voi ca eu-s prea obosit.... si nici nu stiu ce a iesit din mesajul tau.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #24
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    prea multi ADelPiero prin postarile tale
    incearca sa nu mai scrii acel cuvant ....
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #25
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Saber, in principiu ai dreptate. Insa daca faci un scor si te culci pe o ureche, nu prea e bine. Eu nu cred ca un megascor reusit o data da nota valorii. Daca, de exemplu, clasamentele s-ar reseta lunar, jucatorii cei mai buni ar incerca sa ramina campioni luna de luna, ar face niste scoruri foarte bune care le-ar asigura suprematia. Ar fi o ideee ca recordul all-time sa ramina uneva in dreptul jocului, dar clasamentele sa se reseteze periodic. Deocamdata cred ca vor ramine pe loc, cei de la Arcade mai au de lucru ca sa optimizeze diverse facilitati.

    Altfel, observ ca Adelpiero si-a pierdut majoritatea medaliilor, care au trecut la "gitul" lui Fia.

  5. #26
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Vadim, este o doar o chestiune de lipsa de timp ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #27
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Altfel, observ ca Adelpiero si-a pierdut majoritatea medaliilor, care au trecut la "gitul" lui Fia.
    Nu ma simt de loc mandru de medaliile ale... vorbesc de cele 3 cu mingea... Alea nu reflecta NIMIC! NU valoare! NU NIMIC! Pur si simplu sa bagi mingea in colt si sa click-ai 20 de minute nu reperzinta o medalie....

    P.S. Sunt extrem de mandru de scorul de la Simpson Shooter!! E Cel mai mare scor (chiar cel maxim cred eu ) care l-am intalnit pe zeci de forumuri pe care am cautat. Asta da medaile
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #28
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Hmmm, voi vorbiti de bani, munca chestii... Nu serios? Arcade e munca? Sau e altceva... Ce mult prestigiu si recunoastere internationala te pomenesti ca iti aduc acele... titluri.
    Va spun eu parerea mea. DACA esti asa mare campion inseamna ca esti cel mai bun si e o chestiune de timp pana iti recapeti titlul ala mult iubit. Eu ma pricep la un singur joc mai bine, dar dupa cum am vazut (TIP) se pot face scoruri f.mari prin intermediul unor pc-uri mai slabe! Vine unu si intr-un joc spulbera un record... Mda...
    Asa ca, fishy are dreptate si, inca odata un Campion isi dovedeste intotdeauna indemanarea, si accepta noi provocari, in cazul asta ar fi... resetarea scorurilor. Aia sunt campioni! (Vezi Valentino Rossi trecut de la imbatabila Honda la Yamaha, vezi Schumacher-ul dublu campion care a lasat Benetton pentru teamu-ul Ferrari care mai avea doar palmaresul in 1996...).
    Eu nu am votat deoarece nu joc Arcade decat ocazional, deci asa e corect. Oricum, mai mult respect pentru opinia unora nu ar strica.

  8. #29
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu sint mindru de Quake, e pe bune si destul de greu de facut...

  9. #30
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    ... Insa daca faci un scor si te culci pe o ureche, nu prea e bine. Eu nu cred ca un megascor reusit o data da nota valorii. Daca, de exemplu, clasamentele s-ar reseta lunar, jucatorii cei mai buni ar incerca sa ramina campioni luna de luna, ar face niste scoruri foarte bune care le-ar asigura suprematia. Ar fi o ideee ca recordul all-time sa ramina uneva in dreptul jocului, dar clasamentele sa se reseteze periodic. Deocamdata cred ca vor ramine pe loc, cei de la Arcade mai au de lucru ca sa optimizeze diverse facilitati. ...
    Dar daca e vorba nu de "un megascor reusit o data", ci de cel putin primele 10 scoruri, asa cum se intampla la jocurile unde sunt campion eu ?!?

    Iar faptul ca daca "clasamentele s-ar reseta lunar", eu NU cred ca ar impulsiona prea mult pe fostii campioni, ci dimpotriva. Si in caz ca s-ar aplica si ideea cu "recordul all-time", ar interveni o problema la declararea campionului actual. In dreptul caruia va aparea ca este campion la un anumit joc ? In dreptul campionului actual, sau in dreptul fostului campion ?!? E ceva ciudat sa fie 2 campioni in acelasi timp. Si daca alegi pe unul dintre ei, sigur il vei nedreptati pe celalalt.


    Quote Originally Posted by fishy0303
    Ce puii mei e fenomenul Arcade? Sa pierzi nopti, sa joci 24/24 ca sa ai cat mai multe recorduri? Tu ai auzit de FUN? La varsta ta, asta ar trebui sa fie cel mai important lucru din viata, nu ORGOLIUL de a avea cat mai multe recorduri.
    Daca la tine Arcade inseamna NUMAI "fun", atunci de ce te mai intereseaza scorurile ??!?!? Joaca tu doar pentru frumusetea jocurilor si pentru "fun", si atunci NU te intereseaza scorurile.
    Last edited by Saber Rider; 25th July 2004 at 04:35.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  10. #31
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Saber, in principiu ai dreptate. Insa daca faci un scor si te culci pe o ureche, nu prea e bine. Eu nu cred ca un megascor reusit o data da nota valorii. Daca, de exemplu, clasamentele s-ar reseta lunar, jucatorii cei mai buni ar incerca sa ramina campioni luna de luna, ar face niste scoruri foarte bune care le-ar asigura suprematia. Ar fi o ideee ca recordul all-time sa ramina uneva in dreptul jocului, dar clasamentele sa se reseteze periodic. Deocamdata cred ca vor ramine pe loc, cei de la Arcade mai au de lucru ca sa optimizeze diverse facilitati.
    Cu o astfel de idee as fi si eu de acord, in felul urmator:
    Deja exista acel "weekly high scores". Pe mine unul nu m-ar deranja daca acel clasament (weekly, monthly, daily, cum vreti voi) ar deveni cel oficial, nu in sensul resetarii absolute din cand in cand, ci in sensul stergerii unui record daca este mai vechi de o saptamana. Ar deveni ceva similar cu clasamentul ATP al tenismenilor, ale caror rezultate mai vechi de un an se sterg. As intelege si daca cel care ocupa la un moment dat locul 1 in acel clasament ar fi declarat campion cu "eticheta" aferenta; ar mai fi si varianta unui campion actual si al unuia all times, dar cred ca e cam complicata.

    Toate acestea insa cu o conditie: sa se pastreze undeva si clasamentul all time, pentru ca si acesta are importanta lui, o limita absoluta pe care orice player trebuie sa si-o propuna.

    Asadar opinia mea este ca ambele clasamente sunt obiective si ar trebui pastrate amandoua: unul reflecta "who's the best of all times" si unul "who's hot"; nu ma intereseaza care dintre ele va fi considerat mai important, asta poate constitui subiectul unui alt thread.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  11. #32
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Pentru Fia: Nu ma refeream la tine, ma refeream la exclusiv la AdelPiero in mailul ala, care atunci avea 4 recorduri, dar se pare ca si-a revenit ...

    Pentru ADelPiero: Ti-am mai zis, nu am nimic cu tine, dar sa nu uitam ca suntem mai multi campioni in Arcade si asta inseamna ca au si ceilalti un cuvant de spus in privinta resetarii scorurilor ...

    Pentru Saber Rider: Pentru mine FUN-ul il aduce atat jocul cat si lupta pentru record, dar nu faptul de avea cat mai multe recorduri in sine. Atunci cand joc, ma intereseaza sa fiu cel mai bun la acel joc, nu sa imi mai adaug un titlu in palmares ... Oricum am declarat la un moment dat ca mi-e indiferent ce se va intampla, eu tot o sa joc ...

    Pentru Ender: Mutumesc pentru recordul la El Emigrante. Acum pot sa ma reapuc de joc ... asteapta-te la ce e mai rau :p ...

    Pentru Daphix_: Multumesc...

    Pentru toti 'abonatii' threadului: Trebuie sa imi cer scuze, promisesem ca nu mai scriu pe acest thread, am semi-incalcat promisiunea ... nu am mai scris despre resetarea scorurilor, pentru ca am zis tot ce aveam de spus, dar am vrut sa fiu sigur ca nu ma intelege nimeni gresit ...

    Pentru Fia [Part II]: Esti un sadic, dar intr-adevar, pana la urma, discutia despre resetarea scorurilor a mai dezamortit arcade-ul, asa ca ... tot raul spre bine ...

    Now, let's play ... Bafta!!!
    ... The fish is mute ... the fish does not think ... 'cause the fish knows everything ...

  12. #33
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    fishy, in ultimele 24 de ore am dormit 3 ore... si am stat pe site`ul asta si evident pe arcade 11 ore nu am mai avut timp pt alte recorduri...
    la mine este doar o chestiune de timp (am mai spus)...

    p.s. ieri am renuntat sa ma duc in oras (in aceasta perioada sunt zilele orasului iar sambata sunt concerte, etc - intr`un loc unde pe vremuri era o cetate - si se aduna peste 2000 de oameni) pentru arcade
    Last edited by ADelPiero; 25th July 2004 at 12:07.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #34
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    43
    Reputatie
    1
    Omule, du-te la zilele orasului tau. Lasa recordurile. Crede-me pe cuvant. O sa ai timp sa faci recorduri pe Arcade cand o sa ai nevasta, 2 copii si un job ... iti dai seama cate jocuri o sa fie atunci in Arcade si cate recorduri o sa poti sa faci ???
    ... The fish is mute ... the fish does not think ... 'cause the fish knows everything ...

  14. #35
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fishy0303
    Pentru Fia [Part II]: Esti un sadic, dar intr-adevar, pana la urma, discutia despre resetarea scorurilor a mai dezamortit arcade-ul, asa ca ... tot raul spre bine ...
    Asta era si scopul... de ce sa fiu em moderator la cea mai "moarta"sectiune. Mai ales ca exista potential.... La cati jucatori sunt....

    Pt ADelPiero: mai da fraier iesit daca te-ai jucat 11 h)))). Hai sa nu mi-o iei in nume de rau.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #36
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    de abia m`a convins mama sa ma duc la mancare...
    seara, tata , bine ca dormea ... ca de nu, ma lasa iara fara net
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  16. #37
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    ca de nu, ma lasa iara fara net
    Pai asa meritai? Ca prea te aprinzi usor :p
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #38
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Eu as avea totusi alta propunere, mai putin radicala: Faceti astfel incat la afisarea scorurilor, sa fie afisat un singur scor de om. Astfel o sa fie lumea multumita ca se vede in top ten, care nu mai e ocupat de aceeasi persoana aproape in intregime, ca acum, iar campionii raman in continuare campioni.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #39
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Da, e o idee super, si sunt sigur ca e realizabila, am vazut-o in alte forumuri care cred ca erau bazate tot pe vBulletin.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  19. #40
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Şi pînă la urmă cum rămâne? Se reseteaza sau nu?
    fan Poli Iasi,Andrei Pavel şi Hănescu

  20. #41
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    NU.... se stie... Vadim decide :p
    dar deocamdata sicner nu vad motive sa se reseteze... Inca se fac High Scoruri
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #42
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    da corect...
    sa lasam deoparte acest subiect ... acest thread
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •