Page 15 of 146 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 295 to 315 of 3061

Thread: Diverse 2009

  1. #295
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Acum stau bine la nivel de seniori dar ei se gandesc in perspectiva ...la ce vine .Si datorita unor pareri gresite baetii (si nu numai ,sa vezi ce joaca fetele hokey ! )se indreapta spre hokey ,sportul rege aici .Ei vor sa schimbe perceptia ca patinajul artistic nu ar fi un sport barbatesc .Fara gluma fiica-mea imi spunea ca colegele ei(coach) canadience ii spuneau ca gimnastii canadieni sunt in general gay .Sunt convinsa ca e vorba de o generalizare dar canadieni au vazut ca exista o problema si cauta o rezolvare .La noi (vb de gimnastica romaneasca ) problemele s-au tot adunat in ani si nimeni nu face nimic sa le rezolve .Aici sta diferenta.
    P.S. Tess sapt viitoare aflam mai multe despre Montreal.
    Si daca sunt gay ce? Asta nu inteleg eu. Puteau face o campanie care sa promoveze ideea ca nu conteaza ce orientare sexuala ai, nu ideea ca e rusinos sa fii gay si ca de fapt sunt putini gay in patinaj

    Ma rog problema lor

  2. #296
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    vor doar sa incurajeze copiii sa faca patinaj, iar cum asta e una din cauze pt care au retineri (ei si parintii), se axeaza pe subiectul asta.
    nu cred ca are nimeni problema cu gay, ci doar cu nevenirea lor la patinaj.

    in fine, destul de ciudat, dar cand ai de toate in rest vin motive dintr-astea "marunte" ca sa le strice socotelile.

  3. #297
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Mihai asa ce-as vrea niste calendare de perete cu gimnaste din Romania.... Mi-as pune doua la servici, si acasa cate 2 in fiecare camera! (Dar eu nu prea am gasit nici calendare cu imagini din Romania cand am fost acasa). Asta ar fi o afacere foarte buna, calendare cu Romania, gimnaste etc... Poate sunt cu Nadia, o sa caut pe net.
    Tin minte ca prin 95 erau niste albume cu gimnastica din Romania. Le are cineva?

  4. #298
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Mihai, buna lista. Vorba lui Tess: capacitate de sinteza
    Doar ca pe mine ma frustreaza de fiecare data gandul la ideile acelea insirate de tine...ma fac sa devin agitata, pentru ca FRG-ul este plin de oameni care nu fac nimic pentru sportul asta, desi asta este responsabilitatea lor numarul 1.

  5. #299
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    vor doar sa incurajeze copiii sa faca patinaj, iar cum asta e una din cauze pt care au retineri (ei si parintii), se axeaza pe subiectul asta.
    nu cred ca are nimeni problema cu gay, ci doar cu nevenirea lor la patinaj.

    in fine, destul de ciudat, dar cand ai de toate in rest vin motive dintr-astea "marunte" ca sa le strice socotelile.
    Asta cam asa e, dar vorba aia "nu stii niciodata": ce-a fost patinajul si gimnastica ruseasca si ce-a ajuns. Canadienii poate chiar sunt ingrijorati de ce sa va intampla peste 10 ani

  6. #300
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Despre Premiul National pentru Sport: http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...-x-121180.html
    O respect foarte mult pe Constantina si am zis de multe ori ca mi-ar fi imposibil sa aleg intre ea, Sandra si Alina Dumitru, dar daca e sa fim corecti si sa luam in calcul rezultatele, Sandra o surclaseaza clar pe Constantina, chiar daca medalia ei a fost mai deosebita si neasteptata.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #301
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    De parca intereseaza pe cineva premiile astea. Premiul pentru un sportiv este medalia castigata in competitie

  8. #302
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Un articol in Cotidianul despre Eugenia Popa:
    http://www.cotidianul.ro/gimnasta_eu...ala-71855.html
    sper sa mearga link-ul...
    Am eu senzatia sau am mai vazut articolul asta, nu demult? Poate in alt ziar...

  9. #303
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Despre Premiul National pentru Sport: http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...-x-121180.html
    O respect foarte mult pe Constantina si am zis de multe ori ca mi-ar fi imposibil sa aleg intre ea, Sandra si Alina Dumitru, dar daca e sa fim corecti si sa luam in calcul rezultatele, Sandra o surclaseaza clar pe Constantina, chiar daca medalia ei a fost mai deosebita si neasteptata.

    Premiul este unul"pentru rezultate de exceptie "
    Rezultatele Sandrei nu pot fi incadrate asa .Nu-s o exceptie nici in cadrul gimnastici romanesti ,nici in cele ale gimnastici mondiale .
    Exceptie a fost Constantina ca la varsta ei ,fara sprijin de la federatie sa cucereasca aurul olimpic .Ea nu a avut nici 10% parte de investitie (materiala si morala ) cat a avut Sandra .
    Iubim gimnastica dar nu trebuie sa ne punem ochelari de cal sa nu recunoastem valoarea .Iar replica lui Forminte nu e una far fair-play .Doar nu te duci la un concurs doar findca trebuie sa iei locul 1 .Dar cu replicile "a la Forminte" (apropo Nadia il numea pe vremuri 4 Minte -de patru ori minte )m-am obisnuit .
    Last edited by niagara64; 31st January 2009 at 20:50.

  10. #304
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un interviu video in prosport cu Forminte....o noutate cu acest interviu video pt Prosport: http://www.prosport.ro/sport-life/sp...icipat-3843021

    Felicitari pt initiativa!
    www.fangymnastics.com

  11. #305
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Mi se intampla rar, dar azi sunt de acord cu "ante-vorbitorii" si culmea cu toti trei ce au postat inaintea mea. La fel gandesc si eu Cata, mare dreptate ai Rob, Oana cred ca Luiza ne-a dat un link la un articol asemanator(sau identic) despre Eugenia Popa.

    Edit: de acord si cu Niagara vis a vis de rezultate de exceptie - Dita e nu Sandra. Dar Formine zice in declaratia lui: "Eu cred că Sandra Izbașa merita titlul de cel mai bun sportiv al anului" iar articolul imediat dinainte, zice ca Dita a luat "sportiva anului" ceea ce eu cred ca se da pentru rezultate sportive in anul respectiv....

    Edit nr.2: Imi place initiativa Prosportului - e de 10 mii de ori mai bine sa auzi ce zice in interviu fara sa fie schimbari de sens in redare de la redactor.
    Last edited by Tess_AN; 31st January 2009 at 21:03.

  12. #306
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    In afara de interviul video cu Forminte pe care l-am pus pe pagina anterioara, mai exista si 2 interviuri cu Stela si Sandra:
    - Stela: http://www.prosport.ro/sport-life/sp...la-lot-3843082

    - Sandra: http://www.prosport.ro/alte-sporturi...-sigur-3843063
    www.fangymnastics.com

  13. #307
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Eu zic ca "rezultate de exceptie" e doar o formulare oficiala, nu cred ca are legatura cu sensul comun al cuvantului exceptie. In plus, este Premiul national pentru sport, nu "surpriza anului".
    In alta ordine de idei, uitati aici mai multe despre gala in sine: http://www.gsp.ro/sporturi/atletism/...rt-121141.html Nu apare Alina Dumitru! Sper ca a fost doar omisa de cine a scris articolul din lista aia...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #308
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cata..Alina Dumitru a fost la Gala...cu siguranta a fost uitata.
    www.fangymnastics.com

  15. #309
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Din ce zice Formine, aveti si numele participantelor la europene: Izbasa, Tamarjan, Chelaru si Dragoi (ultima cu semnul intrebarii).

    Dupa ce o nominalizeaza in prima parte a interviului, apoi zice ceva de "pauza lunga si... gandul retragerii??? Se refera si la Gabi? Ar fi pacat. Oricum e bagata in lista cu gandul retragerii Cera... Am ascultat de 3 ori declaratia sa prind toate subintelesurile...

    Dati-va si voi cu parerea...
    Last edited by Tess_AN; 31st January 2009 at 21:23.

  16. #310
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Tess,,probabil ca e vorba de Cera...ea are deja aproape 1 an de pauza. Nu cred ca e vorba de Gabi...sper ca nu!
    www.fangymnastics.com

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Premiul este unul"pentru rezultate de exceptie "
    Rezultatele Sandrei nu pot fi incadrate asa .Nu-s o exceptie nici in cadrul gimnastici romanesti ,nici in cele ale gimnastici mondiale .
    Exceptie a fost Constantina ca la varsta ei ,fara sprijin de la federatie sa cucereasca aurul olimpic .Ea nu a avut nici 10% parte de investitie (materiala si morala ) cat a avut Sandra .
    Iubim gimnastica dar nu trebuie sa ne punem ochelari de cal sa nu recunoastem valoarea .Iar replica lui Forminte nu e una far fair-play .Doar nu te duci la un concurs doar findca trebuie sa iei locul 1 .Dar cu replicile "a la Forminte" (apropo Nadia il numea pe vremuri 4 Minte -de patru ori minte )m-am obisnuit .
    Amandoua performantele au fost la fel "de exceptie". Dita s-a antrenat in cele mai bune conditii in SUA, asa ca sa nu-i plangem de mila.

  18. #312
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Cine intreba de calendare?
    Am vazut ca fetele dadeau autografe pe unul...si parea f frumos...
    Oare unde se poate gasi?

  19. #313
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ca sa fim corecti sa spunem ca si justificarea ca Izbasa a luat si bronz plus medalii la Europene este o prostie, Dita nu putea sa ia alte medalii fiindca e un singur maraton si n-au fost Mondiale

  20. #314
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nici eu nu cred ca se refera la Gabi apropo de retragere. Dar nu mai stiu ce probleme au ea si Aca, nici nu stiam ca sunt in continuare in pauza. Ultima data stiam tot din Prosport ca sunt probleme relativ minore si a trecut ceva de-atunci.
    Si ma bucur ca Ana Porgras e ok!

    Am remarcat si eu calendarele...poate or sa apara in librariile mari, eu stiu.

    Edit: Super ideea cu interviurile video. Am vazut abia unul si jumatate si deja am remarcat multe diferente intre ceea ce e scris si ceea ce au spus de fapt
    Last edited by Cata_RB; 31st January 2009 at 21:31.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #315
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    SUPEEER, ce initiativa ca lumea din partea Prosportului MULTUMIM MULT DE TOT!!

    ce ma bucur sa le vad, desi, ca o lacoma ce sunt, as fi vrut sa le aud vorbind si pe Anamaria sau pe Gabita

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •