Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 92

Thread: Sustineti Echipa Locala!!!

  1. #1
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1

    Thumbs up Sustineti Echipa Locala!!!

    Am deschis acet thread ptr toti cei care tin cu echipa din orasul lor shi nu cu cele din capitala...astept parerile voastre...sa vdm cati sustin echipa din orasul lor...shi carti mai tin shi cu alte echipe mai "puternice"
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  2. #2
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Eu sustin Fc Bayern München

  3. #3
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Sa fi sanatos
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  4. #4
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    e o tara libera si fiecare are voie sa tina cu cine vrea. nu trebuie sa tii neaparat cu o echipa pt ca locuiesti in orasul in care joaca.

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    E buna ideea dar thread'ul va fi mutat pe suporter ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Vad ca provincialii care sustin ecihpa din capitala sunt aratati cu degetul ... atunci ce mai zicem de acea categorie (destul de restansa) pentru care echipa favorita si nr.1 e reprezentat de o echipa din strainatate

  7. #7
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul View Post
    Vad ca provincialii care sustin ecihpa din capitala sunt aratati cu degetul ... atunci ce mai zicem de acea categorie (destul de restansa) pentru care echipa favorita si nr.1 e reprezentat de o echipa din strainatate
    Dc dak ai echipa in orasul tau sa fi atras de echipele din buc...asta din cauza mass media...voi aveti peluzele pline...dar noi nu prea deoarece mass media a creat suporteri hibrizi
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  8. #8
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Echipa mea locala e Crystal Palace din sudul Londrei.

    Cu Steaua am tinut inainte sa ma mut in orasul unde am crescut, deoarece tatal meu e suporter stelist, din Bucuresti. Sincer sa fiu, mult mai bine ar fi ca mai multi oameni sa-si sustina echipa locala. Nu-mi place cand vad stelisti sau dinamovisti in Cluj, Constanta, Iasi sau alte mari orase din Romania, care n-au nici o treaba cu Steaua, sunt fani doar pentru performanta Stelei. Cu cei care sunt suporteri adevarati n-am nimic.
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Deranjez pe cineva daca spun ca echipa pe care o sustin e PSG ?
    Paul ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Triphat View Post
    Nu-mi place cand vad stelisti sau dinamovisti in Cluj, Constanta, Iasi sau alte mari orase din Romania, care n-au nici o treaba cu Steaua, sunt fani doar pentru performanta Stelei.
    Eh,draci...triphat meriti
    Oricum:concluzie de london:STEAUA are 10.000 de suporteri!
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  11. #11
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Eh,draci...triphat meriti
    Oricum:concluzie de london:STEAUA are 10.000 de suporteri!
    Voi care ne criticati nu aveti c cauta p acest thread ...e ptr cei care sunt din provincie nu ptr mitici
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  12. #12
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    ultras,"desteptule"-nu sunt din bucuresti,nu te-ai prins...cati ani ai? Intra pe google si da search :Rivulus Dominarum...Un sfat:nu mai sta la soare,iti topeste si ultimele farame de inteligenta.
    triphat:iti dau o sugestie,daca vine MISS Univers si zice "baiete,hai sa ne...!" tu,ca un adevarat ,sa-i spui "babe,stii,nu pot..eu am principii,am sa fac doar cu o fata de la mine de pe strada" sau daca vin aia baietii la Bmw si iti dau gratis un BMW Z3,tu sa-i refuzi,pt ca vei conduce doar masina de romania:Oltcit... Moralistul...
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  13. #13
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Eh,draci...triphat meriti
    Oricum:concluzie de london:STEAUA are 10.000 de suporteri!
    Vorbesc de cei care sustin Steaua si nu dau pe la stadion in viata lor. Nu vb despre cei care sunt fani adevarati. Nu ma intelege gresit. Sunt o gramada care se declara stelisti si daca ii intrebi cateva intrebari din istoria Stelei raman cu gura cascata. Ei merita
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  14. #14
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Nu crezi ca exista un motiv intemeiat pt care nu dau la stadion?!Loc de munca,distanta,studii,etc,etc...NICIODATA nu am inteles eticheta asta "mare suporter"esti suporter si GATA!Sunt unii care traiesc cu mai multa emotie un meci al STELEI,ascultand la radio sau uitandu-se la tv,decat cei care merg la meci pe stadion.Ai idee ce costuri implica in romania sa faci o deplasare de peste 300 de km?Iti spun eu:lejer 2 milioane de lei.Ca sa nu spun,ca cei care vin din provincie,sunt studenti(iti dai seama cat de banos e studentul roman)sau persoane care au familii si care iau de la gura copiilor,ca sa vada pe STEAUA!Eh,stiu,e un fleac...triphat,cei din provincie care vin sau nu la mec STELEI,ne adresam UMILELE NOASTRE SCUZE ca nu indeplinim cerintele minimale..Sper ca, tu,in numele "MARILOR STELISTI"... le veti accepta.
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  15. #15
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Nu crezi ca exista un motiv intemeiat pt care nu dau la stadion?!Loc de munca,distanta,studii,etc,etc...NICIODATA nu am inteles eticheta asta "mare suporter"esti suporter si GATA!Sunt unii care traiesc cu mai multa emotie un meci al STELEI,ascultand la radio sau uitandu-se la tv,decat cei care merg la meci pe stadion.Ai idee ce costuri implica in romania sa faci o deplasare de peste 300 de km?Iti spun eu:lejer 2 milioane de lei.Ca sa nu spun,ca cei care vin din provincie,sunt studenti(iti dai seama cat de banos e studentul roman)sau persoane care au familii si care iau de la gura copiilor,ca sa vada pe STEAUA!Eh,stiu,e un fleac...triphat,cei din provincie care vin sau nu la mec STELEI,ne adresam UMILELE NOASTRE SCUZE ca nu indeplinim cerintele minimale..Sper ca, tu,in numele "MARILOR STELISTI"... le veti accepta.
    Mai sunt si suporteri cu pasiune, dar si o gramada de "suporteri", daca intelegi ce vreau sa spun. E Bistrita, e Cluj, nu sunt scuze sa nu vezi niciodata pe Steaua. Eu unul nu as putea sa vad pe Steaua doar la televizor, daca stateam in tara. Dar unii suporteri sunt altfel, mai fac si sacrificii sa vada pe Steaua. Mai renunta la o seara in oras, o pizza, cateva pachete de tigari, la o betie, si tot strang bani sa vada Steaua.

    Pana la urma eu vorbeam despre cei care nici macar nu se gandesc sa ajunga la stadion.... de glory-hunters..
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  16. 9th September 2006, 15:15
    Reason
    nu conteaza:)

  17. #16
    sport legend ULTRAS_TAVY's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    In peluza SUD
    Posts
    372
    Reputatie
    1
    Vad ca se deviaza mult de la planul meu...adik o discutie anti bucuresti...rog stelisti dinamovisti rapidisti...lasatine
    LIBERTATE PTR ULTRASI
    A.C. A.B.

  18. #17
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Deranjez pe cineva daca spun ca echipa pe care o sustin e PSG ?
    Paul ?
    1) NU ma refer la cazurile celor plecati , si sustin o echipa locala de acolo.

    2) Ideea mesajului meu , era ca daca noi cei din provincie sustinem echipa din capitala sunt aratati cu degetul ca niste "hibrizi" , cei care sustin echipele din strainatate (pe primul plan) ... iti dau ex. de pe forum ... sa zicem realmadrid.com da care nu tine cu nimeni in RO , inseamna ca acest gen de suporteri sunt criminali de razboi

    Quote Originally Posted by Triphat
    Mai sunt si suporteri cu pasiune, dar si o gramada de "suporteri", daca intelegi ce vreau sa spun. E Bistrita, e Cluj, nu sunt scuze sa nu vezi niciodata pe Steaua. Eu unul nu as putea sa vad pe Steaua doar la televizor, daca stateam in tara. Dar unii suporteri sunt altfel, mai fac si sacrificii sa vada pe Steaua. Mai renunta la o seara in oras, o pizza, cateva pachete de tigari, la o betie, si tot strang bani sa vada Steaua.

    Pana la urma eu vorbeam despre cei care nici macar nu se gandesc sa ajunga la stadion.... de glory-hunters..
    Gresesti enorm cand ii judeci pe suporteri.

    Si am sa-ti dau un exemplu de "suporter hibrid".
    Un copil de 14 ani. Copil e putin spus ca are 1.83. Fotbalist la Gloria , la grupa corespunzatoare. Din moment ce e legitimat , inseamna ca vrea sa ajunga profesionist. In urma participarii la un turneu in Ungaria , la care au participat si Dinamo printre altele , este chemat in probe la Dinamo.

    Ajunge la Dinamo. Aveau 14 autentici (catelusi) si 12 jucatori adusi in probe.

    Aspecte: Din cei 12 fotbalisti adusi in probe de la diverse cluburi din tara , 8 aveau Scooter - ton de apel pe telefon. Ca fapt divers.
    De mentionat ca tas-o la copilul asta , e stelist din categoria celor care nu rateaza nici un meci din Europa , ba mai mult merge si la derby-uri. Juniorul si el stelist , dar ponderat ... as zice in formare.

    Bon , se termina cantonamentul si verdictul e : domne il pastram la noi. Tas-o maraia ca fiu`su se duce la DInamo , dar nu se putea opune. Ceea ce nu stia tas-o e ca intre timp , tovarasii stelisti ai pustiului , aflati in probe la Dinamo si pe punctul de a fi transferati cam maraiau si ei in loc sa se dinamovizeze erau si mai anti-dinamo. Si vine prezentarea lotului lu` Dinamo. Evident juniorii la datorie , sa adune mingile si sa umple locurile pe stadion. La auzul celebrelor "Nu e Steaua" , a II-a zi 3 jucatori parasesc cantonamentul lui Dinamo ... spre casele lor.

    Mesajul lui Danilescu catre tas-o lu individu din poveste. Nu-i nimic , la anu la 1 iulie sunteti cu el in Bucuresti. Pana atunci ii ies din cap figurile cu Steaua.

    Fac pariu cu oricine ca 9/10 bucuresti , la 14 ani ar fi ramas la Dinamo .
    Aici cel putin 3/12 au refuzat Dinamo pentru ca erau stelisti.

    Asa se explica si migratiile de gen Daniel Niculae de la Rapid la Dinamo si invers ...

    Deci inceteaza cu ideea ca suporterii din bucuresti pun mai multa pasiune decat cei din provincie.
    Daca ar fi asa , obligatoriu si la un meci Steaua vs FC Vaslui , stadionul Lia Manoliu ar trebui sa fie PLIN OCHI.
    Eu unul daca as locui in Bucuresti , nu vad ce m-ar putea impiedica sa ratez vre`un meci live. Nu vad de ce provincialii suntem acuzati ca nu am fi "adevarati" doar pentru vine de a nu ne fi nascut la kilometrul 0.
    Last edited by Paul; 9th September 2006 at 16:00.

  19. #18
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1

    semnez si eu aici pentru ca sustin NUMAI echipa locala

    de ce sustin echipa locala?...

    sa va spun o poveste:

    ... Cica undeva intr-un tinut friguros traia o batrana. Si acolo era tot anul vreme ploioasa, frig, ger, zapada si o singura zi pe an aparea soarele. Batrana avea un baiat. Baiatul traia intr-o zona cu vreme frumoasa unde soare era mai tot timpul anului. Venit intr-o vizita, baiatul ei a prins ziua aia de soare si i-a spus mamei lui: "Uite acasa la mine e mereu cum e azi aici... soare, frumos. De ce nu vii sa stai la mine?" Iar femeia i-a rapuns. "Asa e, aici e urat mai tot timpul anului dar cand vine ziua insorita o savurez din plin.

    Asa e si cu echipa locala... Cand apare soarele pe strada ei o savuram din plin. Si mai e o vorba..."imi e mai aproape maieul decat camasa" asa ca FORZA FARUL !!!


    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    triphat:iti dau o sugestie,daca vine MISS Univers si zice "baiete,hai sa ne...!" tu,ca un adevarat ,sa-i spui "babe,stii,nu pot..eu am principii,am sa fac doar cu o fata de la mine de pe strada"
    eu prefer o fata de pe strada mea mai naspa dar mai curata decat o vagaboanta super buna dar virusata
    Last edited by tchibos; 9th September 2006 at 19:33.

  20. #19
    black&white Kan's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Dr. Taberei
    Posts
    656
    Reputatie
    1
    sunt din bucuresti...nu sustin nici o echipa locala...o sa fiu impuscat?
    Toon Army the masters of England

  21. #20
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul View Post
    Deci inceteaza cu ideea ca suporterii din bucuresti pun mai multa pasiune decat cei din provincie.
    Nu am zis niciodata asta. Am spus ce am spus, daca intelegeti sau nu, sa fiti sanatosi.

    Sunt multi suporteri cu pasiune in provincie, dar sunt si o gramada de non-cunoscatori... asta merge pentru toate cluburile mari din lume care au fani in toata tara.
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  22. #21
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Triphat View Post

    Sunt multi suporteri cu pasiune in provincie, dar sunt si o gramada de non-cunoscatori...
    Fii fara grija,si in bucuresti sunt la fel de multi...
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •