Results 1 to 13 of 13

Thread: ROLAND GARROS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    ROLAND GARROS

    Turneul a inceput . Reprezentarea romaneasca palida pe tabloul principal....Prima mare surpriza prin eliminarea lui Federer . Spaniolii si argentinienii par a fii primii favoriti Dorin

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    federer... ma intreb care e problema lui. are absolut toate calitatile pentru a fi nr. 1 in lume, joaca fantastic in turnee mai mici si chiar si in cele de Masters, dar in turneele de Mare Slem capoteaza aproape de fiecare data.

  3. #3
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Am mai spus si la alte subiecte din Forum : pregatirea psihica .Tehnic si fizic este extrem de mica diferenta dintre jucatori altfel. Dorin

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Hanescu in turul doi. Doamne de l-ar tine un pic mai mult ! Voinea din pacate nu prea avea ce face cu Grosjean chiar daca a luat un set . Dorin

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    hanescu pare un jucator de perspectiva, sper sa nu moara si el eterna tanara speranta ca pescariu. o sa joace in turul doi cu sargsian, jucator rutinat pe zgura, care tocmai l-a scos pe roddick. sincer, preferam sa joace cu roddick. o victorie contra lui roddick (chiar daca se presupune ca avea sanse mai mici sa o obtina) ar fi contat mult mai mult pentru cariera lui decat una la sargsian. si cateodata mai usor scoti un jucator mare care prinde o zi proasta decat unu din asta mic si rau ca sargsian, care e mereu caine, indiferent de zile

  6. #6
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    HANESCU A TRECUT DE SARGSIAN! 6/3 7/5 3/6 6/2...
    am urmarit meciul pe sistemul live al site-ului RG... pasionant... Hănescu a întors setul doi de la 1-4, l-a pierdut destul de ușor de la 2-2 pe al treilea... si a castigat pe serviciul lui Sargs in ultimul...
    acu o să joace cu câștigătorul dintre Jarkko Nieminen FIN (30) vs. Julien Varlet FRA... eu zic că are șanse să treacă în turul patru... și să nu uităm că a venit din calificări.... uite că reprezentarea românească nu e așa palidă la RG... s-a spus că Hănescu a câștigat meciul ăla din Davis Cup, pentru că nu mai conta... dar are un joc modern... are și talie... numai să-l țină psihicul... azi a dovedit că rezistă la presiune... să vedem mai departe... io îl văd în optimi...
    observ ca am postat mesajul înainte să apară știrea pe onlinesport...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Desi un necunoscut pana in prezent Hanescu este singurul roman inca prezent pe tabloul principal de la RG. De admirat pentru un cvasi-debutant! Sa speram la un parcurs cat mai lung!

  8. #8
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Ma bucur pentru Hanescu .Daca va uitati in fisa tehnica are totusi victorii asupra lui Rios , spaniolul Marin etc .Nieminen e finlandez dar e f bun asa ca sansa 1 este a lui. Sper ca situatia de outsider sa-i mentina jocul si vointa. Dorin

  9. #9
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Ce meci mare si cinci seturi de lupta. Din pacate pronosticul cel dadea favorit pe finlandez s-a indeplinit.Oricim felicitari lui Hanescu si nu strica ceva banuti plus puncte ARP... Dorin

  10. #10
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    da, o comportare destul de buna. sper ca acum, cu punctele astea, sa urce suficient cat sa scape de challengeruri si sa intre pe tabloul principal la cateva turnee... si cu o comportare buna acolo, sa razbeasca si el, ca avem mare nevoie

  11. #11
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    hanescu sau sampras? de cine vorbiti! cind ma uit la hanescu zic: s-a facut sampras romin? ce frumos ar fi sa ii calce pe urme la pete ... ka la fizic e tot un sampras!
    si mai ziceau astia prin pro sport ka joaca cam la fel ca sampras! ia auzi!

  12. #12
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    habar nu am cum joaca, din pacate nu l-am vazut niciodata... dar sincer nu prea cred ca joaca ca sampras... ar fi bine 8)

  13. #13
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Gonzales , pronosticul meu paraseste competitia dupa 5 seturi cu Ferrero Dorin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •