Page 15 of 39 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 808

Thread: Newcastle UTD

  1. #295
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Bellamy e momentan imprumutat la Celtic, din motive "disciplinare"
    ex-alpopa

  2. #296
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1

    olee

    si tot din motive "disciplinare" va cam ramane acolo...nu cred ca se gaseste cnv care sa-i poata plati salariul...lasa ca vine owen...si se completeaza garnitura fostelor vedete aduse doar pt c au fost
    Toon Army the masters of England

  3. #297
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Bellamy e momentan imprumutat la Celtic, din motive "disciplinare"
    Eu ziceam pentru anu` viitor, sa va bateti pentru CL.

  4. #298
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Corrado*
    Eu ziceam pentru anu` viitor, sa va bateti pentru CL.

    atata timp cat ramane chestia aia antrenor bellamy nu poate reveni pacat pt ca era printre cei mai buni din campionatu engleaz alerga cat pt o echipa intreaga....nu se stie c s intampla pana la anu totusi
    Toon Army the masters of England

  5. #299
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Din pacate asa e... Dar sa va vina un Cuper.. e? Atunci cum e?

    Kan`e, ia hai puneti si tu un avatar, custom title, favourite team, etc. etc si mai pune mana si scrie mai des pe aici

    Ca zice lumea ca nu e iubit fotbalu` englez!

  6. #300
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    cuper??!! lasane frate vrei sa ne mutilam totzi astia care tin cu ei? au nevoie de cineva cu personalitate...dar acel cineva nu e souness...sa revina keegan ...........sa scrium mai des? hmmmm c vrei frate sa fac entorsa la degete?
    Toon Army the masters of England

  7. #301
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Cand, la anu ?!
    Viana a fost o dezamagire totala, tocmai d-aia a fost imprumutat la Sporting.
    in Anglia n-a jucat nimic Viana, si-a regasit forma in Portugalia. Asa sunt unii jucatori, nu se pot adapta in anumite tari si aia afecteaza jocul lor. Un alt exemplu: Crespo

    Ce faci andy ?

  8. #302
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Daca nu va place Souness, sa vine SirBobby Ia zi nici asta nu itzi place?

    PS_Bine, dar macar un avatar acolo, etc...

  9. #303
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Wow... ce are lumea cu Souness ? Newcastle n-a mai pierdut de 12 meciuri si majoritatea dintre acestea sunt victorii... cea mai in forma echipa din premier(dupa Chelsea) sferturile de finala UEFA, locul 10 in Premiership si o sa termine mai sus.. Souness e un antrenor, ca nu are un nume precum Keegen sau altcineva aia nu inseamna ca nu are calitati.. e perfect pentru Newcastle.

  10. #304
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shi mie imi place Souness. Nu shtiu cum a facut dar parca ii tzine sub papuc pe jucatori.
    ex-alpopa

  11. #305
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    tot respectu pt omu ala...el a creat noua echipa dupa ce a distrus-o jigodia aia d dalglish (dc-l vad p strada fur o masina si-l calc cu ea)....cred ca ar fi redresat pana la urma echipa...dar totusi are dreptate shepard..la newcastle e nevoie de o mana d fier care sa le dea peste bot petrecaretilor din echipa pt ca in ultimii ani disciplina era la pamant............oare ce antrenor ar fi shearer

    ps: cu avataru ma mai gandesc ce sa pun
    Toon Army the masters of England

  12. #306
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    ps: souness nu mi-e foarte drag...dar totusi echipa merge..asa ca hai sa dam cezarului ce-i al cezarului...intradevar stie foarte bine sa tina jucatorii sub control...a facut din robert un jucator care acum vine sa fac si faza de aparare....eu insa ma indoiesc de abilitatile lui tactice....ps s-a uitat cnv cate din acelea 12 meciuri au fost acasa? sau cate din acelea 8 victorii consecutive au fost scoase afara?....souness a cerut sa fie judecat incepand de sezonul viitor....deci ii putem acorda macar atat...vom vedea ce se intampla dupa sezonul acesta..
    Toon Army the masters of England

  13. #307
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Shearer ca antrenor.. nu stiu. Vorbim in 3 ani dupa ce se retrage. Ca la cum joaca acuma, nu merita sa se retraga...joaca tot asha cum a facut-o acu 10. Aproape. Daca nu castiga Newcastle nici o cupa sigur nu se retrage.. dar daca castiga se va gandi ca e mai bine sa se retraga invingator.

  14. #308
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    la ce a facut jucatoru asta pentru club merita si el macar o cupa...este un jucator exemplar...el tot zice ca se retrage sper ca shearer sa nu se retraga si ca newcastle sa ia cele 2 cupe in care mai e implicata pt ca de putut e clar pt toata lumea ca se poate...la uefa io zic ca e favorita....ramane de vazut c sa va intampla.
    pt Shearer eu as propune sa i se construiasca o statuie mai are vro 10 goluri si devine cel mai prolific marcator din istoria clubului
    Toon Army the masters of England

  15. #309
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shi eu cred k Newcastle e favorita pentru cupa Uefa. Shi sper din tot sufletul sa-i omoare pe ghiavoli in semi-finale. Doamne-ajuta !!!
    ex-alpopa

  16. #310
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Newcastle skipper Alan Shearer has agreed to play on for his home-town club for another season.

    The 34-year-old, who has insisted all along that he would go ahead with his decision to retire at the end of the current campaign, has negotiated a contract extension which will give him even longer to get the nine goals he needs to equal Jackie Milburn's club record of 200.

    Chairman Freddy Shepherd was not commenting on the matter on Thursday night, but it is understood the details were completed early this evening and an official announcement will be made on Friday.

    That will come as a massive boost to manager Graeme Souness, who insisted from his first day in the job that he would do all he could to persuade the Magpies captain to delay his retirement.

    Persuading Shearer to play on has become increasingly important with Craig Bellamy seemingly having no future on Tyneside and Patrick Kluivert yet to persuade the manager the two-year option on his contract should be taken up.

    To his credit, Souness has never given up and has continued to chip away at Shearer, who both publicly and privately has shown few signs of changing his mind, just as he did not despite repeated calls for him to reconsider his decision to retire from international football after Euro 2000.

    However, after reading reports earlier this month that suggested the striker had called time on his playing career by signing a new deal with BBC Television, the 51-year-old hinted at what was to come.

    "If I was a supporter, I would not be paying too much attention to that story," said Souness at the time.

    "He is keeping all of you on your toes, he is playing it beautifully. I am more than hopeful."


  17. #311
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Shtirea este intr-adevar confirmata shi de site-ul oficial al clubului, deci nu cred k e o pacaleala
    Shearer a semnat pentru inca un an, va avea functzia de antrenor/jucator, iar in cinstea celor 10 ani petrecutzi de el la club se va organiza un "testimonial", care probabil va fi sinonim shi cu meciul de retragere. Ashteptam statuia
    ex-alpopa

  18. #312
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ce misto! Si ce veste grozava pt. cotofene. Poate in onoarea ultimului lui poate si castiga ceva.

  19. #313
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    io sunt mai sceptic de fel asa ca astept ziua de maine k sa scot sampania
    Toon Army the masters of England

  20. #314
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru Shearer.. mai poate juca, e foarte bun.

  21. #315
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pana una alta vechiul complex cu Aston Villa se pastreaza...Infrangere fara drept de apel, cu 0-3 !!! Steven Taylor, Dyer shi Bowyer eliminatzi !!! 2 penaltiuri pentru oaspetzi, primul la un hentz al tanarului Taylor (a rezultat shi eliminare ) !!!
    Dyer shi Bowyer s-au luat la bataie shi au fost elminatzi !!! Incredibil !!! Tocmai acum cand echipa era pe un drum bun !
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •