Page 3 of 146 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 3061

Thread: Diverse 2009

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mesteritza View Post
    Lucrurile nu trb luate asa...este vorba si de cati antrenori sunt la lot..acestia sunt prevazuti pt un anumit nr de gimnaste pt ca pregatirea sa mearga bine. Poate daca ar fi mai multi antrenori la Deva ar fi si mai multe gimnaste.
    Pai am facut referire si la asta... Raluca Bugner a fost "exclusa" din lotul de la Deva si trimisa la Sibiu, antrenori de valoare de la juniori nu au fost promovati la seniori.... In conditiile acesta, da, asa e, trebuie sa mai trimitem si din gimnaste acasa. (scuza sarcasmul si nu o lua ca atac personal, e tristul adevar).
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Tess..poate cele 2 nu mai dadeau randament. Si pe vremea lui B&B se facea selectii, iar multe gimnaste erau trimise acasa daca nu faceau fata la ritmul impus. Nu are rost sa le chinui daca ele nu fac fata.
    Mihai, nu ma refer strict la cele doua. Maine poti sa auzi ca o alta gimnasta a fost exclusa. Intrebarea e pe ce criteriu? A iesit a 21-a pozitie la concursul de selectie si in lot sunt doar 20 de locuri? Sau care e criteriul?
    La lotul masculin - ce e drept mult mai putin mediatizat - parca nu sunt probleme de felul asta.
    Si asa cum spunea Rob, modul cum folosim cuvintele si le mai si punem in presa. Ce intelege un cititor ce nu e impatimit de gimnastica dintr-o asemenea stire? Iti poti inchipui ca fetele astea au facut cine stie ce ilegalitate si au fost date afara pe usa din dos. Excludere... e mult prea dur.
    Last edited by Tess_AN; 5th January 2009 at 00:25.

  2. #44
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...normal-3701744 -un scurt articol despre fetele de la Deva. Nu sunt prea multe detalii dar sunt prezentate primele competitii din acest an la care vor concura fetele.
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  3. #45
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Tess_AN;2394913]Pai am facut referire si la asta... Raluca Bugner a fost "exclusa" din lotul de la Deva si trimisa la Sibiu, antrenori de valoare de la juniori nu au fost promovati la seniori.... In conditiile acesta, da, asa e, trebuie sa mai trimitem si din gimnaste acasa. (scuza sarcasmul si nu o lua ca atac personal, e tristul adevar).
    [QUOTE]

    Tess, poate nu stiu eu bine, insa cred ca promovarea unui antrenor la lot se face odata cu sportiva sa, iar plecarea sportivei atrage cu sine si plecarea antrenorului respectiv. Astfel Forminte a veit prima data la lot odata cu Simona Amanar si a plecat atunci cand aceasta s-a retras...cred ca acelasi este si cazul Ralucai Bugner.

    Eu vad, de exemplku, o problema in aplicraea acestei reguli prin faptul ca impreuna cu aceste junioare nu a venit decat Florin Cotutiu si nu su Ramona Micu. Sincer, cred ca prindea bine sa mai fi fost o antrenoare pe barna pe langa Lili Cosma.

    Cu ideea "ori esti la Deva, ori nu esti in echipa" nu sunt nici eu de acord, insa cel putin de Andreea Palade stiu ca nu avea un nivel bun. Dar e greu de judecat. Cel putin Andreea Palade nu avea un nivel bun, insa, in acelasi timp, daca au fost de lot pana acuma, puteau sa fie si de acum incolo...e greu de zis, totusi, si de judecat din afara

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mesteritza View Post
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...normal-3701744 -un scurt articol despre fetele de la Deva. Nu sunt prea multe detalii dar sunt prezentate primele competitii din acest an la care vor concura fetele.
    Multumim de info. Asta suna mult mai bine decat celalalt articol. Ar fi frumos sa avem cel putin inca o gimnasta la Cupa Americii... ar fi mai usor si pentru Ana sa faca echipa cu cineva in "jungla" americana.

  5. #47
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ana T va trebui sa aiba un moral tare la Cupa Americii. Doar stim ce note primesc americancele la ele acasa. Mi-e groaza sa ma gandesc
    www.fangymnastics.com

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ana T va trebui sa aiba un moral tare la Cupa Americii. Doar stim ce note primesc americancele la ele acasa. Mi-e groaza sa ma gandesc
    Asa e Mihai, se poate compara cu seria "Survivor" -versiunea gimnastica - de aia spuneam ca ar fi bine sa mai avem inca o gimnasta - si eu ma gandesc la Dana Druncea... daca tot e pe continent american pentru concursul Nadiei... Dana e in stare sa faca 4 aparate (cred) si nu s-ar lasa demoralizata de "gherila" americana.
    Anul asta e la Chicago mi se pare. Nu promit, dar as vrea sa pot merge in tribuna cu un steag romanesc pentru Ana (si Dana dar va merge si ea). Facem o echipa de sustinatori?!?
    Last edited by Tess_AN; 5th January 2009 at 22:40.

  7. #49
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Dana cred ca va renunta la 4 aparate de acum. Sandra ar fi fost buna cu Ana T pt Cupa Americii ca sa ii mai potoleasca la sol. Sa faca solul de la Beijing si sa-i lase fara cuvinte
    Eu nu pot sa fac parte din echipa de sustinatori,caci sunt in plina sesiune in acea perioada!

    Tess, ca tot ai amintit de "Survivor" -urmaresti?
    www.fangymnastics.com

  8. #50
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Asa e Mihai, se poate compara cu seria "Survivor" -versiunea gimnastica - de aia spuneam ca ar fi bine sa mai avem inca o gimnasta - si eu ma gandesc la Dana Druncea... daca tot e pe continent american pentru concursul Nadiei... Dana e in stare sa faca 4 aparate (cred) si nu s-ar lasa demoralizata de "gherila" americana.
    Anul asta e la Chicago mi se pare. Nu promit, dar as vrea sa pot merge in tribuna cu un steag romanesc pentru Ana (si Dana dar va merge si ea). Facem o echipa de sustinatori?!?

    Daca imi iau viza de state pana atunci poate treci prin Windsor in drum spre Chicago !
    E de vazut !

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Daca imi iau viza de state pana atunci poate treci prin Windsor in drum spre Chicago !
    E de vazut !
    Pai vino sa iei viza si sa ne cunoastem si promit ca te iau din Windsor. Aduc un steag si pentru tine! De cand imi doresc eu sa merg la sCAm!

    @Mihai: Nu cred ca Sandra va participa... ea are palmares si nu cred ca va risca sa intre in barlogul americancelor pentru miza asa de mica... Dar Ana ar putea face o figura frumoasa.

  10. #52
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce bine ar fi sa reusesti sa-ti rezolvi cu viza, Niagara!! Ar fi frumos sa mergeti!
    www.fangymnastics.com

  11. #53
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ce bine ar fi sa reusesti sa-ti rezolvi cu viza, Niagara!! Ar fi frumos sa mergeti!
    asta depinde de ce programare gasesc la consulatul american ,nu de mine ...de obtinut viza e usor pentru noi .

  12. #54
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Atunci multa bafta pt programare!
    www.fangymnastics.com

  13. #55
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    Marian Dragulescu se retrage(cum era de asteptat dar eu totusi speram) http://www.prosport.ro/alte-sporturi...e-adio-3704080
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  14. #56
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ii urez multa sanatate si multa bafta in ceea ce va face in continuare si multumim pt tot ce a facut pt gimnastica romaneasca
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #57
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nicusor Pascu a preluat lotul masculin de gimnastica: http://www.libertatea.ro/stire/nicus...ca-225773.html

    Nicusor Pascu: "Vreau sa formez o echipa" :http://www.adevarul.ro/rss/articol/n...-o-echipa.html
    www.fangymnastics.com

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumim Mihaela si Mihai pentru vestile de la baieti...
    Ii doresc lui Dragulescu o cariera stralucita si ca antrenor, succes lui Pascu...
    si nu ma pot abtine sa nu remarc cuvantul "jucatori" din articolul din Libertatea...
    Last edited by Tess_AN; 7th January 2009 at 00:14.

  17. #59
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Multumim Mihaela si Mihai pentru vestile de la baieti...
    Ii doresc lui Dragulescu o cariera stralucita si ca antrenor, succes lui Pascu...
    si nu ma pot abtine sa nu remarc cuvantul "jucatori" din articolul din Libertatea...
    asta spune multe despre cum sunt respectate interviurile ,ca nu-mi imginez ca ecuvantul folosit de pascu.

  18. #60
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ieri a fost un reportaj la TVR cu Nicsor Pascu. A inceput pregatirea fizica cu baieti: ture de stadion, partida de fotbal, mers in sala de fitness - au inceput in forta pregatirea.
    Tot Pascu spunea ca fetita lui cea mica in varsta de 4 ani face gimnastica si ca vrea sa participe pt Romania. Deocamdata cele 2 fete s-au intors in Elvetia deoarece sunt cu gradinita si scoala.
    www.fangymnastics.com

  19. #61
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ieri a fost un reportaj la TVR cu Nicsor Pascu. A inceput pregatirea fizica cu baieti: ture de stadion, partida de fotbal, mers in sala de fitness - au inceput in forta pregatirea.
    Tot Pascu spunea ca fetita lui cea mica in varsta de 4 ani face gimnastica si ca vrea sa participe pt Romania. Deocamdata cele 2 fete s-au intors in Elvetia deoarece sunt cu gradinita si scoala.
    are parca 3 fete (si cele mari fac gimnastica si concureaza dar in Elvetia )...si normal ca s-au intors .Acum mi-e greu de crezut ca vor schimba Elvetia(scoli si conditi ) ptr a veni in tara .Care dintre noi ar face altfel daca ar avea de ales ?

  20. #62
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    aaa nu stiam ca are 3. La tvr au zis de fata mare si cea mica si asa am dedus ca are 2.
    www.fangymnastics.com

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    asta spune multe despre cum sunt respectate interviurile ,ca nu-mi imginez ca ecuvantul folosit de pascu.
    Mai stii... poate Pascu o fi antrenat in Elvetia fotbal si atunci se poate sa fi zis el de "jucatorii olimpici"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •