View Poll Results: Sportivul anului 2008

Voters
117. You may not vote on this poll
  • Alina Dumitru

    18 15.38%
  • Constantina Dita Tomescu

    42 35.90%
  • Victor Hanescu

    2 1.71%
  • Sandra Izbasa

    32 27.35%
  • Adrian Mutu

    4 3.42%
  • Lucian Bute

    10 8.55%
  • Adrian Diaconu

    1 0.85%
  • Eugen Trica

    0 0%
  • Eduard Stancioiu

    0 0%
  • Georgeta Andrunache, Viorica Susanu

    8 6.84%
  • Mihai Covaliu

    0 0%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 91

Thread: Sportivul anului 2008

  1. #64
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    pentru ce?Pentru o medalie?Bute nu numai ca castigat dar si-a si aparat centura.Asta e o performanta mai mare decat o medalie la JO,dar fiecare cu parerea lui.Lumea gandeste cam asa:vai asta a luat aur la beijing gata e cel mai bun iar aceasta modalitate de a gandi este eronata
    Cum doar pt o medalie?
    Stii cate medalii a luat Izbasa in anul 2008?
    Iti spun eu: 3 europene( 2 de aur si 1 argint) si 2 olimpice ( 1 aur si 1 bronz)

    De asemenea Alina Dumitru a luat atat aurul european cat si pe cel olimpic si de curand a fost declarata cea mai buna judoka de pe continentul european pe anul 2008.

    Bute va fi uitat peste cativa ani...dar performanta Alinei Dumitru va ramane pt totdeauna in istorie!
    www.fangymnastics.com

  2. #65
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu mai pot eu de centura lui Bute. Dar am rog, pentru unii niste pumni dati in cap altuia valoreaza cat munca de 4 ani pentru aurul olimpic.
    Ce usor e sa zici vorbe fara sa stii ce spui.
    Ia vezi ca titlu mondial al lui Bute e rezultatul a cel putin vreo 10 ani de munca, de antrenamente. La pumnii dati in cap unuia mai adauga mii de litri de transpiratie, slabiri pentru categorie, sute sau mii de kilometri de alergare.. mii de reprize de saci, si alte exercitii specifice plus pumnii incasati in meciuri si la antrenamente...
    Ca nu intelegi tu ce e in spatele acestui titlu nu justifica aprecierea asta.

    @mikkey. Te inseli. Cu siguranta Bute nu va fi uitata peste cativa ani si nici peste mai multi ani pentru ca numele lui a intrat deja in istoria boxului profesionist?
    Acum.. sincer vorbind sunt destui inculti care nu stiu nici cine a fost Mihai Viteazul , dar asta nu inseamna ca a fost uitat, doar pentru ca nu au auzit ei despre el...

    Quote Originally Posted by EnyeGize_Malaik View Post
    hai sa'ti zic eu care'i faza .. una e sa fii campion la box si alta sa fii campion olimpic, la orice disciplina
    corect era sa zici "campion mondial" la box
    Last edited by 4star; 24th December 2008 at 19:12.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  3. #66
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    ...corect era sa zici "campion mondial" la box
    Chiar si asta, titlul olimpic ramane distinctia suprema pentru un atlet.

  4. #67
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    lucian bute
    constantina tomescu

    si cred ca ar fi altii/altele 10-20 in fata lui adi mutu
    slab la nationala mutu, slab! bine ca se roaga inainte de fiecare meci care il joaca in echipamentul fiorentinei...dar pentru nationala?? NICI VORBA!!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #68
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    in ce forma fizica e lucian bute, eu zic ca si el sar apropria cat de cat de timpul constatinei tomescu la maraton voi ce ziceti?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  6. #69
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    mutu
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  7. #70
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    corect era sa zici "campion mondial" la box
    intreaba pe oricine vrei tu ce titlu e mai important si mai recunoscut: mondial sau olimpic?
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  8. #71
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @mikkey. Te inseli. Cu siguranta Bute nu va fi uitata peste cativa ani si nici peste mai multi ani pentru ca numele lui a intrat deja in istoria boxului profesionist?
    Nicio medalie din sport nu se compara cu titlul olimpic, absolut nici una!
    Oricare sportiv munceste enorm pt a face un sport de performanta si toti viseaza la o medalie olimpica.
    Din 4 in 4 an, in centrul atentiei trebuie sa se afle doar medaliatii olimpici..ei ne reprezenta cel mai bine tara.
    Niciodata un campionat de box nu va fi mai urmarit decat o editie a JO!
    Nu-i contest performantele lui Bute, insa anul acesta e anul olimpicilor! Ei sunt pe primul loc!
    www.fangymnastics.com

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nici macar Klitskcko care e campion mondial la supergrea nu are cine stie ce po****ritate. Oricum are una mult mai mica decat un Phelps sau un Bolt. Perioada de glorie a boxului profesionist s-a dus

  10. #73
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Pentru boxerii profesionisti, olimpiada e o rampa de lansare , este o etapa in accederea la profesionism...Multi dintre campionii mondiali sunt fosti medaliati olimpici. Dar nu toti medaliatii olimpici ajung campioni mondiali la profesionism.
    In plus, eu nu am contestat valoarea titlurilor olimpice.
    Dar performanta lui Bute nu merita subestimata. Bute cu siguranta ar fi luat medalie olimpica, dar, din cate stiu eu, nu a avut loc la olimpiada pentru ca atunci erau fratii Simion care faceau legea la lotul national, fapt care l-a nemultumit pe Bute si a decis sa treaca la profesionism unde si-a aratat valoarea...
    Mikeyy, daca din 4 in 4 ani vezi olimpiada, Bute in timpul asta poate lupta de 9-12 ori pentru a-si apara titlul. Aici apreciem audienta sau performanta? Asa cum am spus pe Bute nu il vor uita multi pentru ca e deja in istoria boxului profesionist.
    @rob.. ai gasit acum comparatia cu Phelps.... pai performanta ca a lui Phelps .. nu vezi nici la 50 de ani. Si la fel Bolt.

    @ malaik.. eu ti-am zis altceva. sau tu consideri ca nu e diferenta intre "un campion la box" si " un campion mondial la box".
    Last edited by 4star; 26th December 2008 at 22:25.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  11. #74
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Bute legend.Eu unul am uitat cine au fost medaliatii nostri la Atena in 2004 dar pe Doroftei si meciurile sale nici acum nu le-am uitat.Aici am trait marile emotiiNu diminuez meritele unui medaliat cu aur la Olimpiada dar e de 2 ori mai greu sa devii campion mondial la box si sa-ti aperi centura.

  12. #75
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 4star View Post
    Mikeyy, daca din 4 in 4 ani vezi olimpiada, Bute in timpul asta poate lupta de 9-12 ori pentru a-si apara titlul. Aici apreciem audienta sau performanta? Asa cum am spus pe Bute nu il vor uita multi pentru ca e deja in istoria boxului profesionist.
    Pai si celelalte sporturi au editii de CM sau CE in intervalul de 4 ani. Fiecare sportiv mai castiga medalii europene/mondiale..insa toate palesc in fata unei medalii olimpice.

    Bute poate sa fie declarat sportivul anului oricand (nu-l contest, am mai zis..bravo lui pt performantele obtinute) insa nu in anul olimpic!

    Toate sporturile sunt foarte grele atunci cand le practici pt performanta...nu exista sport usor.
    www.fangymnastics.com

  13. #76
    incepator
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Georgeta Andrunache & Viorica Susanu http://www3.gsp.ro/zoom/92736/494-58079-can3.jpg best teem!!!!!

  14. #77
    incepator
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    avem oameni de aur !!!! sportivi extraordinari care au muncit din greu ca sa ajunga la asemenea performante !!!
    FELICITARII !!!!

  15. #78
    incepator
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Georgeta Andrunache & Viorica Susanu

  16. #79
    incepator
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Andrunache si Susanu cele mai tari fete

  17. #80
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    am votat-o pe alina dumitru

    nu inteleg ce cauta la vot...trica,stancioiu sau hanescu.....daca tot a fost bagat hanescu trebuia sa fie bagata si carstea...fata aia a ajuns pe locul 36 daca nu gresesc....hane ce a facut???????

  18. #81
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Constantina Dita Tomescu !

  19. #82
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    am votat-o pe alina dumitru

    nu inteleg ce cauta la vot...trica,stancioiu sau hanescu.....daca tot a fost bagat hanescu trebuia sa fie bagata si carstea...fata aia a ajuns pe locul 36 daca nu gresesc....hane ce a facut???????
    Pai Trica si Stancioiu au fost 2 dintre jucatorii de baza ai echipei care a castigat Campionatul Romaniei. Desi nu se ridica la performantele lui Lucian Bute au si ei meritul lor. Daca ajungeau in finala Champions League poate ar merita un loc in top 3 al acestui pool, dar asa i-as clasa pe la mijlocul clasamentului. Hanescu si el ajunge prin semi-finale.

    Votul meu ramane indiscutabil la acelasi LUCIAN BUTE!!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  20. #83
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucurešti
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Constantina Dita Tomescu normal, sportivul anului din orice punct de vedere.

  21. #84
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Pai Trica si Stancioiu au fost 2 dintre jucatorii de baza ai echipei care a castigat Campionatul Romaniei. Desi nu se ridica la performantele lui Lucian Bute au si ei meritul lor. Daca ajungeau in finala Champions League poate ar merita un loc in top 3 al acestui pool, dar asa i-as clasa pe la mijlocul clasamentului. Hanescu si el ajunge prin semi-finale.

    Votul meu ramane indiscutabil la acelasi LUCIAN BUTE!!
    da si????stancioiu ala e varza..daca el e aici...unde e lobont????asa putea fi bagat orice roman de la cfr...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •