View Poll Results: Este adevarata povestea?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da, e veridica, Mutu e in stare de orice

    51 35.17%
  • Nu, este o inventie grosolana

    94 64.83%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 186

Thread: Mutu a lovit un bucatar la Constanta cu ranga!

  1. #127
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    "Am fost sacul de box al lui Mutu!"
    Marius Mărgărit, Ionuţ Coman

    Chelnerul constănţean Gheorghe Grosu a povestit pentru prima oară cum a fost bătut de Adrian Mutu în camera de hotel de la Rex. Gheorghe Grosu este chelnerul care susţine că a fost bătut de Adrian Mutu în noaptea de 29 spre 30 august, în camera sa din cantonamentul "naţionalei" de la "Rex". Pînă acum a preferat să stea în umbră. Ieri însă, s-a decis să ofere Gazetei Sporturilor primul interviu.Primul lui drum în Bucureşti a fost la Institutul Medico Legal Mina Minovici. "Am vrut să-mi fac chiar acolo un control. Pentru că în ultimele zile am mari dureri de cap şi am şi probleme cu ochii. Sînt decis să nu-l iert pe Mutu pentru ce mi-a făcut", spune Grosu. Poartă ochelari mari, marca Dior, o şapcă şi tricoul Stelei cu numele lui Rădoi, acelaşi cu care a fost îmbrăcat şi cînd a fost bătut de Mutu. Începe să-şi spună povestea calm. Apoi, pe măsură ce-şi aminteşte, se ambalează.

    -Gigi, cum a fost prima ta întîlnire cu Mutu?
    - N-a fost prima. Ne mai văzuserăm şi anul trecut, cînd au venit la restaurantul unde lucram, "New Safari", înaintea meciului cu Cehia. Şi atunci era ciupit de la băutură. De data asta i-am cerut voie lui Chivu să le fac poze. El, amabil, a fost de acord. La fel de amabili au fost jucătorii de la Steaua, mai ales că ştiau că sînt fan de-al lor, dar şi cei de la Rapid. Coman, Maftei nu mă scoteau din "Vă rog" sau "Mulţumesc". Cînd am ajuns la Mutu, a început totul. Nu mi-a dat voie. Mi-a zis să plec că-mi bagă aparatul pe gît. Am insistat, dar m-a înjurat. Avea o sticlă de băutură sub masă, alta decît cea din meniu. Domnul Mutu trăieşte în Italia, el bea ceva special, Brunello de Montalccino. O sticlă costa 2, 5 milioane. Pe banii federaţiei. (Zîmbeşte ironic)

    - Şi ce ai făcut?
    - I-am spus că în acel local nu permitem clienţilor să ne vorbească aşa. Că-i cer să mă respecte. Asta l-a enervat. S-a ridicat şi m-a apucat strîns de braţul stîng. Mai am şi acum semne, deşi au trecut trei săptămîni. Continua să-mi vorbească urît. Ba chair mi-a spus, "Băi, tu vrei să te omor în două minute?"

    - Atunci l-ai făcut drogat?
    - Nu l-am făcut drogat. N-am putut să mă mai abţin şi i-am zis: "Ce băi, s-a umflat cocaina în tine? Că-ţi dau un cap în gură de te arunc în fîntînă". Erau lîngă el mai mulţi colegi, dar şi nişte prieteni de-ai lui, nişte bodyguarzi. M-a auzit şi şeful meu şi m-a dat afară. Am plecat să mă schimb.

    "M-a umilit!"
    - Şi de ce te-ai mai dus apoi la el la hotel?
    - Fiindcă prietenii lui, nişte bodyguarzii, au venit la mine şi mi-au spus că n-am făcut bine. Să mă duc la hotel să-mi cer scuze. Nu s-au atins de mine, fiindcă am şi eu rude influente în Constanţa. Chiar au fost foarte politicoşi. Nici nu puteam să-mi închipui ce va urma. Ne-am dus împreună la "Rex".

    - Cam cît era ceasul cînd ai ajuns?
    - Era trecut de miezul nopţii, cam cu o jumătate de oră. La etajul 1 l-am văzut pe selecţionerul Victor Piţurcă. Îi verifica pe jucători prin camere. Ne-a întrebat ce căutăm acolo. I-am zis că am venit să-mi cer scuze lui Mutu. "Ce-aţi mai venit băi, nu ştiţi că aşa e el, cînd bea e mai nebun?", ne-a zis domnul Piţurcă. După care chiar dînsul mi-a deschis uşa camerei unde stătea Mutu.

    - Cum te-a primit Mutu?
    - Avea un zîmbet pervers. Acela pe care îl afişează mereu şi păcăleşte lumea cu el. Era un fum de ţigară în cameră, să-l tai cu cuţitul. Pe jos era o scrumieră plină cu chiştoace. Lîngă măsuţa din cameră era o sticlă de vin roşu şi un pahar. Deh, trebuia domnul Mutu să continue ce începuse la restaurant.

    - Piţurcă nu le-a zis nimic?
    - Păi, ce să le zică? Doar nu face armată cu ei. Oricum, tot ce vor ei fac, că sînt vedete.

    - Mai era cineva în cameră?
    - Da, Cosmin Contra. El stătea în pat. Erau colegi de cameră. Bine că a fost şi el acolo.

    - De ce?
    - Vă spun imediat. Deci, am intrat în cameră. După ce a ieşit domnul Piţurcă, zîmbetul lui Mutu a dispărut. În primul rînd s-a enervat că eram în tricoul Stelei. Iar m-a înjurat cumplit. Mi-a reproşat că am venit aşa la el, care e mare dinamovist. Am început să vorbim. Calm, la început. Mi-a reproşat că de ce i-am vorbit aşa, eu mi-am cerut scuze, dar i-am spus că şi el a greşit, că nu suport să fiu înjurat de familie. Mi-a zis să iau loc pe fotoliu. El s-a aşezat în faţa mea. Cînd mă aşezam, a luat acea bucată de metal, învelită într-un prosop ud, şi mi-a tras una în coaste. Am rămas fără aer. Apoi a început să mă lovească continuu. L-am rugat să nu-mi dea în cap, dar mai rău mă lovea. M-a umilit. Am fost sacul lui de box. Nici nu mă durea. Eram însă nervos fiindcă nu puteam să ripostez. Dar jos erau bodyguarzii, pe unde mai scăpam eu? Însă tot i-am zis: "Numai de atît eşti în stare, găină? Cu bîta?". A aruncat-o. M-a luat la pumni şi picioare. Apoi, a luat o scurtă pauză şi i-a chemat în cameră pe Tamaş şi Marica. Să le arate cum procedează el.

    "Contra m-a salvat"
    - Şi Contra ce făcea?
    - Stătea şi se uita, ce să facă? Era colegul lui, normal că nu se putea băga. La un moment dat, Mutu, extrem de nervos, a vrut să mă lovească cu o veioză mare. Atunci s-a ridicat Contra: "Stai, băi! Nu-l mai lovi! Vrei să-l omori, să distrugi camera, să intri la belea? I-a raspuns că ştie ce face, că işi asumă răspunderea.

    - Şi cît a durat bătaia?
    - Vreo 15-20 de minute. Pînă cînd a bătut cineva la uşă. Ce bine ar fi fost să fie domnul Piţurcă. Ar fi văzut cum arătam şi m-ar fi crezut. Erau însă prietenii lui Mutu. Chiar şi ei i-au reproşat faptul că m-a bătut. Cred că vorbiseră să nu mă lovească. Atunci s-a oprit. Mi-a zis să mă duc la baie, să mă spăl şi, dacă vreau, să fac poze cu el. Mi-a dat şi un tricou de la echipa naţională. Am vrut să-l rup pe loc. L-am rupt mai tîrziu. Pentru că, din acel moment, recunosc, nu mai sînt fan al echipei naţionale. Vreau ca echipa să se califice, dar fără Mutu în teren. De fapt, cred că domnul Piţurcă o să aibă ghinion cu acest Mutu. Bun fotbalist, m-am bucurat mereu la golurile lui, dar caracter zero. Fără el, echipa naţională ar juca mai bine.

    - S-a auzit că ţi-ar fi dat şi două bilete la meciul cu bulgarii.
    - Nu mi le-a dat el. Mi le-a trimis prin cineva. La rîndul meu, le-am făcut cadou altcuiva, unor prieteni. Şi, chiar dacă nu-mi face cinste, m-am rugat la Dumnezeu să piardă meciul cu bulgarii. Uite că există Dumnezeu, au primit două goluri într-un minut. Chiar nu mai pot să ţin cu echipa naţională, din cauza acestui Mutu. O să mai ţin cînd s-or califica undeva. Că bine le zice presa, Generaţia de Tinichea.

    - Cum ai ajuns la spital?
    - M-au dus nişte prieteni.

    - Nu aveai sînge pe tine, după atîta bătaie?
    - Nu, că băiatul ştia meserie. Nu m-a lovit deloc la faţă. Aveam însă dureri la coaste şi la cap. Îmi umflase capul în spate, în stînga, lîngă creierul mic. La spital mi s-a luat lichid din cap. Nu aveam voie să mă mişc, iar dacă doctorul ar fi greşit cu un milimetru, nu mai eram azi aici. Apoi am fost la farmacie să-mi iau medicamentele. Mai am şi acum bonul. De trei zile însă, cum am mai spus, am început să am durerei de cap şi probleme cu ochii. De aceea am venit la Bucureşti, să fac un control la IML, să merg pînă la capăt.

    "Îl provoc, bărbăteşte"
    - Ce-ai de gînd?
    - Dosarul meu e la Procuratura din Constanţa, gata să intre pe rol. Trebuie doar să fac plîngerea penală.

    - Ce şanse sînt să nu îl dai în judecată?
    - Am şi eu cîteva condiţii. În primul rînd vreau să recunoască şi el, şi cei trei colegi de-ai lui, în public, ce s-a întîmplat în acea noapte. Altfel îi dau pe toţi în judecată şi îi chem la detectorul de minciuni. Nu suport ideea să mă las călcat în picioare. Nimeni nu merită aşa ceva.

    - Nu vrei bani?
    - Nu, n-am nevoie de banii lui. Vreau să recunoască, să afle lumea cine este acest Mutu. Un ţăran care s-a ajuns peste noapte. N-am nimic cu ţăranii sau piteştenii. Dică sau Coman nu sînt tot de acolo? Dar ce diferenţă este între ei. Nu, vreau doar să vadă toţi românii şi suporterii echipei naţionale cine este Briliantul.



    21 septembrie 2006

    gsp.ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #128
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    bine-ar fi daca am scapa de mutu asta... pentru echipa nationala nu face nimic, in rest e un caracter infect... sa ramana in italia si sa ne scuteasca...
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  3. #129
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    si el si contra .. unde e scandal e si contra.ala s-a ratat de cand l-a batut pe davids.apoi scandalul de la echipa lui...si a mai batut si un militian in timisoara.deci pe cine putea lua mutu in camera la scandal?sunt convins ca baiatul asta chiar a luat bataie de la jegul asta de om.deja sunt dovezi prea clare.si eu am crezut inca de cand nu existau acele dovezi de la spital.plus ca declaratiile lui piturca si mutu se bat cap in cap.e un jeg de om.mai bine ar fi stat intr-o celula undeva numai a lui.talent are dar cap nu si nu se poate asa.ganditi-va ca in locul chelnerului putea fi oricare dintre noi.cine nu e tantat sa faca o poza cu echipa nationala daca o intalneste?ar fi mai bine fara el la nationala.atacanti se gasesc.
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  4. #130
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Sä nu uitati niciodatä cä el a dat sperante cänd erau deja duse Romäniei cänd mai avea putin si se califica la CM 2006. Cine a dat golurile ? Cine afost jucätorul partidei in ultimele 5 partide atunci? Andorra,Finlanda,Cehia -mai ales Cehia.


    Eu il sustin pe acest om. Voi il condamnati.Eu ii voi tine mereu apärarea. Este cäsätorit, ,a devenit din nou pärinte si este un om la casa lui. Dar unii oameni( sau mai bine sous, foarte multi...) citesc doar ziarele in loc sä vadä realitatea.
    Gazeta Sporturilor a vändut bine... dar cum de mä uita in aproximativ 30 de ziare si doar la 2-3 väd scandaluri inventate.

    Rusine celore care il tot criticä si nu väd cät de om este. Nu stiti nimic cäte donatii a fäcut, nu stiti nimic cäti oameni a ajutat. Vedeti numai pärtile proaste/ ori inventate.

    Un cuvänt: Rusine.

  5. #131
    ٩(͡๏̯͡๏)۶ Triple H's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Caladan
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Nu cumva tot el ne-a calificat la CM 2006? Tinicheaua naiba, la beci cu el. Poate nimereste in celula cu nea' Iancu de TM

  6. #132
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Räzi tu, dar ce v-ati face färä el. Problema voasträ. Romänii nu vor intelege niciodatä. Asta e.

  7. #133
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu cred ca ne=ar fi mult mai bine, sincer.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  8. #134
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    @ PARAZITU 1919
    AI VREA TU...

    on topic...
    fratilor chiar daca l-a carpit pe bucatar , eu nu cred ca a dat cu ranga. asa ceva faci doar in legitima aparare doar cand iti e amenintata viata ta sau a familiei tale.

    bucatarul sa faca bine sa spuna cine l-a batut si sa-l lase pe adi in pace. adi nu e usa de biserica dar golan de cartier nu cred ca e . de ce ? pentru ca nu are motive sa fie. bani are, familie are, femeie misto are, copil are ... ii lipseste cumva senzatia de a da cu ranga ? nu cred.
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  9. #135
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    eu nu il pot crede pe aschilopatul ala cu apucaturi si ochelari de poponar! tot o da ca mutu la batut cu "un material dur" infasurat in prosop? da ce plm era ala dildo? nu vedeti ce fata de centura are? cica vrea sa isi ceara mutu scuze? lol, sa-si ceara poate scuze ca nu i-a dat un cap in gura sau ce? probabil ca i-a dat 2-3 trei bucati pe spate sau ceva....dar in nici un caz cu ranga....vai vai mutu ii dadea cu materialul dur, si contra din pat se uita si zambea la el ca masochistu, nu? ce plm ba, voi credeti asa ceva? si chiar si asa, in locul lui mutu sa fiu, sa vina unu si sa imi faca mie poze daca nu am chef si sa ma mai si injure, il bateam direct in restaurant de fata cu toata lumea, ca sa aibe atunci PRESA ce scrie ...ca si asa sunt toti niste fomisti!! Vai vai ce ne-a dezamagit mutu ca a batut un metrosexual....ba baieti ba...

    vorba lu mitica, ce vroia ala la mutu in camera sa i-o dea la buci?

  10. #136
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ca si caracter, Mutu are multe lacune....chestia este ca dat prea repede de bani si nici acum nu stie sa aprecieze si gestioneze acest lucru....
    Dar ca si fotbalist trebuie sa recunoastem ca fara el, Nationala nu lua in campania trecuta nici jumatate din punctele pe care le-a luat...
    Este adevarat ca are momente cand ia mingea si nu ii mai da drumul ca in meciul cu Albania, dar sunt momente cand ajuta mult echipa.....

  11. #137
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Stau si ma minunez cum sunt unii dispusi sa creada ABSOLUT orice despre cineva pe care nu il au la inima.

    Interviul e absolut halucinant. Mutu il bate cu ranga (a devenit acum 'material dur' de cand si-a dat ala seama ca rangile nu intra in dotarea hotelurilor de 5*) si se dovedeste un expert de care tortionarii securitatii ar fi mandri: nu ii lasa nici un semn. Apoi il ia la pumni si picioare si, minune, tot nici un semn. Asta in conditiile in care urmele pe care i le-a facut atunci cand l-a apucat de mana se vad si dupa 3 saptamani! Probabil ca la Rex veiozele sunt din otel masiv si desi a scapat fara nici un semn dupa bataile cu ranga/pumni/picioare veioza aia putea sa ii fie fatala.

    Ca sa nu mai discutam despre faptul ca Mutu era beat mort si in camera era un fum gros (o tampenie sinistra, oare nu sunt detectoare de incendiu in hotel???). Pai daca Piturca l-a bagat in camera, oare el nu ar fi observat asta???

    Mai bine s-ar comenta ce face Mutu pt echipa lui de club si pentru nationala in loc sa fie condamnat din start pe baza spuselor unui infractor mitoman.

  12. #138
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Scandalul in care a fost implicat jucatorul Fiorentinei la Constanta, inainte de partida cu Bulgaria, cand un ospatar de 29 de ani, Gigi Grosu, a sustinut si sustine ca a fost batut crunt de Mutu, este departe de a fi incheiat. Prezent zilele trecute la Bucuresti, Grosu a dezvaluit pentru Libertatea ca-l va actiona in justitie pe Adi Mutu.

    "Il voi da in judecata pe Mutu pentru agresiune si discriminare, ii voi cere 4 miliarde de lei, ba nu, cinci miliarde de lei vechi despagubiri si daca nu plateste ma duc peste el in Italia si-l omor cu mana mea. Intru la puscarie si gata, dar am terminat si cu bestia de Mutu”, suna amenintarea socanta a ospatarului care a aruncat in aer asa-zisa atmosfera de disciplina de la lotul nationalei. In jurul unei mese slinoase a unei terase din apropierea Garii de Nord, asaltat de boschetari si strans in rama unei lumi aproape ireale, dialogul a surprins, din cand in cand, cadente uluitoare.

    Libertatea: Ce s-a intamplat inainte de meciul Romania- Bulgaria?
    Gigi Grosu: M-am certat cu Mutu la restaurant. Am vrut sa-i fac poze, m-a injurat, m-a amenintat si m-a strans puternic de brat. L-am intrebat daca nu cumva s-a umflat cocaina in el, desi era evident ca era in stare de ebrietate. Am fost concediat pe loc de patron, m-am dus sa ma schimb, dupa care am fost acostat de trei bodyguarzi. Impreuna cu ei am luat masina lui Mutu, un Mercedes ML cu numarul de Bucuresti UUH, m-au dus la hotel la Mutu si mi-au cerut sa-i cer scuze. Precizez ca bodyguarzii s-au purtat frumos cu mine si chiar i-au cerut lui Mutu sa nu-mi faca rau pentru ca am prieteni influenti in Constanta.

    "Bara cu care m-a batut era rupta de la baie"

    Apoi?
    Am intrat in camera sa de hotel dupa ce, in prealabil, m-am intalnit pe hol cu selectionerul Piturca. La usa la Mutu erau trei garzi de corp, nici Victor Piturca nu intra la el fara permisiune. Dupa cateva clipe m-a luat la bataie cu o bara invelita intr-un prosop umed. Cred ca era rupta de la baie, din locul unde sunt atarnate prosoapele. M-a lovit in zona capului, la spate si la coaste. Apoi, dupa ce i-am spus ca nu-i barbat, m-a luat la bataie cu pumnii pana l-a oprit Contra. Nu de alta, dar apucase o veioza mare cu care intentiona sa ma loveasca. Era plin de nervi ca venisem imbracat in tricoul Stelei, iar el este dinamovist pur-sange. De-asta i-a chemat si pe Marica si Tamas, sa ma bata si ei, ca erau dinamovisti. Ei nu m-au atins, probabil le-am inspirat mila. Oricum, m-a salvat Contra, sa-i dea Dumnezeu sanatate, altfel nu stiu ce s-ar fi putut intampla. M-am enervat la un moment dat de credeam ca o sa-i omor pe amandoi.

    Si ce ai facut pana la urma?
    Mi-am dat seama ca singura mea sansa de scapare, daca ma dadeam la ei, era sa sar pe geam. Asta deoarece jos ma asteptau gorilele lui. Stransesem atata ura in mine atunci, incat daca ma repezeam spre Mutu si spre Contra ii rupeam pe amandoi. Jur ca-i omoram. Cel putin pe Mutu il terminam dintr-un pumn.

    Ce s-a intamplat dupa aceasta?
    Mi-a dat un tricou cu el, de la nationala, cica sa nu-l mai port pe-al meu, era cu Mirel Radoi de la Steaua. Apoi mi-a spus sa facem niste poze. M-a injosit.

    Familie amenintata cu moartea, mama fugita in SUA!

    Unde ai disparut aproape trei saptamani si de ce n-ai vorbit mai de mult?
    Tu ai fi vorbit? Mi-a fost frica. Mi-a fost amenintata familia cu moartea. Primeam telefoane anonime, probabil de la persoane din anturajul lui Mutu, care-mi spuneau ca ma omoara si pe mine si pe cei din familia mea daca nu tac. Mama a plans trei zile la rand acasa, la Ceamurlia, de nu mai putea tata s-o mai opreasca. Pana la urma, cand a vazut ca n-o mai scoate la capat cu mama pentru ca era moarta de frica, au fugit in America, la nasii nostri. Tocmai in Florida s-au ascuns. E posibil asa ceva?

    Se vorbeste ca asteptai bani de la Mutu si din acest motiv n-ai mai vorbit. C-ai fi plecat din tara cu banii...
    Nimic mai fals. Va arat pasaportul sa vedeti ca nu am nici o viza de data recenta pe el. M-am ascuns in casa singur, cu gandurile mele. Am plans de nervi. Eram neputincios.

    Cere 5 miliarde daca va castiga procesul

    Ai mai vorbit cu Mutu de la acel incident din noaptea de 29 august?
    Deloc. Spuneti-i sa ma caute, ca-i lata. Acum m-am hotarat. Il voi da in judecata imediat cum ajung la Constanta. Doua dosare sunt deja pregatite. Ma sprijina domnul Gheorghe Stefan, care e prim-procuror pe judetul Constanta. Unchiul meu este adjunctul sau. Actele sunt clare. Ii cer 4, ba nu, 5 miliarde de lei despagubire. Un miliard il dau avocatului meu, unul unchiului meu care m-a ajutat cel mai mult, Coti este numele sau, iar restul il impart cu prietenii mei. Primul dosar va cuprinde acuzatiile de agresiune si violenta, iar cel de-al doilea va viza - atentie! – discriminarea. Eu sunt machedon de origine. Mutu uraste machedonii de cand s-a certat cu impresarii Becali. Stiti ce mi-a spus in noaptea aceea la hotel? "Esti machedon ma? Sa-ti iau neamul in p...a si sa ma pis pe voi de ciobani, pe toti!" Asta nu-i discriminare? Va infunda puscaria! Eu, Gigi Grosu, il voi baga acolo.

    Ce vei face daca vei pierde procesul si nu vei capata nici un ban?
    Daca nu mi se va face dreptate in Romania voi merge pana la Strasbourg si daca nici acolo nu ma va asculta nimeni, voi merge peste Mutu in Italia si-l voi impusca. Asa cum a facut ala, cum il cheama, Iovan al Romanitei. Sau il invit la o vanatoare si fac accident. Daca nu-mi da banii, il omor! Intru la puscarie si gata, am scapat lumea de o bestie.

    Il vrea la Poarta Alba!

    Ce mesaj ii transmiti lui Mutu?
    Lui Adrian Mutu ii transmit sa aiba mult succes in activitatea sportiva, sa dea cat mai multe goluri, meci de meci, sa stranga bani multi si sa mi-i dea mie pentru ca am nevoie de ei. Daca nu va face asta, atunci voi anunta un transfer-bomba: Mutu va pleca de la Fiorentina la Poarta Alba Periboina. Dar sa nu-si faca griji, ca nu-l lasa Gigi Grosu la greu. Il caut si-i daruiesc doua genti cu conserve, sa jongleze cu ele atunci cand n-o va mai putea face cu mingea. Deh, ce sa-i faci? Daca nu i-a placut cum l-am servit la restaurant va manca pe o bancuta cu patru picioare, intre patru pereti stramti, dupa gratii. Asta va pati daca nu-mi da miliardele!

    Nu-l mai omori?
    Astept semnul lui si apoi vad eu ce fac.

    Parintilor lui Mutu ce le transmiti?
    Ii felicit ca din rodul lor a iesit un fotbalist talentat dar imi pare rau pentru ei pentru ca Mutu e o bestie cand se imbata. Imi pare rau pentru ei dar Mutu si-a gasit nasul la Constanta. Nu mai e ca la Pitesti, la taranii lui. Ii respect pe Coman, Dica, Neaga, am prieteni chiar si-n Topoloveni, dar pe Mutu nu pot sa-l iert.

    A jucat fotbal la grupa antrenorului lui Hagi, apoi a trecut la box

    Ospatar de meserie, Gheorghe Grosu, 29 de ani, a practicat fotbalul de la opt pana la 15 ani. “Am jucat fotbal la grupa lui nea Ioji Bukossy (n.r. cel care l-a descoperit pe Gica Hagi), dar mi-am rupt clavicula si m-am lasat. Mi-a placut apoi boxul. La Flamanda, in judetul Constanta, m-am pregatit cu unchiul meu trei ani de zile. De-asta spun ca si acum, daca ma bat cu Mutu, nu sta mai mult de cinci minute in picioare.” Visul lui Grosu este sa-l vada pe teren pe idolul sau Mirel Radoi, impotriva lui Real Madrid, pe Bernabeu. “Si lui Mirel si lui Victoras Iacob le doresc insanatosire grabnica“, spune Gigi, fan Gigi Becali. Grosu chiar este decis sa faca o facultate pentru a putea intra in partidul lui Becali.

    Mesaj pentru antrenorul nationalei

    “Daca domnul Victor Piturca spune ca am mintit in privinta lui Mutu, desi stie foarte bine ce s-a intamplat, atunci ii transmit sa ma dea in judecata. Asta numai daca-l tine cureaua”, a spus ironic Grosu.

    Unchiul lui Grosu, profesorul lui Nicolas Cage

    “Omul care m-a ajutat cel mai mult este unchiul meu, nu vreau sa-i dezvalui numele, ii spun simplu Coti. A fost un boxer nemaipomenit, cu faima internationala. A stat mult timp in SUA, unde a predat lectii de box la New York si la Hollywood. Cel mai renumit actor pe care l-a pregatit a fost Nicolas Cage“, povesteste infierbantat Gigi, care a venit la intalnire imbracat cu tricoul daruit de Mutu la hotel.

    Se insoara la anul

    “Am o logodnica, Zoe, dar nu vreau sa spun mai multe despre ea pentru a nu avea de suferit din cauza mea. Singurul lucru cert este ca la anul am hotarat impreuna sa ne casatorim“, dezvaluie constanteanul originar din Ceamurlia, care i-a cumparat iubitei sale, din Bucuresti, un ursulet din plus .

    Betie si inainte de meciul cu Cehia

    “Inainte de meciul cu Bulgaria, Mutu si poate nu numai el, erau imbibati de alcool si tutun. Dar asta nu-i o noutate, pentru ca si inainte de meciul cu Cehia, de anul trecut, jucat tot la Constanta, s-a intamplat acelasi lucru. Adica au petrecut cu multa bautura si tigari. Noroc ca atunci mi-am facut poza cu Chivu si nu cu Mutu. Altfel, poate o luam pe coaja inca de atunci“, a punctat Grosu.

    "Este un capitol inchis pentru mine"

    Adrian Mutu a reusit miercuri sa aduca prima victorie pentru Fiorentina, marcand golul succesului cu 1-0 in fata Parmei, fosta echipa a “Briliantului”. De altfel, contactat de ProSport sa comenteze cazul Gigi Grosu, Adi a marturisit: “Povestea asta este un capitol incheiat pentru mine. Am spus la vremea respectiva tot ceea ce era de spus pe marginea acestui subiect. Acum vreau sa ma concentrez doar la fotbal. Vor veni jocuri importante si la nationala si la echipa de club si trebuie sa fiu in forma maxima”. Nici nasul lui Mutu, Nicu Gheara, nu a facut nici un fel de declaratii pe marginea celor afirmate de Gigi Grosu: ”Nu comentez”. De asemenea, si Mircea Sandu , seful Federatiei, pastreaza ”legea tacerii”: “Cazul s-a terminat din punctul nostru de vedere. Daca omul il da in judecata pe Adrian, ce putem face noi?! Asteptam sa se pronunte justitia, apoi vom vedea”.



  13. #139
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    din declaratiile marelui Grosu, cred ca e deja clar ptr toata lumea ca e un handicapat....

  14. #140
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Tot ce a zis Grosu pare real. are si dovada ca a fost la spital in noaptea aia si mutu nu e n ingeras sigur la batut.
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  15. #141
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    cica grosu i-a cerut lui mutu 500000 de euro daune.
    acu` vreo saptamana zicea ca nu-i trebuie nimic.
    sa fim seriosi...500 de mii
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  16. #142
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robi_remus View Post
    Tot ce a zis Grosu pare real. are si dovada ca a fost la spital in noaptea aia si mutu nu e n ingeras sigur la batut.
    Si vara-mea a fost in noaptea aia la spital pentru ca a batut-o mutut cu o ranga de fier, in timp ce contra ci tamas aplaudau.
    HAi ma sa fim seriosi. La astfel de acuzatii iti trebuie dovezi serioase.
    Grosu asta e un tip ciudat- a starnir scandalul, dupa care a zis ca nu face plangere de frica interlopilor lui nicu gheara. Acum, gata a uitat de frica.si face proces penal.
    Nu zic ca e imposibil ca mutu sa-l fi facut, numai ca intreaga poveste e putin probabila. Mai laesca pana si gsp a lasat subiectul balta.

  17. #143
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ma uit de vreo 5 minute la nasul unde e grosu asta invitat si nu ma pot opri din ras e foarte penal, ii vine si lui moraru sa rada
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  18. #144
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ba te doare capul cit e de prost Grosu asta. De fapt e cam subtirel in declaratii.
    Moama ce tupeu jerpelit are balegosul asta.
    Sa te strici de ris nu alta.

  19. #145
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    cred ca e ptr toata lumea clar ce fel de om e grosu si ce intentii are

  20. #146
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    deci aseara nu mai puteam de ras.....Grosu daca si-ar face o emisiune de comedie ar avea mare succes, cu toate astea omu parea foarte credibil ! a avut tupeul sa se ia cu Nicu Gheara in gura !

  21. #147
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    pe otv nu v-ati uitat ? o fost mihai caramihai cel care sustine ca l-a batut pe gigi grosu

    asta parea baiat bun, credibil. el cred k l-a batut pe grosu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •