Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 92

Thread: Sustineti Echipa Locala!!!

  1. #43
    junior
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    cluj metropolitan area
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei ni se trage putin si de la faptul ca suntem latini , ma refer aici ca e o diferenta mare si intre italia si germania sa zic asa .Desi italienii sunt destul de fideli exista foarte multe grupari care tin cu alte echipe decat cele din orasul respectiv . IN germania fideliateta este incomparabil mai mare.Ca sa nu mai vorbim de anglia . Daca ne uitam mai bine totul vine de la bani, civilizatie.....
    Dar cum totul in ro este pe dos la noi cei mai fideli sunt fara suparare craiovenii.Craiova este singurul oras in care echipele din bucuresti nu sunt asteptate de nici un fan.Nu imi place de ei dar ii respect enorm pt acest lucru.Cred ca e orasul in care chiar e o raritate ca cineva sa tina cu cei din buc.
    Last edited by geno; 27th December 2006 at 00:50.

  2. #44
    incepator Kame_Ultras's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Undeva
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Eu nu`s din Bucuresti dar tzin cu STEAUA.Nu am tzinut niciodata cu echipa locala k sa mi se poata reprosa ceva!Nici tata nu tine cu echipa locala dar niki cu echipa cu care tin yo,adika cu STEAUA!!!Eu singur mi-am ales echipa!Ma simt atasat de ea!Am mai fost si la meciuri ale echipei locale dar nu am tinut niciodata cu ei cand au jucat contra STELEI!Tin cu STEAUA fiindca ea m-a impresionat cel mai mult,tin cu ei de la primul meci de fotbal pe care l-am vazut,nu am inkeput sa tzin cu ei datorita succeselor pe care le-a avut in trecut.Pur si simplu eu asha gandesc...Nu e chiar ceva absurd cum cedetzi voi daca u tzine`tzi cu echipa locala!Pur si simplu nu ma simt atasat de ea,nu este vorba ca joaca prost sau alea alea,dar pur si simplu STEAUA a fost echipa pe care am sustzinut`o de mic,m-am nascut STELIST !!! Deci nu mi se pare ciudat sau prostesc dak nu tzii cu echipa locala !Tre sa ai o echipa pe care sa o sustii si pt care ti-ai da shi viatza!Si acea echipa pt mine este STEAUA !!
    [B][FONT="System"][COLOR="Blue"]Ale Ale Ale [COLOR="Red"][SIZE="4"]STEAUA[/SIZE][/COLOR] aleee Cantam pentru culori deoarecee Noi nu vom renunta,Shi ne vom apara,Emblema shi Istoriaa OoOOooOOOooO !!!!! [/COLOR][/FONT][/B]

  3. #45
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    da din ce oras esti ???
    ai macar echipa in orasul tau ?
    [B]90 de ANI [/B]

  4. #46
    incepator Kame_Ultras's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Undeva
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Prefer sa nu spun orasul sau ce echipa este!! dar exista in orasul meu echipa..
    [B][FONT="System"][COLOR="Blue"]Ale Ale Ale [COLOR="Red"][SIZE="4"]STEAUA[/SIZE][/COLOR] aleee Cantam pentru culori deoarecee Noi nu vom renunta,Shi ne vom apara,Emblema shi Istoriaa OoOOooOOOooO !!!!! [/COLOR][/FONT][/B]

  5. #47
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai nu are echipa la el in oras, asa cum nici tu nu ai.
    jumatate din clujeni sunt stelisti...

  6. #48
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Odata cu cresterea nivelului de trai si a independentei ecom\nomice regionale eu zic ca oamenii vor fi tot mai atrasi de echipele locale si nu vor mai cauta alinare la echipe din bucuresti .

    Se poate dar romanul umbla dupa faima echipelor din Bucuresti . Dar daca prin absurd ,ar retrograda Steaua oare cate dintre milioanele alea de suporteri ar ramane alaturi de echipa ???

  7. #49
    incepator Kame_Ultras's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Undeva
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Mah,eu tin cu STEAUA pentru k am fost atras de mic de ea !Daca nu am putut sa tin cu echipa locala ce?SI eu nu sunt tipul de suporter care sa tin cu mai multe echipe sa tin cu STEAUA si cu echipa locala,ori tzii cu o echipa ori cu alta!,si STEAUA fiind iubirea mea de mic !! Cu STEAUA si atat !! E nu am inkeput s tzin cu STEAUA datorita rezultatelor ei in cupele europene sau datorita numaratelor campionate castigate !! Eu tin cu STEAUA fiindca am fost atras de tot ce inseamna STEAUA !!! de echipa,jucatori,antrenori,conducere,GALERIE .STEAUA e iubirea mea de mic copil si pentru nimic in lume nu o schimb ! Si cat despre ce`ai zis u :"dak ar retrograda Steaua oare cate dintre milioanele alea de suporteri ar ramane alaturi de echipa" crede-ma ca uporterii inraitzi nu-shi va lasa echipa nici daca retorgradeaza in divizia C !!! Eu o sa merg la meciurile STELEI in continuare !! Dar crede-ma asta nu se v-a int niciodata,sa retrogradeze STEAUA !!!! Oricum eu sunt genul de suporter care ishi incurajeaza echipa si la bine si la rau !!!!! Cu STEAUA pana la moarte si dupa !!!
    [B][FONT="System"][COLOR="Blue"]Ale Ale Ale [COLOR="Red"][SIZE="4"]STEAUA[/SIZE][/COLOR] aleee Cantam pentru culori deoarecee Noi nu vom renunta,Shi ne vom apara,Emblema shi Istoriaa OoOOooOOOooO !!!!! [/COLOR][/FONT][/B]

  8. #50
    UNIVERSITATEA
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    !!! Cluj-Napoca !!!
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    pai nu are echipa la el in oras, asa cum nici tu nu ai.
    jumatate din clujeni sunt stelisti...
    Kum sa fie jumatate din clujeni stelisti kand in cluj sunt 2 echipe


    Forza "U"

  9. #51
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kame_Ultras View Post
    Mah,eu tin cu STEAUA pentru k am fost atras de mic de ea !Daca nu am putut sa tin cu echipa locala ce?SI eu nu sunt tipul de suporter care sa tin cu mai multe echipe sa tin cu STEAUA si cu echipa locala,ori tzii cu o echipa ori cu alta!,si STEAUA fiind iubirea mea de mic !! Cu STEAUA si atat !! E nu am inkeput s tzin cu STEAUA datorita rezultatelor ei in cupele europene sau datorita numaratelor campionate castigate !! Eu tin cu STEAUA fiindca am fost atras de tot ce inseamna STEAUA !!! de echipa,jucatori,antrenori,conducere,GALERIE .STEAUA e iubirea mea de mic copil si pentru nimic in lume nu o schimb ! Si cat despre ce`ai zis u :"dak ar retrograda Steaua oare cate dintre milioanele alea de suporteri ar ramane alaturi de echipa" crede-ma ca uporterii inraitzi nu-shi va lasa echipa nici daca retorgradeaza in divizia C !!! Eu o sa merg la meciurile STELEI in continuare !! Dar crede-ma asta nu se v-a int niciodata,sa retrogradeze STEAUA !!!! Oricum eu sunt genul de suporter care ishi incurajeaza echipa si la bine si la rau !!!!! Cu STEAUA pana la moarte si dupa !!!
    cam asta ar fi si profilul meu ,cu putine diferente...trimite-mi un PM cu orasul de unde esti
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  10. #52
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEAUA-MANIA View Post
    Nu crezi ca exista un motiv intemeiat pt care nu dau la stadion?!Loc de munca,distanta,studii,etc,etc...NICIODATA nu am inteles eticheta asta "mare suporter"esti suporter si GATA!Sunt unii care traiesc cu mai multa emotie un meci al STELEI,ascultand la radio sau uitandu-se la tv,decat cei care merg la meci pe stadion.Ai idee ce costuri implica in romania sa faci o deplasare de peste 300 de km?Iti spun eu:lejer 2 milioane de lei.Ca sa nu spun,ca cei care vin din provincie,sunt studenti(iti dai seama cat de banos e studentul roman)sau persoane care au familii si care iau de la gura copiilor,ca sa vada pe STEAUA!Eh,stiu,e un fleac...triphat,cei din provincie care vin sau nu la mec STELEI,ne adresam UMILELE NOASTRE SCUZE ca nu indeplinim cerintele minimale..Sper ca, tu,in numele "MARILOR STELISTI"... le veti accepta.
    taci ca habar nu ai
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  11. #53
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Ultrasii din provincie, impotriva Capitalei

    Dincolo de proiectele autoritatilor, nucleele dure ale galeriilor romanesti isi continua rafuielile. "Legione Azzurra", Liga Suporterilor echipei de fotbal Politehnica Iasi, pune la cale o alianta nationala impotriva celor care sustin echipele din Bucuresti.

    Galeria gruparii "alb-albastre" isi propune sa interzica in zona arenelor accesul suporterilor care poarta culorile echipelor din Capitala! "E ca si cum cineva ar intra in casa la tine cu papucii murdari. Pare o sfidare. Asa ca, macar in Copou, sa nu mai existe fulare ale altor echipe", s-a justificat Catalin Anechitoaiei, in varsta de 28 de ani, liderul celor de la "Legione Azzurra".

    Rapidistii si stelistii sunt revoltati

    Sloganul proiectului demarat de ieseni este "Sustineti echipa locala, nu pe cele din Capitala". Pana acum, sefii de la "Legione Azzurra" i-au obtinut ca aliati pe fanii Universitatii Craiova, "Sezione Ultra", si urmeaza sa discute cu galeriile echipelor FC Arges si Farul Constanta.

    Microbistii ieseni, fani ai echipelor din Capitala, condamna proiectul galeriei moldovene.

    "Este o incalcare a drepturilor omului, pentru ca stadionul e loc public", spune revoltat Bogdan Botezatu (25 de ani), fan al Rapidului. "Se exagereaza cu asta. Prostii nu pot fi controlati. Se vor bate indiferent de fulare", este de parere Andrei Capatana (22 de ani), admirator al Stelei.

    "Moldovenii n-au nicio sansa cu o asemenea initiativa. Sunt niste idioti! Niste minti bolnave. Bucurestiul ii complexeaza", a reactionat Mihnea Ionescu, vicepresedinte la Liga Suporterilor de la Dinamo.

    Un alt suporter cu influenta la Dinamo, Elias Bucurica, ia peste picior proiectul ultrasilor din Iasi. "Cei de la Iasi speculeaza momentul din Italia. Cine e Legione asta? Poate se cheama Legione din Azore, nu Azzurra. Vor sa se auda de ei, altfel nu vad rostul actiunii lor".
    (Andreea Archip)
    evz.ro

  12. #54
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    o initiativa foarte buna dupa parerea mea.. vad k se cam oftica suporterii lui steauadinamorapid...

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1
    stim . toti tinem cu Steaua , DInamo sau Rapid .. da ori ce sar intampla cu echipa locala la bine si la rau trebe sai fi alaturi ...... asa si la mine exp : FC Bihor
    sper sa nu cada in "C" da daca ar cadea tot asi tine cu ea..

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLEX_U_1919 View Post
    Kum sa fie jumatate din clujeni stelisti kand in cluj sunt 2 echipe


    Forza "U"
    mai de graba toti cei de la "U" tin cu DInamo nui asa =))?

  15. #57
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Triphat View Post
    Mai sunt si suporteri cu pasiune, dar si o gramada de "suporteri", daca intelegi ce vreau sa spun. E Bistrita, e Cluj, nu sunt scuze sa nu vezi niciodata pe Steaua. Eu unul nu as putea sa vad pe Steaua doar la televizor, daca stateam in tara. Dar unii suporteri sunt altfel, mai fac si sacrificii sa vada pe Steaua. Mai renunta la o seara in oras, o pizza, cateva pachete de tigari, la o betie, si tot strang bani sa vada Steaua.

    Pana la urma eu vorbeam despre cei care nici macar nu se gandesc sa ajunga la stadion.... de glory-hunters..
    fa-ma sa inteleg si pe mine?ce-i cu Cluju?
    ai facut 2 greseli:prima k ai bagat Cluju in aceeasi oala cu Bistrita(care e ca periferia bucurestiului fata de centru in comparatiw cu cluju)si a doua vb in necunostinta de cauza,Cluj este unu din putinele orase din Romania alaturi de craiova, timisoara si poate Ploiesti care isi sustine in proportie de 90% echipele locale.Sigur k mai sunt si "suporteri" cu simpatii, dar si acestia la o adica sustin echipa locala(U sau cfr)in tr-un meci cu "simpatia" lor bucuresteana sau de ce nu din strainatate.meriti pentru afirmatia care ai facut-o
    PENTRU NOI DOAR "U" CLUJ CONTEAZA!

  17. #59
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    o poza...
    Attached Images Attached Images

  18. #60
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by geno View Post
    In alta ordine de idei ni se trage putin si de la faptul ca suntem latini , ma refer aici ca e o diferenta mare si intre italia si germania sa zic asa .Desi italienii sunt destul de fideli exista foarte multe grupari care tin cu alte echipe decat cele din orasul respectiv . IN germania fideliateta este incomparabil mai mare.Ca sa nu mai vorbim de anglia . Daca ne uitam mai bine totul vine de la bani, civilizatie.....
    Dar cum totul in ro este pe dos la noi cei mai fideli sunt fara suparare craiovenii.Craiova este singurul oras in care echipele din bucuresti nu sunt asteptate de nici un fan.Nu imi place de ei dar ii respect enorm pt acest lucru.Cred ca e orasul in care chiar e o raritate ca cineva sa tina cu cei din buc.
    pAI ITI SPUN EU CEVA; NICI LA cLUJ NU e asteptat de clujeni, dar fiind alt nivel de trai aici oamenii isi permit sa vina din satucele de pe langa Cluj gen Bistrita, zalau,Turda,Aiud shi multe altele k sa vad echipele din Bucuresti ei neavand echipe pe plan local.Asa gandesc eu k vorba aia pune un oltean din tG jiu sa mearga la craiova ca sa vada Steaua de exemplu.Nu va merge pentru ca nu are resuse(a se citi financiare)
    Parerea mea ca in Moldova, poate mai putin galatiul echipele din bucuresti shi mai ales oierii lu' gigi au mult mai multi suporteri decat echipele din zona.Pt asta merita toti

  19. #61
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    deoarece dupa revolutie numai echipele din bucuresti s-au batut pentru locurile fruntase,multi sustinatori ale unor echipe din provincie care au retrogradat au inceput sa simpatizeze cu steaua ,dinamo sau rapid.
    ca sa nu mai spun ca sunt multi care tin si cu echipa lor locala dar si cu una din cele "3 mari"

  20. #62
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai asta e, plus influenta parintilor

    tatal meu nu e timisorean, e ardelean si tine cu UCluj, FC Baia Mare si Steaua
    pana in 92-93 , copil fiind, simpatizam si eu cu Steaua

    dar m-am luminat ! mama lor de hoti ...

  21. #63
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    pai asta e, plus influenta parintilor

    tatal meu nu e timisorean, e ardelean si tine cu UCluj, FC Baia Mare si Steaua
    pana in 92-93 , copil fiind, simpatizam si eu cu Steaua

    dar m-am luminat ! mama lor de hoti ...
    hoti sunt aia de la timisoara ma elphax in frunte cu iancu zis puscarie! cica aranjeaza tot pana in finala cupei sa joace si hibridul in uefa
    ps pana acum ai fost in intuneric?
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •