Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 92

Thread: Sustineti Echipa Locala!!!

  1. #64
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cappone View Post
    deoarece dupa revolutie numai echipele din bucuresti s-au batut pentru locurile fruntase,multi sustinatori ale unor echipe din provincie care au retrogradat au inceput sa simpatizeze cu steaua ,dinamo sau rapid.
    nu prea e chiar asa . Dupa revolutie si Universitatea Craiova s-a luptat la titlu: - 1990-1991 a castigat si campionatul dar si cupa
    - 1993-1994 a ocupat locul 2
    - 1994-1995 a ocupat tot locul 2

    Deci, de vina, in mare parte sunt ziarele si televiziunile bucurestene care le fac mereu reclama la echipele lor din oras

  2. #65
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Sa fie clar , sa nu va mai aud pe astia din Bucuresti ca tineti cu Prefab. Modelu .

    Nu cred ca ar trebui constrans vreun om sa tina cu echipa locala . Daca tot sustine una din Bucuresti , sa o sustina pana la capat , nu ca tin cu Dinamo si am simpatii pentru Jiul ca sunt din oras( de exemplu).
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    894
    Reputatie
    1
    e ok sa-ti placa si alte echipe. eu sunt stelist, dar imi place si CFR de exemplu...

  4. #67
    ....... ScrIstY's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Singura mea iubire e Fc Bihor, dar cand echipa ta joaca de ani de zile in Liga a II-a, acum se zbate sa nu cada in liga a III-a, toti oradenii urmaresc echipele din Bucuresti care se bat pentru primele locuri, care fac performanta! Aici e plin de spurcati care spun ca dc sa tin cu bihoru pt ca joaca in liga a II-a, is niste ciumeti.... asa ca tzin cu steaua/dinamo/rapid! Ma enerveaza tzaranii care vin la meciurile lui Bihoru cu fular/tricou Steaua(Rebeli Oradeni) Dinamo,Rapid, chiar si inter ! Mai bine s-ar muta in Bucuresti sa se duca in ghencea la meciurile Stelei! Mai sunt si persoane care tin si cu Fc Bihor si cu Steaua/Dinamo/Rapid, si eu pot sa spun ca tin cu steaua, dar nu imi cumpar fular sau tricou cu steaua, pur si simplu ma uit din cand in cand la meciurile stelei si sper sa bata pe dinamo si rapid! In rest sa rupa Vestu tot !
    [B][SIZE="3"][COLOR="Red"] In Oradea Sunt Si Voi Fi Pana Am Sa Mor![/COLOR][/SIZE][/B]

  5. #68
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    hoti sunt aia de la timisoara ma elphax in frunte cu iancu zis puscarie! cica aranjeaza tot pana in finala cupei sa joace si hibridul in uefa
    ps pana acum ai fost in intuneric?
    si in drum spre finala am maturat cu stelutza pe jos!cine vorbeste de aranjamente..........ste....pardon noua voastra porecla ar trebui sa fie POCAITII,daca tot aveti muzica religioasa pe stadion,si galeria ar trebui sa se numeasca FRATII

  6. #69
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giurgiu
    Posts
    157
    Reputatie
    0
    sustine echipa locala dak esti din satu ciolanoasa iosh un nume dasta susti paia nu? e cum ai sustine pe jiul ce trofeu pot sa castige jiu?? campionat nici vorba cupa nici atat

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Ce mentalitate de om cu tractoru pe camp....

  8. #71
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by becaligr View Post
    sustine echipa locala dak esti din satu ciolanoasa iosh un nume dasta susti paia nu? e cum ai sustine pe jiul ce trofeu pot sa castige jiu?? campionat nici vorba cupa nici atat
    alo!triaju!scoala pustiu,mai citeste putin vezi ca am castigat cupa romaniei si am jucat si o finala
    cum putem sa luam campionatu cand rahatu de becali cumpara tot?
    sustin pe JIUL indiferent ca e in liga I sau II:limba:
    HAI JIUL PETROSANI!

  9. #72
    junior fiscu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    tg mures
    Posts
    100
    Reputatie
    1
    Treaba e cam asa: daca echipa ta locala joaca la supravietuire in C7 gasesti o alta alternativa nu? Eu sunt din tg mures si am ajuns sa joc duminica dimineata intr un campionat de fotbal in 7 imporiva jucatorilor care ar trebui sa reprezinte pt mine echipa locala, grav de tot
    [COLOR="Red"][/COLOR][FONT="Arial Black"][SIZE="4"]"Noi avem istorie
    Voi doar momente"[/SIZE][/FONT]

  10. #73
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Fan Gloria!!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  11. #74
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    un thread inutil. Fiecare e liber sa tina cu ce echipa doreste sau care e pe gustul lui. Daca te muti cu serviciul sau din alte motive in alt oras trebuie sa iti schimbi si echipa favorita?
    Din nou se remarca prin penibilul situatiei cimisorenii care se lauda ca sustin echipa locala, de fapt una adusa din Capitala :ras-plans::ras-plans:

  12. #75
    senior Maryusake's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Braila
    Posts
    151
    Reputatie
    1

    Rusine Sclavilor!

    Eu ii consider sclavi pe ce ce nu-si incurajeaza echipa locala.Macar cu sufletul sa fiu aproape de echipa din orasu tau.Eu tin cu CF Braila indiferent de ce liga ar juca iar pe dinamo doar o simpatizez.
    Pe mine ma bujneste rasul cand vad copii de 10-13 ani din :Braila,Buzau,Constanta,Timisoara(mai putin ce-i drept)care se cred stelisti pana la moarte dar n-au fost in viata lor pe Ghencea si sunt de parere ca "De ce sa tin cu Dacia daca e proasta si e in liga a III-a.nu fraierii tin cu ia"
    :. trecand peste faptul ca e retardat si a rams cu mintea in 2005 EIsunt prosti.
    Este pacat ca la ultimul meci din liga a II-a taranii de pe stadionul nostru strigau "C-ul...C-ul!"
    Oricum RESPECT pentru Galatenii ce sustin DOAR pe otelul,pentru suceveni,pentru ploiesteni

  13. #76
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    fiecare suporter e liber sa tina cu ce echipa vrea, nu vad de unde indarjirea asta cu "sustineti echipa locala"? Eu unul nu ma vad tinand cu alta echipa decat Poli Iasi (doar simpatizand cu unele echipe de pe afara, gen AC Milan sau PSG, dar asta e altceva), dar daca altii vor sa tina cu echipe din Bucuresti sau din oricare alt oras, e decizia lor! Pe mine ma deranjeaza insa altceva, de exemplu faptul ca vin la meciurile echipei locale cu tricouri ale altor echipe... Cea mai penibila faza care mi s-a intamplat, din punctul asta de vedere, a fost la meciul Steaua - Poli Iasi din 2004, cand am castigat cu 1-0. Eram intr-un bar iesean, iar atunci cand au dat moldovenii gol, jumatate din oamenii de acolo au inceput sa huiduie... Asta mi se pare inacceptabil, sa-ti huidui echipa din propriul oras, de fata cu locuitorii acelui oras... Nu ii opreste nimeni sa tina cu alta echipa, dar sa o faca mai discret, in faza televizorului sau mai stiu eu unde...
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  14. #77
    junior ziulian's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Rm. Valcea
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Eu sunt dinamovist din Valcea...Si nu vad unde e problema!!!Merg la fiecare meci al CSM-ului de acasa(daca imi permite serviciul) si ii sustin si pe ei la fel cum i-as sustine si pe Dinamo daca asa avea ocazia.Problema e ca atunci cand eu am inceput sa imi dau seama ce ala fotbal Valcea practic nu a vea echipa nici de div C...E normal, cred eu, ca atunci cand in orasul tau nu e nici o echipa macar in div B, sa simpatizezi cu unul din granzii campionatului(nu neaparat din Bucuresti). Acum ca are si Valcea echipa competitiva, sunt si Valcean si Dinamovist...Deci sustin echipa locala!

  15. #78
    senior Maryusake's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Braila
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Si cum sustii echipa dinamo bucuresti?
    preoblema e ca sunt altii ce nici echiopa locala nu o sustin.iar daca vine steala in acel oras toto stadion e plin de "ultrasi".

  16. #79
    junior ziulian's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Rm. Valcea
    Posts
    121
    Reputatie
    1
    Pe Dinamo ii sustin in fata tv-ului pt k nu am posibiltatea sa-i vad pe viu...Si cu Romania cred k tinem toti, dar cati POT sa vada nationala pe viu?La un meci intre CSM si Dinamo cred k as tine cu...fotbalul;mi-ar place sa vad un joc frumos si sa castige cei mai buni!

  17. #80
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Vai nicio problema, parerea mea, dar sa ai o echipa cu care tii, nu 3-4. Si in special sa nu fii un suporter care merge la rezultate, care tine numai cu castigatorii. A si bineinteles nu sustii echipa locala... asta e, dar nu o huidui sau mergi la stadion sa sustii echpa adversa.

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    894
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ULTRAS_TAVY View Post
    Am deschis acet thread ptr toti cei care tin cu echipa din orasul lor shi nu cu cele din capitala...astept parerile voastre...sa vdm cati sustin echipa din orasul lor...shi carti mai tin shi cu alte echipe mai "puternice"
    sustine-ti tu echipa locala si lasa-ne pe noi sa sustinem pe cine vrem.
    NU lasati UTA sa moara!!!

  19. #82
    senior Maryusake's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Braila
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Ok fiecare are "dreptul"sa tina cu ce echipa vrea si orcine are dreptul sa te faca sclav sau colonist
    Aici nu ma referer la Vlad sau la ziulian.

  20. #83
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cislau
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Forzza A.S. Cislau! http://ascislau.wetpaint.com/

  21. #84
    junior UndertakerRulez's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Eu sunt din Bacau dar nu sunt fan al FCM-ului.Mie imi place CFR Cluj si Bayern Munchen.Si nu cred ca e neaparat sa tii cu echipa din orasul din care esti. Fiecare tine cu cine vrea.
    [B][SIZE="4"]The Undertaker is back!Be careful!You may be his next victim!!![/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •