Page 128 of 132 FirstFirst ... 2878118126127128129130 ... LastLast
Results 2,668 to 2,688 of 2757

Thread: Cine a mai murit?

  1. #2668
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tocmai am vazut un tribut Tina pe un canal de muzica. Vreo ora jumate de hituri non-stop cum foarte putini de azi se mai pot lauda ca au.

  2. #2669
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se pot lauda foarte multi si azi, pt ca subnivelul e scapat mult de sub control. Imi amintesc anii 90, festivitatile alea de premii Mtv. Pai, noi, roakarii , faceam misto acolo de trupe ca Depeche, Roxette, Cure -care aveau un fanbase puternic in capitala, New Kids , Michael, Prince, toti rapperii aia pe steroizi etc. Pai ala era un nivel stratosferic, erau hituri de sus pana jos. Azi, sa iti bagi **** in maxa daca inteleg de ce dau astia zeci de milioane sa vada Antoldu'. Ce e de vazut acolo, sa ma bata mama. Am citit niste trupe, pe un stalp de la metrou, nu am facut click cu niciuna. Asta ca sa nu par ignorant, sa zic ca nu am auzit de mai niciuna

    PS. Eram pe la astia batrani ai mei, era tv pe Pro Tv. La Maruta erau Jador cu sor-sa. Doamne, mancati-as **** ta , povestea ciorateiul ala cum copia el la teza, adica ascundea telefonul la prohab. Si se descheiase la prohab, pt ca trebuia sa si exemplifice publicului rafinat Pai, daca le pui astora Tina Turner se zvarcolesc ca posedatii din Exorcist. E greu, fratilor. Profesorii in strada, elevii in salile de pacanele, Iohannis crede ca lumea e minunata.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. 27th May 2023, 15:52

  4. 27th May 2023, 15:57

  5. #2670
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Se pot lauda foarte multi si azi, pt ca subnivelul e scapat mult de sub control. Imi amintesc anii 90, festivitatile alea de premii Mtv. Pai, noi, roakarii , faceam misto acolo de trupe ca Depeche, Roxette, Cure -care aveau un fanbase puternic in capitala, New Kids , Michael, Prince, toti rapperii aia pe steroizi etc. Pai ala era un nivel stratosferic, erau hituri de sus pana jos. Azi, sa iti bagi **** in maxa daca inteleg de ce dau astia zeci de milioane sa vada Antoldu'. Ce e de vazut acolo, sa ma bata mama. Am citit niste trupe, pe un stalp de la metrou, nu am facut click cu niciuna. Asta ca sa nu par ignorant, sa zic ca nu am auzit de mai niciuna

    PS. Eram pe la astia batrani ai mei, era tv pe Pro Tv. La Maruta erau Jador cu sor-sa. Doamne, mancati-as **** ta , povestea ciorateiul ala cum copia el la teza, adica ascundea telefonul la prohab. Si se descheiase la prohab, pt ca trebuia sa si exemplifice publicului rafinat Pai, daca le pui astora Tina Turner se zvarcolesc ca posedatii din Exorcist. E greu, fratilor. Profesorii in strada, elevii in salile de pacanele, Iohannis crede ca lumea e minunata.
    Pai la Antold nu-i nevoie sa vina nici un artist, e suficient sa trimita stick-ul in plic, sa vina sunetistul, sa-l bage-n boxe si sa plece.
    A-propos, roakere, ai fost la Pantera?

  6. #2671
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Pai la Antold nu-i nevoie sa vina nici un artist, e suficient sa trimita stick-ul in plic, sa vina sunetistul, sa-l bage-n boxe si sa plece.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #2672
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu am fost, Doctore. Sunt amintiri din altă viață. Am crescut cu Sportul si, mai tarziu, Pop, Rock & Show-ul lui Andrei Partoș, care acopereau destul de bine doua dintre sferele mele de interes in epocă, in zona de presa scrisa. Nici nu am stiut ca vine Pantera. Au inceput sa imi placa mult mai tarziu decat in perioada in care rupeau. Erau multe trupe, oferta mult mai bogata, azi ar fi mult mai usor sa iti placa, pe praful ăsta. Nu am nicio trupa favorita, dar sunt oricum mult mai deschis spre genuri de care altadata nici nu voiam sa aud.

  8. #2673
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    A murit Silvio Berlusconi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #2674
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Grazie mille per tutti don Silvio!

  10. #2675
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    RIP.

    Smecher omu.

  11. #2676
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ne-a dezamagit umpic Don Silvio, rapus dă nu stiu ce complicatii, dă covit, dă alea. Ma asteptam sa o mierleasca ca Emil Cioflan, presedintele Credit Bank, in timpul unui act sexual glorios cu una de 16 ani, nu asa ca prostanu', de pneumonie, ca orice sarantoc. Moartea i-a jucat o ultima festa cam nesarata, insa ramane in amintire ca un putinist excentric, un hoțoman care a dominat o epoca fotbalistica si a facut șău pentru mase cu cele 3 canale tv care faceau ravagii si pe la noi in anii 90: italia 1, canale 5 si rete 4 ☺️

  12. #2677
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu bune si cu rele, don Silvio a fost o personalitate si a marcat o era in Italia. Nu am fost un fan de-al lui, a fost printre pionierii liderilor egocentrici populisti cu partid-anexa gen Basescu, Sarkozy si Trump. A fost un hotoman smecher, insa bun orator si abil in a atrage masele cu populisme si a lasat si ceva bun in urma.

    Eram prin Italia in timpul ultimelor mandate de premier intre care s-a intercalat guvernul Prodi. Il Professore e un erudit, calm insa lipsit de carisma, discursurile lui erau ca ploaia de toamna pline de explicatii si detalii insa adormeau audienta. Il Cavaliere avea personalitate diametral opusa, un golanash circar fara prea mare respect pentru reguli si slobod la gura. Desi era mai in varsta decat Prodi iti dadea senzatia ca intre ei sunt vreo 20 de ani diferenta. Matura pe jos cu Prodi in discursurile publice si era clar ca va reveni la putere in scurta vreme. Multi spun ca el a fost in spatele caderii premature a guvernului Prodi prin iesire de la guvernare a unuia dintre cele n partide din coalitie care anterior fusese aliat cu Forza Italia.

    RIP nea Silviu.

    Cateva momente vesele cu Il Cavaliere:
    https://www.youtube.com/watch?v=QMX3EgnI6xg
    https://www.youtube.com/watch?v=IwyHhI-8hJY

    Si un banc cu Don Silvio: Berlusconi moare si ajunge in iad. Dupa cateva ore cere sa-i intalneasca pe Satana care-l primeste imediat.
    - Bine ati venit domnule Berlusconi, e o placere sa va avem aici, zice Satana
    - Placerea e de partea mea, zice Berlusconi, dar nu pot sa nu remarc faptul ca nimic nu functioneaza pe aici. Da-mi voie sa-ti spun cum se pot remedia lucrurile.
    Satana e incantat de ideile lui don Silvio, il pune sef sa aranjeze iadul si in jumatate de an il transforma complet. Satana e asa de fericit de rezultatele obtinute incat ill prompune pe Berlusconi sa fie primit in rai. Dupa cateva zile in rai Berlusconi cere sa se intalneasca cu Dumnezeu.
    - Domnule Berlusconi, Dumnezeu e foarte ocupat, ii spune Sfantul Petru.
    - Spune-i numai ca Berlusconi vrea sa-l vada si o sa ma primeasca.
    Zis si facut, intalnirea este aranjata si dupa trei ore de discutii private ies impreuna fericiti si Dumnezeu ii spune:
    -Toate astea sunt niste idei grozave Silvio, insa un singur lucru nu l-am inteles: de ce trebuie sa fiu eu vice-presedinte?
    Last edited by Utilizator; 12th June 2023 at 18:50.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2678
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    A murit Jane Birkin. RIP
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #2679
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Je t aime, moi non plus . . . RIP Jane
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #2680
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit Dan Matei Avorton si va jur ca se plange pe paginile dinamoviste de feisbuc ca la inmormantarile tov Brejnev sau Kim Ir Sen.

    Contributia la propasirea tarii, din pozitia de ministru? 0 Contributia la propasirea fotbalului, din calitatea de membru CA Dinamo, ministru, cu pargii legislative? Exact, 0.

    Dar noi plangem. M-as bucura sa fie ipocriti, dar cred ca suntem pur si simplu pro... ă, naivi.

  16. #2681
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l ierte.
    Altfel ai dreptate, iar la Dinamo s-a remarcat eventual ca suporter si cu loc la loja care foarte probabil a fost oferit si nu platit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #2682
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit cantareata musulmana Shuhada Davitt Sadaqat. Un suflet chinuit care a schimbat o religie ce in trecut a participat la abuzuri si crime impotriva femeilor, copiilor, minoritatilor sexuale etc cu una care comite in prezent abuzuri si crime impotriva femeilor, copiilor si minoritatilor sexuale. Mi se pare exceptional. Rip.

  18. #2683
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    RIP Sinead O Connor, a fost intr-adevar un suflet ratacit. A crescut la o manastire catolica, a fost preot al unei biserici schismatice, s-a convertit la islamism, si-a pierdut baiatul. Peste toate astea ne-a lasat o interpretare frumoasa a unui cantec compus de Prince.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #2684
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    "nothing compared 2u"

    dumnezeu s o odihneasca!

  20. #2685
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    A murit Carlo Mazzone, sculptorul lui Totti si lansatorul lui Baggio, unul din ultimii meseriasi ai fotbalului romantic. N-a facut istorie insa a creat fotbal. RIP maestre!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #2686
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    A murit Prigojin, accident de elicopter.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  22. #2687
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    A murit Toto Cutugno! Dumnezeu sa-l odihneasca!

  23. #2688
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •