Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 112 of 112

Thread: IndyCar Series 2009

  1. #106
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca a castigat Franchitti si nu a fost Briscoe. Nu-i nimic, Penske ramane la inaltime si poate la anul Helio sta departe de tribunale si castiga in sfarsit un campionat. Cred ca n-a mai luat un titlu de campion de pe vremea cand concura in karting...

  2. #107
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Un sezon per total slab dupa parerea mea. Si eu ma bucur pentru Franchitti. Este incredibil ca singura echipa care a putut sa sparga domminatia celor de la Penske si Ganassi a fost Dale Coyne. Helio dupa parerea mea nu va mai castiga un titlu niciodata. Poate la Indy are sanse sa-i egaleze pe mears si pe Foyt dar atat. La anul vor matura cu el Briscoe si Power. Sper ca va supravietui pauza acest campionat, ca de iesit din obscuritate nu prea cred. Nu uita ca toate echipele 'mici' si sarace care au facut anul trecut saltul trebuie acum sa scoate banii si sa plateasca masinile pe care le-au primit gratuit in 2008. Sper ca il vom vedea si pe Tracy full time care la 41 de ani cat va avea este mai bataios si mai in forma decat multi dintre marionetele de acum de pe grila.

  3. #108
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Rectific, Helio C. a castigat in ultimii 15 ani un titlu de campion: cel din finala concursului "Dancing With The Stars" in 2007. http://i57.photobucket.com/albums/g2...ink/orn/00.gif

  4. #109
    Champ Car Pending's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    722
    Reputatie
    1
    Will Power a fost confirmat de Penske full time in 2010. Creste calitatea grilei. Il atept pe Tracy cu un anunt socant.

  5. #110
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Cu mare tristete va aduc la cunostiinta ca Dan Weldon(cel ce a castigat Indy 500 anul acesta...) a incetat din viata in urma unui oribil accident ce a avut loc in ultima cursa a sezonului 2011 din Indy League.Cursa a avut loc la Las Vegas in aceasta dupa-amiaza(duminica,16 octombrie,2011).
    Dumnezeu Sa-L odihneasca.......

    P.S.
    Ironia sortii....Dan Weldon a fost somer tot anul.pentru Indy 500 a acceptat o propunere din partea unei echipe(si a castigat cursa) iar pentru ultima cursa.....a luat locul altui pilot.

  6. #111
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    am vazut accidentul.....teribil ....

    R.I.P Dan Weldon
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #112
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Pacat...

    R I P Dan Wheldon

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •