Page 1 of 543 1231151101501 ... LastLast
Results 1 to 21 of 11391

Thread: FC Internazionale Milano

  1. #1
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

    Thumbs up FC Internazionale Milano

    Sunt fan Inter de cand ma stiu si cunosc foarte bine cum sta treaba.In primul rand Cuper nu mai are ce cauta pt ca a avut timp 2 ani si n-a castigat nimic,la fel ca la Valencia.Inter nu se poate multumi la nesfarsit cu locul 2.Cuper n-are opinii,este manevrat de Moratti pana in panzele albe.Cred ca ar trebui un antrenor gen Mancini care sa nu se lase influentat de il Presidente si niste jucatori care sa stea mai mult de un sezon la echipa,nu ca cei de acum.Trebuie schimbat ceva.N-am mai castigat un trofeu de 5 ani .In campionat suntem varza.Nu este in lot un coordonator,asta e problema.Sa speram ca de obicei ca sezonul viitor va fi mai reusit.

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    sergio, da-mi voie sa nu fiu intru-totul de acord cu tine
    1. Cuper - un antrenor destul de bun avand in vedere parcursul din ultimii 2 ani (locurile 4 si 2 in campionat si semifinalaCL), dar nu-i poti cere antrenorului sa o bage in ate ....... , vieri cu toate ca e golgheter rateaza din niste pozitii , de mananc chibrite , si revenind la antrenori, de la trapatoni, nimeni nu a mai reusit nimic /nope/ (aici intrand si lippi cu rusinoasa eliminare in fata norvegienilor aia )
    singurul lui defect este ca a facut o colonie argentiniana (cu exceptia lui "il capitano" zanetti , crespo si uneori almeyda)
    2.Moratti a bagat bani seriosi da se pare ca e urmarit de soarta lui taso, sa mai bage inca 2 ani pana obtine primele rezultate notabile
    3.recoba in returul asta a fost complet iesit din forma, iar emre (viitorul HAGI) e o mare deziluzie, cu exceptia meciului cu Lazio a fost la pamant, iar okan ala nu are ce sa caute la Inter, filiera turca dovedindu-se falimentara.
    4. e adevarat ca Chivu e blocat pana in iunie de Inter? si ca Contra ar veni la schimb cu Conceico?

    FORZA INTER ............!!!!!!!!!!!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    N-am auzit de avriantele astea.Poate ne dai amanunte.Eu am auzit ca schimbul va fi Conceicao-Stankovic.Oricum nici Conceicao n-are ce cauta.Si crede-ma,am discutat cu multi interisti din Milano si toti sunt de parere ca ar trebui schimbat totul din temelii dupa inca un an dezamagitor.

    Asta e,lumea s-a saturat sa tot vada pe Juve cum castiga. /fu/
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    chestia cu chivu e da pe uefa .com, despre schimbul contra - conceicao, am citit in presa romana , iar cu reconstructia.......... ce sa zic....... toldo merge inca 2 sezoane, apararea cu "plombele "de mai sus ar fi de vis, atacul e multumitor, dar la mijloc e dezastru, singurul pe care il vad in carti e DiBiaggio , restul..............mai zii si tu
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    mi-ar place fff mult sa-l vedem din nou la inter pe lucescu care in perioada scurta care a stat a facut niste recorduri care nu stiu daca vor mai fi egalate. in 5 etape din campionat in care a condus echipa aceasta a marcat 25 de goluri si a primit doar cateva. tot cu lucescu pe banca interul a jucat in 99 cu manchester in champions league de care au fost si eliminati dar atunci deja el era in confilict cu unii jucatori. cu toate aceste interul lui lucescu practica un fotbal spectacol(ronaldo nu era refacut dupa accidentare) in care se punea mult suflet. daca acum ar mai fi acea echipa cu sigurata ar castiga si trofee. acum se paote "observa" si mai bine diferenta dintre lucescu si cuper care este clar in favoarea romanului pt ca degeaba joci 4 finale cosecutive daca nu castigi niciuna. cei care ma acuza ca sunt subiectiv sa analizeze datele statistice ale celor 2.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    nu vreau sa fiu rau, recunosc meritele lui LUCESCU ca antrenor, dar una e sa obtii rezultate in Turcia si alta in Italia, experienta lui benefica pt.fotbalul romanesc cu "brescia romena", nu a putut fi concretizata la Inter din cauza l..........i ala de west care a si fost dat afara dupa aia si si-a "terminat" cariera prin insula.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cam putini fani Inter pe aici care mai sunteti,nu va sfiiti sa intrati.

    Cat despre Lucescu,a avut sansa sa demonstreze ce stie si n-a convins.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Lucescu e in primul rand un constructor de echipe (in ordine cronologica: Corvinul, Nationala, Dinamo, Brescia, Rapid, Galatasaray, Besiktas), un muncitor, dar si un pedagog si un parinte pentru jucatori.
    I-a fost poate mai greu sa se descurce la Inter, cu atatea vedete cu fumuri... Dar O ECHIPA e mai valoroasa decat un conglomerat de vedete, asa cum a gasit la Milano. Probabil ca nu acolo era locul lui.
    "Principala calitate a unui antrenor e umilinta", zicea el candva. Lucescu impresioneaza prin modestie, talent, tact, valoare, personalitate si capacitatea de a obtine rezultate din nimic.

  9. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    primele 2 "zvonuri" ale achizitiilor din vara :
    1 parma la blocat pe Itamar de la Palmeiras, acest lucru dand ca iminenta intoarcerea lui Adriano la Inter , pacat de Parma si Mutu, e posibil ca plecarea lui Adriano sa-l determine si pe Mutu sa paraseasca Parma :?
    2 Zauri de la Atlanta e pe lista lui Inter
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #10
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si eu am simpatizat pe Inter in perioada lor de glorie din anii 80 (mai ales ca e echipa favorita din Europa a tatalui meu), cand tripleta Klinsmann, Mathaus, Brehme aducea ultimul titlu pentru ner-azzuri, dar apoi am devenit fan Milan, mai ales de cand i-au umilit pe cei de la Steaua in finala Cupei Campionilor.

    Acum, topul meu este:
    1. Milan
    2. Roma
    3. Inter
    Sper sa nu va suparati pe mine, insa chiar imi doresc ca aceste trei echipe sa fie indeajuns de puternice incat sa opreasca drumul spre titlu al celei mai insuportabile echipe pentru mine, Juve.

    Referitor la lotul pentru sezonul viitor, de Giggs ce se mai aude? De Chivu?

  11. #11
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Stie cineva, daca Recoba va mai ramane la Inter?Daca nu pe unde o sa ajunga?
    AFC Red member

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    pana in 2006 are contract cu Inter, 7 milioane$ salariu pe an si clauza de reziliere de 70.
    RAMANE! 8)
    si dupa cat se pare batalia pt. Chivu se va da intre Inter si milan
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu am auzit ca Barcelona il urmareste de mult pe Recoba, iar Cuper vrea sa il aduca la Inter pe Riquelme, ca sa isi intregeasca colonia de argentinieni...

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    cu exceptia lui "il capitano"zanetti, crespo si partial almeyda, ceilalti argentinieni vor fi pusi pe liber de Moratti , care nu vrea sa mai auda de argentinieni momentan, de fapt la lasat pe Cuper singur, concediind-ui toate ajutoarele acestuia
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Matyas Almeyda e favoritul meu de la Inter, pacat ca l-a jucat prea putin Cuper in ultimul sezon...

  16. #16
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    din cate am auzit Emre va pleca de la inter pt besiktas!!! este adevarat????
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  17. #17
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Eu am citit pe calciomercato ca Emre pleaca la Besiktas insa este vorba de Emre Asik, fundasul lui Galata care a declarat ca vrea sa joace la echipa lui Lucescu.

  18. #18
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    almeyda a fost accidentat, ruptura de ligamente , reintra in noul sezon, cat despre emre ar fi bine sa se duca, dar din pacate nu e el
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    N-ar fi bun Totti la Inter? Ca daca tot pleaca de la roma, eu prefer sa il vad pe jucatorul meu favorit la echipele din Milano, si nu pe la Juve /fu/ sau Lazio...
    Probleme de adaptare n-ar exista, loc in echipa ar avea berechet, iar Inter ar castiga in consistenta si spectaculozitate foarte mult.

  20. #20
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    eheeeeeeeeeeee ce vis frumos, mai ca a-si contribui cu 500$ la suma de transfer
    mijlocul tre sa fie fortificat neaparat anu asta ca altfel iar ne da soarele in ochi cand privim la locul 1
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #21
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    nu cred ca aveti voi norocul de a-l avea pe totti in echipa, iar daca ar veni la juve v-ar sparge de tot
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •