Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 400 to 420 of 438

Thread: Stadionul Steaua

  1. #400
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Simple zvonuri. Stadionul e al Ministerului si gei gei n-o sa bage banii astia. Deh, de la 1 mai incepe campania electorala.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #401
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    campanie electorala!

  3. #402
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Corect nu cred ca o sa bage Jiji 30 de mil..
    Bafta, Reghe!

  4. #403
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nu i-ar sta mai bine thread-ului aici?
    Ar avea nitel mai mare trecere si s-ar putea discuta eventualele renovari sau orice alte subiecte legate de arena intr-un cadru mai larg.
    Am zis!

  5. #404
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Lasa-l aici @zebe,acolo poate incepe scandalul si de la culoarea scaunelor.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #405
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    OK, cum vreti, doar ca ii foarte probabil sa-l vedem renovat/reconstruit in urmatorii ani (da, chiar cred chestia asta ) si atunci oricum o sa trebuiasca deschis thread acolo.
    Am zis!

  7. #406
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Eu n-am nimic impotriva,moderatorii stelisti sa-l mute pe "Intern".
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #407
    manager
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    cate locuri sunt in total?

  9. #408
    junior
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    cluj metropolitan area
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles Ghencea a fost construit in 1974 ( sau doar renovat??) .
    Unde juca Steaua inainte?

  10. #409
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    a fost construit in `74
    vezi AICI unde am jucat pana atunci.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #410
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    sa vedeti balci intre jj si minister...ciobanul o sa spuna ca tribuna oficiala si nocturna sunt ale lui fiindca le-a castigat la licitatie...o sa mai ceara bani si pt gazon ,scaune si pentru ce a mai investit in complex...
    cred ca se va pune batista pe tambal pana la urma si totul va fi bine pentru toata lumea...

  12. #411
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    ^ Nu cred ca pana la urma totul va fi bine. Chiria este mare dar asta nu e un motiv sa parasesti Ghencea. Aici aveai de toate. Costul total, cu tot cu paza stadionului era cam acelasi cu cel care va fi platit pentru National, 800.000 euro, dar acolo nu ai cantonament, teren de antrenament pentru echipa si pentru copii, etc. In mitica lui gandire ciobanul e sigur ca acolo nu va mai fi atat de injurat si ca va face economie sa-si cumpere seminte dar intr-un final, mutarea pe National se va dovedi o gaura financiara.
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Ma gandeam ca daca acum stadionul are cam 30 randuri (apropo cat are exact?) la aproximativ 30.000 locuri atunci cu inca sa zicem 10-15 randuri de jur imprejur plus un acoperis dragut care sa integreze si tribuna oficiala realizam un stadion cochet si rezonabil in ceea ce priveste capacitatea.
    Da, asa stiu si eu ca stadionul are 30 de randuri (900 locuri/rand). Solutia cea mai buna pentru o eventuala extindere, nemodificand structura deja existenta, ar fi supraetajarea pana la nivelul inaltimii tribunei oficiale si crede-ma ca se pot ridica pana la 20 de randuri la peluze si T2. Teoretic, s-ar putea ajunge la o capacitate de 40.000 de locuri usor si fara prea mari costuri. Problema e ca tribunele existente, cred ca nu ma insel, sunt construite direct pe pamant, asa cum a fost si pe Lia Manoliu. Orice extindere s-ar lovi de aceasta problema, cea mai normala solutie ar fi reconstructia totala a stadionului. In situatia actuala stadionul este o ruina. Dupa acel semi-upgrade din '06, lucrurile au revenit la normal, asa cum ma asteptam, un dezinteres total de parca clubul ar fi fost condus de dusmani nu alta.

  13. #412
    junior Mutu90's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Pitesti
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    ADIO GHENCEA!!! Eu unul sunt de accord ca STEAUA sa plece din ghencea..e mai bine sa joace pe national arena,un stadion mult mai modern si care ofera mult mai mult suporterilor.E inadmisibil sa pui o asemenea chirie,asa e in Romania,Gigi a venit cu toate actele si a aratat ca are dreptate,dar asa e in Romania,el a iesit si a zis de multe ori ca vrea sa ii fie concesionat stadionul pe 40 de ani ca sa poata face investitii...in fine RUSINE M.A.p.N!!!
    Nothing WithOut GOD

  14. #413
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    castravete dulcecalamuia, joc de glezne si ia-o spre campii ca altfel o simti dureros!
    aici scriu stelistii nu ragaliile!
    Last edited by Hingherul; 14th July 2011 at 01:07.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #414
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Vor arata si mai bine aia 1000 de suporteri imprastiati pe ditamai stadionul asta nou
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  16. #415
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    hai ca ti-ai gasit si de cine sa faci misto... de dinamovisti ce mai zici?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #416
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Mai are rost sa fac misto de aia? Serios acum. Din aia care merg la stadion, probabil vreo 3 is la mare si restul de 14 nu cred ca intra pe aici
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  18. #417
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    chiar esti rau. pana si eu ma gandeam ca ocupa macar un rand din tot stadionul
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #418
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Cu putin efort, rude si prieteni, poate il ocupa pe ala de jos, ca are cea mai mica circumferinta
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  20. #419
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    exact la ala ma gandeam
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #420
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Cu putin efort, rude si prieteni, poate il ocupa pe ala de jos, ca are cea mai mica circumferinta
    Din cauza caldurii. Alta data du-te la o baie, te racoresti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •