Page 1 of 39 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 808

Thread: Newcastle UTD

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Newcastle UTD

    Vreu shi io sa shtiu dak e vreun fan Newcastle United pe aici........
    ex-alpopa

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da,domne ! Mie imi plac foarte mult Newcastle United. In special de veteranul Alan Shearer care la 33 de ani conduce in clasamentul golgeterilor actualei editii de Premiership. Mi-ar place sa-l mai vad si la nationala ..la EURO 2004. Mai imi plac galezii Craig Bellamy & Gary Speed si portarul irlandez Shay Given...care sa recunoastem este unul dintre cei mai valorosi goalkeeperi din Premiership. Si nu trebuie uitat nici congolezul Lomana LuaLua. Si mai sunt jucatori foarte buni....dar nu mai stau acum sa insir toata echipa.

    Azi am urmarit si eu cateva secventze din meciul de la Wolverhampton....unde din pacate cotofenele au scos doar un 1-1.....golul fiind inscris,ca mai intotdeauna, de Shearer.

    alpopa...cum ca stii ca mai e p'aci un fan Newcastle, ce ai de gand sa faci ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    pai poate mai schimbam shi noi o replica ceva.......
    De Shearer revenind la natzionala nu prea cred. Englezoii nu prea fac ca ashtia de pe plaiurile mioritice. Shi oricum nu cred k l-ar mai lua Ericsson care vrea sa intinereasca echipa.
    La nationala ar avea shanse dupa mine Dyer, Jenas shi chiar Woodgate (care sunt totzi foarte tineri) cu conditzia sa nu mai faca gafe de-astea. Shi mai shtii? Bowyer a cochetat cu natzionala cand era la Leeds shi facea meciurile alea bune prin CL.

    Oricum ce zici? Ia Newcastle locul 4 anul asta? Io zic ca ar fi o performantza chiar mai mare decat anul trecut. Acum sunt 3 echipe de superclasa in Premiership (Arsenal, Chelsea, Man U)
    ex-alpopa

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu prea cred ca prind ei locul 4. E Liverpool acolo care vor trage din rasputeri sa mai prinda si ei un loc de Champhions League. Imi pare rau pentru Newcastle care au ratat copilareste participarea de anu asta in grupele ligii campionilor.
    Plus ca Fulham par sa fie in mare forma. Am vazut meciul lor cu Arsenal din etapa trecuta si pot spune ca mi-am facut o parere foarte buan despre ei.

    Dar oare de ce a decis Shearar sa se retraga din nationala ? Totusi...e cel mai bun marcator din Anglia.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pacat. Newcastle 1 - 1 Liverpool.... Puteau sa-i bata pe "cormorani" dar asta e. Poate in retur. Oricum, e clar pentru totzi : SHEARER E CEL MAI BUN!!! Atat de simplu, atat de eficient........
    ex-alpopa

  6. #6
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Pe ce loc sunteti???
    Parca pe 7, nu????
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    OLE!!!! Newcastle a dezintegrat pe Tottenham cu 4-0. Mai e putzin pana la jumatatea campionatului shi Newcastle sunt din ce in ce mai aproape de obiectiv (locul 4). HAI NEWCASTLE!!!!!

    PS : Sper ca baietzii sa ajunga in primele 8 echipe din Uefa Cup. Macar in primele 8.........
    ex-alpopa

  8. #8
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    au mai scazut un punct sint pe 6 datorita victoriei lui Southampton.....
    anti Dinamo, anti oier

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Dak o sa inceapa sa ia puncte shi din deplasari N.U. nu o sa aiba ce discuta cu contracandidatele la locul 4.
    ex-alpopa

  10. #10
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    E deja clar ca pentru locul 4 se vor lupta Southampton si Fulham. Va zic eu ca tot Uefa la anu'. E chiar prea mult pt. voi.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Tzi-am mai zis io......Eshti penal.......Oricum CRACIUN FERICIT!

    PS : Nu ma pot abtzine.....Pentru Ceahlaul e prea mult sa fie in Divizia A.
    ex-alpopa

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Iar thread-ul asta e pentru fanii Newcastle. Nu pentru cei care au antipatii. Eu nu intru la Manchester sa ii iau peste picior...OK?
    ex-alpopa

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ufff. A fost cat pe ce. Darren Ambrose a marcat din nou de Boxing Day in minutele de prelungiri (la fel ca shi anul trecut, tot la Leicester !!!, cand nu juca insa la Newcastle) shi a salvat un dezastru. Cu apararea varza ( e nevoie de un fundash de valoare alaturi de Woodgate; Bramble shi O'Brien sunt varianta englezeasca de Iulian Miu - promit, promit dar amana explozia......) shi cu atacul intr-un picior (Bellamy, Ameobi, Cort, Bowyer accidentatzi shi cu Dyer lipsa din cauza unor probleme stomacale) Newcastle a supravietzuit la Leicester. Ce e important totushi este ca sunt la doar 2 puncte de locul 4. Shanse mai sunt. Noroc ca urmeaza 2 meciuri acasa. Daca se vor lua 6 puncte din 6 echipa va reintra pe traseu. Pana atunci insa.....nene ROBSONE! Cauta fundash shi da-i cu alifii pe atacantzi sa nu se mai accidenteze. Doar cu Shearer ce facem?!
    ex-alpopa

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Inevitabilul s-a produs. Daca la Leicester au scapat ca printre urechile acului, de data asta cotzofenele s-au prabushit. Mai cu noroc, Blackburn a pus cireasha pe anul 2003 din perspectiva lui Newcastle........Dupa locul 3 in Premiership a urmat ratarea calificarii in Champions League. Acum baietzii se chinuie sa ia locul patru. Shanse mai sunt. Dar e nevoie, inca o data o spun, de APARARE! Iar jocul echipei e mult prea dezordonat....Poate la anu'. 2004 bate la usha....
    ex-alpopa

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Southamton 0 - 3 Newcastle.....
    Dyer revine shi inscrie de 2 ori! Dupa o groaza de meciuri de seceta!
    ex-alpopa

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOCUL 6! 2 puncte de locul 4! Pana joaca Liverpool restantza........
    ex-alpopa

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Newcastle termina la egalitate pe Old Trafford. Meci echilibrat. 0-0 chiar! Ce e imbucurator e ca apararea pare sa intre in stare de functzionare. Deja 3 meciuri fara goluri primite. Nenea Robson i-a organizat bine pe baietzi. Sa speram ca evolutzia cotzofenelor o sa-shi continue linia ascendenta. Shi in clasament!
    ex-alpopa

  18. #18
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Luni, 19 ianuarie
    ora 22:00 > Newcastle United - Fulham in direct pe TV Sport
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Meci tare. Sa vedem daca Fulham are intr-adevar fatza de Champions League. Eu sper sa nu arate!
    ex-alpopa

  20. #20
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Newcastle United Fulham
    3 1
    Andy O'Brien 4
    Gary Speed 41
    Lorent Robert 54
    -----------------------------
    Sean Davis 74
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ei? Ce mai zic acum cei care postau "Newcastle nu are fatza de locul 4" ? I-a cam bramburit pe cei de la Fulham, cu toate ca impresia mea este ca echipele n-au jucat chiar la valoarea lor maxima. Imbucurator e ca apararea a inceput sa functzioneze. Sa speram ca MAGPIES vor continua rezultatele pozitive. LOCUL 4 E AL NOSTRU!
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •