View Poll Results: Cum se va incheia partida?

Voters
89. You may not vote on this poll
  • 1

    76 85.39%
  • X

    8 8.99%
  • 2

    5 5.62%
Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 465

Thread: Romānia - Belarus 3-1 (07.10.2006)

  1. #1
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1

    Romānia - Belarus 3-1 (07.10.2006)

    Cine credeti ca va castiga? Dupa 2-2 acasa cu Albania, si 0-3 in Olanda, tin sa cred cu tot respectul ptr Hleb ca le vom da si noi un 3-0 acasa in octombrie.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    sa speram

    Vai de jocul nostru
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Meci , ca şi cel cu Albania , crucial pentru viitorul naţionalei dar şi pentru cel al selecţionerului . Următorul meci este o infrangere programată la Olanda ( aşa ne-a avertizat Piţurcă - fără şanse cu olandezii ) şi este neapărată nevoie de o victorie cu Belarus .
    Dacă joacă Khamutovski batem clar...3-0...cāt m-a īmbolnăvit omul ăsta cānd juca la Steaua :ras-plans: ...face el vreo greşeală . Dacă nu joacă avem probleme .

  4. #4
    Best_I_Can B_I_C's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Eu tot nu am inteles unde se joaca cu Belarus: la Constanta sau pe Ghencea. Oicum, Olanda a avut soarta grea cu ei, scorul de 3-0 fiind mincinos, asa ca nu trebuie subestimati.

  5. #5
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Au anuntat ca vor juca pe Ghencea. Sincer sa fiu la cum arata acum gazonul, si la imbunatatirile per total ale stadionul...ar fi pacat sa nu joace acolo. Oricum vor fi destui idioti care sa huiduie aia cativa jucatori care nu joaca la steaua...ca asa e la noi.

  6. #6
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bochum, Germany
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Victorie la zero si la limita pentru Romania: 1-0 sau 2-0. Iarasi meci greu. Cel 3-0 a olandezilor cu belorusii e inselator. Presupus ca jucam in forma cu care am evoluat impotriva bulgarilor la Constanta si presupus sa avem si norocul din meciul de la Tirana ar trebui sa batem. Trebuie sa fim atenti cu Alexandr Hleb (foarte periculos). Hamutovski cand a jucat la Steaua mi s-a parut mai bun decat Carlos, acum nu stiu cum joaca. Ref. la meciul in Olanda din Martie 2008 eu nu cred ca victoria Olandei este programata si inevitabila. A revenit Radoi de mult pana atunci, Goian oricum. Eu zic ca dupa ce invingem Belarus cu 1-0 sau 2-0 putem lua un punct in Olanda, cu tricolorii in forma mare chiar putem castiga, cu mai mult noroc. Daca Piturca chiar ar fi zis ca nu avem nici o sansa la Amsterdam sau Rotterdam atunci nu-l inteleg de ce lanseaza astfel de declaratii care dau dovada unei atitudine gresite. Realismul e ok, cum am jucat in Albania nu putem emite pretentii sa punctam la olandezi, dar imi cam lipseste mentalitatea si dorinta de victorie. Deci batem pe belorusi, mai greu decat credem, dar castigam, pentru a ne putea pregati cum trebuie pentru marele meci cu Oranje.

  7. #7
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    si daca Piti zicea ca batem de rupem in olanda inseamna ca si vom bate? lol, ultimele declaratii ale lui piti din presa mi se par chiar decente si realiste (mai putin cele imediat dupa meciul cu albania.....unde a cam aburit). si sa fim seriosi, daca il desfinta pe lobont dupa meciu' cu bulgaria, ce realiza? da, dadea sastisfactie unor suporteri, dar ca antrenor facea un rahat. totusi bun, rau, e antrenorul nationalei, si exista totusi un cod care trebuie urmat. toti antrenorii profesionisti isi apara jucatorii, asa mi se pare si firesc, cel putin in declaratiile publice. de certat ii cearta ei la antrenamente....nu in public, ca nu e piata sa se tiganeasca ca vadim sau gigi ...

  8. #8
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MisterLiviu View Post
    Dacă joacă Khamutovski batem clar...3-0...cāt m-a īmbolnăvit omul ăsta cānd juca la Steaua :ras-plans: ...face el vreo greşeală . Dacă nu joacă avem probleme .
    hai ca era mult peste Carlos

    iti spun din memorie interventii spectaculoase, si nu din alea ca l-a lovit mingea

    capul lui Coradi la Valencia
    Vlad Munteanu scapat singur intr-un meci cu dinamo
    si au mai fost
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  9. #9
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu am vazut mare parte din meciul belarus olanda, dupa ce arbitrul nu l-a dat afara pe van persie, van persie a dat gol. s-au chinuit ce s-au chinuit bielorusii si au avut si ceva faze de atac. spre final insa se pierdusera de tot, faceau olandezii ce vroiau cu ei. dar 3-0 nu e meritat. 1-0 dupa cum a fost meciul era chiar mult. pentru ca aia s-au deprimat dupa golul 2, khamutovski a avut o mare contributie la asta, pt ca nu era deloc sigur si facea numai greseli si deh, pana la urma i-au prins.

    meciul nostru cu ei, depinde. daca jucam ca la cta, ii batem lejer. daca jucam ca in albania, vai de noi. poate poate batem, dar... cat despre olanda, am putea sa-i batem daca am avea o echipa. dar noi avem multi oameni care nu se inteleg si pe mutu bonus, care se crede singur pe teren...
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  10. #10
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    castigam fara nici o problema...k doar norocu e de partea noastra
    in meciul de la tirana au castigat aia cu bulanu, nu aia care au jucat fotbal adevarat...
    pronostic : 5-0 pt bulanosii nostri ! HAI BULANUU
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  11. #11
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    poate unul din cele mai bune meciuri fäcute de echipa Romäniei, eu cred sincer intr-un 4-1, goluri Marica, Mutu si Dica 2x

  12. #12
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    yeah si eu zic la fel goluri multe, mutu, marica, dica...sau cine o mai juca poate da si banel o boaba )) evident golul lui mutu v-a fi dedicat lu' grosu ))

  13. #13
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    2-0
    mrr-ham-ham

  14. #14
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    deci? unde se joaca?

  15. #15
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Se joaca pe Ghencea...
    Oare ce trebuie sa se intample ca sa aduca si Mircea Sandu nationala la Timisoara?! Cred totusi ca va fi mai bine sa se joace pe Ghencea decat la Constanta...Cel putin acum gazonul si tribunele arata mai bine decat pe malul marii. Singura chestie de care mi-e frica este ca gazonul acesta nou sa nu cedeze, mai ales daca vremea va fi nefavorabila...

  16. #16
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krydo View Post
    Cred totusi ca va fi mai bine sa se joace pe Ghencea decat la Constanta...Cel putin acum gazonul si tribunele arata mai bine decat pe malul marii. Singura chestie de care mi-e frica este ca gazonul acesta nou sa nu cedeze, mai ales daca vremea va fi nefavorabila...

    Pe Ghencea n-o sa cante niciodata Shakira !!!!!!!!!!!!!!!! Asha ca stai linistit privind calitatea terenului !!!!
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  17. #17
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Mi-ar place sa conduca Belarusul cu 1-0, sa se accidenteze Badoi, sa intre Ogararu si sa de doua goluri
    Si mai mult mi-ar place sa joace Ogararu titular si sa batem 3-0
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  18. #18
    sport legend krydo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    728
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    Pe Ghencea n-o sa cante niciodata Shakira !!!!!!!!!!!!!!!! Asha ca stai linistit privind calitatea terenului !!!!
    Ce Shakira sa mai cante acolo? E de ajuns sa iasa doi-trei jucatori la incalzire si sa faca niste sprinturi si e gata gazonul...Pana una alta gazonul de pe stadionul Dan Paltinisanu e cu mult mai bun decat cel d la Constanta(unde au jucat pana acum), si prin noiembrie o sa arate mai bine si ca Ghencea...care greu de crezut ca va face fata la vreo 3-4 meciuri p luna p el. Uite-te la Giulesti de exemplu. Exact asa au spus ca va fi un gazon european ca bla-bla si acum nu mai e...Cat timp a tinut?

  19. #19
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    da ce, a renuntat piti la incapatanarea-i caracteristica si il aduce pe ogararu?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #20
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Pai n-are ce face, ca e suspendat Contra
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  21. #21
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    atunci, hehe, welcome back georgica
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •