Page 127 of 132 FirstFirst ... 2777117125126127128129 ... LastLast
Results 2,647 to 2,667 of 2752

Thread: Cine a mai murit?

  1. #2647
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    Dumnezeu s-o odihneasca in pace, 54 de ani...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2648
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    In familia astora se pare ca toti se duc tineri ... RIP

    Si Jeff Beck, Dumnezeu sa-l odihneasca... Ce mare chitarist, precursor al efectelor electronice, accesorii sunetului chitarei electrice in anii '60 !!!. Tehnica deosebita, a dezvoltat stilul tapping si l-a introdus in rock. Inainte de el doar in muzica clasica aveam asa ceva.
    Performantele sale nu au incaput in productia unui grup. La fel ca Clapton si Hendrix, Jeff Beck este un chitarist solo. Nu apartine niciunui grup in istorie. In top 3 ... parerea mea.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #2649
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #2650
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit actorul Teodor Corban, 66 de ani. Plm, sunt șocat. Un actor excelent in majoritatea filmelor, multe mizerabile, in care a jucat. Rip 😪

  5. #2651
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Trei muncitori prin Gorj/ Dolj/ plm la o exploatare de carbune


    Se face caz in presa de ''neste tuburi de oxigen'' care i-au turtit pa astia https://www.digi24.ro/stiri/actualit...raniti-2218245

    dar nu se sesizeaza nimeni ca oamenii aia erau transportati zilnic cu vehicule interzise (in tot UE nu numai pe teritoriul Ro) chiar si transportului de animale/ livestock https://www.bing.com/shop?q=livestoc...A1BF7C73D43F40

    Ps. L-am auzit pe la pranz penenorocitul care ocupa postul de Director general al exploatarii promitand, oarecum ritos, ca vehicolul o sa fie verificat si o sa ne comunice imediat ... pai maaa, futu-ti crucuilita mamicii tale de nenorocit, nu trebuia sa te ocupi?


    ... asta, directorul este PDList (liberal, ***** cu ceapa!) cu siguranta ca prea a demarat asa, de-o data, ditamai ministrul spre Oltenia.

    O sa o scoata la sfarsit cu ajutorul militiei judetene cum ca soferul a fost de vina iar despre transport, ''wellfare vehicles'' urmeaza sa se achizitioneze ASAP pt ca sunt compulsory in UE din 2010 pentru transportul personalului, oamenilor carevasazica

    Romania! 2023

    Le. Am rasfoit presa si pare ca toata lumea evita in mod evident nominalizarea soferului magaoaiei 6X6 fabricata (de rusi) acum cincizeci de ani - mai mult ca sigur neam cu directorul general asadar vina o sa pice in proportie de 100% pe nemernicul de Eltonmusk ca nah, el e cel care a pus in functiune si autorizat autopilotii astia criminali
    Last edited by Novac; 17th January 2023 at 23:45.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #2652
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Pleaca bre ...


    A Day in the Life
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #2653
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Miroslav Blazevic! Pocivao u miru veliki Ciro!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #2654
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Mare antrenor! Primul care a adus Croatia pe podium mondial in 1998.
    RIP
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #2655
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A furat, dar a mai si fost prins. Atunci, ca in nuvela lui Cehov, a murit. Rip Rudel Obreja. Avea haz in anii de glorie, facea impresie teribila in epocă, cand lupta la Polivalenta, la centura.

    Pe cand meme stoica? Nu as vrea sa inchidem aceat forum fara sa anuntam infrangerea aceatui nenorocit in lupta cu cancerul. Ar fi o incununare a tuturor anilor petrecuti aici.

  10. #2656
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    A fost bagat in mormant de sistem, cancer de pancreas tratat cu paracetamol si pitamidon. Mda, fosti parlamentari si labagii din guvernele lor scapati printre degete, chipurile conditii din puscariile mioritice inumane. Sa mi bag in neamul vostru, de la ala micu la tataia cu barba sura...
    Amintire vesnica marelui sportiv si omului Rudel Obreja! Dumnezeu sa l odihneasca!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #2657
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Obreja a fost un om care s-a descurcat in viata.

    Ideea veche in popor e ca boxerii sunt prosti dar el a aratat exceptia.Avea si cultura,si scoala vietii si simtul businessului.Si cunostea box foarte bine,era o placere sa aud galele de pe Eurosport comentate de el pe vremuri.

    Bun boxer deasemenea chiar daca nu a luat aurul in 89 la Moscova.

  12. #2658
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Radu Cosasu! ( Belphegor, ptr. cei care "au prins" si timpurile alea )
    Dumnezeu sa-l odihneasca!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #2659
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Interesant e ca incercand un omagiu stangaci, de labagiu impotent si narcisist, imbecilul de Tolo face doua gafe delicioase. 1. In articol e mai mult vorba despre el si oribila, dar oribila spaima a penisului, reputata Luminita Paul, decat despre Cosașu. Si 2, din editorial reiese, negru pe alb, ca Cosasu era un batranel simpatic, dar fara khoae - logic, fiziologic- astfel ca o ancheta fulminanta (din plă) a susnumitilor Paul si Tolo e cenzurata la presiunea (hai sa nu ne căcăm) nu stiu cui din ministerul nu stiu care. Bineinteles, cei 2 corifei pleaca de la Sportul, unde Cosasu era prea batran si maleabil ca sa se mai certe cu cineva (el de obicei se impaca cu toata lumea) la Sportul Romanesc, ziarul lui Mitica de la brutarie, unde aveau sa faca cîcatul praf.

    Sincer, nu mi-a placut opera editorialistica sportiva a lui Cosașu, una cel mult mediocră. Insa am apreciat longevitatea si mai ales insistenta de a scrie si a semna pompos niste compuneri de gradinița 😊

    Sigur ca e trist sa ti se prapadeasca un june de 92 de anisori, deci nu pot face nota discordanta cu contemporanii mei. Rip, maestre Oscar Rorschach! Asta nu era, ma, ala din Watchmen?

  14. #2660
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Despre morti numai de bine, Capitane! RIP, Radu Cosasu!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #2661
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Harry Belafonte RIP
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #2662
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit Titus Pullo, mai cunoscut in rolul lui Ray Stevenson, si nici macar nu implinise 60 de primaveri, saracul. Partea buna, macar acum are si Legiunea a 9-a un conducator asa cum trebuie...

    Chiar socant. Imi placea mult acest individ. Serialul Roma e una dintre cele mai bune opere scoase de hbo. RIP.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #2663
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A murit Tina Turner, fratilor!

    Sa scrie unu' capabil (si treaz ) cateva cuvinte, eu sunt iesit la un vin. Si acum, conform obiceiului, trebe sa varsam pe jos jumate 😪

  18. #2664
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Si acum, conform obiceiului, trebe sa varsam pe jos jumate ��
    acum am aflat si eu.
    in cazul ei, n-ai ce varsa juma de pahar pe jos! sa cinstesti un asa reper, ajunge sa zambesti!
    tina, "thank you for the music"!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #2665
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    O stire trista pentru cei fascinati de muzica unicei Tina Turner! Muzica ei va dainui peste ani, Simply The Best!

    Odihneasca-se in pace!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #2666
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0



    Numa stiri din astea avem, dar c-a inviat cineva nu primim?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2667
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tare a fost Tina, a scos hituri la maxim, avea de toate: voce, ritm, dans. La 60+ tzopaia in furou pe scena si arata cu vreo 20 mai tanara.
    Suferea de sindromul Gica Petrescu, canta de cand lumea, parea un vampir de peste 100 de ani conectat la o centrala nucleara. Acum am aflat ca era doar un om. We don’t need another hero, RIP Tina!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •