Page 72 of 132 FirstFirst ... 2262707172737482122 ... LastLast
Results 1,492 to 1,512 of 2756

Thread: Cine a mai murit?

  1. #1492
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Helmut Schmidt si André Glucksmann

    RIP
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #1493
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    primul fost cancelar al Germaniei

    al doilea mare filosof francez
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #1494
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    RIP Lucian Balan
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  4. #1495
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    OAMENI ȘI IDEI

    Ultimele cuvinte rostite de Steve Jobs, înainte de moarte: "Acum când am făcut bani cât pentru trei generații..."

    http://bani.md/ultimele-cuvinte-rost...i---64955.html

    Directorul și cofondatorul Apple, Steve Jobs, a pierdut în anul 2011 lupta cu cancerul pancreatic. Cunoscut pentru stilul lui de viață modest dar și pentru rigurozitatea și perfecționismul de care dădea dovadă pe plan profesional, ultimele cuvinte ale regretatului om de afaceri sunt simple, dar înduioșătoare, de efect și îi contrazic întreaga existență a acestuia, dedicată în proporție majoritară carierei.

    "Am ajuns pe culmile succesului în lumea afacerilor. În ochii altora, viața mea este un simbol al succesului. Cu toate acestea, în afară de munca mea, nu prea am alte motive de bucurie. În final, averea este doar o “felie” de viață cu care sunt acomodat, obișnuit.

    În această clipă, zăcând pe patul de spital, filmul vieții mele mi se perindă prin fața ochilor. Realizez că toată recunoașterea, laudele, bogăția de care m-am bucurat au pălit, au devenit fără de sens în fața apropiatei morți.

    În întunericul camerei, mă uit la luminile verzi de la aparatele care mă țin în viață, aud sunetele mecanice sacadate făcute de ele și simt respirația Zeului Morții apropiindu-se.

    Acum când am făcut bani cât pentru trei generații, ar trebui să ne concentrăm pe alte aspecte ale vieții care nu au legătură cu partea financiară. Trebuie să fie ceva mai important de atât!

    Să fie relațiile… să fie arta, să fie un vis neîmplinit din tinerețe…

    Fuga non-stop după bani transformă o persoană, cât de normală ar fi ea, într-o ciudățenie asemenea mie.

    Dumnezeu ne-a lăsat simțurile ca să recepționăm dragostea, sentimentele celor din jur. Și nu iluziile false aduse de averi.

    Toți banii, toate proprietățile și investițiile din viața mea.. nu le pot lua cu mine în mormânt. Tot ce pot lua sunt amintirile scăldate în iubirea dată și primită. Acestea sunt adevăratele bogății care te vor urma, însoți mereu, dându-ți puterea și lumina care sunt necesare să mergi mai departe. Dragostea nu cunoaște distanță. Viața nu are limite. Mergi unde vrei să mergi. Atinge vârfurile pe care vrei să le atingi. Totul se bazează pe 2 lucruri: inima și mâinile tale. Atât.

    Poți să angajezi pe cieva să conducă mașina în locul tău, să producă bani pentru tine. Dar nu poți plăti pe cineva să îndure boala în locul tău.

    Lucrurile materiale pierdute mai pot fi recuperate. Dar e un lucru care nu poate fi recuperat odată pierdut: viața.

    Când o persoană intră în sala de operație, va realiza că există o carte pe care nu a terminat-o de citit – “Cartea trăitului sănătos”.

    Indiferent de etapa vieții în care ne aflăm acum, odată cu trecerea timpului, ne vom confrunta cu ziua în care cortina va cădea peste noi.

    Pune preț pe dragostea pentru familia ta, iubește-ți consortul, prietenii.

    Poartă-te bine cu tine. Prețuiește-i pe ceilalți", a spus Steve Jobs.

    Sursa: unica.ro
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  5. 13th November 2015, 18:41
    Reason
    rip

  6. #1496
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    paul?
    retired.

  7. #1497
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    rip helmuth duckadam.

    Nu cred ca mai iese din a 8-a operatie. Poate doar in caz ca activeaza astia mecanismul de protectie suina
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  8. #1498
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    All Blacks legend Jonah Lomu dies aged 40 . RIP!

    http://www.theguardian.com/sport/201...ing-to-reports
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #1499
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    RIP Lomu!

  10. #1500
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    RIP Lomu!
    Details of the exact cause of his death remain unclear.

  11. #1501
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Probabil infarct miocardic.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #1502
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    R.I.P John Lomu....suferea de o boala rara ....Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #1503
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Probabil infarct miocardic.
    de rinichi...
    iar esti bine informat...
    granita la Orsova!

  14. #1504
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca iar dar ceva e sigur, a murit neasteptat. Insuficienta renala era cronica datorita sindromului nefrotic depistat in plina cariera. Insuficienta renala se asociaza printre altele cu tulburari cardiace care pot precipita un infarct miocardic, spre ex.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #1505
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    "Jonah Lomu, rugby international, was born on May 12, 1975. He died of a heart attack on November 18, 2015, aged 40".

    http://www.thetimes.co.uk/tto/opinio...cle4617618.ece
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #1506
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Gabriel Cotabita, romanian singer, born 1843, died 2015.

    Nu va incredeti in entitatea care i-a preluat trupul dupa trecerea in nefiinta, este mana diavolului care incearca sa ne dezbine cu vorbe mieroase si perfide. Il sun acum pe Lordul sa facem o festanie la urmatoarea lansare de album.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #1507
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    orice om cu ciudateniile lui. a ta e cotabita.ce ai ma cu cotabita?
    retired.

  18. #1508
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut de ***** spre jegnant sa ajungi sa dai ortu' popii pt ca la 60 de ani te apuci sa tragi de fiare si sa tii diete ca pizdele care suspina dupa anorexie in gaoz, pana iti dai ochii peste cap. Basca un pumn de pastile, ca sa fii in forma pt prietena ta cu 30 de ani mai tanara. O curva masculina. Mai mult rau mi-a parut de cainele erou care a murit in explozia araboaicei din Saint Denis, de asta mi se rupe fix paula.

    Ti-am raspuns asa din respect, nu ca asta despre care vorbim ar fi adevaratul cotabita
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #1509
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a,ok.
    rip,na
    retired.

  20. #1510
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    A murit Cotabita sau faceți mișto?

  21. #1511
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a murit spritul lui liber.
    gen.. nu stiu, mie nu mi-a plaut niciodata.
    retired.

  22. #1512
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    La pariu ca asta noul, apartinatorul , transpira ca un om normal deci poți sta pe lângă el. Ie 2.zero, varianta imbunatatita a bardului

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •