View Poll Results: Este adevarata povestea?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da, e veridica, Mutu e in stare de orice

    51 35.17%
  • Nu, este o inventie grosolana

    94 64.83%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 186

Thread: Mutu a lovit un bucatar la Constanta cu ranga!

  1. #43
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robi_remus View Post
    De ce minte jucătorul?

    Īntr-o declaraţie audio pentru Realitatea TV, Mutu neagă că Gabi Grosu ar fi fost īn hotelul "tricolorilor". "Eram īn cantonament cu echipa naţională. Nu poate să ne viziteze nimeni acolo. N-are cum. Aste sīnt science-fiction!", spune el.

    Cīteva secunde mai tīrziu, telespectatorii īl pot auzi pe Victor Piţurcă. Acesta declară: "Ştiu că a venit acel chelner şi a intrat īn cameră la Mutu. Cum să-l bată? Ce, sīntem īn sălbăticie, cum adică? Eram pe acolo, mergeam prin cameră la băieţi. Da, a venit, a stat de vorbă Adrian cu el. Nu īnţeleg cum să-l bată?".

    Un lucru e clar Mutu minte de rupe sau nu-si mai aduce aminte poate luase o doza de ceva.. Piturca incearac sa-l acopere ca deh e vedeta nationalei
    Vai tu ce chestie ....stii care e trreaba chiar daca l+ar fi batut cve puii mei va doare pe voi?cu ce te afecteaza p tine ca mitne el sau nu stai calm ca nu esti mai breaz ca el
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  2. #44
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Nu a batut pe nimeni, nu au astia ce sa mai scrie si au bagat ceva absurd.
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  3. #45
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kainutz View Post
    Nu a batut pe nimeni, nu au astia ce sa mai scrie si au bagat ceva absurd.
    asa e; Mutu e un ingeras

  4. #46
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    LoL , nu o fi el ingeras , dar cum sa dea cu ranga in ala ? Cred ca se vedea o urma ceva , pe cand ala n-are nimic
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  5. #47
    manager
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    320
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    de ce nu-si scoate certificat medico-legal gigi asta? daca l-ar fi lovit cu ranga banuiesc ca ar mai fi avut urmele inca...

    probabil i-a dat vreo 2 palme sa scape de el si atat..
    Corect. Probabil ca nu ai fost de fata la eveniment, dar, printr-o logica a bunului simt (nu fac misto, postarea ta chiar e de bun simt) ai aflat adevarul: probabil i-a dat vreo doua palme. Cu ranga.
    Pai, in primul rand, se pare ca probatoriul e cam zero. In al doilea rand, in materie de drept, ce nu se poate dovedi, nu exista. In al treilea rand, ca sa citez o postare anterioara, si ea logica si de bun simt, dupa o corectie cu ranga, raman ceva urme, suficiente pentru un certificat medico-legal. Certificat care, cel putin pana in prezent, nu a aparut.
    Parerea mea e ca, o fi fiind Mutu drogat, dar nu se poate ca orice pacalici sa zica orice. Cu atat mai putin un ziar. Subiectul e un balon de sapun, care se umfla cu postarile noastre. Inclusiv a mea. Nu merita atentia.

  6. #48
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    iata ca apar noi declaratii

    piti spune ca acel chelner a intrat in camera lui Mutu, deci dak a fost acolo nu ma mai mira ca retardatul ala de mutu sa il fi lovit, mai ales dak era sub influenta prafurilor
    bai Samm nu te mai lua de Mutu ca nu ati fost impreuna la Laura Andresan si nici nu ai tras pe nas cu el

  7. #49
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    nu ma cred k e dracusor ca tine
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  8. #50
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    de-aia n-a dat mutu gol si nu prea a jucat cu Bulgaria , ca il avea pe ala pe constiinta.... :

  9. #51
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    de ce nu-si scoate certificat medico-legal gigi asta? daca l-ar fi lovit cu ranga banuiesc ca ar mai fi avut urmele inca...

    probabil i-a dat vreo 2 palme sa scape de el si atat..
    Pai tu ai vazut cine e in spatele lui Mutu..mafiotul Nicu Gheara care e nasul lui Beynur Nureidin care-i sef pe litoral ...si omu' traieste si locuieste pe litoral..ia spune tu ai face valva...la R TV saracu' era terminat cand il intrebau aia ..zicea ca nu are nimic...ca si asa o sa aiba probleme
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Apar tot felul de parveniti ce vor reclama cu orice pret. Probabil ca chelneru ala (scuze cacofonia) era asa de beat incat nici daca-l intrebi cum il cheama nu mai stie si zice si el Gigi Grasu. Oameni buni e mirositoare treaba si suna a publicitate.

  11. #53
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    Pai tu ai vazut cine e in spatele lui Mutu..mafiotul Nicu Gheara care e nasul lui Beynur Nureidin care-i sef pe litoral ...si omu' traieste si locuieste pe litoral..ia spune tu ai face valva...la R TV saracu' era terminat cand il intrebau aia ..zicea ca nu are nimic...ca si asa o sa aiba probleme
    Si a gasit saracu ajutor la gsp, aparatorii dreptatii, haiducii fotbalului, cei care apara pe cei asupriti si nedreptatiti.
    Hai sa fim seriosi.
    As vrea sa vad o dovada cat de mica despre toata minunea asta.
    Iar un certificat medico-legal si-l putea scoate de la orice legist, nu putea fi impiedicat de gheara de la ibiza. Poate il si publica in gazeta.
    Povesti pentru naivi.

    PS. Imi schimb opinia daca vad o dovada concludenta.

  12. #54
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Se pare ca exista un sambure de adevar in toata povestea asta.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Oare nu vrea cineva sa mai vanda cateva ziare din acest incident ? In primul rand, si un jucator de fotbal trebuie sa aibe liniste. Cum ziaristii ca sa-si vanda maculatura pe care o fac cauta orice, nu este exclus sa fie o inventie, cat despre exagerari, aceasta este specialitatea gazetelor. Sa nu uitam ca Maradona a iesit cu pusca dupa ziaristi. Sa nu uitam ca Stoichkov s-a purtat cu ziaristii ca si cu niste leprosi, unii care alearga dupa orice. Acum urmeaza sa vedem o declaratie prin care albanezii sa se simta jigniti de abordarea lor in presa. Nu este exclus ca Mutu sa fi reactionat, dar daca vrem sa demonstram ca a lovit cu ranga, exista medicina legala, certificat medico-legal. Altfel, este pur si simplu o gogoasa crescuta de presa.

  14. #56
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    La stiri (Realitatea TV) declaratiile lui Mutu, Contra si Piturca s-au batut cap in cap.

    Mutu: Nu a fost la mine in camera.
    Contra (coleg de camera cu Mutu): Nu stiu nimic.
    Piturca: M-am intalnit cu Gigi Grosu in hotel. A fost in camera la Mutu.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #57
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu exista nici o plangere la Politie ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    N-are a face plangerea la politie. Cine sa faca asa ceva? Daca a fost ceva, nu vom sti niciodata.

  17. #59
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Piturca: M-am intalnit cu Gigi Grosu in hotel. A fost in camera la Mutu.
    Nu stiu daca asa a spus Piturca pentru realitatea sau daca cei de acolo baga in ele. Conteaza mai putin, nu cred ca Piti putea sa stie daca gigi grosu a fost sau nu la Mutu. Si chiar daca ar fi fost nu are importanta. Nu a dat nimeni cu ranga in el.

  18. #60
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere, nici nu se pune problema cine a spus adevärul si cine nu.
    Eu cred sincer cä jucätorul Adrian Mutu nu a comis asa ceva.A fäcut intr-adevär acum 2 ani o gresealä mare consumänd de 3-4 ori cocainä, dar acum si-a revenit, este in formä fizicä bunä si joacä la ca. 65-70% la ceea ce asteptäm noi de la el.
    Din punctul meu de vedere,aceastä stire este fals, pentru a vinde ziarul respectiv cät mai bine.
    Cred cä nu ar trebui sä il mai criticäm pe acest jucätor ce a fäcut acum 2 ani, ci ceea ce face acum- insä oamenii cu o gändirei sub-medie nu pot sä uite ce a fäcut acum 2 ani.Il tot fac responsabil, nu va scäpa de räul trecutului.
    Eu sper ca presa sä fie liberalä, dar nu in mod tigänesc.
    Sä ii acordäm o sansä acestui jucätor care era cät pe ce sä salveze Romänia -sä nu uitäm ce a fäcut in preliminariile CM -ultimele 5 meciuri- eu nu uit acest lucru fiindcä stiu cä un om se poate schimba, are insä nevoie de liniste, asa poate deveni constant.

  19. #61
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Nu stiu daca asa a spus Piturca pentru realitatea sau daca cei de acolo baga in ele. Conteaza mai putin, nu cred ca Piti putea sa stie daca gigi grosu a fost sau nu la Mutu. Si chiar daca ar fi fost nu are importanta. Nu a dat nimeni cu ranga in el.
    Uita-te la stirile sportive de pe Realitatea TV.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #62
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    mama ce sursa credibila, Realitatea TV, bine ca nu i-ai zis sa se uite in Libertatea sau Atac ba...

  21. #63
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Sunt cuvintele lui Piturca si Contra. Au dat declaratiile la telefon.

    PS: Ti-as mai spune ceva dar poate iti dai seama.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •