Page 1 of 162 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 3392

Thread: The Pub - Probably The Best Thread On OLS

  1. #1
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

    The Pub - Probably The Best Thread On OLS

    Desi suntem destul de putini cei care petrecem mult timp pe `Anglia` ,m-am gandit sa deschid un topic in care sa putem vorbi despre.....orice,sa aducem aici discutiile off-topic sau certurile


    deci.... Hey mates ,what up ?

  2. #2
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Weekend-ul asta ratez cred toate meciurile...deseara am majorat la un prieten si ratez Arsenalu maine (poate asa mai bat si ei...fara aluzie )...si duminica ii bag tare cu invatatu' ca luni am examenul pentru permis !!!!!!!!

    ps: Bogdy pe unde mai e ca nu l-am mai vazut pe aici?

  3. #3
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    o fi cedat psihic Bogdi si a fugit in lume desi nu prea are de ce ...Liverpool merge bine



    si eu ratez toate in afara de Arsenal ,azi am ceva show ....maine dupamasa `o combin `pe una ,seara majoratu lu varumeu` .parca totusi mai mult imi pare rau ca ratez El Clasico

    bafta la examen!

  4. #4
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post

    ps: Bogdy pe unde mai e ca nu l-am mai vazut pe aici?
    Pai probabil ca nu e obisnuit cu locul de lider si nu suporta presiunea

    Si pt ca tot vorbim despre orice aici: azi dimineata in autobuzul de munca au bagat pe dvd filmul Green Street Hooligans (ala cu Frodo suporter West Ham ). Pacat ca drumul dureaza doar vreo 25 de minute, ca as fi stat sa-l revad pe tot
    Ati vazut filmul? Mai stiti altul in genul asta?
    Last edited by Tazz; 12th December 2008 at 18:15.

  5. 13th December 2008, 10:44

  6. #5
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    L-am vazut...e misto. Mai e "Football Factory", e cu ala de face emisiunile cu huligani pe Discovery.

  7. #6
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    si eu l-am vazut ,mi-a placut,merita sa te uiti .Footbal Factory nu l-am vazut dar am vazut documentarele alea cu huligani care is foarte tari!

    deci dupa ce am trait ieri pot spune ca nu inteleg deloc ce se petrece in capul femeilor :| ,de ce fiecare gest trebuie sa aibe un subinteles pe care eu trebuie sa il descopar?

  8. #7
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Am vazut ieri in Mol o caciula faina cu Chelsea...alb cu albastru, intr-o parte era stema si in alta scria mic Adidas; faza tare-i ca acum 2 zile mi-am cumparat o caciula, nu mai dau 60 de lei pe asta cu Chelsea ca raman falit de Craciun

    Acum trebuie sa bat apropouri pe la neamuri si prieteni, poate se simt si ei si mi-o cumpara cadou de Craciun

  9. #8
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    ^si eu merg in sat zilelele astea sa vad daca fac rost de $$ ) ,eu vreau sa imi cumpar o chitara .
    eu nu gasesc in oras nici macar un tricou de calitate cu Arsenal ...nici nu mai vorbesc de caciula ..

  10. #9
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Cartonas rosu aratat dupa doar trei secunde in Anglia

    Cea mai rapida eliminare din istoria fotbalului s-a produs weekend-ul trecut, intr-un meci din campionatul de amatori al Angliei, Chippenham Town-Bashley.

    David Pratt, legitimat la Chippenham, a fost eliminat dupa doar trei secunde de la primul fluier al aribtrului, pentru o interventie extrem de dura asupra unui adversar.

    Prin aceasta eliminare, Pratt i-a facut invidiosi pe Giuseppe Lorenzo (Bologna), cel care a vazut cartonasul rosu dupa doar 10 secunde, si pe Kevin Pressman, portarul lui Sheffield in 2001, care a fost eliminat in secunda 13 a meciului cu Wolverhampton.

  11. #10
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    3 secunde ?
    lol !

  12. #11
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    pai cum a reusit portarul ala sa fie eliminat dupa 10 secunde????ca abia are timp mingea sa ajunga la poarta....ce a facut????l-a fugarit pe arbitru pe teren????dar si asta dureaza mai mult...pana il prinde...pana scoate ala cartonasu........

  13. #12
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    din cate am inteles acel portar a facut un hent in afara careului ...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  14. #13
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1

    Post Topul celor mai bogati oameni din fotbalul englez

    Noul patron al echipei Manchester City, seicul Mansour bin Zayed al Nahyan, deschide lista celor mai bogati oameni din fotbal, acesta depasindu-l chiar si pe rusul Roman Abramovici, cel care si-a obtinut notorietatatea mondiala prin investitiile facute la Chelsea Londra.

    In varsta de 38 de ani, Zayed al Nahyan este cotat cu o avere de 15 miliarde de lire sterline, de doua ori mai mult decat Abramovici, cel care domina pana in 2008 topul bogatilor din fotbalul insular.

    Al doilea pe lista magnatilor implicati in sportul rege din Anglia este Lakshmi Mittal, industrias indian care si-a dat mana cu Bernie Ecclestone si Flavio Briatore pentru a investi o parte din averea sa de 12.5 milioane de lire sterline la clubul Queen's Park Rangers, aflat in acest moment in a doua liga.

    Nici selectionerul Angliei nu sta tocmai rau la capitolul finante, italianul Fabio Capello ocupand pozitia a 73-a in acest clasament, avand o avere estimata la 25 de milioane de lire sterline. Sase milioane provin din contractul anual cu federatia engleza de fotbal, iar zece dintr-o colectie privata de arta.

    Pe locul 78 se gaseste Sir Alex Ferguson, legendarul tehnician de la Manchester United adunand 22 de milioane de lire sterline, cu opt peste rivalul sau de la Arsenal Londra, francezul Arsene Wenger.

    David Beckham domina de departe clasamentul la capitolul fotbalisti activi, noul jucator al Milanului avand in dreptul sau 125 de milioane (locul 38 la general). Urmeaza Michael Owen de la Newcastle United, cu 40 de milioane, si Wayne Rooney de la Manchester United, cu 35 de milioane.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  15. #14
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    De 100 de ori sa vad faza asta ca tot nu ma plictisesc

    http://www.youtube.com/watch?v=U6u_plvSTtk

    Mi-l imaginez pe Abramovici sa fi facut asa dupa meciul de duminica.

  16. #15
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Asta e cea mai tare faza!!

  17. #16
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Ca tot a adus Celso vorba pe un alt thread...pe voi nu va enerveaza comentatorul Ioan Viorel de pe Eurosport2 ? Eu unul imi vine sa dau sonorul pe mut cand il aud ce banalitati zice, si o seriozitate apasata, cu o gravitate in glas de zici ca-i C.T. Popescu... De la un timp s-a tampit si Gradinescu, repeta acelasi si acelasi lucruri meci de meci: explica aproape meci de meci ce-i aia "rabona", zice la fiecare partida a lui Everton ca Arteta e coleg de bloc cu Xabi Alonso, cand e vorba de Anelka o baga pe aia ca "Daca il saluti primul pe Anelka dimineata el iti va raspunde, daca astepti ca el sa te salute, trece pur si simplu pe langa tine" si multe altele, nu-mi vin in cap acum...
    De la o vreme a venit alt crispat, un pustan dupa voce, imi scapa numele...are ala o monotonie in comentarii de te apuca somnu'.

    Singurul cat de cat mai normal imi pare Bgdan Ever (cred ca asa il cheama).

  18. #17
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Azi am urmarit si eu meciurile de pe Eurosport 2.Ion Viorel e paralel cu EPL-ul.

    Astazi la WH - MU am auzit o chestie interesanta: Ronaldo a jucat toata repriza pe partea stanga iar Giggs a marcat golul dupa a cea parte.Ion Viorel a inceput sa ne explice cat de buna a fost mutarea lui Giggs pe stanga chiar daca acesta juca in continuare pe dreapta.De adaugat ca Giggs a marcat golul dupa ce a batut un corner de pe partea stanga si mingea a revenit la el.Plus tot felul de indemnuri de genul "haide ... acum" sau afirmatii precum "suntem peste voi", "am fost mai buni".

  19. #18
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Da, astazi tot il tachina pe Gradinescu, peste noapte a devenit, vezi Doamne, mare ultras Tottenham.

  20. #19
    Merseysider saintcatri's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    199
    Reputatie
    1
    )) Incredibil si oamenii astia... Mironica, mare fan Liverpool, in fiecare meci de UCL transmis de PRO TV, batea in 'pool ca in hotii de cai!! Dumnezeu sa-i mai inteleaga si pe astia, ca eu nu pot...
    [B][COLOR="Red"]PROUD[/COLOR][/B] to be a Red!!!

  21. #20
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    repriza pe partea stanga iar Giggs a marcat golul dupa a cea parte
    Rapidistule ,
    golul dupa acea parte
    @Andrei23 : asa se tachineaza ei , sa mai destinda putin atmosfera . Eu ii apreciez pe amandoi , chiar daca in unele momente ,,mai sar calul"

  22. #21
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Prazare, ti`a luat mult sa`ti dai seama ca e o greseala de tastare ?

  23. 10th February 2009, 13:30
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

  24. 10th February 2009, 19:59
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

  25. 10th February 2009, 20:23
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

  26. 10th February 2009, 20:28
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

  27. 10th February 2009, 20:33
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

  28. 10th February 2009, 20:39
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

  29. 10th February 2009, 20:45
    Reason
    th de off-topic, dar nici chiar asa, incetati ACUM!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •