View Poll Results: Este adevarata povestea?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da, e veridica, Mutu e in stare de orice

    51 35.17%
  • Nu, este o inventie grosolana

    94 64.83%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 186

Thread: Mutu a lovit un bucatar la Constanta cu ranga!

  1. #1
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1

    Mutu a lovit un bucatar la Constanta cu ranga!

    A lovit?



    Un chelner din Constanţa a declarat Poliţiei că "Mutu m-a bătut cu o rangă de fier"

    Cotidianul Replica din Constanţa a publicat ieri o ştire conform căreia "Adrian Mutu ar fi lovit īn cursul săptămīnii trecute un angajat al unui restaurant din oraş".

    Zvonul unui incident violent circulă de mai multe zile prin Constanţa, dar nimeni nu l-a putut confirma

    După publicare, purtătorul de cuvīnt al Poliţiei din oraş, Farmisia Fetcu, a declarat ieri că "īn urma unor sesizări făcute de presă s-a demarat o anchetă. Am chemat presupusa victimă, īn vīrstă de 30 de ani, la Poliţie. Această persoană a dat o declaraţie al cărui conţinut nu vi-l putem confirma sau infirma pentru că a refuzat repetat să depună plīngere penală". Īn declaraţie, constănţeanul a spus că a avut o altercaţie verbală cu Mutu şi că a fost agresat de el īn hotelul «tricolorilor».

    Presupusa persoană agresată se numeşte Gigi Grosu şi a fost chelner al restaurantului New Safari, unde "tricolorii" au mīncat marţi, 29 august, īn perioada pregătirii meciului cu Bulgaria.

    Aici apare o contradicţie. Pentru că Poliţia susţine că incidentul s-a petrecut joi, 31 august, dar masa a avut loc marţi

    „M-a īnjurat şi l-am făcut drogat”

    Varianta victimei este următoarea, ea fiind reconstituită din declaraţii neoficiale şi din ceea ce a declarat īn scris Poliţiei.

    "I-am făcut poze la masă şi el m-a īnjurat. Mi-a zis să-l las. Apoi i-am zis că e un drogat. Ne-am certat". Mutu şi chelnerul au ajuns īn pragul violenţei fizice, dar nu s-au atins.

    Dar lucrurile nu s-au oprit aici, susţine chelnerul. Cīţiva tipi au venit la el la restaurant. Arătau a interlopi. I-au spus că Mutu vrea să se īmpace cu el şi să-i dea un tricou. Īn declaraţie zice altceva, că s-a dus de bună voie la hotel.

    "M-am dus la hotelul īn care stăteau să mă īmpac cu el. Acolo am fost bătut cu o bară de fier de Mutu". Martori? Neoficial, el i-a amintit pe Contra, Marica şi Tamaş.

    Chelnerul susţine că Mutu era băut īn momentul īn care l-a bătut şi că totul s-a petrecut după miezul nopţii

    Īntre timp, Grosu nu mai e de găsit la restaurant. Cīţiva jurnalişti s-au īntīlnit cu el, dar n-a vrut să facă declaraţii oficiale. De cīteva zile n-a fost prins decīt pe telefonul mobil. Unele surse susţin că şi-a schimbat locul de muncă şi că a dat de īnţeles, inclusiv poliţiştilor, că s-a īmpăcat cu Mutu. Nu a făcut plīngere penală.

    Mutu nu a putut fi contactat ieri pentru a comenta acuzaţiile

    Probabil a fost sub influentza parfurilor ...cea mai mare petarda nici fotbal nu stie
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  2. #2
    Best_I_Can B_I_C's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Mama, ce de aberatii... Am vazut ca articolul se bazeaza pa niste informatii din ziarul de mare credibilitate la nivel national "Replica" din Constanţa . Ce pot sa spun: niste amatori care apeleaza la senzational pentru a atrage atentia... PENIBIL

  3. #3
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    pe mine m'a violat nevasta lui mutu ((
    cred ca o voi da in judecata
    [B]90 de ANI [/B]

  4. #4
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    pe mine m'a violat nevasta lui mutu ((
    cred ca o voi da in judecata
    N-ai curaj !

  5. #5
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    da ma i-a dat cu ranga, si ala nu a ajuns la spital....ce sa zic asa de furios a fost mutu incat sa ii dea la un semintar cu ranga in cap.....scandalu' lu peste....cred ca uneori publicatiile de sport din romania se autoconfunda cu cele gen Atac.

  6. #6
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    auzi acolo, gigi grosu
    ce chelner o fi si asta?
    aici vine semnatura

  7. #7
    incepator similache's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Stiam ca vampirii ca si Mutu cum a fost descris de bulgari le este frica de stilet .ranga ,etc . Deci este o minciuna grosolana ca si gigi Grosu.

  8. #8
    senior
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cernauti/Chisinau
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Prostii... ce nu avem ce discuta?
    Omul se impiedica uneori de adevar... dar cel mai adesea el se ridica si isi continua drumul

  9. #9
    The Hurricane gheorghe's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Viola City
    Posts
    578
    Reputatie
    1
    Prea multe curv...pardon, persoane din Romania se vor celebre prin prisma relatiilor de orice fel (amoroase, contondente, amicale, etc.) cu Mutu.Nu stiu daca Mutu este chiar un inger, dar, personal, nu cred cea ce i se pune acum in carca Lasati-l pe Mutu in pace sa isi vada de fotbal fara sa i se readuca aminte la fiecare pas necazurile trecute cu drogurile! E inuman
    [B]"Orice arbitru ar trebui sa faca minim cinci ani de inchisoare dupa ce isi incheie cariera. Stie el de ce!" [/B]- Antonio Matarrese

  10. #10
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Talking

    L-a lovit cu ranga?
    De ce nu o fi spus si ospatarul ala ca l-a lovit cu un bustean ceva sau cu un sac de ciment, mai bine! Era mai credibil!!

    Deci si ranga face parte din recuzita aflata in cantonametul echipei nationale..
    La ce o folosi, nu imi dau seama, dar este bine de stiut!

    Hai sa facem un topic cu intrebarea "La ce poate folosi o ranga in pregatirea tricolorilor si ce alte astfel de obiecte se mai gasesc in cantonamentul echipei nationale (scanduri, cutite pt. hartie, monitoare scoase din uz, cuie de 8, sarma ghimpata.....si mai adaugati si voi) ?"
    Last edited by Aurel.D; 8th September 2006 at 09:40.

  11. #11
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Putin probabil.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  12. #12
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    PS Daca eram in locul lui Mutu il loveam cu cartea de telefon. Cica nu lasa urme. Am vazut intr-un film cu politisti
    PS2 Am inceput cu PS pt ca n-am avut nimic important de spus
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  13. #13
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nu am votat pentru ca adevarul e undeva la mijloc... e clar ca exagereaza G.G. Probabil s-a intamplat ceva dar undeva intre fenomen, politie si ziarul replica a existat o explozie... nu stiu de ce va faceti probleme?... si asa ziarul asta nu are cititori nici macar in Constanta (asta in afara de angajati si familiile lor) Pe de alta parte nici Mutu nu e usa de biserica

  14. #14
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    de la Mutu ne putem astepta la orce asa ca mai vedem ce va spune politia iar pana atunci tratam acest incident cu indiferenta
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  15. #15
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucureŗti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    pe mine m'a violat nevasta lui mutu ((
    cred ca o voi da in judecata
    Saracul de tine

  16. #16
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Un subiect de discutie foarte ''interesant''. Din nou se dovedeste ce presa jalnica avem.Verificati, bai, stirile, nu mai scrieti toate zvonurile. Asa pot sa zic si eu ca o ''sursa demna de incredere sin interiorul nationalei'' a declarat ca dupa aia ''l-au bagat pe Gigi ala intr-o camera si l-au chinuit pe rand toti jucatorii. Chivu l-a batut cu prosopul ud, Contra i-a rupt fashul, Lobont l-a ars cu tigara, Ganea l-a injurat de toti sfiintii si i-a dat capete in gura, Fl. Petre l-a electrocutat, Nicolita i-a smuls unghiile, iar Dica l-a batut cu ciomagul de shepherd primit de la Gigi.Dupa aia l-au stropit cu benzina si ii ranjeau cu bricheta in mana.Initial trebuia sa participe si Pitzi si sa arunce in el cu niste zaruri imense de fier, dar n-a mai ajuns. Si ca sa fie completa tortura, l-au pus sa urmareasca cateva ore ultimele 10 minute din meciul cu Bulgaria, la repeat.Totul pe fond de manele, ca sa fie jucatorii mai in vana''

  17. #17
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1


    Bv Grinco, ai fost de fata
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am auzit ca la unele hoteluri exista ranga in dotara la receptie. Vine si pe room-service.

  19. #19
    senior Casuba's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N18 2UF
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Cica a dat cu ranga invelta in prosop... pai daca dai cu ranga de ce s-o mai invelesti ?
    OTELUL
    It takes two to lie, one to lie and one to listen.

  20. #20
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    E vrajala asta
    Astea nu stiu cum sa il mai acuze pe saracu' de Mutu si il baga in tot felul de scandaluri

  21. #21
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Casuba View Post
    Cica a dat cu ranga invelta in prosop... pai daca dai cu ranga de ce s-o mai invelesti ?
    Pai asa e in filmele alea pe care le-a vazut Gigi Grosu. Iti dai seama? Gigi Grosu... Nici nu cred ca exista personajul asta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •