Page 4 of 146 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 3061

Thread: Diverse 2009

  1. #64
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    jucatori
    chiar nu ma pot abtine sa nu rad
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  2. #65
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca baietii au inceput cam tarziu pregatirea dar in fine ,le urez succes si multa pofta de munca.
    Mult succes si fetelor care participa in America!Nu ma asteptam sa vad gimnastica atat de devreme anul asta abia astept sa le vad noile exercitii.Credeti ca Liukin,Johnson vor participa?

  3. #66
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Vreau sa urez si eu tuturor un an nou bun si cu multa sanatate! si in special echipelor feminine de gimnastica ale Romaniei!
    In alta ordine de idei, in perpetua mea vinatoare de gimnastica pe youtube am dat peste un filmulet frumos:
    http://www.youtube.com/watch?v=lbvKg...eature=related
    Chiar nu ma bucur de raul altora....si chiar mi se pare emotionant!
    De cand cu gimnastica asta "americana" (adica de la Atlanta incoace) chiar am inceput sa simpatizez rusoaicele, ba mai mult pot spune chiar, ca de-a lungul timpului au avut niste valori incontestabile si au ridicat permanent nivelul competitiilor la care au participat atat prin valorile individuale cat si prin multitudinea de elemente tehnice pe care le-au "inventat"- mai ales in anii 80)

  4. #67
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Mie mi se pare ca baietii au inceput cam tarziu pregatirea dar in fine ,le urez succes si multa pofta de munca.
    Mult succes si fetelor care participa in America!Nu ma asteptam sa vad gimnastica atat de devreme anul asta abia astept sa le vad noile exercitii.Credeti ca Liukin,Johnson vor participa?
    Da, baietii au inceput abia acum pregatirea deoarece in luna decembrie cred ca au pus accent mai mult pe tratarea micilor problemelor de sanatate.

    Eu nu cred ca Liukin si Shawn vor participa..e cam devreme pentru ele ca sa poata avea integralele gata pe noul cod.
    www.fangymnastics.com

  5. #68
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Atunci e bine...macar Ana nu va trebui sa suporte urletele americanilor,entuziasmati tot or sa fie dar nu cum sunt cand le vad pe cele doua.
    Oana si mie imi plac rusoaicele...singura care nu mi-a placut la viata mea a fost Khorkina(dar tot imi placea mai mult decat Nastia la paralele)..cu greu puteam sa suport momentul cand primea notele alea uriase in ciuda balbaielilor si exercitilor usoare,asta pe la sfarsitul carieri caci prin 96,97 era buna.La rusoaice mi-a placut intotdeauna varietatea elementelor si stilul lor la paralele...nu sunt perfecte precum chinezoaicele dar au un stil aparte ,pana si Pavlova care nu era nici pe departe buna la paralele tot avea ceva ce-mi placea..ceva care din pacate la fetele care au ramas nu gasesc,singurul exercitiu la paralele la care pot sa ma uit fara sa-mi fie frica, in afara de Steliana , este cel al Anei Tamarjan.Sper sa-si imbunatateasca tinuta ca in rest exercitiul e decent.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Cam tirziu... dar var urez si eu la multi ani pe 2009! Wow, mergeti la Chicago?!
    Eu sper sa ajung la Visa Cup, sa vedem ce o fi pina atunci, ca-i perioada vacantelor. Pina atunci sa ajung eu la WOGA Classic.
    Niagara, eu am fost la Windsor si mi-a placut, desi e mititel. Dar sint taaare multi ani de atunci.
    Ma duc sa citesc in urma, vad ca sint tot felul de schimbari in gimnastica romaneasca.

  7. #70
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Cam tirziu... dar var urez si eu la multi ani pe 2009! Wow, mergeti la Chicago?!
    Eu sper sa ajung la Visa Cup, sa vedem ce o fi pina atunci, ca-i perioada vacantelor. Pina atunci sa ajung eu la WOGA Classic.
    Niagara, eu am fost la Windsor si mi-a placut, desi e mititel. Dar sint taaare multi ani de atunci.
    Ma duc sa citesc in urma, vad ca sint tot felul de schimbari in gimnastica romaneasca.
    Da e "mititel" ,dar e placut de trait in plus pentru cei ce vor "fun" este Detroitul peste garla .Este genul de oras canadian in care poti lasa garajul ,masina si usa de la casa deschise .Inteleg ca tu esti mult mai in sud.

  8. #71
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Au aparut si primele nume pt American Cup, dar inca nu e nimic oficial:
    Koko Tsurumi
    Ksenia Afanasyeva
    Beckie Downie
    Ana Maria Tamarjan
    Brittany Rogers
    www.fangymnastics.com

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Da, muuult mai la sud! Dar am locuit si noi mai la nord si atunci mai vizitam Canada cind si cind. La Windsor am petrecut trei saptamini intr-o vacanta, mi-a placut foarte mult ca-mi amintea de oraselul meu din Romania. Dar Detroit... bleah!

  10. #73

  11. #74
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Tess, nu fuse sa fie ! Appointment ptr viza nu am gasit in Toronto decat abia pe 19 febr asa ca bye-bye Cupa Americii ptr noi .Next time !

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Tess, nu fuse sa fie ! Appointment ptr viza nu am gasit in Toronto decat abia pe 19 febr asa ca bye-bye Cupa Americii ptr noi .Next time !
    Imi pare rau. O sa transmita NBC Sport si cu siguranta ceva on line. Television Coverage 3:00 p.m. CT - LIVE on NBC Sports
    Despre cine participa din SUA nu stiu nimic. Daca nu mai gasesc pe cineva sa mergem impreuna nu stiu daca o iau la drum de 900 km iarna... Pacat ca nu e vara sau sa fi fost Visa in Chicago.

    Edit: Cautand info despre sCAm (apropo, bilete mai sunt doar de categoria 3), am gasit asta: http://www.usa-gymnastics.org/Story....73&prog=Events Ce mi s-a parut interesant e tabelul pe la jumatatea paginii "Scoring example" cu exemplul si comparatia intre notarea in codul vechi si in codul nou. Elemente ce erau punctate in vechiul cod acum sunt "no value".
    Last edited by Tess_AN; 9th January 2009 at 17:36.

  13. #76
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    A fost pe Antena 1 un scurt reportaj despre gimnastica. Le-au aratat pe fete cum se antrenau in sala. Forminte a vorbit de noul cod si a zis ca nu ne avantajeaza prea mult deoarece cele mai multe schimbari s-au facut la aparatele noastre puternice.

    Eu nu prea am inteles la ce s-a referit cand a zis ca nu suntem avantajati la aparatele noastre puternice...cred ca se referea la barna si sol. Ce ne poate dezavantaja atat de mult la aceste 2 aparate?
    www.fangymnastics.com

  14. #77
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    A fost pe Antena 1 un scurt reportaj despre gimnastica. Le-au aratat pe fete cum se antrenau in sala. Forminte a vorbit de noul cod si a zis ca nu ne avantajeaza prea mult deoarece cele mai multe schimbari s-au facut la aparatele noastre puternice.

    Eu nu prea am inteles la ce s-a referit cand a zis ca nu suntem avantajati la aparatele noastre puternice...cred ca se referea la barna si sol. Ce ne poate dezavantaja atat de mult la aceste 2 aparate?
    Pai probabil elementele artistice care trebuie introduse... nu stiu... macar de ne-ar fii ajutat cu ceva noile schimbari, asa cum credeam ca va fii... La paralele mi se pare ca o sa ne fie si mai greu sa ridicam valoarea exercitiilor
    Imi pare rau ca nu am văzut reportajul

  15. #78
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu trebuie sa-ti para rau Mona...a fost foarte scurt reportajul, maxim 30 de secunde.
    Cu siguranta va aparea si prin presa un articol scris despre noul cod
    www.fangymnastics.com

  16. #79
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    nici nu cred ca ne putem astepta la mai mult de 30 de sec cand e vorba de un alt sport in afara de fotbal
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  17. #80
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Asa e Ade..mai ales pe Antena 1, care nu a mai dat despre gimnastica nimic de la JO. Aproape jumatate de an
    www.fangymnastics.com

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu trebuie sa-ti para rau Mona...a fost foarte scurt reportajul, maxim 30 de secunde.
    Cu siguranta va aparea si prin presa un articol scris despre noul cod
    Aici e reportajul - video: http://www.antena1.ro/index.php?page...&currentPage=1

    Codul de punctaj s-a schimbat dupa fiecare JO de zeci de ani. Iar ca "nu ne avantajeaza" suna ca o scuza. Fara rautate, daca reporterul a pus asa intrebarea, e in regula, sa nu carcotesc. Important e ca isi propun sa ia mai multe medalii si mai stralucitoare la CE si CM decat la Beijing. Si ca sunt 15 fete la lot (7 noi junioare). Asta inseamna ca sunt 7 foste junioare trecute la seniorat sau ca senioare+junioare se intreneaza impreuna? Care sunt cele 7?
    Last edited by Tess_AN; 9th January 2009 at 21:49.

  19. #82
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Aici e reportajul - video: http://www.antena1.ro/index.php?page...&currentPage=1

    Codul de punctaj s-a schimbat dupa fiecare JO de zeci de ani. Iar ca "nu ne avantajeaza" suna ca o scuza. Fara rautate, daca reporterul a pus asa intrebarea, e in regula, sa nu carcotesc. Important e ca isi propun sa ia mai multe medalii si mai stralucitoare la CE si CM decat la Beijing. Si ca sunt 15 fete la lot (7 noi junioare). Asta inseamna ca sunt 7 foste junioare trecute la seniorat sau ca senioare+junioare se intreneaza impreuna? Care sunt cele 7?
    La fel imi suna si mie ! Dar sa vedem ce o fi ! Cred ca noul cod pune accent pe elemente artistice si legari din ele ,capitol la care candva stateam bine .

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Cum sa nu? Si noul cod tot pe noi ne dezavantajeaza. Poate isi face Forminte unul propriu

  21. #84
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Aici e reportajul - video: http://www.antena1.ro/index.php?page...&currentPage=1

    Codul de punctaj s-a schimbat dupa fiecare JO de zeci de ani. Iar ca "nu ne avantajeaza" suna ca o scuza. Fara rautate, daca reporterul a pus asa intrebarea, e in regula, sa nu carcotesc. Important e ca isi propun sa ia mai multe medalii si mai stralucitoare la CE si CM decat la Beijing. Si ca sunt 15 fete la lot (7 noi junioare). Asta inseamna ca sunt 7 foste junioare trecute la seniorat sau ca senioare+junioare se intreneaza impreuna? Care sunt cele 7?
    Claudia Voicu, Amelia Racea, Raluca Haidu, Diana Chelaru, Diana Trenca, Malina Savoaia si Ana Porgras... cred...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •