Results 1 to 18 of 18

Thread: Pauza de iarna 2008-2009

  1. #1
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1

    Pauza de iarna 2008-2009

    Despre meciuri amicale,transferuri si orice noutati la echipe spuneti parerea aici:

  2. #2
    junior unguru1432's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    oradea
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    honved budapesta - fc bihor 2 - 1
    dvsc debrecen (echipa a doua) - liberty oradea 0 - 1
    [COLOR="Red"][B]>>>[/B][/COLOR] [COLOR="Blue"][B]ORA[/B][/COLOR][B][COLOR="Red"]DEA[/COLOR][/B][COLOR="Blue"][B]<<<[/B][/COLOR]

  3. #3
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    În primul meci de preg&#227;tire din aceast&#227; iarn&#227;, Jiul s-a impus categoric la Hațeg, cu 7-1.
    Golurile formației din Petroșani au fost înscrise de Afrem (2), Moldovan, Antohi, în prima parte, și Panainte, Vizitiu (pen) și Cuc, dup&#227; pauz&#227;.


    Antrenorul Daniel Timofte a folosit urm&#227;toarea echip&#227;: A. Ilie – Dr&#227;gulici, Oneț, Torkoș, V&#227;drariu – Antohi, Filip, Floricel, Bastardu – Moldovan, Afrem. Dup&#227; pauz&#227; au mai intrat David, Cruceru, Roiu, Belei, Vizitiu, Panainte, Cuc și Prodan.


    Urm&#227;torul amical al Jiului este programat miercuri, împotriva formației Minerul Lupeni, pe un teren ce va fi stabilit în funcție de starea vremii.

  4. #4
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Dup&#227; victoria cu 7-1 de la Hațeg, Jiul câștig&#227; și cel de-al doilea amical al iernii, 2-0 cu rivala Minerul Lupeni.
    Golurile au fost marcate de Silviu Afrem, în prima parte, și Gabriel Cruceru, dup&#227; pauz&#227;.


    JIUL (antr. D. Timofte): Hotoboc – R&#227;duțoiu, Pintilii, Dr&#227;ghici, Stancu (Mihnea Ivan) – Antohi, Apetrei, Popa, V&#227;drariu (Floricel) – Afrem, Bastardu (Cruceru)

    MINERUL (antr. P. Gigiu): Ciuc&#227; – Ișfan, Irina, Câmpeanu, Kelemen – Militaru, Apostol, Nicorec, Roman – Gideon, Chițu


    Partida s-a disputat la Tg. Jiu, pe un teren sintetic, terenurile din Vale fiind în stare deloc bun&#227;.

  5. #5
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    bah rhadoo aud ca aveti mari probleme cu banii...nu mai e simota la voi...sau ce se intampla?

  6. #6
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    BUKOWINA
    Posts
    58
    Reputatie
    1

    remiza amicala... in Copou!

    http://img238.imageshack.us/img238/1340/poliiasidc4.gif1-1http://img23.imageshack.us/img23/193...suceavadg6.gif In amicalul disputat in Copou, Cetatea Suceava a reușit astăzi doar o remiză in compania formației Politehnica II Iasi. “Galben-albaștrii” au deschis scorul incă din minutul 7, când Negru a trimis mingea in plasă cu un trasor de la 20 de metri. Gazdele au revenit pe tabela cu un sfert de oră inainte de final, când Stafie a scapat din marcajul fundașilor suceveni și l-a invins pe Pascal cu un șut din marginea careului[...]

  7. #7
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    cica se vorbeste de doua serii de 12....dupa etapele normale play off primele sase pt promovare si acelasi lucru pt ultimele sase din cele 2 serii pt retrogradare ....ceva de genu' asta
    https://t.me/pump_upp

  8. #8
    Forzza Roma Ray1's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Torino,Italy
    Posts
    1,148
    Reputatie
    1
    Fcm bacau - Ceahlaul II 8-0

    FCM BACĂU: Manea - Mihălăchioaie, Spiridon, Vajou, Codreanu - Doboș, Boboc, Taban, Dobârceanu - Neagu, Câmpeanu.

    Au mai jucat: Ignătescu, Întuneric, Dediu, Patriche, Carnariu, Bosancu, Ghiuș, Munteanu.

    Marcatori: Dobârceanu (2 goluri), Neagu (2 goluri), Câmpeanu (2 goluri), Doboș, Dediu.

  9. #9
    incepator andrei23's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Botosani
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Ceahlaul II, probabil au jucat juniorii nu?

  10. #10
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by red-bull View Post
    bah rhadoo aud ca aveti mari probleme cu banii...nu mai e simota la voi...sau ce se intampla?
    sincer nu mai stiu nimic de simota,criza probabil da nastere la multe discutii
    simota spune ca se retrage de vreo 3 ani
    deocamdata nu se stie prea mult,se pare ca sa scapat de jucatorii cu contracte mari

  11. #11
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Vicepreședintele grupării Jiul, Marian Spiru, a declarat că FC Timișoara a ajuns la un acord cu clubul din Petroșani pentru a stinge un litigiu legat de unele datorii mai vechi, după această înțelegere FRF urmând să ridice interdicția de neprogramare a celor două echipe.

    "Litigiile s-au încheiat din ambele părți, banii au fost dați, astfel că nu mai există interdicția pusă de federație. Timișoara are dreptul de joc, iar noi la fel. Putem spune că lucrurile s-au rezolvat amiabil", a spus Spiru.

    Finanțatorul grupării FC Timișoara a precizat că Jiul datora clubului de pe Bega 300.000 de euro după transferul lui Fabian Teușan, aproximativ aceeași sumă trebuind să plătească și timișorenii celor din Petroșani.

    Altfel, gruparea Jiul Petroșani l-a declarat liber de contract pe Dacian Vizitiu, acesta din urmă fiind al zecelea jucător plecat în această iarnă după Drăgulici, Panainte, Roiu, Zăvoi, Floricel, Câmpeanu, Boboc, Zdrâncă și Cojocaru.

    Oficialii echipei Jiul Petroșani speră ca jucătorii veniți de la UTA Arad, Mircea Gheorghe, Mircea Ilie, Alin Ilin și Irinel Dumitru, să fie declarați cât mai repede liberi de contract pentru a putea semna cu formația petroșăneană.

  12. #12
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Jiul Petroșani și Minerul Lupeni au optat pentru amânarea începerii returului, dar Federația a decis că returul poate începe. "Avem zăpadă de 10 centimetri pe teren", spun cei de la Minerul.
    Mai multe echipe din prima ligă și liga secundă au fost pentru amânarea începerii returului.
    Cinci echipe din Liga l și 12 din Liga a doua au fost printre cele care au trimis adrese oficiale Federației pentru a amâna începerea returului, din cauza zăpezii și a frigului din ultima săptămână.
    La Lupeni am întins o plasă pentru a mai degaja din zăpada de pe teren, care este de aproximativ 10 centimetri. E greu să joci în condițiile acestea. Minerul a cerut amânarea returului", au spus oficialii din Lupeni.


    Același lucru l-au făcut și cei de la Jiul, care spun că pe terenurile de joc este un strat de zăpadă de 5 centimetri.
    Se anunță lapoviță și ninsoare

    "Am vorbit cu cineva care a fost prezent la ședința FRF și cererea de amânare nu a fost acceptată. Se va juca sâmbătă, conform programării", a declarat Gheorghe Țurlea, directorul sportiv al Mureșului.
    Devenii s-au pus deja pe treabă, pentru ca sâmbătă, la meciul cu Liberty Salonta, gazonul de pe stadionul "Cetate" să arate în condiții optime.
    "La această oră pe teren e un strat de zăpadă de câțiva centimetri. O vom îndepărta pentru ca terenul să se mai usuce până la ora jocului de sâmbătă. Însă mi-e teamă că o să lucrăm degeaba, pentru că de miercuri meteorologii au anunțat lapoviță și ninsoare", a completat oficialul de la Mureșul.
    Devenii au intenția de a organiza o conferință de presă în zilele următoare pentru a-și prezenta obiectivele și noile achiziții, făcute pentru partea a doua a campionatului.
    Directorul tehnic de la Minerul, Petre Gigiu spune că e și bine, dar e și rău că returul va începe sâmbătă.
    "Până la urmă tot trebuie să se joace. Am înțeles că în localitățile, în care vremea sau terenurile sunt rele, rămâne la aprecierea arbitrului dacă se va juca sau nu", a declarat Petre Gigiu.
    Minerul mai face un transfer
    După ce a transferat trei jucători în această iarnă, Minerul Lupeni este pe cale să mai bifeze un transfer.
    Astfel, atacantul de 22 de ani, care a mai jucat și la FC Brașov, Claudiu Vâlcu va juca din retur în Vale.
    "Noi nu am vrea să-l aducem până la vară, am vrea pe un termen mai lung, dar jucătorul are o poveste mai încurcată", a spus Gigiu.

  13. #13
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Jiul Petroșani a susținut sâmbătă, 7 februarie, pe stadionul de la Paroșeni încă un joc de verificare în compania echipei CS Vulcan, joc câștigat cu 4-0 de către echipa lui Daniel Timofte.

    Jiuliștii s-au impus prin golurile marcate de Alin Ilin, Mircea Gheorghe, Horațiu Popa si Bastardu. Acesta este cel de-al treilea meci din seria celor care au ca scop pregătirea pentru returul ligii a II-a care va începe în data de 28 februarie.

  14. #14
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    La un pas de colaps, UTA își mută bagajele la Petroșani prin venirea a patru jucători și posibil, a lui Ionuț Chirilă

    Tot mai multe voci susțină că la cârma echipei Jiul este foarte posibil să poposească omul cu care finanțatorul Alin Simota s-a războit cel mai mult, Ionuț Chirilă.

    Mai de ochii lumii sau mai pe bune, Ionuț Chirilă și Alin Simota și-au spus multe vorbe grele, dar nu este exclus ca securea “războiului” să fie îngropată și Chirilă să fie mutarea surpriză pe banca tehnică a “minerilor”.

    Între actualul antrenor al Jiului, Daniel Timofte și Alin Simota au intervenit mai multe discuții contradictorii, lucru ce a dus la evadarea de o zi a tehnicianului.

    Acesta a revenit la echipă numai după ce jucătorii

    l-au sunat și au insistat să se răzgândească. Se pare că venirea celor patru jucători de la UTA, Mircea Ilie, Alin Ilin, Mircea Gheorghe și Irinel Dumitru nu este deloc întâmplătoare.

    Gurile rele susțin că transferarea lor în curtea “minerilor” are o legătură cu posibila venire a lui Ionuț Chirilă în Vale.

    Un subiect ce merită urmărit îndeaproape.

  15. #15
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Daca revine chirila ne ducem dracu' , eu unul insa nu cred ca va veni dupa aventura anterioara cand a reusit sa ne faca sa il "iubim" nespus de mult si ce l-am mai "iubit", la cata dragoste in gura i-am dat nu cred ca are tupeu sa mai calce pe aici. Oricum individul a aratat atat la noi cat si la UTA ce scula de antrenor e , pe noi a fost la un pas sa ne ingroape dar din fericire a trebuit sa plece pentru ca altfel ar fi fost linsat in schimb si-a desavarsit din pacate opera de maiestru la UTA .
    Last edited by Leviss; 25th February 2009 at 22:15.
    [COLOR="Red"][I][B]"In mina Dumnezeu cu noi,afara grija si nevoi/De-asupra noastra n-avem cer, c-asa e viata de miner/
    Cand plini de praf cu pasi truditi, iesim din mina obositi/Ne doare ca-n lumina sa pamantul tine-o lume rea"[/B][/I][/COLOR]

  16. #16
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    chirila din pacate este doar un nume mare,pe care il umple de noroi
    nu cred ca tatal lui ar fi fost de acord cu practicile lui
    la noi nu cred ca are loc in momentul de fata,timofte este cea mai avantajoasa schema pt simota,nu cred ca se omoara sa il plateasca cu prea multi bani
    ciudate sunt transferurile facute in iarna,sunt curios cu ce o sa ii plateasca

  17. #17
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Încercările patronului echipei Jiul, Alin Simota, de a-i legitima pe cei patru jucători veniți de la UTA, Mircea Gheorghe, Mircea Ilie, Alin Ilin și Irinel Dumitru, plus portarul Dumitru Hotoboc nu au fost în zadar, astfel că pe ultima sută de metri aceștia au fost legitimați la formația petroșeneană. Antrenorul Daniel Timofte va putea conta pe serviciile celor cinci jucători, în partida de sâmbătă, cu ACU Arad de pe teren propriu. “Am răsuflat ușurat și mă bucur că pot conta pe ei și că nu au făcut pregătirile degeaba cu noi”, a spus Timofte.

  18. #18
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Aflați în plină criză, cu jucători neplătiți de aproape opt luni și în plin conflict cu BNR pentru baza sportivă, Progresul a uimit pe toată lumea. Noul antrenor din Parcul cu Platani va fi Gigi Mulțescu. El a condus ieri antrenamentul „bancarilor“ și va debuta sâmbătă, cu FC Snagov.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •