Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 36 of 36

Thread: Banderola de capitan

  1. #22
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    cred ca merita din plin banderola de capitan, e singurul jucator care pune suflet pentru echipa, restul sunt mercenari.......
    dupa cum a declarat si el, ca vrea sa-si inchie cariera de jucator la Farul si dupa aia sa aiba un post de conducere in club....

  2. #23
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    De acord, Gurita e capitanul de drept al echipei. Sper ca a invatat lectia in meciul cu Steaua si nu va mai prinde zile asa de "slabe"... Problema e ca reabilitarea lui de catre antrenor ii da dreptul lui Curca sa ceara si el acelasi lucru.

  3. #24
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Curca nu mai are drepturi.. Klingon poate vrei sa sugerezi sa ceara Curca si banderola de capitan

  4. #25
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    )) ca bine zici tchibos,sincer sa fiu curca a dovedit ca a tradat de multe ori clubul caruia "ii e fidel" dupa cum a zis..iar slava Domnului pana acum Vlas si-a facut datoria zic eu...asa k poate sa mai stea la Farul 2 mult si bine domnul Curca

  5. #26
    manager CosminGrc's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    283
    Reputatie
    1
    vlas a demonstrat ca isi merita locul in poarta primei echipe de la faru...si zic eu...acolo o sa ramana...doar daca nu il vinde bosanceanu
    Forta Farul Ct.
    "Viata e muzica, nu alege sa fi surd"

  6. #27
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Panduru il sustine pe Gurita

    Basarab Panduru a explicat miercuri, intr-o conferinta de presa, schimbarea de capitan pe care a impus-o la Farul, dar a vorbit si despre partida cu Craiova.

    "Gurita este cel mai bun din lot, dupa opinia mea, si de aceea i-am dat banderola de capitan pe care o avea Schiopu. Gurita trebuie sa isi mentina linia, sa joace constant, daca vrea sa se mentina acolo", a spus Panduru.

    Pandi a mai declarat ca spera intr-o victorie contra Craiovei, dupa ce echipa lui Stefan Stoica a fost invinsa etapa trecuta de Poli Timisoara. "Cred ca putem bate Craiova, dar oltenii vor juca la maxim dupa ce au fost invinsi in etapa 15".

    In alta ordine de idei, Panduru a renuntat miercuri la portughezul Felix Ronaldo, venit in probe la Farul la inceputul lunii noiembrie.

    Onlinesport

  7. #28
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Talking Iar a vorbit Panduru

    Imi place ca spune deschis si fara ocolisuri ce crede. Da si nume, da si motive, pune totul pe masa. Este opusul lui Ion Marin, un maestru in arta declaratiilor goale de continut. Cu Panduru la Farul, cred ca vom afla multe lucruri interesante...

    Ii atrag din nou atentia sa fie atent la orgoliile jucatorilor. Unii s-ar putea simti lezati de afirmatia lui ca Gurita e cel mai bun din lot. Altii s-ar putea simti ignorati pentru ca numele lor nu sunt pomenite niciodata de antrenor, in timp ce Tibor Moldovan este mentionat in fiecare saptamana. Iar lui Tibor i s-ar putea urca la cap.

    Cu aceste precautii in minte, da-i inainte Pandi, fii deschis si sincer, sunt calitati rare pe care le apreciez foarte mult!

  8. #29
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1

    Cool Duelul orgoliilor ???

    Orgoliile jucatorilor nu au ce cauta in sportul asta... trebuie sa inteleaga ca asa ceva nu exista in ceea ce fac. Sa treaca peste orgolii si sa inteleaga ca si asta e un fel de recompensa pe care Panduru cred ca a ales-o destul de bine. Nominalizarile vor face diferenta si cred ca o recompensa altfel decat pecuniara e chiar indicata. Eu l-am sustinut pe Gurita tot timpul pentru ce a fost insa daca Tibor va fi mai bun si Pandi il sustine cred ca banderola poate sa o primeasca si Moldovan. Cel mai bun sa primeasca banderola si aprecierea antrenorului. Iar daca aceasta apreciere corespunde cu cea a suporterilor Panduru va avea numai de castigat si echipa la fel. Eu pariez toti banii pe tactica lu' Panduru daca va avea consecventa si nu va ceda presiunilor care vor apare fara doar si poate.

  9. #30
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Orgoliile jucatorilor nu au ce cauta in sportul asta... trebuie sa inteleaga ca asa ceva nu exista in ceea ce fac.
    Cred ca materia asta se face in mai multe cursuri,implicit mai multa munca si timp.

  10. #31
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    gurita dupa parerea mea,are o experienta mare...
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  11. #32
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    Panduru: „I-am dat banderola lui Guriţă, pentru că este cel mai bun din lot”


    Antrenorul echipei Farul, Basarab Panduru, a spus, miercuri, într-o conferinţă de presă că atacantul Mihai Guriţă merită să fie căpitan, deoarece a demonstrat că este cel mai bun jucător al echipei din Constanţa.

    "Când am venit la echipă, căpitan era Şchiopu. I-am dat banderola lui Guriţă pentru că eu consider că el este cel mai bun jucător din lot. El mi-a şi demonstrat acest lucru, însă, dacă pe viitor nu va avea aceleaşi evoluţii, cu siguranţă că voi încredinţa această misiune altui jucător. Eu nu mă abat niciodată de la regulile mele, indiferent de numele fotbalistului", a precizat Panduru.

    gsp

  12. #33
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    De departe Gurita este omul potrivit pentru banderola de capitan.Sunt convins ca Panduru, si in acest fel, incearca motivarea jucatorilor.

  13. #34
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Șumudică l-a făcut căpitan pe Mățel la nici 20 de ani


    Antrenorul Farului, Marius Șumudică, a explicat că l-a desemnat căpitan de echipă pe tânărul Alexandru Mățel (împlinește 20 de ani pe 17 octombrie a.c.) pentru a-i da încredere și a-i ridica moralul. Internaționalul de tineret era afectat de nerealizarea transferului la Almeria (Spania, prima divizie) și prestația sa avea de suferit.

    „Am încercat să-i dau cât de cât moral lui Alex. El este un jucător labil psihic în unele momente. A avut o ofertă de a pleca în străinătate, pe care noii patroni nu au acceptat-o, întrucât au venit cu gânduri bune la Farul, vor să facă treabă, nu să vândă jucătorii. Eu sunt de părere că banderola de căpitan nu trebuie purtată în funcție de vârstă. Mățel e fotbalist de valoare, internațional al României. Poate ajunge departe, se poate transfera la un club mare și tocmai de aceea trebuie să-i dăm încredere”, a declarat Șumudică, pentru „Cuget Liber”.

    Tehnicianul farist era nemulțumit de modul în care Mățel se pregătea în ultimul timp, iar la partida de la Brănești l-a schimbat în minutul 25, după ce jucătorul i-a spus că nu mai poate și că se sufocă.

    În primul meci în calitate de căpitan, cel de „Cupă” cu Delta Tulcea, Mățel a greșit la golul de 1-0 al gazdelor, dar apoi s-a revanșat, centrând perfect la ambele reușite ale Farului, cele ale lui Chico și Ene.

    „Nu mă așteptam să primesc banderola. Sunt onorat și sper să mă ridic la nivelul așteptărilor”, ne-a spus și Mățel.

  14. #35
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    parca il luase Vasluiul pe Matel, am ramas surpins cand l-am vazut in echipa la meciul din cupa, oricum sper sa nu stea prea mult capitan si sa devina din Matel .... Catel

  15. #36
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Vise ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •