Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 438

Thread: Stadionul Steaua

  1. #106
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    EU as considera optim...campionat-cupele europene max 40 000 de locuri...hai poate 45 000 locuri...
    60 000 in campionat arata dezolant..cum a fost pe NAtional in vara...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #107
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Ghencea la ROmania-Belarus...
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    A venit tabela aia de marcaj ? Sau dacă nu , ştie cineva când vine , că s-a promis că până la meciul cu Kiev e montată ? Sau va apărea iar aia improvizată ?
    Altceva . Este adevărat că tabela e una second-hand ? Şi că a fost tabela stadionului olimpic din Sydney ?
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    "Stadionul Ghencea va fi un stadion modern, cu o capacitate de 60.000 de locuri, cu nimic mai prejos decat stadioanele din Europa".Gh Becali
    gsp.ro
    E cam mult 60.000 . Să fim serioşi . Nici la meciurile cu Dinamo sau Rapid nu ar fi sigur că s-ar umple... Sezonul ăsta doar cu Standard , Lyon şi Real a fost casa închisă .
    Eu zic că ar fi rezonabil să se mărească până la 40-45.000 . Dar neapărat acoperit tot stadionul , ca în Anglia , pentru o mai bună acustică .

  4. #109
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Din cite stiu eu tabela trebuia sa ajunga de mult, chiar de la inaugurarea noului gazon. Dar s-a pierdut pe drum, asta e explicatia oficiala. Cum s-a pierdut, nu pot sa inteleg ca doar nu era o sacosa, sau o umbrela. E ditamai tabela. Cica a fost trimisa in alta parte din greseala. Si da, a fost utilizata la jocurile olimpice de la Sidney.

  5. #110
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Mda tabela a disparut in neant undeva...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  6. #111
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    "Trimisa in alta parte" ?!.....astea sunt bancuri ?
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  7. #112
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Mai eu la momentul respectiv asa am auzit. Ce s-a intimplat de atunci nu stiu .

  8. #113
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    concluziile mele dupa aseara: gazonul are (multe) nuante de galben, in zona portarilor nu mai exista iarba, tabela aia nu mai e, scaunele sunt varza rau... super investitie, a rezistat mai mult de-o groaza
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  9. #114
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    In zona portarilor e oarecum normal ..zona galbena iar e oarecum normal...chestia e ca din primavara nu ar mai fi normal nuantele de galben ...pt ca deja trebuie sa fi prins oarece rezistenta...
    La portari e greu de rezolvat trebuie pus alt tip de iarba...ma mir ca astia nus tiau ca trebuie folosita o iarba modific. genetic rezistenta la "stress" sau la multe calcaturi pt ca portarul sta in zoan respectiva mai tot timpul...

    Scaunele nu au fost schimbate decat cele stricate deci ....
    Tabela..aia cumparata nu a venti sau ..tot ma gandesc ca de fapt nu au luat-o...
    Asta inchiriata e destul de scumpa adica nus tiu 10 000 de euro pe meci parca asa ca ....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  10. #115
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    concluziile mele dupa aseara: gazonul are (multe) nuante de galben, in zona portarilor nu mai exista iarba, tabela aia nu mai e, scaunele sunt varza rau... super investitie, a rezistat mai mult de-o groaza
    Gazonul logic ca nu putea sa arate altfel trebuie tinut cont ca mai are pana la maturizare, tabela cine stie daca mai vine, scaunele mereu au fost modeste deci nu pot rezista se decoloreaza dupa o luna de vara, singura zona care e de toata lauda ramane tribuna oficiala. Oricum zona stadionului permite lucrari de modernizari/completari asa ca pe viitor vom avea un stadion la standarde europene.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  11. #116
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    sa nu se inteleaga cumva ca nu mi-a placut da' am fost doar putin dezamagita
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  12. #117
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    sa nu se inteleaga cumva ca nu mi-a placut da' am fost doar putin dezamagita
    Gazonu e putzin galbejit din doua motive din cauza anotimpului dar si din cauza faptului ca s-a luat vopseaua cu care s-a vopsit imediat dupa ce au terminat lucrarile,la portari e normal sa nu fie iarba.
    Iar tabela noastra soseste la meciul cu Kiev asta a fost doar inchiriata
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  13. #118
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Mai soseste ea oare pt meciul cu Dynamo Kiev...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ... Si da, a fost utilizata la jocurile olimpice de la Sidney.
    Pai daca a fost tabela stadionul olimpic ar putea sa fie una din astea doua (sau sa arate la fel) :

    Attachment 18666
    Last edited by Liviu; 2nd December 2006 at 11:21.

  15. #120
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Pai 2 ...ca nu e pe leduri (varianta 1)..dar cand o veni daca va venii nu prea se stie...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    E oficial : tabela va aparea de abia la primavara...(V.Argaseala la Antena1)

  17. #122
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    La p***-vara...au amanta-o pana probabil nu va venii...nu inteleg cat de greu e sa cumperi o tabela...nu vreau sa ma gandesc e sa reamenajezi un stadion cum e al nostru...proababil vreo 5-10 ani.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  18. #123
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Tabela este cumparata deja MnM si e la Bucuresti. Doar ca firma care trebuie s-o monteze a dat termenul de montare in primavara.

  19. #124
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    A ok ..atunci m-am enervat degeaba...am crezut ca e pieduta pe undeva prin tarile mai calde....
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  20. #125
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Tabela vine la primavara

    STEAUA Valeriu Argaseala a declarat ca mult asteptata tabela de marcaj din strainatate nu va mai ajunge pâna la meciul cu Dinamo Kiev. “Din pacate, daca pâna acum ni se promisese ca pâna la jocul cu ucrainenii ne va fi trimisa tabela de peste Ocean, în cele din urma, zilele trecute, am fost informati ca aceasta va ajunge tocmai la primavara”, a afirmat Argaseala.
    prosport.ro

    PROBLEMA. Fara tabela noua
    Dupa ce la partida de acasa, cu Real Madrid, stadionul din Ghencea a avut montata o jumatate a tabelei ultramoderne pe care Steaua a comandat-o la firma Panasonic, acum se apeleaza tot la cea veche. Motivul este acela ca transportul cu toate piesele care mai lipsesc nu poate ajunge in timp util la Bucuresti, macar pentru ultima etapa, totul abandonindu-se pina la inceputul anului viitor. Jumatatea deja montata a fost data jos pentru a nu se risca defectarea ei.
    spt.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  21. #126
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Poze cu tabela pt meciul cu Dynamo K...

    PS :Copertina ? probabil ca nu
    Attached Images Attached Images
    Last edited by SORENSEN; 21st November 2006 at 12:51.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •