Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 183

Thread: "Arena Leilor" - U Craiova

  1. #22
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Arata bine

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Multi spun ca n-arata bine pentru ca are colturile goale,dar o sa arate mult mai bine in realitate decat in pozele astea.

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    mie nu-mi plac stadioanele construite in acest mod. Sunt prea patratoase, prea abrupte. De ce nu se mai fac frumoasele ovaluri?


    comunistii tot comunisti,chiar si in 2008...

  4. #25
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    E nasol rau
    Tocmai la Craiova se gandira sa faca stadion ca la Englezi

  5. #26
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nu inteleg, daca tot fac stadion nou, de ce lasa schelele alea la vedere? Ii cam simplut, da' ar fi bine daca s-ar face...
    Am zis!

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Editie.ro a prezentat ieri în exclusivitate imagini cu stadionul ce ar urma să fie gata cel mai târziu în 2011. Patronul Universității spune că proiectul final, ce va fi trimis de firma Slick System Limited, la jumătatea lunii ianuarie, va arăta altfel.



    „Propunerea video prezentată scoate în relief numai parțial înfățișarea noului stadion. Bineînțeles, sub tribune vor fi restaurante, spații comerciale și vestiarele echipei.
    În colțurile tribunelor vor apărea patru imobile din sticlă între patru și opt nivele.

    De asemenea, proiectantul studiază varianta de a duce capacitatea până la 22 - 23 de mii de locuri. Am văzut unele dintre mesajele postate pe editie.ro și am constatat cu stupoare că unii nu înțeleg ce înseamnă o prezentare a unui proiect.
    Ceea ce am prezentat este doar o idee vizavi de ceea ce înseamnă tribunele și terenul de fotbal. Până pe 15 ianuarie vom primi filmul în care vom vedea proiectul final și atunci se va vedea cum va arăta întreaga zonă cu cele patru clădiri, vestiarele, spațiile comerciale. Sunt convins că, după ce vor vedea proiectul final, nu o să mai existe prea mulți cârcotași.
    Vizavi de capacitatea viitoarei arene, vreau să spun că niciunde în lume nu se face un stadion cu o capacitate mai mare decât cea pe care o cere piața. Construcția unei arene cu o capacitate mai mare de 20 - 22 de mii de locuri costă mult mai mult ajungând la 3.000 de euro locul, deoarece este nevoie de suprastructură. Asta înseamnă că un stadion de 30 de mii de locuri costă dublu adică 40 - 45 milioane euro.
    Or mulți dintre cei care își dau cu părerea nu cunosc potențialul real al cumpărătorilor de bilete. Ei se bazează pe niște vremuri care au trecut de mult. Nu poți să faci un stadion atât de scump numai pentru un meci sau două pe an, atunci când poate capacitatea nu face față cu cererea. Nu mai spun că, în mod normal, aplicând legile economiei de piață, biletele ar trebuie să fie mult mai scumpe pentru a acoperi investițiile făcute“,

    PS. Deci nu va grabiti cu afirmatii gratuite...

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Nu inteleg, daca tot fac stadion nou, de ce lasa schelele alea la vedere? Ii cam simplut, da' ar fi bine daca s-ar face...
    Si pentru tine:
    "Acest film prezintă o variantă de proiect la stadiul de 80 la sută de finalizare. În acest film nu sunt prezentate finisările și compartimentările din interiorul tribunelor."
    In alta ordine de idei mai sunt de retusat cateva lucruri in schita.
    Probabil vor masca exteriorul ca la tribuna noua a CFR-ului.
    Si nu comparati cu stadionul Cotroceni pentru ca e cu totul altfel.Daca e sa-l comparati faceti-o cu tribuna a 2-a de pe stadionul CFR-ului.

  8. #29
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Si ramanem numai noi cu cel mai de kkt stadion din Romania. Bravo oltenilor daca il fac.
    Asa si?

  9. #30
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Doamne ajuta !!!

  10. #31
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    nu o sa faca nimic
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Sincer,cred ca se va construi.E foarte detaliat tot proiectul,mult mai detaliat decat orice am mai vazut prin Romania.

  12. #33
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Eu stau aproape de Tineretului si nu vad spatiul pentru tribune care se vehiculeaza in proiect. Sincer, as vrea ca stadionul sa se construiasca, dar nu cred ca se va intampla acest lucru.

  13. #34
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    si de unde sa scoata mititelul atatia bani ?
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  14. #35
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Proiectul e finantat de consiliul local/primarie.

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rhadookoo5 View Post
    Eu stau aproape de Tineretului si nu vad spatiul pentru tribune care se vehiculeaza in proiect. Sincer, as vrea ca stadionul sa se construiasca, dar nu cred ca se va intampla acest lucru.
    Ai o poza?s-a mai spus ca mai ramane loc pe langa stadion si pentru o parcare supraetajata.

  16. #37
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    arata foarte bine. nu mai fiti asa carcotasi. dupa ce ca nu avem nimic mai si comentam. dupa ce vom vedea "in picioare" proiectele de la brasov, cluj (ex ion moina), lia manoliu si tineretului apoi putem avea pretentii ca viitoarele stadioane ce se vor construi sa arate altfel.

  17. #38
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    e cam stramt locul. vedere din satelit http://wikimapia.org/#lat=44.3124029...17&l=0&m=a&v=2

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Merge repozitionat pe lung poate,dar altfel ar mai merge daca s-ar renunta la bazinul "Laguna Albastra" si la cabinetul stomatologic.
    Cert e ca nimic nu e cert pana nu vedem proiectul final care din ce am inteles va fi prezentat in Ianuarie.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    mie nu-mi plac stadioanele construite in acest mod. Sunt prea patratoase, prea abrupte. De ce nu se mai fac frumoasele ovaluri?
    De "cazane" nu esti satula ???

  20. #41
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Deci in 2011-2012, cu un pic (mai mult) de noroc, o sa avem 5 stadioane bune: doua la Cluj, unul la Brasov, unul la Craiova si unul la Bucuresti (Lia Manoliu). Nu am pus stadionul din Piatra Neamt, din cauza capacitatii, da acolo cred ca se mai poate construi.

    Un campionat european, in parteneriat cu cineva?
    Last edited by zebe; 6th December 2008 at 13:31.
    Am zis!

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Cu asemenea capacitati?:ras-plans:,glumesti.Singurul stadion bun ar fi stadionul national,iar celelalte nici macar nu s-ar apropia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •